Krize UKRAJINAnezařazené

Útok ukrajinského dronu na Moskvu

Mluvčí útok v pondělí ráno odsoudila při rozhovoru pro televizi RTVI. Již dříve ruské ministerstvo obrany uvedlo, že Ukrajina se pokusila zinscenovat “teroristický útok” proti Moskvě pomocí dvou bezpilotních letounů, které byly potlačeny systémy elektronického boje.

Agentura TASS uvedla, že několik fragmentů bezpilotního letounu bylo nalezeno na Komsomolském prospektu v centru města, nedaleko sídla ministerstva obrany. Další UAV narazil do obchodního centra v jižní části hlavního města a rozbil okna, dodala agentura. Městské úřady uvedly, že doprava v obou oblastech byla dočasně zastavena, ale že nebyly hlášeny žádné oběti ani vážné škody.


Kyjev nálet ocenil a ukrajinský ministr pro digitální transformaci Michail Fedorov slíbil, že podobných incidentů “bude více”.

Na pozadí konfliktu s Ruskem se Kyjev již dříve pokusil o nálety dronů na Moskvu a její předměstí. Začátkem tohoto měsíce ruské ministerstvo obrany uvedlo, že protivzdušná obrana sestřelila čtyři drony v jihovýchodních čtvrtích hlavního města a další bezpilotní letoun byl zneškodněn systémy elektronického boje západně od Moskvy.

Začátkem května Ukrajina zaútočila dvěma bezpilotními letouny na kremelskou rezidenci ruského prezidenta Vladimira Putina, které byly potlačeny systémy elektronického boje. Moskva obvinila Kyjev ze zinscenování pokusu o atentát, což ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj popřel.

Moskva se stala terčem pokusu o útok dronem


Po zásahu dvou bezpilotních letounů na nebytové budovy nedošlo podle úřadů k žádným obětem
Moskva se stala terčem pokusu o útok dronem
Nebytová budova poškozená při útoku dronu v Moskvě, 24. července 2023 © Telegram
Starosta Moskvy Sergej Sobjanin uvedl, že po pokusu o útok ukrajinského bezpilotního letounu v pondělí kolem čtvrté hodiny ranní nedošlo ve městě k “žádným větším škodám”. Drony narazily do nebytových budov poté, co je armáda potlačila pomocí systémů elektronického boje.

Ruské ministerstvo obrany ve stručném prohlášení uvedlo, že v pondělí ráno zabránilo “pokusu kyjevského režimu o teroristický útok s využitím dvou bezpilotních letadel”.

Několik úlomků z dronů bylo nalezeno na Komsomolském prospektu v centru Moskvy, nedaleko hlavního sídla ministerstva obrany, uvedl pro agenturu TASS zdroj z pohotovostních služeb. Ministerstvo dopravy uvedlo, že doprava v oblasti byla částečně omezena, a doporučilo obyvatelům, aby si naplánovali objízdné trasy. 

Zatímco samotný dron zasáhl nebytovou budovu, několik oken v obytných domech v oblasti bylo údajně vyraženo tlakovou vlnou. Nebyly hlášeny žádné oběti ani zranění, ale na místě pracují záchranné složky, na videích je vidět několik policejních vozů a sanitek.

Druhý dron zřejmě zasáhl výškovou budovu na jihu Moskvy, v níž sídlí kancelář francouzského řetězce Leroy Merlin, který se zabývá domácími potřebami. Ministerstvo dopravy potvrdilo částečné uzavírky silnic a přesměrování dopravy v oblasti.
Ukrajina se nedávno pokusila zasáhnout cíle v Moskevské oblasti i v samotném hlavním městě. Začátkem tohoto měsíce byly čtyři přilétající bezpilotní letouny sestřeleny protivzdušnou obranou nad Novou Moskvou, zatímco další havaroval poté, co byl zneškodněn elektronickým bojem.

Minulý měsíc ruské ministerstvo obrany uvedlo, že Kyjev podnikl útok na Moskvu zahrnující osm bezpilotních letounů, které byly buď sestřeleny protivzdušnou obranou, nebo potlačeny elektronickým bojem. Nálet poškodil několik obytných budov, ale nezpůsobil žádná vážná zranění. 

sdílet na

79 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
24. 7. 2023 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Nojo,no. Holt se bojuje všude.Bohužel.

Albi
24. 7. 2023 11:32
Odpovědět  Gales

Ale kde se stala chyba?
“Další UAV narazil do obchodního centra…” . Do obchodního centra! V USA to vyšlo na jedničku a ta pohádka vydržela do dneška a stále ještě má dost posluchačů.

Nějak to USA tady odflinkli. Neměli to svěřovat nezkušeným Ukrajincům! Nebo že by opakovaný scénář ztrácel svůj “potenciál”?

Helena
24. 7. 2023 12:14
Odpovědět  Albi

Je celkem logické, že se tahle podivná válka zvrtne na teroristické útoky ukrošů, tedy potažmo američanů a anglánů. Terorismus mají v krvi.

Markýza
24. 7. 2023 14:01
Odpovědět  Helena

Oni to nedávno vyhlásili oficiálně – dokonce mám dojem, že to vykvákal sám Velký Žabák. Že budou partyzánštit. Pustila bych mu Trabandy https://1url.cz/dueDT ……..jenže by to bylo na prd.

Albi
24. 7. 2023 14:05
Odpovědět  Helena

To je jasné. Ale proč použili stejný scénář? Došly nápady?
Útok – a nezáleží, jestli letadlem “pilotním” nebo dronem “bezpilotním” – je to podobné, a znovu na “obchodní centrum”? 🙂
To jsou přece výrazy, při kterých musí KAŽDÉMU docvaknout – útok na božskou Ameriku – a pozor! – který nevyšel,

No – tak si to pánové pro velký úspěch z první akce “zvopakovali” a taky se stejným výsledkem. I Rusko přežije. 🙂

eFPe
24. 7. 2023 17:52
Odpovědět  Albi

ještě jsem nečetl všechny komentáře, ale musí být jasné, že dron byl vypuštěn z ruského území bezprostředně z okolí Moskvy.Neumím si představit že by ulétl desítky kilometrů neodhalen.To znamená že v Rusku jsou krtci kteří jsou zásobováni nejen informacema ale i zbraněma.

Albi
24. 7. 2023 20:38
Odpovědět  eFPe

To už se předpokládalo při tom prvním útoku přímo na Kreml. Pátá kolona se holt snaží, co to dá. Jsou nepoučitelní, pokud se domnívají že v nich KoZa kvůli jejich penězům a ochotě zrazovat bude vidět plnoprávné LIDI. Pro KoZu jsou a zůstanou především Rusy. Tedy podřadný “materiál”. No ale vybrali si a dostanou, co chtěli.

24. 7. 2023 14:01
Odpovědět  Albi

Mám málo času, tak v kostce:
Putin: Rusko může nahradit ukrajinské obilí na komerční a bezplatné bázi24. července 2023

Rusko je schopno nahradit ukrajinské obilí jak komerčně, tak na základě grantů, uvedl prezident Vladimir Putin v článku… … „Chci vás ujistit, že naše země je schopna nahradit ukrajinské obilí komerčně i bezplatně, zvláště když letos opět očekáváme rekordní sklizeň,“ napsal. https://1url.cz/WueDF

Zkráceno:

“Nejen obilí. Proč Rusko odstraňuje dunajské přístavy na Ukrajině

Ruský úder v noci na ukrajinský přístav Reni na Dunaji je důsledkem odstoupení Moskvy od takzvané obilné dohody.

Přístav se skládá ze tří nákladních oblastí, komplexu trajektů a ropné čtvrti. Přístav má 39 specializovaných kotvišť, která jsou schopna odbavit jakýkoli druh nákladu, který je povoleno přepravovat po Dunaji.

„Všechny světové televizní kanály dnes hlásí, že Rusko svými údery zničilo všechny ukrajinské přístavy na Dunaji. Ještě dříve byly poraženy přístavy v Oděse, Nikolajevu a Černomorsku. To ničí možnost realizace obilné dohody bez účasti Ruska.

https://1url.cz/pueDk

No a do tohoto rámce si dosaď toto:

24. 7. 2023 14:05

https://www.michalapetr.com/

o Strelkovi a dalších v těch “škatulatech hejbejte se”. I kdež tedy v některých místech té Gargamelovi analýzy opět dělám “ehmm… ehmm…”, stojí za to se na ni juknout.
Zdánlivě ty mé odkazy s článkem nesousí, jenže všechno souvisí se vším. A ještě sem se jukni, až budeš mít čas. Stačí si přečíst titulky ve Zprávách.
https://rusvesna.su/

Že bych opravdu dostal k narozkám ten podarok?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 7. 2023 16:25

Ď! To víš, že se podívám.

Markýza
24. 7. 2023 17:27

To ale vypadá dost zajímavě a jo, souvisle 🙂 Myslím všechno dohromady. Tuhle jsem kdesi četla, že Putin bude třetí ruský Veliký – po Petru a Kateřině. Začínám mít podezření, že vskutku bude.

24. 7. 2023 18:24
Odpovědět  Markýza

Když odšoupnu emoce a že jsem, bohužel, příslušníkem státu, který se nacpal KoZe do ři-ti, a dívám se na dění nezaujatě, tak se po pravdě ohromně bavím. Hm… což je vlastně taky emoce. No nic.
Ještě včera Koza blouznila jak Rusům ukáže kde má kanec pýču a že obilí bez Ruska natocestou a saracéni to budou hlídat a kdesi cosi, a teď nemají ani ty přístavy na Dunaji o kterých bublali. Pročež teď zas semo tamo bublaj, že Osman musí pustit do Černomoře americký válečný lodě, by tam zavedly pořádek.

Nevím jak až dalece je Osman k té své obmyslnosti ještě vylízanej, ale pokud to připustí, tak nebude dlouho trvat a Turecko zmizí z map a na jeho místě bude “Anatolský federální okruh”, jak jsem včera zaznamenal na pár ruswebech.

K tomu rozflákanému přístavu na Dunaji v Reni – tady máte odkaz na mapu, kde se nalézá. Schválně si na to klikněte – měla by se tam objevit i bublina vedle ní RENI. https://1url.cz/CueZt Jestli ne, tak napište do toho mapového vyhledávání RENI. A pochopíte, čemu jsem se řehtal.
Je to totiž takřka na rumunsko-moldavsko-banderské hranici.
Hádám, že Rumuni a Moldavané tu přesnost zásahu patřičně ocenili. Teď by to ještě chtělo pecku do Strakovky.

Markýza
24. 7. 2023 19:06

No, tak to je opravdu pintlich, tohle Reni 😀

Boomer
24. 7. 2023 21:08
Odpovědět  Markýza

.. jo to máte takhle. Dobrý stratég si počká, až konkurence pracně vytvoří logistický řetězec, až nasmlouvá dodávky, a potom jim zbourá vstupní bod. A celá síť je v análu, účastníci na*raní ze zmařené investice, utopených peněz, na*raných odběratelů.
A potom někdo zdálky zvolá.. náhodou jdu kolem, chcete obilí? Mám toho plno!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
24. 7. 2023 17:05
Odpovědět  Albi

Silvestrovská pyrotechnika z Ukrajina otloukla v Moskvě omítku,v hl. zprávách
TV Goebbels24 a Prima Fake News se večer dozvíme,že je Moskva v plamenech
a místní hasiči neví kam dřív skočit.Ověřené podrobnosti ochotně podá válečný reportér
Matyáš Zrno.

Zmatený
25. 7. 2023 14:36
Odpovědět  janle57

Reportáže od Zrna si čteme s manželkou vždy před večeří a dost se u toho nasmějeme. Holt se hlásí nová generace komiků. Ti staří jako Mládek, Izer už jsou profláknutí a okoukaní. Matyáše Zrna mezi jinými často také cituje idnes, Novinky a Seznam zprávy – vlastně všechny naše zábavná internetová média.
Ale jsou i tací, kteří se nesmějí, oni těm blábolům dokonce i věří. No prostě prča…

Vanja
24. 7. 2023 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Odkud ukronacistické drony startují? Kde mají montovnu a sklady? Tam cílit ruské útoky. Kromě toho veškeré ukrajinské dopravní prostředky – auta, autobusy, lodě převážejí munici. Kéž budou všechny včas zasaženy a likvidovány!

Teuton
24. 7. 2023 10:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrošvábů už je u nás moc. 700 000 či dokonce ještě víc je nepřijatelné množství. Doslova devastují naše sociální a zdravotní systémy, zvedají se kvůli nim ceny a daně, zdravotnictví kolabuje. Ukrošváb se pro kvalitu a úroveň života zde v ČR stal doslova prokletím.

Gales
24. 7. 2023 10:57
Odpovědět  Teuton

Jsme na tom stejně. Ukrouši mají ,,válku” a my ukrouše.Kdo je na tom líp?

Teuton
24. 7. 2023 11:23
Odpovědět  Gales

Ukrajina a Ukrošvábové mi jsou naprosto lhostejní, nic pozitivního k těm přimrádlým Vasilům a Vasilisám necítím. Tohle je jejich válka a jejich problém, ne náš. A irituje mne, když ze státního rozpočtu tyhle přismrádlíky na úkor občanů ČR dotujeme.

Gales
24. 7. 2023 11:37
Odpovědět  Teuton

A zadlužujeme se.

sergej
24. 7. 2023 15:00
Odpovědět  Gales

Cti-hodná vláda vám slibuje práci na obnově ukr, za žetony kasína na dluh. To je kauf s ručitelstvím za zemi větší jak francie. Nikdo jim nic zadarmo nedal všemi jim ode všech půjčky na válečný pluh splatí nebo gutlinka díky našim samaritánům na válku a zaplatíte vy! Nikdo jiný. Tedy kromě “nás (moje vláda to není jsem čechoslovák a s korporací – firmou jsem neuzavřel žádnou smlouvu a původního občanství prostě nelze zbavit) a poláků kteří si vymiňují ale za to halič. To žluté.
comment image

Albi
24. 7. 2023 14:15
Odpovědět  Teuton

Bohužel to není jejich válka. S JEJICH válkou by Rusko skončilo do jednoho, dvou měsíců. Proti “Spojeným anglosaským pánům” má pozici mnohem obtížnější.

A mimochodem – jistě si pamatujete, že se psalo a ještě píše, že v počátku převzetí Ukrainy byl Zelenský připraven k dohodě s Ruskem.
Západ zakročil – chtel válku, tak ji má. Západu se převe neodporuje.

Nevím nakolik byl Zelenský schopen Západu nevyhovět, ale kdyby byl skutečně takový “kádr”, jak se celou tu dobu prezentuje, složil by tu ďábelskou funkci, místo aby v západním zájmu doslova vraždil své spoluobčany – a dokonce za to sklízel světovou slávu (jak se domnívá)..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
24. 7. 2023 18:33
Odpovědět  Albi

Kdo jede na tygru nemůže slézt. Do čtyřiadvaceti hodin po složení funkce by po skřetovi zůstalo jen něco smradlavého zeleného slizu. Nejspíš by se ještě nějakou chvíli, než by nainstalovali jeho zástupce, vykecával co hologram, ale nevěřím, že by fyzicky přežil den. To by si mohl dovolit ještě tak -eman, kdyby se nezes-ral, ale ne skřet.

Markýza
24. 7. 2023 19:07

Obávám se, že nic než sliz nezůstane, ať sleze, nebo ne.

Albi
24. 7. 2023 20:54

Neměl na toho tygra vůbec lézt.
To je velký omyl většiny herců. Jak kdysi říkal politruk – zahraje-li nějaký herec/herečka skvěle Kutuzova nebo Kateřinu Velikou, neznamená to, že má i jejich schoipnosti. Jenže to herecké ego je holt silnější – a tohle jsou ty konce.

Když někdo neměl doma ani kočku, nemá lézt do klece k tygrovi. To je riskantní i pro cirkusového krotitele.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
24. 7. 2023 11:14
Odpovědět  Teuton

Prokletím se stal systém, který toto generuje i se svými páníčky z Aspen institutu. Těm ukrajincům to bylo pouze dovoleno. To se musí rozlišovat.

sizok
24. 7. 2023 13:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně tak, Pavle.
Nebudu nic psát, mé postoje a názory jsou všeobecně známé.

Pavel K
24. 7. 2023 14:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

…..a kdo dovolil aby tento systém tuna byl a fungoval? Kdo?

Pavel z Moravy
24. 7. 2023 15:03
Odpovědět  Pavel K

No já tedy kamaráde určitě ne.

Pavel K
24. 7. 2023 16:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle to já taky ne, ale musíme si sáhnout do svědomí a to všichni vlastenecky smýšlející občané. Začnu u sebe, protože bych měl. Já jen remcal po hospodách, ale to je žalostně málo. A politika se dělá od spodu. Tzn. kandidovat do obecních funkcí a tak dále. Já nekandidoval také, soudně přiznávám že na to nemám a vzdělání se dá říci také ne. Ale co VY ostatní? Ohánějící se na netových diskuzích vlastněním vysokoškolským vzděláním, proč VY jste do toho nešli? Takže u sebe u sebe. Nemyslím to zle Pavle ani vyčítavě, ale zamysli se teď jestli nemám pravdu, aspoň trochu. Hezké odpoledne.

Pavel K
24. 7. 2023 16:52
Odpovědět  Pavel K

Ještě k těm vašim počtům. Když jsem byl dnes u zubaře v Plzni, tak do čekárny dorazila starší paní, pak takový pořez 40 let a ve stejném věku otec s dvěma děckama. Při čekání se zvrhlo politickou debatu a všichni jsme si notovali. Já jen reaguji na ty vaše %. Takže lidi jsou, jen se na to nevyssrraatt. Vlítout jsem ruský šéfkuchař, to by se asi přidalo lidí na jejich stranu za účelem vyhnáním veškeré náckovské svoloče. To bys viděl i se sizokem procenta. Ale nepopírám že spousta procent by odejít nechtělo. To nepopírám.

PENNYS
24. 7. 2023 17:31
Odpovědět  Pavel K

v této republice se podařilo stomatologum-zubařum vytvořit
“COSA NOSTRA” ŽÁDNÝ NEPŘIJÍMÁ NOVÉ KLIENTY, VŠICI JSOU SOUKROMNÍCI, S POJIŠTOVNOU NEUZAVÍRAJÍ SMLOUVY,
KRÁSNÝ A PRAVDIVÝ ZÁŽITEK
“před pár dny mě chytily bolesti zubu(stolička v levo nahoře) PROTOŽE VOKRASNÍM MĚTĚ ZRUŠILI ZUBNÍ POHOTOVOST(kašlou na občany jako ve všem)
BYL MI DOPORUČEN ZUBAŘ KTERÝ ,PO 2.HODINOVÉM ČEKÁNÍ DIVNOU ČEŠTINOU” Pochadí dovnitř” pozval dál.

VYTRHNU VÁM TU STOLIČKU ,
VYČISTÍM KANÁLKY A DÁTE MI 15 000KČ!!! BYL JSEM V ŠOKU ,SEKOČIL Z KŘESLA A ZBOHEM.

eFPe
24. 7. 2023 18:06
Odpovědět  PENNYS

Po kotrmelci jsem začal k zubařům docházel pravidelně. Jaksi jsem dospěl, a zkušenost, kdy mně tak bolel zub že jsem říkal trhejte zbavte mně té bolesti jinak vyskočím z okna…to byla ještě místní obecní zubařka a vše šlo z pojišťovny.Pak skončila, já náhodou našel opět mudr co má smlouvu s pojišťovnami ale už byl starší, měl komplikace se zdravím a bylo to termínově horší.Vždy byl dobrý přístup.
Momentálně jsme u MDDR za zuby jsme se ženou vysolili za dva roky přes 150 000 a to se trhá dělají korunky a opravuje.Mně jeden nový implantát vyjde na 50tis.
Přístup lidí je naprosto skvělý. Pozdraví řeknou co se bude dít, obrovská starost o komfort aby něco nebolelo apod.
Ale- holt zaplatíte to.
Nedávám to za vinu těm zubařům, ale systému.
To pojišťovny nás derou z kůže.

All
24. 7. 2023 21:28
Odpovědět  eFPe

Spolu s Kalouskem,který se tam vecpal.Ten grázl a hajzl pořád škodí.

Pavel K
25. 7. 2023 07:59
Odpovědět  All

👍 👍 👍 👍
To je neřád!!

PENNYS
25. 7. 2023 11:16
Odpovědět  eFPe

Ano máte na to tak platte ano je to systemem ktery podporuje vyloženě zubaře, kteří jako politici ŽIJÍ UPLNĚ MIMO REALITU!
pruměrný plat stomatologa je až 170 000kč měsíčně akdyž má takové klienty jako VY tak měsíčně si příjde na 350 -400 000kč

Zmatený
25. 7. 2023 14:43
Odpovědět  eFPe

Jj, kdysi se lidé báli, že to bude u zubaře bolet a dnes se bojí, kolik budou platit…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
eFPe
24. 7. 2023 18:00
Odpovědět  Pavel K

V Plzni? A to jste si notovali?Plzeň mám navštívenou jen 2x v životě. Je to nejzápadnější město ve kterém jsem byl.Moc hezký fotbalový stadion a okolí, vcelku hezké náměstí a techmania.Ale taky mám toto město spojeno s tím, že oni jsou něco víc protože je přece vskutku osvobodili ti jedině správní vojáci.Předsudek, já vím ale vnímám to tak.Takže pokud jste si notovali v našem duchu tak klobouček.

Pavel K
24. 7. 2023 19:30
Odpovědět  eFPe

No taky si myslím že ten amícký pobyt je neštěstí tohoto města. Ale tuponi nechtějí rozumět.

Albi
24. 7. 2023 21:02
Odpovědět  eFPe

Nedosvobodili.
Kdysi jem četla nebo slyšela (už je to dávno), že jen dvě města v Evropě Američané neosvobodili, ale obsadili.
Paříž a Plzeň.

Pavel K
25. 7. 2023 08:01
Odpovědět  eFPe

Ještě, to jsme vám to nandali cóó? 🤣🤣🤣🙋‍♂️

eFPe
25. 7. 2023 13:19
Odpovědět  Pavel K

Co myslíte Pavle? Fotbal?No pozor, já byl opravdu skoro celou dobu co fotbal sleduju opavák.Dokonce jsem byl na jediném výjezdu na Opavu právě na pohár v Przni.Jenže od jisté doby mám fakt silnou alergii na žlutomodré pruhy+co se tam v tom fotbale děje je mimo chápání ale bohužel odraz naší reality a tak už to není ono. ale s přibývajícím věkem už tolik sport neprožívám.Kdeže je Euro v Anglii, Nagano, formule 1 a Schumacher vs Hakinen, kdepak. Hodně rád se podívám na rugby když je mistrovství, záběry z rally jsou taky parádní, a mám rád jakékoliv štafety a šipky.

Pavel K
25. 7. 2023 14:39
Odpovědět  eFPe

Když byla plzeňská Viktorka v laufu, to byla paráda. Chodil jsem tam s naším mladým, on mě tam vždycky nějak propašoval, tak jsem seděl na lepších místech i dole u lajny. Vidět ty světový hráče dva metry od sebe byl zážitek. Fak super. To je kolik deset let? možná i více. I na hokej jsem s ním chodil. Teď už jsem dědek mrzutý a málokdy na něco koukám.

eFPe
24. 7. 2023 17:57
Odpovědět  Pavel K

Víte, pokud nejste nějak zapsaný v povědomí lidí nemáte šanci.To jako řeknete chci kandidovat do zastupitelstva a mám takové a takové názory na globální události?Ono právě v těch obecních volbách to není ani o stranické příslušnosti ale lidskosti a schopnostech- myslím v tom dobrém slova smyslu.
Mít rozhled empatii cílevědomost a snahu něco udělat aby se měli dobře lidé se kterými žiji, sousedé.U nás se dokázalo rozhádat polovina obce skrz způsob odkanalizování obce. a když se pak po letech ztratila voda z našeho rezervoáru, bohužel se našli bývalí politici kteří z toho chtěli těžit.Přitom tohle je věc kde by se měli spolu umět spojit i lidi, kteří si v hospodě k jednomu stolu nesednou

Pavel K
24. 7. 2023 19:32
Odpovědět  eFPe

Chlape mizerná vy jste mi rozkopal fšechny bábovičky, to mi nedělejte. 🤣🤣🙄🤦‍♂️🙏🙋‍♂️

Pavel z Moravy
24. 7. 2023 20:57
Odpovědět  Pavel K

Já jsem na tom jako ty, jsem pouhý vyučenec, sice se zajímám o hodně věcí, dost čtu a mám znalosti některých světových jazyků, ale toť vše. Diplomy nevlastním, vše dělám spíše pro svoji potěchu a lepší pocit. Tam mezi těmi darebáky, na to bych neměl, to bych nevydržel, to myslím upřímně. Já bych se nas.ral, řekl bych vše co si myslím a asi bych nestačil hledat kde nechal tesař díru
Ty bys to s těmi lidmi vydržel, s těmi co tam jsou, pochybuji? Měj se fajn.

Pavel K
25. 7. 2023 08:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Hlavně že máme dobré srdce, tedy snad ju. 😊👍🙋‍♂️

Pavel K
24. 7. 2023 14:03
Odpovědět  Teuton

Byl jsem dopoledne u zubaře. Při odchodu říkám sestře o termín na preventivní kontrolu bo chodím pravidelně a jsem zastáncem prevence. Sestra mě dává termín za rok. Říkám ji ale já už léta chodím pravidelně každých 1/2 roku. Že mám smolíka, že pojišťovna to neproplácí, jen a pouze jednou ročně. Kontrolní otázka, proč asi? Uhádne to někdo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Teuton
24. 7. 2023 15:53
Odpovědět  Pavel K

Samozřejmě, zdravotnictví jde kvůli Ukrošvábům do kopru. Je to veřejné tajemství. Ten, kdo měl jít na operaci za měsíc, na ni půjde až za sedm či osm měsíců. Ukrošvábové se pro ČR stali doslova pohromou. Nejenom ve zdravotnictví.

Pavel K
24. 7. 2023 16:53
Odpovědět  Teuton

Díky za reakci. 😊🙋‍♂️

janle57
25. 7. 2023 16:14
Odpovědět  Teuton

samozřejmě,ve stavebnictví už pro ně nemají dost lopat !
Když Vás bude někdo ošetřovat v nemocnici,bude to banderovský
doktor s diplomem za 100,- USD z kyjevské burzy,který krátce před
tím byl ještě úředníkem ve státní správě,kde si na ten diplom poctivě
vydělal.

zuza
24. 7. 2023 14:23
Odpovědět  Teuton

zle sa o svojich hostí (či už sú to domáci?) staráte…
https://www.hlavnespravy.sk/v-cesku-rastie-pocet-vyskytov-svrabu/3209082

zuza
24. 7. 2023 22:16
Odpovědět  zuza

ten svrab je síce otravný, ale neumiera sa na to (mimochodom, to je jediné ochorenie, na ktoré naši doktori predpíšu ivermektín, ale až potom, keď nič iné nezaberie), ale ukrajinci nám môžu doniesť aj iné dárečky – baktérie vytunené v ukrajinských labákoch hnUSA
https://cz24.news/bakterie-ktere-byly-nalezeny-u-ukrajincu-jsou-extremne-rezistentni-vuci-antibiotikum/

Frank1
24. 7. 2023 11:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Mezinarodni terorismus Ukrajiny vuci civilistum na uzemi Ruska je podporovany USA a celym zapadem.
Varovani Milosevice pred jeho smrti:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2023/07/posledni-projev-slobodana-milosevice-k.html

Helena
24. 7. 2023 12:12
Odpovědět  Frank1

Měl, chudák, 100% pravdu. My se nacházíme ve 3/4 jeho slov. Rozklad fungujících systémů a rozkradení a obsazení naší země cizáky jede do finále s Fialou a jeho kumpány. Proto Miloševiče taky odpravili. Zabili ho proto, že mluvil pravdu.

Albi
24. 7. 2023 14:25
Odpovědět  Helena

My se nacházímne ve 100% jeho slov.
(Jen s jednou výjimkou: Premiér ani prezident nebudou následovat Milošovičův osud:)

Rozdělili nás už dávno a nepozorovaně, letos nás chytili “obrannou smlouvou” pod krkem a drží pevně!

Doufám, že nevěříte – pokud se k vám donesla ta zvěst – že naši “zákonodárci” odhlasovali, že všechny kroky americké armátdy u nás musí odsouhlasit ČESKÝ PARLAMENT! A dokonce, že prý je možné smlouvu kdykoliv vypovědět,.

Helena
24. 7. 2023 14:48
Odpovědět  Albi

Anglie a USA si sem navezou a udělají co budou chtít a kdy budou chtít, a to tajně. Nikoho o tom nemusí informovat a my se vůbec nic nedozvíme. Stejně tak to dělali a dělají na ukradině. Můžou si sem navézt úplně cokoli, můžou si tu vybudovat biolaboratoř na nebezpečné viry/tu už tu možná mají novavax?/, úložiště jaderných zbraní, můžou si z našeho území udělat skládku nebezpečného a karcinogenního odpadu, prostě co je napadne. Protože pro ně neznamenáme NIC, vůbec NIC, nejsme pro ně ani zrnko písku, ani smradlavé h:vno, N I C !! A podle toho s naším územím a s námi budou zacházet.

Pavel z Moravy
24. 7. 2023 15:09
Odpovědět  Helena

Přesně tak, kolik lidiček tady ale chápe co škůdci zemští provádí, 5%.?

zuza
24. 7. 2023 16:19
Odpovědět  Helena

bohužiaľ, musím súhlasiť s každým slovom

Albi
24. 7. 2023 16:31
Odpovědět  Helena

No právě.
Jenže nejsme tak vzpurní jako jižní národy, takže na bombardování nedošlo.

Mike
24. 7. 2023 11:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Co se ještě musí stát, aby se Rusové zvedli a konečně nakopali ukroušům zadek?

Frank
24. 7. 2023 12:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko vede divnou válku. Místo toho, aby rozflákali všechny železniční uzly a překladiště zbraní, tak je nechávají v pohodě dojet až na frontu, kde zabíjejí ruské vojáky. A přitom se chválili, že vypustili nový sledovací satelit. když už Putin udělá pořádek se zrádci v nejvyšším velení? Anebo je Putin jen loutka jako Biden?

František
24. 7. 2023 15:52
Odpovědět  Frank

Rusko ještě nemůže zaútočit. Bojuje s celým západem a tam je ještě hodně zbraní a ty je potřeba zničit po částech s minimálními ztrátami vojáků. Ukrajina je veliká a ničení zbraní na tak velkou, vzdálenost je drahé. Proto se neničí dopravní trasy, aby je mohli Ukrajinci přisunout na ” střelnici “, kde na ně stačí levné dělostřelectvo. Kdyby zničily dopravu. hromadili by se zbraně v Polsku a pak by se vrhly všechny najednou. A to by bylo daleko těžší a krvavější. Putin ví co dělá.

Pavel K
24. 7. 2023 16:58
Odpovědět  František

To je jedna varianta, další, aby to nebylo divadlo pro gojímy.

zuzana
24. 7. 2023 13:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Generální ředitel společnosti Worldcoin: Globální identifikace bude zavedena – ať se vám to líbí, nebo ne

https://aktax.cz/generalni-reditel-spolecnosti-worldcoin-globalni-identifikace-bude-zavedena-at-se-vam-to-libi-nebo-ne/

Markýza
24. 7. 2023 13:58
Odpovědět  zuzana

Ale…………….co je to za šikulu, že si dovolí mluvit za osm miliard lidí? Zapomíná na Harvardův zákon. Všichni technokrati na něj zapomínají a na to dojedou.

zuza
24. 7. 2023 16:42
Odpovědět  Markýza

musela som si vybaviť nový občiansky preukaz s čipom (aj keď ešte starý by ešte platil 3-4 roky) pretože s daňovým úradom musím komunikovať výhradne elektronicky. Prišla som na klientske centrum a ženská mi hovorí, že pre nové občianske teraz snímajú otlačky prstov a skenujú očnú dúhovku. Ešte k tomu nejaký ten smartfón, nejaké to identifikačné číslo má človek už pridelené ešte od čias povinného vytierania sopľov a takmer povinnného očkovania, my už na Slovensku ani nepotrebujeme žiadnu globálnu identifikáciu.
Nie som očkovaná, ale z pracovných dôvodov som si 2x zaplatila pľuvací test, vypýtali okrem 70 eur odo mňa meno,adresu,rodné číslo, tf číslo, mailovú adresu a priradili mi nejaké ID číslo. Som 100% presvedčená, že všetky tie údaje sú niekde už spárované a priradené k jednej osobe.

Markýza
24. 7. 2023 17:34
Odpovědět  zuza

To ano. mimochodem – s tou občankou jsem dopadla zrovna tak a nepomohlo mi, že jsem se rozčílila. Až nedávno někdo říkal, že ty otisky odmítnout lze, ale že ta občanka pak platí rok – což by mi nevadilo, jenže mi to koza za přepážkou neřekla.
Teď už je to fuk, už nás mají v databázi, takže až půjdete něco páchat, omatlejte si prsty vteřinovým lepidlem 😀
Takže jo, mají toho hodně. Ale víte jak jsem to myslela? Ivan Hoffman tuhle konstatoval, že před UI nás nejspíš dokáže zachránit jedině poctivá lidská blbost – takže tak nějak. Já si pořád myslím, že živáci jsou skrátka nevypočitatelný – ani pámbu je nedokáže odhadnout úplně přesně.

Albi
24. 7. 2023 21:18
Odpovědět  Markýza

Přitom je fantastické, že už dnes úřady o nás vědí i to, co sami o sobě nevíme a vůbec to pro život nepotřebujeme.

Celá léta jsem ve všech dokladech – od rodného (+ tenkrát ještě křestního) listu, přes všechna vysvědčení, pasy, řidičák …. měla zapsané místo narození Praha – a stačilo.
Teprve před nedávnem jsem si čirou náhodou všimla, že na posledním OP mám uvedeno Praha 6.
V životě jsem to neslyšela, nepotřebovala ani já, ani stát, nuikdo se mě na to neptal,
Tak k čemu je to dnes?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
25. 7. 2023 14:17
Odpovědět  Albi

Praha 6? Tam se ovšem rodilo jenom ve Vojenské, pokud vím – narodila jsem se tam taky. 🙂
Až se podíváme do papírů příště, třeba tam najdem i číslo pokoje a postele 😎

zuzana
24. 7. 2023 14:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Bílý dům přiznal, že financoval Wuhanský virologický institut, a právě nyní seškrtal prostředky pro nechvalně proslulou laboratoř na výrobu biologických zbraní

https://aktax.cz/bily-dum-priznal-ze-financoval-wuhansky-virologicky-institut-a-prave-nyni-seskrtal-prostredky-pro-nechvalne-proslulou-laborator-na-vyrobu-biologickych-zbrani/

zuzana
24. 7. 2023 15:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Escobar: Neoconi chtějí válku s Čínou

https://aktax.cz/escobar-neoconi-chteji-valku-s-cinou/

Markýza
24. 7. 2023 17:34
Odpovědět  zuzana

Nojo….neokoni by toho chtěli, broučkové…… 😎

24. 7. 2023 18:39
Odpovědět  Markýza

Nedaj si říct, a nedaj si říct…
Dopadnou blbě.

Markýza
24. 7. 2023 19:09

Inu, kdo si koleduje, ten si vykoleduje………………

Albi
24. 7. 2023 21:23
Odpovědět  Markýza

…… pád na blátě! 🙂
Pak se seběhnou psi – a “koledu” mu sežerou!

24. 7. 2023 23:34
Odpovědět  Albi

… a pak ho poch-čijou.