nezařazené

V Estonsku se britští vojáci NATO poprali s místními obyvateli

Vojenská policie zasáhla do konfliktu mezi britskými vojáky a místními obyvateli.

Britští vojáci se poprali s místními obyvateli v estonském městě Tapa. Uvádí vydání Virumaa Teataja.

K incidentu došlo 15. května. Vedoucí hlídkové služby Tauno Lempu uvedl, že vojáci NATO přišli do restaurace rychlého občerstvení a začali projevovat pozornost místní obyvatelce. Krajané ženy považovali chování vojáků za „nepřijatelné“ a nastala rvačka.

Tauno Lempu, vedoucí hlídkové služby Rakvere, uvedl, že večer 15. května kolem 20:00 přijalo poplašné centrum zprávu, že mezi dvěma skupinami, v místě rychlého občerstvení v Tapě, došlo k potyčce. 

“Podle předběžných údajů došlo k nedorozumění mezi zahraničními vojáky sloužícími v Estonsku a místními muži. V současné době je známo, že vojáci mluvili s jednou ženou, což bylo pro místní muže nepřijatelné.”

„Před příjezdem policie dorazila vojenská policie, která musela použít pouta k uklidnění jednoho místního agresivního muže.“

Příchodem vojenské policie se situace uklidnila, strany konfliktu se vzdaly vzájemných nároků. 
Ani nikdo nepožádal o lékařskou pomoc.

Od dubna 2017 je v Tapě umístěn mezinárodní prapor NATO. Slouží tam vojáci z Velké Británie, Francie a Dánska. Jednotky Aliance jsou na území Estonska na základě žádosti Estonska.

V roce 2018 tři důstojníci britské armády umístěné v Lotyšsku, jako součást kontingentu vojáků NATO, se poprali s policií v Rize. Vojáci (pravděpodobně poručíci nebo kapitáni) byli opilí. K jejich uklidnění musela policie použít pepřový plyn. Jeden z vojáků byl zadržen policisty na několik hodin, poté důstojníci vojenské policie v Lotyšska a Kanady všechny převezli do jejich vojenských jednotek.

V roce 2017 v litevském městě Jonava neidentifikovaní útočníci zbili čtyři vojáky Bundeswehru z praporu NATO rozmístěného v republice. Němečtí vojáci zranění při potyčce byli také pod vlivem alkoholu. Okolnosti incidentu nebyly specifikovány.

https://bit.ly/2S2gmg6
https://bit.ly/3tVGxma

sdílet na