nezařazené

V letadle, které havarovalo v oblasti Tveru, byl Jevgenij Prigožin

V business jetu, který se dnes kolem 18:00 zřítil v oblasti Tveru, byl šéf skupiny Wagner Jevgenij Prigožin. Informuje o tom Federální agentura pro leteckou dopravu.

Bylo zahájeno vyšetřování havárie Embraeru v Tverské oblasti, mezi cestujícími se skutečně objevuje jméno a příjmení Jevgenije Prigožina
– říká zpráva.

https://vk.com/video_ext.php?oid=-31371206&id=456269096&hash=54c4978cbce05b18
Již dříve bylo oznámeno, že letadlo Embraer Legacy 600 s registračním číslem RA-02795 havarovalo v oblasti Tver. Na palubě bylo 10 lidí, všichni zemřeli.

Nehodu bude vyšetřovat speciální komise, nicméně podle praxe katastrof dochází k pádu letadla z velké výšky kvůli prudkému odtlakování kabiny, ke kterému zase může dojít kvůli explozi na palubě.

Od povstání PMC “Wagner” uplynuly přesně 2 měsíce. 23. června 2023 ohlásil Jevgenij Prigožin údajný útok na tábor bojovníků PMC, po kterém se kolony Wagner přesunuly do Rostova.

sdíletj na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
23. 8. 2023 21:30

V tuto chvíli potvrzení není, zatím je označován – v soupisu cestujících byl …
Což nic nevylučuje, ale také zatím neoznamuje.
Ve zprávách bylo – Rossija 24, že byla nalezena těla osmi lidí.

Skeletor
24. 8. 2023 07:25
Odpovědět  Peter 008

Přesně tak, počkáme si až to bude ofíko, známe ty škrabali jenž se vždy předháněli se zaručenými zprávami, holt jsou to jejich peníze.
Ale pokud se to potvrdí, už se těším jak bude mainstream psát obrovské titulky o tom, že ho zlikvidovali sami Rusové. Za poslední leta už je to takový škrabalský nepsaný zákon.

Gales
24. 8. 2023 19:32
Odpovědět  Peter 008

Všecko je to voľaké čudné. Putin už,prej,rodině kondoloval.Jestli je ta havárie součástí taktiky,nebo intrik, se dozvíme později nebo vůbec.

Autor
23. 8. 2023 21:34

O čistotě informací a padajícím letadle
Arsen NonLupin

Dnes je další den, kdy se každý maluje barvami, jakými se maluje. Tohle je moje o sestřeleném soukromém letadle s “možná někým” na palubě.

Věnujte pozornost těm, kteří začnou naznačovat nějakou “pomstu” nebo radostné pseudopatriotické “spravedlnost pro zrádce” nebo “poslední hrdina byl podlým způsobem zabit”.

To jsou nepřátelé. Buďte opatrní. Ti, kdo píší o “pomstě”, se nenechají opravit. Otevřeně nazývají naši nejvyšší moc teroristickou, protože pomsta je teror, zabíjení společensky nebezpečným způsobem je teror. Navíc tito občané tvrdí, že osobní záruky našeho nejvyššího jsou bezcenné. Vzpomeňte si na jejich přezdívky. I když tyto přezdívky dělají jen “narážky” – jsou to nepřátelé. Jednejte s nimi podle svého přesvědčení.

pokr.

Autor
23. 8. 2023 21:36
Odpovědět  Peter 008

Radostní “pseudopatrioti” se radují ze “shody okolností”. A tady se divím: fighter-bobmer, zřejmě ruský důstojník, pilot, bloger naráží na nějakou karmu “ze dne na den”. A z čeho se raduje, myslí si snad, že v zájmu “pomsty” za posádku Il-38 je možné zabít posádku tryskáče, která také čeká doma a která nikoho neohrozila? To je ta světová spravedlnost a karma? A po tomto chytrákovi se začnou radovat i popeláři. Potřebujeme takové spojence? Po čem volají – aby se z nich stala druhá 404, kde se problémy řeší teroristickými útoky na vlastní občany? Je to snad jejich cesta? Jsou to také nepřátelé, ale přesto se mohou polepšit.

Třetí kategorií jsou hlupáci, kteří nechápou nic o roli jednotlivce v dějinách, o mediální osobě a o kolegiální práci seriózních lidí. Jsou to nepřátelé? V tuto chvíli – ano, protože rozsévají paniku “v Africe všechno zmizelo a Bělorusko zmizelo” a budují kult osobnosti (mimochodem v nepřítomnosti osobnosti). Jsou nebezpeční – nejsou tak nebezpeční jako první dvě kategorie.

pokr.

Autor
23. 8. 2023 21:37
Odpovědět  Peter 008

Obecně mě udivuje míra hysterie na těchto stránkách. A první dvě kategorie by bylo dobré poslat na pár dní do lázní, aby se zchladil zápal. A pak se podívat na jejich chování.

https://aftershock.news/?q=node/1281472

Radek5
23. 8. 2023 22:34
Odpovědět  Peter 008

Telegramový kanál “fighter-bomber” jsem četl do doby Vzpoury Wágnerů, to co předváděl v jejím průběhu mě přesvědčilo, že je to debil. Ano, piloti zemřeli. Ale taky zemřeli vojáci Wagnera, na které útočili. Obě skupiny byly profesionální vojáci, a tak s tím museli počítat. Škoda všech životů, ale tak to chodí.

Co ovšem ti piloti, co odmítli provést ten hodně kontroverzní rozkaz zaútočit na vlastní a pak s tím měli problémy? To asi pro podobné nejsou hrdinové?

Albi
23. 8. 2023 22:23

To druhé letadlo je krajně podezřelé.
Není nic jednoduššího, než napsat na seznam lidi, kteří na palubu ani nenastoupí…
A kam se asi tak ztratily ty dvě osoby a jako třetí logika? Vystoupily za letu? 🙂

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2023 22:45
Odpovědět  Albi

Je toho podezřelého hafo, nicméně za sebe si myslím, že všech sedm muzikantů už je na Věčným vandru. Viz:

Renomovaný filozof Alexander Dugin tvrdil, že Kreml má videozáznam, který potvrzuje, že Jevgenij Prigožin byl na palubě soukromého letadla, které havarovalo v oblasti Tveru.
Zaměstnanci Kremlu dostali video z bezpečnostních kamer, které ukazuje, jak šéf Wagner PMC leze na palubu letadla, které následně havarovalo. Podobné informace existují o Dmitriji Utkinovi, který byl Prigozhinovou pravou rukou a pravděpodobně byl také v letadle, píše Dugin v Telegramu.
Dříve bylo hlášeno, že v oblasti Tveru havarovalo soukromé letadlo. Jevgenij Prigožin byl na seznamu cestujících. Cargradský zdroj uvedl, že předběžná identifikace těl potvrdila smrt Prigozhina a Utkina, ale s jistotou to bude možné říci až po genetickém vyšetření.
https://1url.cz/wuwxL

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2023 22:31

ROSAVIATSIA ZVEŘEJNILA SEZNAM PASAŽÉRŮ HAVAROVANÉHO EMBRAERU
Všech 10 těl bylo nalezeno na místě havárie letadla Jevgenije Prigožina v Tverské oblasti.
Federální agentura pro leteckou dopravu zveřejnila seznam cestujících business jetu Embraer, který havaroval v oblasti Tveru. Seznam obsahuje jména Jevgenije Prigožina a jeho asistenta Dmitrije Utkina.
Na palubě byli tři členové posádky – velitel Alexej Levšin, druhý pilot Rustam Karimov a letuška Kristina Raspopová.
Kromě toho letělo pět lidí s Prigoginem a Utkinem.
Uvádí se, že těla všech obětí byla nalezena na místě havárie.

Seznam cestujících dle letecké společnosti::
Propustin Sergey
Makaryan Evgeniy
Totmin Aleksandr
Chekalov Valeriy
Utkin Dmitriy
Matuseev Nikolay
Prigozhin Evgeniy

Члены экипажа:
Levshin Aleksei, командир;
Karimov Rustam, второй пилот;
Raspopova Kristina, бортпроводник.

Выполнение полёта самолета Embraer-135 (EBM-135BJ) осуществлялось на основании разрешения на использование воздушного пространства, выданного в установленном порядке»

https://tsargrad.tv/news/rosaviacija-opublikovala-spisok-passazhirov-razbivshegosja-embraer_852687

Takže i Utkin…

Albi
23. 8. 2023 23:11

Ano – i Utkin.
Podivuhodná je i ta rychlost identifikace a téměř žádné pochybnosti – až na malinkou skulinku (potvrzení až po genetickém vyšetření.

A v takové situaci, která na Ukajině i v Rusku panuje – dvě nejdůležitější osoby opustí své vojáky a cestují v jednom letadle. A druhé pak bezperčně přistálo. Hlavu si můžu ukroutit nad těmi podivnostmi.
“V médiích se rovněž objevily spekulace, že Prigožin mohl být na palubě jiného letadla a zprávy o jeho smrti jsou předčasné, jak píše portál readovka.news na telegramu. Z bezpečnostních důvodů prý často uváděl, že letí jedním ze svých strojů, nastoupil pak ale do jiného.”
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-prigozin-zahynul-po-havarii-soukromeho-letadla-uvedla-ruska-agentura-tass-235878#

PS: Nikde jsem nenašla datum a čas havárie. Špatně jsem se dívala? Připadá mi to, že se nějak spěchalo.
Kouřová clona – za jakým účelem? Nenechat dost času na prodiskutopvání na sociálních sítích ten zvýšený tlak na “mírová jednání”?
Zakrýt, že “experti” si pustili hubu na špacír ohledně přiznání faktické porážky KoZy?

Albi
23. 8. 2023 23:20
Odpovědět  Albi

A podívej se na tohle vyjádření z Bílé chatrče:
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-biden-v-rusku-se-toho-moc-bez-vedomi-putina-neprihodi-40441499#
Možná smrt šéfa wagnerovců Jevgenije Prigožina po středečním pádu soukromého letadla severozápadně od Moskvy by rozhodně nepřekvapila vysokou představitelku Bílého domu, mluvčí Národní bezpečnostní rady USA Adrienne Watsonovou.
„Katastrofální vedení války na Ukrajině ze strany Ruska, následný pochod Wagnerovy armády na Moskvu, a s tím i rozkmotření s (ruským prezidentem Vladimirem) Putinem muselo vést k něčemu podobnému,“ dodala Watsonová.
xxxx
Tak katastrofální vedení války ze strany vítězícího Ruska, jo?

Dá se věřit takovým think-tankům jediná věta, když do toho může být zapletená i ruská oligarchistická 5. kolona?

Milan ze Zahrady Čech
24. 8. 2023 01:36
Odpovědět  Albi

Datum a čas? Zkráceno:

PRIGOZHINOVO LETADLO Z MINUTY NA MINUTU: BUSINESS JET ZMIZEL Z RADARU, PAK SE ZTRATILO SPOJENÍ
Letoun Embraer Legacy 600, který vlastní Jevgenij Prigožin, zmizel z radarů v 18:20. Kontroloři se pokusili kontaktovat posádku, ale bez úspěchu, říkají zdroje.
Bezprostředně poté dispečeři vyrozuměli o incidentu orgány PVO. Poté se objevily informace od očitých svědků o havárii obchodního letadla. Svědci uvádějí, že před pádem letadla slyšeli dvě rány.

https://tsargrad.tv/news/katastrofa-samoljota-prigozhina-po-minutam-biznes-dzhet-ischez-s-radarov-zatem-propala-svjaz_852617

Genetickému potvrzení se nediv – výbuch, požár… ani si nepředstavuj jak vypadali.
Bane Albi, taky bych rád, aby se záhadně vynořil, ale nevěřím tomu. Jiná otázka je, kdo v tom má prsty. Že CIA+MI6+bandeři je jasný. Dobrá. Ale jak, od koho, se dozvěděli že právě v tom letadle elita orchestru?
No, zítra v tom bude poněkud jasněji. Aspoň doufám. Řekl bych ale, že mrtví Kuchtík a Utkin se jak pro KoZu, tak pro pátou kolonu, stanou ještě nebezpečnějšími.

Trubkar
24. 8. 2023 08:52

v Afrike sa najdu zastanci stareho rezimu, co zrali z ruk zapadu (Francie) a radi zradia Wagnera za dalsie peniazky od panicka

Pedro
24. 8. 2023 08:23
Odpovědět  Albi

Letadlo hořelo, bylo plné kerosinu a hned všechny mrtvé identifikovali, tak to je zázrak. Ještě se budeme asi moc divit.

Pavel K
24. 8. 2023 11:33
Odpovědět  Pedro

😊 😊 😊
V klidu se uvelebte představení právě začíná. 🙏🙄

Radek5
24. 8. 2023 00:00

Tak to pomalu vypadá, že všechny sny o tom, že ve skutečnosti v letadle nebyli, že letěli jinak případně že neletěli bůbec, vzaly za své. Ohledání místa sice stále probíhá, ale nejpravděpodobněji to dopadne tak, že bude oficiálně potvrzena jejich smrt.

Takže tak. Přigozin a Utkin jsou nebo byli jedni z největších současných hrdinů Ruska, možná vůbec největší. Nekecali, ale makali. Přigožin byl jedním z Ruských zástupců elity, extrémně bohatých lidí, kdo nejemon žili (relativně) skromně, byli blízko běžnému člověku, ale měli skutečný zájem na vítězství Ruska a Ruského světa. Svým nezlomný postojem, agresivitou a zatvrzelostí nastavoval zrcadlo svěm ostatním, hlavně Ruskému ministerstvu obrany.

Osobně, pro SVO, bych považoval za menší tragédii, kdyby spadlo (nebo spíš sundali) letadlo s Putinem. Uvidíme, co Rada Wagnera vymyslí nyní, ale každopádně je to velká rána.

A po vše po zvěstech, co se šířily poslední dobou: Že dohody uzavřené s Putinem za účasti Lukašenka přestaly být plněny, že Surovikin byl odvolán a jeho lidé ostraněni ze všech míst vertikály moci. Celé to vykresluje nepěkný obrázek.

pája
24. 8. 2023 01:31
Odpovědět  Radek5

Osobně, pro SVO, pro Rusko bych nechal Vladimíra V. žít. Obrázek vskutku není pěkný, ale za Ruskem stojí Bůh.

zuza
24. 8. 2023 07:39
Odpovědět  Radek5

to s tým Surovikinom sa mi tiež veľmi nepáči, ale Putin je momentálne nenahraditeľný… Snáď to wagnerovci prekonajú. Pre SVO urobili veľmi veľa, ale išlo by to aj bez nich. Nenahraditeľní sú skôr pre Afriku, černosi sú ako malé deti, pre nich to bola modla a teraz o ňu prišli. FR krysy vyprovokujú teraz vojnu v celom Saheli a majú veľkú šancu, že im to celé padne zadarmo do lona. A budú zas na pár rokov zahojení. Ale možno čierni podpália Paríž a fízli sa už nebudú tentokrát tak namáhať, keď vedia, že za prílišnú snahu skončia v base …

zuza
24. 8. 2023 07:47
Odpovědět  zuza

ale možno je to v tej Afrike všetko inak…
https://www.hlavnespravy.sk/nigerska-revolucia-sa-meni-na-bonapartisticku/3237808
možno sa len hnUSAci postarali, aby mohli ryžovať v Afrike oni namiesto frantíkov…

Edivan
24. 8. 2023 05:56

Ale jen je mi divné, že ještě před 2 dny byl Prigožin v Africe – Mali, Niger

Pavel K
24. 8. 2023 07:23
Odpovědět  Edivan

To vypadá na nějakou houpačku, jen aby z toho nebylo další 11.9. co se týče nejasností.
Nic se neděje jen tak náhodou. Uvidíme během pár dní jak se to vyvrbí, ale jestli jsou to kejkle, tak se pravdu nikdy nedozvíme, jak o zmiňovaném 11.9. 😊

zuza
24. 8. 2023 07:43
Odpovědět  Edivan

možno sa práve odtiaľ vrátili do Moskvy a týmto lietadlom leteli z Moskvy do Petrohradu….

laskra
24. 8. 2023 14:21

V každém případě to není dobrá správa.