nezařazené

V Německu přistálo letadlo se 47 nezletilými migranty z Řecka

V německém Hannoveru včera dopoledne přistálo letadlo se 47 nezletilými migranty z táborů na řeckých ostrovech. Nejprve si musí odbýt dva týdny v karanténě v Dolním Sasku. S odkazem na tamní úřady o tom informovala agentura DPA. Na některé děti už v Německu čekají rodiny.

Mladí migranti pocházejí většinou především z Afghánistánu a ze Sýrie, v průměru je jim 13 let. Po skončení karantény si je mezi sebe rozdělí jednotlivé spolkové země. Je to už druhá skupina nezletilých z táborů na ostrovech Lesbos, Chios a Samos, která Řecko opustila. Ve středu přijalo 12 mladistvých Lucembursko.

Celkem slíbily státy EU v rámci programu na přesídlení migrantů z Řecka, že převezmou 1600 nezletilých. V táborech na řeckých ostrovech se nyní nachází okolo 40.000 lidí. Nezletilí tvoří podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) zhruba 36 procent z nich, z toho 90 procent jsou chlapci.

Řecko loni v září vyzvalo členské země Evropské unie, aby převzaly děti bez doprovodu, které žijí v nevyhovujících podmínkách v kapacitně nedostačujících uprchlických táborech. V březnu osm unijních států řeklo, že jsou připraveny se o část dětí z Řecka postarat. Kromě Německa a Lucemburska to byla ještě Francie, Irsko, Portugalsko, Finsko, Chorvatsko a Litva. Kvůli pandemii koronaviru ale už některé z nich oznámily, že se jejich plány mohou uskutečnit později, než se původně předpokládalo.

Koronavirová nákaza ale může nyní situaci v řeckých táborech významně zdramatizovat. V uplynulém týdnu řecké úřady nařídily karanténu už pro dva uprchlické tábory poté, co se v nich prokázaly případy nemoci covid-19.
https://bit.ly/2RMSBWu


sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
19. 4. 2020 12:18
Odpovědět  josh-xy

Ahoj:)) jo, sirotci byli neudržitelní a taky by se dost blbě vysvětlovaly ty hordy příbuzných co za nimi potáhnou. Koukala jsem včera na čété, nedalo se přehlédnout … jenom kluci a dost velký, hodně velký. Asi se zase z patnáctiletých vyklubou osmadvacátníci. A copak holčičky v tom Řecku nejsou? a taky to zdůrazňování… Česko žádné, země V4 žádné… styďte se tváří tvář osvícené západní Evropě. Hnus.