nezařazené

Už není pochyb: NATO pod vedením USA vyhlásilo Rusku válku. Osm roků příprav.

FINIAN CUNNINGHAM upozorňuje, že americká válečná agenda je od počátku zaměřena na napadení Ruska – a nyní to USA již nejen otevřeně přiznávají, ale začínají i jednat, což nemůže skončit jinak než jadernou apokalypsou

Jsme ve třetí světové válce, aniž si toho kdo všiml. Jakmile taková válka začně, je především nebezpečí, že se stane nukleární. V sázce je budoucnost celé planety.

Je neuvěřitelné, že pokud před tím varujete,  vystavujete se obvinění, že rozšiřujete ruskou propagandu. A tak západní vlády slepě zdvojnásobují objem střelného prachu u sudu se zapáleným doutnákem. NATO vedené USA zaplavuje Ukrajinu těžkými útočnými zbraněmi schopnými zasáhnout Rusko. A britská vláda tento týden otevřeně vyzvala Ukrajinu, aby se zbraněmi NATO zaměřila na ruské vnitrozemí.

Jdou do toho vědomě

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov poznamenal, že americká vojenská aliance je nyní plnohodnotně přítomna v zástupné válce proti Ruské federaci. A dodal, že existuje „vážné nebezpečí“, že konfrontace přeroste ve spirálu jaderného požáru. Jen blázen by mohl zůstat bezstarostný při takto dynamickém vývoji.

Neexistuje žádná diplomatická vůle Washingtonu a jeho spojenců řešit pozadí konfliktu na Ukrajině – dlouhodobé obavy Ruska o jeho vlastní bezpečnost. Generální tajemník OSN Antonio Guterres je očerňován za to, že se pokusil vyjednat mírové urovnání. Že tento týden nejprve odjel do Moskvy, než odcestoval do Kyjeva.

USA a NATO bezohledně prosazují vojenské zúčtování s Ruskem – jak jinak než pod cynickou rouškou „obrany Ukrajiny“. Celou tu dobu je západní veřejnost udržována ve lži prostřednictvím spolupachatelských zpravodajských médií kontrolovaných korporacemi.

Žádná paranoia, Moskva měla pravdu

Tento týden uspořádaly Spojené státy ve svém evropském velitelském středisku na letecké základně Ramstein v Německu něco, co lze nazvat pouze válečnou konferencí: vojenští šéfové NATO již otevřeně koordinovali dodávky zbraní na Ukrajinu. Takže válečná základna Západu.

Americký ministr obrany Lloyd Austin řekl, že Spojené státy a jejich spojenci v NATO „pohnou nebem a zemí“, aby dostali více zbraní na Ukrajinu, aby porazili ruskou vojenskou intervenci. Austinova rétorika byla znepokojivým štvaním s apokalyptickou rezonancí.

Přiznal tak odhodlání postavit se Rusku, které je nyní otevřeně napadeno. Konflikt na Ukrajině se konečně ukazuje tím, čím skutečně je – válkou mezi NATO vedeným USA a Ruskem. Moskva dlouho zastávala názor, že USA a NATO jsou nepřátelská entita, která si klade za cíl Rusko si podrobit. Taková tvrzení byla zesměšňována jako ruská paranoia. Teď však už není pochyb, že Rusové měli pravdu. Skutečným záměrem Západu je porážka Ruska.

Doznání

Austin na konferenci v Ramsteinu prohlásil, že američtí spojenci nyní otevřeně využívají příležitosti k „oslabení Ruska“ a jejich cílem je změna režimu v Moskvě tak, jak se o tom “prořekl” minulý měsíc americký prezident Biden ve svém varšavském projevu.

Začátkem tohoto týdne doprovázel americký ministr zahraničí Antony Blinken šéfa Pentagonu Austina na tajnou návštěvu Kyjeva. Americká zpravodajská média poslušně dodržela embargo na hlášení o nedělní návštěvě, což znamená, že jsou spoluvina na washingtonské agendě otevřené agrese.

Vysocí američtí představitelé vedli tříhodinové rozhovory s ukrajinským prezidentem Vladimirem Zelenským. Přislíbili mu ještě větší vojenskou podporu nad rámec již obrovského arzenálu, který dosud poskytly USA. Schůzka byla především jasným signálem pro Moskvu, jaké jsou skutečné americké záměry. Tohle je odpověď Západu na stížností Ruska k rozpínavosti NATO a požadavku neutralitu Ukrajiny.

Jistě, Spojené státy tento diskurz stejně nikdy nebraly vážně. Jen nyní už otevřeně daly najevo, že vedou válku proti Rusku – a Ukrajina je pouze aktuálním bojištěm.

My jsme oni

Když se američtí představitelé vrátili do Polska, uspořádali tiskovou konferenci ve skladišti, z něhož se přepravují zbraně NATO na Ukrajinu. Austin novinářů prozradil něco o své dřívější schůzce se Zelenským: „Smyslem schůzky bylo hovořit o věcech, které by nám umožnili nejen vyhrát válku, ale také se dohodnout, co dělat pak.“

Šéf Pentagonu, který nedokázal potlačit své nadšení pro konfrontaci, dal pak úplně bez obalu najevo, že mu jde přímou účast USA v boji: „Pokud jde o naši – tedy vlastně ukrajinskou – schopnost vyhrát, je prvním krokem věřit, že zvítězit můžeme. A tak věříme, že můžeme vyhrát; věříme, že oni nyní věří, že lze vyhrát – pokud budou mít správné vybavení a naši plnou podporu. Jinak řečeno uděláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili, že se to podaří.“

Osmiletá příprava

Když prezident Vladimir Putin 24. února nařídil to, co nazval „zvláštní vojenskou operací“ na Ukrajině, řekl, že Rusko nemá jinou možnost, než bránit rusky mluvící lid na Donbasu. Lid, který vydržel osm let smrtící ofenzivy NATO, které tiše podporovalo kyjevské režimní armády.

Spojené státy, NATO a kyjevský režim neprojevily žádnou vůli vyřešit občanskou válku na Ukrajině mírovou cestou – tedy dodržením dohod z Minsku vyjednaných za účasti Kyjeva v roce 2015.
https://bit.ly/37UyvEX

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
29. 4. 2022 20:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Osm let příprav? A já si myslel že třiasedmdesát. Od 4.4.1949.
VAL

Capry
29. 4. 2022 20:47
Ohodnotit příspěvek :
     

A je to v prdeli.Přeci jen se těm sviním daří rozpoutat válku na cizím území. Doufám že při napadení ruska pošle Putin pozdrav raketou do fošingtónu a Londýna.

Capry
29. 4. 2022 20:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Řešením je uzavřít hranici na dobytém území,přifařit je k rusku a pokud by je někdo napadl,už to bude napadení ruska a začne se bez milosti účtovat.A jestli má Putin takové zbraně jak deklaruje,tak poznají muka Čapala Burdy.

janle57
29. 4. 2022 22:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Můžeme všichni jen doufat,že ruské plynové celoevropské embargo rozvrátí co nejdříve
ekonomiku celé Evropy včetně nás,bude hlad,život v zimě a boj o přežití,ale snad to
odstartuje sociální nepokoje po celé Evropě a následně pak snahy se s Ruskem dohodnout,
i když se proto obětuje nějaká Ukrajina,hlavně proto,že velký vůdce Zelenský už bude někde
za horami v Miami,jadernou válku to snad odvrátí a v Evropě možná začne být po dlouhé
době zase lépe,snad se to,už kvůli našim dětem,podaří.

Pozor
29. 4. 2022 23:42
Ohodnotit příspěvek :
     

A Rusi sú stále naivní a myslia si, že to západ možno až tak vážne nemyslí. Vidieť to aj na Ukrajine, už 2. mesiace sa s fašistami hrajú v rukavičkách. Doteraz Kyjev vysiela svoju propagandu v TV a 5 priechodov ktorými západ dopravuje na Ukrajinu zbrane je úplne neporušených, Od Kyjeva odišli a teraz im fašisti útočia na Rusko a ničia čo sa dá. Toto fakt dokáže len Rus.

Pavel
30. 4. 2022 11:02
Odpovědět  Pozor

Opravdu si s nimi hrají v rukavičkách. Castro říkal, že jsou až přespříliš diplomatičtí a ochotni k ústupkům. Doufejme, že Putin ví co dělá, a v pravý čas správně potáhne figurou na šachovnici. Rusům jde opravdu o vše, grázlové ze západu se nezastaví, v jejich povaze je extrémní zlo a nenávist vůči všemu ruskému, ale i slovanskému, nás teď pouze zneužívají, ale jakmile by dosáhli svých cílů, tak končíme i my. Tak to měl přece v programu i Heydrich, nějakou malou část převychovat a zbytek odstranit. Dávejte si setsakra pozor molodci.

Anarch
1. 5. 2022 06:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou spolu domluvený, je to způsob jak resetovat ekonomiku a vymazat dluhy, Rusové dostanou kus území a Američané se vyhrabou z krize, kdo fandí kterékoliv ze stran je ovce, jen hltá ty sračky každý z jiné ručky. Tak bečte dál, za matičku rus, demokracii, západní hodnoty, tradiční hodnoty, všichni ste stejný paka co budou do smrti dělat na mocipány.