… už jich je 50 …

Pentagon oficiálně zvýšil počet obětí íránského útoku na základnu Ain al-Assad 8. ledna 2020.
Nyní je oficiálně uznáno 50 zraněných  https://abcnews.go.com/Politics/pentagon-now-50-service-members-suffered-brain-injuries/story?id=68598126

Kronika “mlžení” Pentagonu vypadá takto:.

1. Při bombardování základny Ain al-Assada Íránem nebyl zraněn jediný americký voják.

2. Bylo zraněno 8 lidí.

3. Bylo zraněno 11 lidí.

4. Bylo zraněno 34 lidí.

5. Bylo zraněno 50 lidí.

6. Pokračování bude následovat

Vzpomínám si, že Íránské síly v první den prohlásily, že Spojené státy utrpěly až 80 zraněných, zatímco Pentagon tyto ztráty popřel. Výsledkem je, že počet obětí se sebevědomě přibližuje číslu vyhlášenému IRGC.

A vůbec nezvažujeme otázku možného utajení mrtvých, k čemuž také mohlo dojít, což by naznačovaly příběhy znepokojených rodičů, kteří se nemohli dovolat svým dětem v Iráku.

PS. 
Pokud jde o situaci se sestřelením Bombardier E-11 v provincii Ghazni v Afghánistánu, íránská státní televize uvedla, že na palubě zemřel jeden z vrahů Sulejmani, Michael D’Andrea. 

Spojené státy dosud nepotvrdily ani nevyvrátily tvrzení Talibanu, že mezi mrtvými byli vysoce postavení důstojníci CIA, včetně “Ajatollaha Mikea”.

Stále neexistuje žádné vyjádření, které by vyjasnilo co vedlo k pádu letadla. Zda Michaela D’Andrea zničil Taliban na příkaz Teheránu (jako pomsta za Sulejmani) nebo Taliban, ho zabil…. náhodou….

https://bit.ly/2RXAGvH

sdíletj na