V Česku připravuje Západ nového Skripala

Česká media oznamují, že ruskými speciálními službami byl do Prahy dovezen ricin. Na roli Skripala byli na Západě připraveni tři kandidáti spojení s odstraněním pomníku maršála Ivana Koněva.

Podle Respektu měl do Prahy přijet člověk s ruským diplomatickým pasem a „ukrýt se na ruské ambasádě“. České tajné služby tvrdí, že vezl ricin. Policie dnes střeží starostu Prahy 6 Koláře (skrývá se neznámo kde), primátora Prahy Hřiba a starostu Řeporyjí Novotného, který chce postavit pomník Vlasovcům. Ten ve svém otevřeném dopise Ruské federaci použil na adresu Ivana Koněva označení monstrum, psychopat, masový vrah a mizerný vojevůdce, jehož jméno není hodno uctění ve školních učebnicích.

Stránky denikn.cz informují, že ministr zahraničí Petříček oznámil ruskému velvyslanci v Praze A. Zmejevskému, že pokud se někomu z nich něco stane, bude následovat reakce.

Je jasné, že Kolář a jiní činitelé začali neuváženě horlivě plnit pokyny k vedení „války s ruskými památkami“. Nezpozorovali, že jsou připravováni na použití k informační válce podle scénáře vyzkoušeného v Británii s „otrávením“ ruskými tajnými službami.

Nový Skripal se může objevit kdykoli

Odborník Mezinárodního institutu humanitárně–politických studií V. Bruter považuje tento scénář za kdykoliv použitelný. Moskva nemá možnost tomu zabránit, bude–li přijat. „Rusko sdělilo, že na tom nemá účast a Koláře nemůže vzít pod ochranu, aby se vyhnulo krizovým situacím, které kolem toho mohou vzniknout.“

Kterákoliv západní tajná služba může kohokoliv otrávit a potom z toho obvinit Rusko zcela bez důkazů, jak je zvykem. Dále Bruter řekl, že pro Západ je normální licoměrnost a obviňování bez důkazů, je pro něj přirozené konstruovat a uvádět do života scénáře, z nichž potom obviňují druhé. Je to hra pod falešnou vlajkou.

Demontáž památníku byla, právnicky vzato, organizována nikoliv státem a podle zákona neodpovídá česká vláda za činy české samosprávy.

Nejdřív odstranění rusofobie a potom byznys

Bruter dále řekl, že reakce Ruska musí být v oblasti obecně politické, musí jít k vedení EU, velkých zemí EU, aby rusofobii odsoudily. Řekl: „Rusko potřebuje navázat společné vztahy s Německem, Francií a dalšími velkými zeměmi EU s tím, jak utvářejí svoji roli při vylaďování normálních vztahů s Ruskem. Musí rusofobii odsoudit ve všech jejích projevech, tedy i u tohoto případu. Ale Rusko to dávno nedělá a je to chyba.“

Socha maršála Koněva byla odstraněna 3. dubna. Má být umístěna v Muzeu 20. století, ale dosud je v nějaké úschovně. Kolář komentoval demontáž trapným způsobem, že Koněv neměl roušku a pravidla platí pro všechny. Dokument objasňující rozhodnutí o demontáži pomníku připravila americká společnost Squire Patton Boogs.

Ve věci demontáže památníku zahájilo Rusko trestní řízení podle ustanovení „vandalismus“. Podle ruského zákonodárství mohou být viníci odsouzeni k jednomu roku nápravných prací, pokud budou souzeni v Rusku.

Moskva požádala ČR o předání památníku do Ruska, ale odpovědí bylo nabubřelé odmítnutí Kolářem. Poté ministr zahraničí ČR řekl, že je ochoten tuto otázku posoudit. Místní úřady se odvolávají na to, že památník je vlastnictvím městského obvodu Praha 6. Avšak pozemek, na kterém socha stála, patří podle katastrálního registru hlavnímu městu Praze.

Za povšimnutí stojí, že zásluhou zkušených a rozhodných akcí na frontě, kde velel maršál Koněv, nedošlo ke zničení Prahy. Porážka milionové skupiny Němců pod velením Schörnera vešla do učebnic válečné historie jako příklad vojenského umění. Z rozkazu Koněva, aby bylo před zničením zachráněno historické město, nepoužívalo se při útoku těžké dělostřelectvo a letectvo. Během útoku bylo zabito a zraněno 40 tisíc nepřátel a 86 tisíc jich bylo zajato.
https://bit.ly/35AfemK


Skoro bych řekl, že se s ním můžeme rozloučit

Starosta Kolář přitvrzuje… Poslal dopis předsedkyni Evropské komise Uršule zvané familiérně FlintenUschi, aby se zasadila o dostatečně důraznou odpověď Rusku. Rusko se vměšuje, vede hybridní válku, ničí demokracii a tak vůbec – však všichni víte, co tím starosta Kolář myslí. 

První, co mě na této zprávě bere, je adresát. Zrovna Uršulka. Která svojí prací ministryně obrany zajistila, že je německá armáda zcela nebojeschopná, nemá prakticky žádnou použitelnou techniku, ale má dostatek uniforem pro těhotné vojačky. Ta Uršulka, kterou museli odklidit do Brusele v naději, že po Junckerovi to už prostě nejde dělat hůř. Ta Uršulka, která nejprve kritzovala zavádění opatření kvůli koronaviru a pak kritizovala jejich rozvolňování. Ta Uršulka, která na epidemii reagovala vždycky pozdě a ani v České televizi se moderátoři a hlasatelé nechtěli ztrapňovat jejím adorováním. Ta Uršulka, na jejíž obranu musely vystoupit ty nejprodejnější novinářské kurvy, které snesou všechno a sebeúctu nepotřebují, pokud dostanou zaplaceno –  z Echa a Aktuálně. Jestli Kolář opravdu volá o pomoc, myslím že v Evropě neexistuje blbější volba zastánce. 

Každopádně bych si Vidlácky myslel, že Kolář pokračuje podle plánu, který zkonstruoval jeho tatínek, který ho dostal od svých zámořských sponzorů. Až se mi zachtělo si ověřit, jestli mezi Kolářovými přáteli na fesjbůku není i Viktorka Nullandová. Ta, která velmi trefně poslala EU tam, kam se Jůnie uvrtává posledních deset let a která nikdy neměla problém, aby pro její vize umřely nějaké ty desítky tisíc lidí. 

Jen by mě zajímalo, jestli je Kolář junior prostě tak blbej sám a nebo jestli jsou blbí v celé rodině. Nevím jestli jim to dochází, ale když budou takhle pokrčovat, tak prostě umřít musejí! Když se podíváme na události posledních týdnů, tak se Kolář hrdinně postavil Rusku, dostal ochranku, protože na něj najel agent s ricinem a sám potvrdil v rozhovoru, že po něm jdou. K tomu teď žádá o zásah Uršulku, protože to co dělá Rusko je přece válečný akt. Dva válečné akty. Tři válečné akty. 

A teď si představte tu ostudu, když se nic nestane. Za pár týdnů bude jasné, že to byly jenom kecy jednoho ambicióznho blbečka, jakých je plná Praha a bez kterých se tam v podstatě nedají vyhrát volby. Že si jen hrál na hrdinu a bojovníka proti Putinovi, kterému je nějaká Praha prostě ukradená a navíc tam v Kremlu dobře vědí, že v případě potřeby mají sympatie většiny českého obyvatelstva na své straně. Kolář jim navíc zadarmo pomáhá, aby těch sympatizantů měli víc. Nic se nestalo, žádný agent se nenašel, nikdo nebyl vyhoštěn a Respekt s Kolářem si všechno vymysleli…  

Řekl bych, že se s naším bojovným starostotou můžeme pomalu loučit. Vmanévroval se do situace, která nemá jiné řešení než politickou smrt a nebo opravdovou. Buď se ukáže, že je tlučhuba a nebo po něm jdou. V prvním případě bude pro smích, v druhém bude v rakvi. Ale jinou cestu už vlastně nemá. 

Vzhledem k přátelům Kolářojc rodiny bych byl skoro přesvědčen, že jeho politická mrtvola už Viktorce Nullandové k ničemu nebude. Ale jeho skutečná mrtvola byl ještě dobře posloužila. Minimálě by Uršulka musela vyhostit zase nějaké ruské diplomaty. Ale vzhledem ke krachujícím americkým naftařům (a plynařům) zřejmě žádný zkapalněný freedom plyn ani freedom ropa z USA hodně dlouho nepřiplují. Do zimy určitě ne. Takže  hned za vyhoštěnými diplomaty přijde do Kremlu telegram, že si svoje vyslanectví zase můžou obsadit, protože bez ruské ropy a plynu se v Ojrópě nepohne vůbec nic od aut, přes hnojiva až po výrobu plastů. V Německu se nepohnou ani plynové elektrárny a bez ruského plynu jaksi v zimě všechno zamrzne. Navíc Pánbůh má tendenci na  všechny krizové roky v posledních sto letech zajistit řádně tuhé mrazy. 

Uvědomuje si Kolář, že všechno, co se mu stane, bude v podstatě zbytečné? Že si někde nějaký gruzínský ostřelovač už vybírá hotel a nad ním ubytovávají Štětinu, aby pak na kamery potvrdil tu správnou verzi? Že jaksi umře, chvíli bude haló v novinách, ale nic moc to nezmění, protože na to prostě nejsou podmínky? 

A kdyby to všechno byl nesmysl, tak se ukáže, že je kecálek, lhář a nemá voliče ani v Práglu. 
AutorVidlák https://bit.ly/2ze4e2j
fotoilustrace archiv

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
6. 5. 2020 22:50

Dobrý článek:)… přesně to mě napadlo hned, když s tím divadlem začali… posloužili jako živí, a ještě lépe jako mrtví… mouřenín posloužil, mouřenín může jít.