V plně naočkovaném Izraeli začala nová vlna koronaviru

Existují dvě země na světě – Británie a Izrael, které zrychleným tempem očkovaly největší počet občanů, 70-80% dospělé populace.

Zvýšení počtu nových infekcí covid19 ve Velké Británii a Izraeli o 20–30% denně.

Každý nový den přináší o 20–30% více nových infekcí – na pozadí poklesu výskytu v zemích s menším počtem očkovaných osob.

Británie – 16 135 nových případů denně, z toho polovina očkovaných.

https://russian.rt.com/world/news/877121- sutki-britaniya-koronavirus

Za poslední den bylo v zemi identifikováno 16,1 tisíc nových případů COVID-19, na následky koronavirové infekce zemřelo 19 lidí, uvádí tisková agentura Interfax. O den dříve britské úřady oznámily 11,6 tisíc nových případů a 27 úmrtí.

Nyní Izrael.

Vracejí povinné nošení masek od pondělí, již oficiálně.

Důvodem je nárůst počtu nových infekcí v zemi o 20–30% denně, stejně jako v Británii.

Od příštího týdne hodlá ministerstvo zdravotnictví Izraele vrátit povinné nošení masek v uzavřených veřejných místech. Na briefingu ministerstva zdravotnictví to oznámil koordinátor pro koronavirus profesor Nachman Ash.

Podle profesora Ashe bylo v Izraeli od půlnoci do 17:00 zaregistrováno 123 nových případů infekce, což je o 20% více než včera ve stejnou hodinu. Vypuknutí nemoci se vyskytuje nejen v Modi’inu a Binyaminu a Netanyi, ale také v Kfar Saba, Herzliya, Ramla a dalších městech, rozšíření geografie znepokojuje ministerstvo zdravotnictví.

Údaje izraelského ministerstva zdravotnictví: třetina případů za poslední týden byla očkována.

Údaje izraelského ministerstva zdravotnictví ukazují, že 32% případů bylo nedávno očkováno dvěma dávkami. Na konci května – začátkem června byl podíl očkovaných mezi infikovanými vyšší a dosáhl 56%, tyto údaje nevyvolaly pochybnosti o účinnosti očkování – nyní je média uvádějí v souvislosti s otázkou stupně ochrany očkovaných proti variantě delta.

Ministerstvo zdravotnictví zdůrazňuje, že polovina infikovaných v posledních dnech jsou děti a většina infekce je asymptomatická nebo s velmi mírnými příznaky.

Izrael byl první zemí, která masivně očkovala populaci, a bude také první, která otestuje účinnost očkování proti novému kmeni. Pokud se nemoc rozšíří, budou muset výrobci vakcín urgentně změnit složení vakcín.

Návrat masek a izolace i pro očkované: tato opatření se očekávají v Izraeli tento týden.

Mezi nově infikovanými – až 56% je očkováno.

https://news.israelinfo.co.il/health/95738
https://news.israelinfo.co.il/health/95676

sdíletj na