nezařazené

V režimu DPI skončí další tisíce lidí, končí Český Energetický Dodavatel

ČTK – Praha – Další tisíce lidí skončí v režimu dodavatele poslední instance (DPI). Činnost ukončila společnost Český Energetický Dodavatel, vyplývá z informací na webu Operátora trhu s elektřinou (OTE). Podle jeho dat dodává firma elektřinu 4283 zákazníkům a plyn 2933 zákazníkům, jde tak o více než 7000 odběratelů.

Oznámení o ukončení činnosti obdržel operátor trhu ve středu před polednem. Společnost argumentuje vysokými cenami energií. “Velmi nás mrzí, že se situace na trhu s energiemi tak neuvěřitelně změnila. Nepředvídatelný, skokový a několikanásobný růst cen energií, se kterým se potýkáme v tomto roce, má na naši společnost kritický dopad,” uvedla firma na svém webu. Firma uvádí, že přeplatky svým klientům uhradí.

“Určitý nárůst cen jsme byli schopni absorbovat. Také jsme se snažili využít možnost provozního úvěru, abychom toto špatné období překlenuli. Žádná z oslovených bank nám i přes dlouhá jednání a dodání všech potřebných podkladů nevyhověla. To se stalo na podzim tohoto roku. V té době byly ceny již tak vysoko, že jsme museli přistoupit k nemilému zvýšení záloh,” uvedl Český Energetický dodavatel.

Český Energetický Dodavatel je už několikátým dodavatelem energií, který od poloviny října oznámil ukončení činnosti. Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900.000 klientům, skončily také firmy Kolibřík energie s 28.000 klienty, A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy, Ray Energy, která dodávala zhruba 3000 klientů a Microenergy, která dodávala energie více než 760 zákazníkům. Patřil mezi ně například i Energetický regulační úřad (ERÚ). V úterý ukončila činnost společnost Energie pro Tebe, která dodávala plyn více než třem stovkám odběratelům.

Odběratelům zajistí dodávky plynu a elektřiny dodavatelé poslední instance, bez energií tedy nezůstanou. Energie jim dodá dominantní dodavatel v daném regionu. Dodavatelem poslední instance jsou v případě elektrické energie v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Luboš
23. 12. 2021 13:09

Když si odšroubuju kola od auta, auto mi logicky nepojede. Co se může zdát jasné i poslednímu blb*vi, nemusí být jasné havloidům, kolaborantům a ódéesákům.
Když se vzdám kontroly nad národní ekonomikou a energetikou, tak je jasné, že to celé půjde do prd*le. Né tak havloidům, kolaborantům a ódéesákům.

Pavel
23. 12. 2021 16:34

Jinak to ani nemůže v kolonii dopadnout. Zákony té zprofanované a diktátorské EU jsou nadřazeny většině našich, tak čemu se divit. Přesně takový scénář připravovali po dlouhé roky všichni kolaboranti a zrádci naší malé země, kterým na vlastních lidech a to si musíme vtlouci do makovic absolutně nezáleží. Jim to ve strukturách EU sype pořádné rance peněz, tak je přece nemůže zajímat jak žije český človíček. Nejlépe opíchat ho nějakým předraženým sajrajtem a nechat napospas svému osudu. Pěkně se nám to ten velevážený demo sbor vybarvil, jen co je pravda. Bohužel, většina našich lidí nemá na to něco s tím dělat.

Pav-el
23. 12. 2021 18:16
Odpovědět  Pavel

Českým trotlům je to absolutně jedno. Podívejte se na předvánoční běsnění. Zavelí jim pitomci z bedny a už se valí. Komunisti by z takových ovcí měli brutální radost. Koupí absolutně všechno, opíchat se nechají na povel. Co víc by si mohli přát. A ještě tomu ti magoři tleskají a chtějí válčit s Ruskem! Bože můj, kde to na stará kolena žiji? Ještě, že se toho nedožil můj otec. On by to stejně dlouho nezvládl.

Pavel
24. 12. 2021 10:20
Odpovědět  Pav-el

Můj otec zemřel když jsem byl mladý, ale ten by to nezvládl také. Ty houfy podlízavých a profláknutých parchantů, kteří nám chtějí dávat školení o demokracii a sami jsou poskoci nejvyššího ranku, to je skutečně neuvěřitelná troufalost. Nikdy jsem nebyl v žádné straně či hnutí, ale z těchto lidiček přímo čiší touha ovládat a ničit lidské životy. Zde musím podotknout, že děkuji osudu, že jsem mohl svých 40 roků prožít v socialismu, ať byl jaký byl. Podařilo se jim přeformátovat dnešní generace ke svému obrazu a to již půjde těžce napravit. Schopní mladí národovečtí vůdci by zde možná byli, ale světový kapitál a jeho kloni v EU mají svoji masírku prozatím pod kontrolou.