Útok u francouzského Lyonu.

Útočník ozbrojený nožem v sobotu odpoledne ve městě Villeurbanne u Lyonu zabil jednoho člověka a dalších devět lidí zranili, z toho tři vážně.

Úřady původně informovaly o druhém útočníkovi na útěku, policie ale později existenci druhého pachatele nepotvrdila. Motiv činu není jasný, uvedla agentura AFP. Podle jednoho z policejních zdrojů by útočníkem mohl být žadatel o azyl z Afghánistánu.

Muž začal kolem půl páté odpoledne napadat nejspíš náhodně kolemjdoucí u východu z metra Laurent-Bonnevay – na místě ihned vypukla panika a lidé se začali schovávat, kde se dalo, popsala francouzská média. Útočník je nyní ve vazbě a je podezřelý z trestného činu vraždy a několika pokusů o vraždu, uvedla prokuratura v Lyonu.

„Útok se stále vyšetřuje. Jsou vyslýcháni svědci, protože jich mnoho čekalo na autobusové zastávce. Myslím, že v tuto chvíli se jich ptají na podrobnosti, aby věděli více o této tragické události,“ uvedl pro agenturu Reuters starosta Lyonu Gerard Collomb s tím, že zatím nemůže sdělit více informací.


sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
1. 9. 2019 00:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Určitě flustrovaný rodilý Francouz,… i malé dítě ví, že je to přeci starodávný francouzský zvyk lítat po ulicích s nožem a bodat do kolemjdoucích. Dělají to od nepaměti, to jenom nesnášenliví xenofobové za vším vidí migranta nebo Francouze s africkými kořeny.