Už dnes se můžete stát vojáky z povolání, vstoupit do aktivní zálohy nebo se zúčastnit vojenského cvičení.

Poslanecká sněmovna dnes projednala v 1. čtení velmi důležité zákony pro obranyschopnost České republiky 🇨🇿. Musíme být schopni jednat rychle a posilovat svou obranyschopnost intenzivněji než dosud. Současná branná legislativa to bohužel komplikuje, a proto jsme připravili její komplexní novelu. 💪

Např. zlepšujeme podmínky vojáků v aktivní záloze, vytváříme lepší podmínky pro obranné plánování a snižujeme administrativní zátěž pro občany i resort. Zavádíme jasnější podmínky pro provoz bezpilotních prostředků poblíž vojenských základen a další změny pro lepší obranu 🇨🇿.

Už dnes se můžete stát vojáky z povolání, vstoupit do aktivní zálohy nebo se zúčastnit vojenského cvičení. Nabídneme vám i další možnost, jak se dobrovolně zapojit. Budete muset postoupit jen zdravotní prohlídku a pokud by se zhoršila bezpečnostní situace, projdete výcvikem.

Nestrašíme, ale dobře si uvědomujeme, jak je životně důležité, aby byla Česká republika, její občané a hlavně Armáda České republiky v případě krize připravena nás chránit. Věřím, že návrhy Ministerstvo obrany České republiky poslanci a senátoři podpoří.

Obrana byla pro předchozí vlády popelkou. Válka na Ukrajině ale potvrdila, že je naprosto nezbytná urychlená modernizace armády a nelze ji odkládat. Přicházíme s plánem, jak zrychlit její modernizaci a zajistit její dlouhodobé financování.

Výdaje na obranu ve výši minimálně 2 % HDP jsou pro Českou republiku 🇨🇿 životně důležité. Jestli chceme bezpečnou Evropu a nechceme se bát o naše životy, hodnoty a bezpečí, musíme mít armádu moderní a efektivní. Proto je nutné, aby členské státy NATO svůj závazek ke společné obraně plnily.

Proto jsme předložili návrh zákona o financování obrany, který:

✅ zajistí min. výdaje na obranu ve výši 2 % HDP,

✅ definuje strategické projekty nad 300 mil., které trvají více let,

✅ umožní systematicky započítávat obranné výdaje jiných kapitol do výdajů na obranu.

Zákon zaváže i budoucí vlády, aby na obraně země nešetřily a při přípravě rozpočtu počítaly s předepsanou minimální výší výdajů, jinak by postupovaly nezákonně. Už nesmíme opakovat stejné chyby. Obrana je pro vládu priorita a věřím, že i tyto naše návrhy poslanci a senátoři podpoří.
foto:fb

sdíletj na

3.6 17 hlasy
Ohodnotit příspěvek
88 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
10. 2. 2023 19:59

Došla munice, elektřina, palivo, muži, peníze… pacient je stoprocentně na přístrojích. Nemůže se sám hýbat, dýchat, myslet, krmit se ani oblékat. odpojte ho od přístrojů. už to není stát.

zuza
10. 2. 2023 21:12
Odpovědět  RASputin

ešte stále majú niečo, čoho je nedostatok a za čo sa dobre platí
https://cz24.news/nocna-mora-pre-ukrajinske-ozbrojene-sily-ak-pojdete-na-front-podpiste-potvrdenie-o-pripravenosti-darovat-oblicku-izraelu-ukronacistov-pitvaju-nemocnice-po-celej-krajine/
a čo je ešte príšernejšie, v tom článku je uvedené
“… Európski predstavitelia dali kyjevskému režimu ultimátum ako podmienku vstupu do Európskej únie: okamžite zrušiť sirotince. A Zelenského režim sa poslušne vydal na cestu Podľa najnovších údajov je v ukrajinských detských domovoch 97 000 detí…… títo chlapci a dievčatá sa stanú „živým tovarom“, väzňami eurobordelov, pedofilných bordelov alebo sa zaradia do radov potenciálnych darcov. Mladé telo je pre „čiernych transplantológov“ oveľa atraktívnejšie ako opotrebované vnútorné orgány zranených štyridsať- až päťdesiatročných vojakov AFU”

Lenka
11. 2. 2023 09:37
Odpovědět  zuza

Jo, tátu nahnali do první linie. Mámu zranila střepina, když sháněla jídlo, antibiotika nejsou, takže hotovo, dvacet. A to množství sirotků, to by bylo náhradních dílů a adrenochromu. Všichni, kdo jedou v černé transplantaci by měli skončit na Sibiři v dolech.

Standa
11. 2. 2023 05:47
Odpovědět  RASputin

Dobrovolná euthanasie.

katango
12. 2. 2023 09:16
Odpovědět  Standa

Nedobrovolná euthanasie se nazývá vraždou.

Gales
11. 2. 2023 10:28
Odpovědět  RASputin

Někteří lidé by měli chcípnout hned po narození.

Aleš
10. 2. 2023 20:03

NIKDY.

Pavel K
10. 2. 2023 20:44
Odpovědět  Aleš

KDO SE TĚ NA TO PTAL. 🙋‍♂️

konzerva
10. 2. 2023 20:52
Odpovědět  Pavel K

Duraku vzpamatuj se.

Pavel K
10. 2. 2023 20:58
Odpovědět  konzerva

😊 😊 😊 😊
Sklidni mladej, nebo si tě otevřu, jen doufám, že tam není nasrránno. 💩💩

konzerva
11. 2. 2023 09:50
Odpovědět  Pavel K

Doufám, že znáš číslo 730 u VU Prostějov. Mladej havloidní blbe.

Pavel K
11. 2. 2023 10:43
Odpovědět  konzerva

🤣 🤣 🤣 🤣
Tvl, tady se to jen hemží baretama, ty máš růžovej. 🤦‍♂️🤦‍♂️💩

konzerva
11. 2. 2023 11:25
Odpovědět  Pavel K

Jo rok a půl červenej a půl roku černéj a pak žlutej havloidní blbe, ale ty jsi nezažil žádný a ani nevíš co to znamená. Ty tak maximálně nastavuješ svojí hnědku na počkání u modré velryby.

Pavel K
11. 2. 2023 11:35
Odpovědět  konzerva

Máš v tom zmatek trolle z PP. Když si nepamatuješ svůj oblíbený klub, tak ti ho milerád připomenu. MODRÁ ÚSTŘICE. 🤣🤣🤣🤣

konzerva
11. 2. 2023 13:00
Odpovědět  Pavel K

Děkuji za vaše přiznání, že tam chodíte. Vy, ale začínáte o sobě mluvit poutavě.

Pavel K
11. 2. 2023 13:50
Odpovědět  konzerva

Taky si říkám kde jen to jsem vás viděl.🤣🤣🤣🤣

konzerva
11. 2. 2023 21:05
Odpovědět  Pavel K

Poslal jsem tam kamaráda a ta vaše hnědka moc není hněda

Rattus
11. 2. 2023 13:12
Odpovědět  konzerva

Hele plechovko neurážej přítele na webu a o Prostějově raději drž hubu.

konzerva
11. 2. 2023 21:06
Odpovědět  Rattus

A vy jste tam byl jedině, že jste Pávkovi kouřil.

Rattus
12. 2. 2023 09:32
Odpovědět  konzerva

Ne ty debile. K tomu městu mám vztah jaký nikdy nepochopíš.Já se
tam totiž narodil a znám tam kde koho.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
11. 2. 2023 13:39
Odpovědět  konzerva

Nehádejte se s blbem, má ty hlouposti v popisu práce. Všem podobným doporučuji zajet si na Ukr na “safari”. Včetně té hlupky s pistolí. Jenom si dobalte pampersky. Již je tam téměř 10000 stejně blbych – 6 stop pod povrchem, Ti tam mají ne trvalý, ale věčný pobyt a potřebují společnost. Ukrajinců, co zapomněli že jsou etnickými Rusy je mi líto. Tahle jsme mohli dopadnout v 1968 roce, tehdy nám ukrajinci pomohli to odvrátit. Děkuji jejich otcům a dědům

Pavel K
11. 2. 2023 14:23
Odpovědět  Jaroslav

Jardo jak s blbem a jaké hlouposti?!! Jediná hloupost odemě byla, že jsem to napsal pro nás starší co umí číst mezi řádky a rozumí zakódovaným šifrám. Pak jsem to radši doleji vysvětlil, jaká byla myšlenka. A ON mi napsal co? Když nerozumím myšlenkovým pochodům a nevím co mohu čekat za rohem, tak se snad nejprve zeptám než začnu urážet. Je vidět že zřejmě neznáte moje názory, jinak byste věděl, že bych Alešovi takhle neodepsal něco urážlivého. Čest.

Boomer
11. 2. 2023 18:51
Odpovědět  Pavel K

.. no jo, to máte těžký, dřív bylo jasno.. červený je paragán, černý je tankán. Dnes nosí baret všichni a někdy je v tom zmatek.

Červený.. paragáni, speciálové a rychlé šípy
Černý.. vojenská policie, jeden z nich zabavil vojákovi zašitý granát a potom se ho pokoušel rozebrat. Tož.. no nedopadlo to slavně..
Oranžový.. záchranné útvary. O jejich kvalitě vypovídá fakt, že nick konzerva se domnívá, že nosil žlutý.. :-)))))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
11. 2. 2023 20:41
Odpovědět  Boomer

Tak tady nejde o barety, že jo. Ty ať si vezme tři najednou. Ále co, vždyť je to jedno, já mám svědomí čisté. Snažil jsem se to vysvětlit a koukám okolí nechápe, a jsme u toho, právě proto jsme tam kde jsme. 😊🙋‍♂️

konzerva
11. 2. 2023 21:09
Odpovědět  Pavel K

Tak jsem se informoval, že jste to osobně kouřil pávkovi.

konzerva
11. 2. 2023 21:08
Odpovědět  Boomer

Koukám, že se v těch baretech vyznáte.

Pavel K
10. 2. 2023 23:50
Odpovědět  Aleš

Ach jo, tady se zase nepochopilo mezi řádky.
Tak tedy: NIKDY-KDO SE TĚ NA TO PTAL – (řekla by černochová), PŮJDEŠ A BASTA. Nóóó. Běžná v životě používaná hovorovka. Kapišto. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

zdena
10. 2. 2023 20:28

A s čím chtěji ti žvanilové válčit ? Nebo aspoň cvičit? Vždyť nemají ani uniformy a ešusy, kantýny, obutí, nemají polní nemocnice ani výcvikové ubytovací podmínky …. a to nemluvím o zbraních…. leda že by přešli na kyje a klacky….. Všechno zadarmo rozdali a ještě nás v šechny příšerně zadlužili. A proti komu válčit ? Proti Rusům? Přeskočilo jim ? Ti nás rozmáznou jak mouchy… A pro co válčit ? Kvůli čemu ? Kdo nám co dělá? Kdo nás ohrožuje ? Nás ohrožuje jenom naše vláda svými nezodpovědnými nápady.

Pekos
10. 2. 2023 21:34
Odpovědět  zdena

Taky jsem doposud nepochopil, proč a kvůli komu a za co válčit. To že nějaká tlupa zdegenerovaných nenažraných hovad, která je momentálně u koryt, nám z ničeho nic sdělí, že je náš největší nepřítel Rusko, tak my ho máme jako všichni svorně nenávidět ??? Jděte do prdele.

me2d44
11. 2. 2023 17:59
Odpovědět  zdena

Já bych se spíš ptal, jak chtějí válčit – když si na mne bývalka pozvala “hrdinu z Afghanistánu”, aby mi rozbil hubu, tak když se po 20 vteřinách sbíral ze země a ptal se mne, jak jsem to dokázal, jen jsem odvětil: “no, mám za sebou 20 let v ČSLA – už jsi něco slyšel o MUSADO?”. Akorát si musím i dneska dávat pozor na ruce – mám na ně v papírech “zbrojní pas”. Ale “specialistu z Afghanistánu” jsem za 20 vteřin sundal – lehnul jak podťatý vánoční stromeček. Přišel druhý den – s omluvou a šesti lahvemi Modrého Portugala – no neodpusťe – to prostě nešlo, takže jsme těm lahvinkám hned pomohli. A i když to byly “sedmičky”, tak jsme po nich oba byli pod obraz – jako carští oficíři!

zuza
11. 2. 2023 20:58
Odpovědět  me2d44

tak som si musela vygúgliť, čo je MUSADO. Keby sa stretli v boji 3 rovnako zdatní a rovnako kvalitne vycvičení súperi, jeden s výcvikom Kravmaga, druhý s MUSADO a tretí s výcvikom SISTEMA, kto by podľa Vás mal väčšiu šancu?

me2d44
12. 2. 2023 10:43
Odpovědět  zuza

Když mě ten styl učili, měl jsem problém – blokovala se mi kolena. Tak mi trenér přikázal zůstat stát jako poslední – a poslal na mne 5 lidí se stejnou průpravou – někteří to kombinovali s karate – lehli, já s pár ostatními s judem těch 5 jsem ustál. MUSADO není špatný styl, takže mu věřím. S Kravmaga a SISTEMA jsem se prakticky nesetkal. Každopádně – to, co učí naše “poservefinální” vojáky podle mne nestačí ani na jeden z uvedených stylů. Jak to zaznělo v “Adéla ještě nevečeřela”, u nás moc neboxujeme, my se fackujeme – a úder otevřenou dlaní mnohdy vede k úspěchu – mám plochu, hranu, prsty a navrchu ruky klouby – můžu si vybrat (trenér měl zastavený hodnostní postup – uměl!)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ANTIUKRAJINEC
10. 2. 2023 20:28

Tak doufám,že soužka Negrová půjde příkladem a půjde pomáhat upocenýmu ukrajincovi zelenskýmu v první linii-a může si s sebou vzít fialovýho arciblba,když mu ze zelenskýho permanentně stojí bambitka!!!!

Markýza
10. 2. 2023 20:44

Úchvatné. Tak to jsem vyloženě napjatá, kolik se zapojí nadšenců – podle některých debat by jedna řekla, že aspoň milion. Protože předpokládám, že ministryně války ve skutečnosti nemyslela obranu vlasti, nebo něco podobně dezolátského. Jistě měla na mysli blaho Ukrajiny a její tenčící se zásoby kanonenfutru.

me2d44
12. 2. 2023 12:23
Odpovědět  Markýza

Na pravda.ru je dnes článeček o instalaci Sarmat-2 na palposty. Opět mne to přimělo pustit si písničku – staženou ji nemám, nedalo se, tak aspoň odkaz: Денис Майданов “Сарматушка” (оригинальная версия) – YouTube

Markýza
12. 2. 2023 15:42
Odpovědět  me2d44

No….dobře. Sarmatuškou mě sice opravdu nenadchnete, ale stáhnout se dá.
Tady máte prográmek

https://insmart.cz/jak-stahovat-youtube-videa-na-mobilu/#rychle-stazeni-vlozte-odkaz-na-video-pisnicku-ci-playlist

Vložíte do bílého rámečku odkaz na příslušné video, kliknete na zelený rámeček “připravit video ke stažení”, následně na řádek pod tím – modře Odkaz pro stažení videa z Youtube a vyleze vám tabulka. Tam kliknete na MP4 video (nebo to necháte předpřipravené, to je pak jen zvuk) a následně na Změna formátu.
Načež vám vyleze oznam, že převod formátu brzy začne (nebo tak nějak) a pak se objeví tabulička s tím, kam chcete video uložit.
Ta posloupnost na začátku je divná, ale nedá se nic přeskočit, jinak to nefunguje.

Petr
10. 2. 2023 20:47

Ta ženská je vodporná už na pohled

Markýza
10. 2. 2023 21:22
Odpovědět  Petr

Protože je to děsná chlapna. To i Terezek Spencerová byla desetkrát ženštější.

Jaroslav
11. 2. 2023 15:02
Odpovědět  Markýza

Tereza Specerova byla především inteligentní a schopná. Škoda ji, rád jsem četl její články. Měly hlavu i patu a byly opravdové a poctivé. Prosím neporovnavejte ji s tou hlupkou, ta není chytrá a její nenávistná povaha její nehezkost ještě prohlubuje

Jaroslav
11. 2. 2023 15:07
Odpovědět  Jaroslav

Doplnění, stejně jako Paroubek měla seximozek

Markýza
11. 2. 2023 16:56
Odpovědět  Jaroslav

Vždyť z toho srovnání vyšla vyloženě vítězně, člověče. Jo, já ji taky měla ráda.

zuza
11. 2. 2023 10:06
Odpovědět  Petr

vona snad Janinka ani není ženská, (vona je učiněnej anděl)

František Rýpal
11. 2. 2023 11:57
Odpovědět  zuza

Jo, ale padlej.

katango
11. 2. 2023 12:04
Odpovědět  zuza

Znáte film Kevina Smithe Dogma? Jestli ne, vřele doporučuju. K nalezení pochopitelně na trubce.

zuza
11. 2. 2023 14:03
Odpovědět  katango

nemôžem, za 1. bola som vychovaná ako kresťanka, za 2. na americké filmy mám takú ťažkú alergiu, že by som mohla dostať anafylaktický šok, za 3. bytostne neznášam, keď sa niekto primitívne vysmieva z toho, čo iní (dobrí) ľudia uctievajú. Aj keby to mala byť posvätná krava alebo čierny meteorit v kocke zakrytej čiernym brokátom.

katango
11. 2. 2023 14:17
Odpovědět  zuza

Kevin Smith je hluboce věřící. Nesmíte se koukat jen na povrch.

Velitel
10. 2. 2023 20:50

Už dnes se můžete stát vojáky z povolání a když vám to bude politicky myslet vyroste z vás taková zelená guma jako agent Pávek a kduž budete skutečně bezpáteřní zelené hovado možná vám národní výbor přidělí nějakého vojenského politruka do společné domácnosti,

Markýza
10. 2. 2023 21:44
Odpovědět  Velitel

Náhodou, já bych chtěla být armádní pilot. Protože dneska jsem natrefila na létadlo, páni! Ruská stíhačka – dokonce si pamatuju název SU-57 heč! Nejdřív jsem si myslela, že to jsou vystřižené záběry z nějaké obdoby Žhavých výstřelů. Jenže pak jsem natrefila na kanál, který vypadal jako oficiální armádní a teda…..takhle by se mi líbilo lítat, óch! A ještě to piští jako obrovský dravec.
Jenže to naše kriegministerin stejně nemá, tak se do aktivních záloh hlásit nebudu. 🙁

Velitel
10. 2. 2023 22:45
Odpovědět  Markýza

Nezoufejte také jsem se nedal ani k armádě natož k aktivním gumám, přesto mám “nalétáno” cca 8 hodin na místě navigátora Su-24. Pravda bylo to stylem tady si sedni na nic nesahej a užívej výhled (Rusko dálný východ druhá polovina 90 let). O cca 10 let později jsme vrtulníkem Mi-17 jezdil tak často, že mě s tím trochu naučili a dá se říci, že s tím mám nalétáno tak 2,5hodiny kdy jsem pod dohledem skutečného mazáka letěl já. (Malá Asie, ale posádka i vrtulník byl opět z Ruska.)
V ČR asi nebude moc zelených gum co se můžou pochlubit, že letěli Su-24 🙂

Markýza
11. 2. 2023 08:49
Odpovědět  Velitel

A jak jste se ocitl v bojové stíhačcce? Muselo to být zajímavé, ale tu vám nezávidím. Pro mě je normálně stíhačka jako stíhačka, to jen tenhle nový stroječek mě tak uchvátil, asi proto, že je to nejpodobnější živočichu, co jsem kdy viděla.

Rattus
11. 2. 2023 13:18
Odpovědět  Velitel

Letadla jsou od 15 moje hobby.SU24 dobrý brko.A kde jsi seděl vzadu nebo
vpředu?

Rattus
12. 2. 2023 09:34
Odpovědět  Rattus

Čekal jsem nějakou odpověd’.Chápu ,že na blbý dotazy se neodpovídá.
Byl to chyták.V SU24 se sedí vedle sebe.

me2d44
11. 2. 2023 18:14
Odpovědět  Markýza

Nezoufejte. Za knipl jsem se nedostal, jen jsem 18 let na radarech hlídal, aby si ti bejci neublížili. No v 1995 zrušili PVOS. Já to zabalil k poslednímu srpnu, dva měsíce na to se srazily dva migy v Budějicích. No a pak se začal vyprávět vtip: Nebudu otravovat s Ruskou trojkou a koňma,švédská trojka je taky obecně známá. Co je to Budějovická trojka? … No dva v posteli a motor z migu (dodatek – vlaštovky se chtěly ukázat maminám, jak umí létat – no, v PVOS jsme jim říkali “Sluneční letectvo” – pod mrakem leštili zadkem židle na základně).

Markýza
11. 2. 2023 19:17
Odpovědět  me2d44

Na radarech? Já měla dva kamarády v Odolce, taky hlídali, ale že by lítali, to zas ne.
To s těmi Migy nad Budějkama se mi matně vybavuje a mám ten dojem, že se při té šílenosti ale nikdo nezabil – nebo se pletu?

me2d44
12. 2. 2023 12:24
Odpovědět  Markýza

Stihli se katapultovat. Pokud si vzpomínám, tak to byly Mig-21.

Markýza
12. 2. 2023 13:32
Odpovědět  me2d44

A dokonce i ty migy spadly nějak šikovně, že? Proto si to pamatuju – jak může naprosto šílená situace dopadnout úplně dobře 🙂

me2d44
12. 2. 2023 13:45
Odpovědět  Markýza

Máte pravdu. Ale kdyby v té době fungovala PVOS, tak by se na sídliště v Budějovicích nedostali. Hlídali jsme nejen vojenské, ale i civilní lety. V roce 1992 jsem dotáhl výškoměrem let, co v Brdech “zakufroval” bezpečně až do Kbel na vojenské letiště (na palubě bylo 90 lidí). A to jsem současně monitoroval nácvik našich “slunečních letců” (o další 4 cíle navíc).

Markýza
12. 2. 2023 15:45
Odpovědět  me2d44

Ale to všechna čest P0VOSu a medvědům taky! Já jen, že pámbu to taky umí hezky 🙂

Autor
10. 2. 2023 20:51

Hahahaha, smál bych se, kdyby to nebylo smutné. V podstatě řekli, že budeme jako zbrojit proti Rusku. No dobrá, jenže právě tyhle strany, které jsou jejich součástí radostně likvidovaly armádu, likvidovaly zbrojní průmysl. Teď cejtí pachuť peněz, a pán to poručil, tak budeme mít armádu, hehehe.
Staré karikatury pořád mají co říct …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
11. 2. 2023 13:42
Odpovědět  Peter 008

.. no, já se tak nějak domnívám, že zájem o službu v armádě v dohledné době asi opadne a to tak, že velmi.

Markýza
11. 2. 2023 15:03
Odpovědět  Boomer

Aby se spíš nezačalo prchat. V Polsku s tím prý už mají potíže.

me2d44
12. 2. 2023 13:56
Odpovědět  Markýza

Úprky jsou možné. Už za socíku znám případ, kdy se kamarádi dohodli, že jeden druhému zlomí ruku na záchodové míse. Modrou dostal ten co šlapal – ten první uhnul a druhý si v záchodové míse způsobil tříštivou zlomeninu nártu a kotníku. Problém s prokurátorem pak měli oba. Co čekáte po vyhlášení mobilizace? A koho mobilizovat, když nikdo nemá výcvik a nás – důchodců se to už netýká? No, cesta je: vláda do maskáčů, generál za rajčáky, Fiala za kulomet – a k nabíjení, Černochová k vysílačce a ten zbytek vlády jako výsadek (jako v Šíleně smutné princezně – když kujou pikle, ať si to vyžerou)

Boomer
12. 2. 2023 17:15
Odpovědět  Markýza

.. já utíkat nehodlám, ale kdybych coby penzista byl povolán v nouzi nejvyšší, důrazně požaduji nasazení v souladu s mým původním výcvikem a určením.. výsadek nad územím protivníka v hloubi 600km směrem na západ od 12 poledníku východní délky!!!!! Jináč nehraju..

pav-el
11. 2. 2023 02:03

Ta parta na obrázku se chystá na ukrajinský ples? Nebo se vrátili z nějaké juchačky? Prezentace až zrak přechází.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
11. 2. 2023 05:34
Odpovědět  pav-el

Ukrajinský voják je nepřekonatelný!
Ve třech zvednout tankovou věž je umění. A jak se ta věž krásně a sama usadila. Tank , který se náhle nadzvedne a jede aniž by se mu točily pásy je také ukázkou bojového umění.
Asi je to tank z gumy.Nějaký nový typ.

pav-el
11. 2. 2023 08:31
Odpovědět  Standa

Já jsem reagoval na foto našeho panoptika. Ten film je o atrapách voj. britské techniky z WW2.

Rattus
11. 2. 2023 13:20
Odpovědět  Standa

A prý je to z gumy co neprostřelíš dokonce ani vzduchovkou.

Standa
11. 2. 2023 05:45

Tak Zelý podepsal dekrety ,,zpřísnující” tresty za dezerci!Nebo odmítnutí nástupu!Nastupují tam už patnáctiletí!
Něco , jako kdysi Hitlerova mládež v Berlíně s Pancerfaustem..
A , co na to Fiala a Černochová?
Jaký dekret a tresty podepíší oni, když odmítnu odvod a nástup?
Máme přece ,, demokracii”!

unor 2022
11. 2. 2023 08:45

Platili jste si socialni pojisteni? Zbytecne.
Stante se mrtvolou z povolani.
Neni vetsiho stesti nez spinavy, zakrvaceny a vyjici bolesti vypustit dusi na Ukrajine.
Vase ministryne valky vam zprostredkuje zazitky, ktere v rozkvetlem tresnovem sadu nikdy nepoznate.

Markýza
11. 2. 2023 08:54
Odpovědět  unor 2022

Před nedávnem jsem doposlouchala Zlodějku knih. Je to pekelně silný příběh, vyprávěný velice jemně – o dětech za druhé války, které žijou relativně poklidně v malém městě. Vypráví to sama smrt a přesto (nebo právě proto) že je to vyprávěno jemně, zasahuje to velice silně. Tak jsem si říkala, jestli by se to nemělo o přestávkách pouštět v Parlamentu…..ne že by to nějak zapůsobilo na Afročešku, ale třeba na někoho ano.

unor 2022
11. 2. 2023 09:02
Odpovědět  Markýza

Nejspise tezko. Vystupovani ceske vlady lze vysvetlit jen hlubokou autosugesci nebo zastrasovanim ztraty zivota. Pokud se jeji clenove jinak pohybuji v mezich normalu.

Pavel z Moravy
11. 2. 2023 10:17
Odpovědět  Markýza

Markýzo, zlodějka knih je úžasný film, svým pojetím každého hluboce dojme. To jak mezi zfanatizovanými lidmi musí přežít 1 nebo 2 rodiny s odlišným postojem k fašismu je možná i pravděpodobná ukázka, co možná čeká nás. Knihu jsem nečetl, tak snad je to příběh mladé dívky, kterou dali do opatrování starším manželům a ona příležitostně tajně navštěvovala jeden dům a půjčovala si jejich knihy i s chlapcem jehož rodiče byli nacisté. Je to hluboký příběh odvahy lidí, kteří i v nenávistné společnosti neztratili lidskost, třeba jak ukrývají toho nemocného hledaného žida.

Markýza
11. 2. 2023 14:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já zas neviděla film, dostala jsem audioknihu. Čte to Cibule a čte to skvěle – jak dokáže mít takový ironický tón, tak tím to odlehčí, protože jinak………po hodně dlouhé době jsem brečela u knihy. Víte, co mě dostalo úplně? Jak smrt sama říká, že by tak potřebovala dovolenou, že je strašně unavená…..mně to navíc připomněla atmosféru, do které jsem se narodila já – Stalin sice čerstvě umřel, ale taky se všichni pořád ohlíželi a kdeco šeptem a každý kličkoval jak zajíc, aby se nedostal do něčích spárů.
Jen to Německo za války bylo ještě mnohem horší.
Mimochodem, ten kamarád Liesel, hlavní hrdinky, nebyl z nacistické rodiny, taky kličkovali, jak mohli.
Tu knihu by fakt měli povinně pouštět – a nejen v našem parlamentu, ve všech!! Kurvadrát.

Standa
11. 2. 2023 09:32

Už nesnáším modrou a žlutou barvu ” Je všude! Na čepicích, na bundách, na Nově i na pohovkách( zlutá s modrými polštáři) , na státních budovách atd.

katango
11. 2. 2023 12:06
Odpovědět  Standa

Bývala to moje oblíbená letní kombinace. Bohužel.

Markýza
11. 2. 2023 14:38
Odpovědět  Standa

Přijeďte do Polabí, tady už nikde není 🙂

katango
12. 2. 2023 09:19
Odpovědět  Markýza

U nás na okraji Prahy taky ne. Ale vadí mi, že už nemůžu nosit modrý šaty a žlutou džínsbundu, budu muset vymyslet jiný kombinace.

Markýza
12. 2. 2023 13:34
Odpovědět  katango

:-))) no to je pravda. Naštěstí takovou kombinaci nenosím, ale to nasrání chápu. Na kterém jste kraji? Já jen že my jsme Praha východ a jsme v tom nějací vlažní, tak jestli to není tím.

katango
13. 2. 2023 13:47
Odpovědět  Markýza

Praha Zbraslav. Bývali jsme Praha západ.

Boomer
13. 2. 2023 15:17
Odpovědět  katango

..tož zkuste tu barevnou kombinaci jen doplnit/oživit oranžovočernou stužkou Georgijevskou. Akorát je dnes u nás k sehnání ještě hůř než za totáče džínsy Wrangler nebo Lewi Strauss..

Pavel z Moravy
11. 2. 2023 10:35

U nás nemůže dojít ke změně pokud nezměníme systém. Potom by tam již ale nadnárodním zájmům nemohli sloužit ti, co tam dnes slouží. Z nás starších a starých si ale asi nikdo nedovede ani představit jak hluboce je tento zdegenerovaný systém vložen do mozkoven současných mladých generací. Už jsem to zde psal, vím co mi říká můj syn o spolupracovnících ve věkové kategorii 35 – 50. To jsou ve většině duševně nereformovatelné generace. Jejich starostí bylo kolik fajzrů do sebe vrazit, kde platí červená, kde zelená tečka a do kterých Alp jet lyžovat. Proto se nedivte, že i když se s nimi tak důkladně pracovalo na vymytí mozku, stále si nemohu odpustit říci, že nějaký díl viny na tomto duševním stavu vyprázdněnosti musí mít ty roztoky co do nich vpravili. Opravdu bych rád viděl srovnání priorit u mladých očkovanců a neočkovanců. Nikdo nemůže dokázat, že tento roztok nepůsobí změnu vědomí a také, že působí změnu vědomí. Ale určití dotyční to vědí. Tomuto národu to ale již nebude potřeba vědět. Tato kolonie končí i bez těchto odpovědí.

Vladimír
11. 2. 2023 17:58

Taky se může stát vojákem z povolání, blbá je na to dost.

Autor
11. 2. 2023 21:17

Šokující průzkum v Německu: Co by Němci udělali, kdyby “Rusko zaútočilo na SRN”? Každý třetí by nikam nejel a každý čtvrtý by zemi okamžitě opustil.

Otázka, kterou sociologové položili dvěma tisícům dospělých voličů, zněla: “Předpokládejme, že by se objevily známky vojenského útoku na Německo srovnatelné s ruským útokem na Ukrajinu, který začal v únoru 2022. Co si myslíte, že byste v takové situaci nejspíše udělal vy osobně?”

Výsledky průzkumu provedeného mezinárodní analytickou společností YouGov:

► 5 % Němců tvrdí, že by se dobrovolně chopilo zbraně;

► 6 % očekává, že bude povoláno k obraně státu;

► 33 % se bude snažit pokračovat v běžném životě, jak nejlépe to půjde;

► V případě války opustí zemi co nejdříve 24 % dotázaných.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1676126250

M.Š.
11. 2. 2023 21:57

Tak nevím,ale jít válčit za tuto rozkradenou,vytunelovanou zemi ještě navíc s tak zblblými až poblblými ovčany může jen opravdový magor,mentálně poněkud upozaděný……asi tak nějak.

katango
12. 2. 2023 09:19
Odpovědět  M.Š.

Bohužel zrovna takovej bude sedět na Hradě.

me2d44
12. 2. 2023 12:26
Odpovědět  katango
Pavel K
12. 2. 2023 14:03
Odpovědět  me2d44

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣