Útočník z příbramské základky měl mít seznam obětí. Nedovolíme, aby naše děti chodily do školy se strachem, řekl starosta

Útok na základní škole v Jiráskových sadech zapříčiní důslednější opatření, aby k podobné situaci nedošlo.
Na základní škole v Jiráskových sadech v Příbrami došlo ve středu ráno k pobodání nezletilého chlapce. Podle informací pribram.cz mělo k útoku dojít před začátkem školní výuky. Dvanáctiletého útočníka zadržela policie. Zraněný chlapec byl s poraněním dolní a horní končetiny převezen do nemocnice, později byl propuštěn do domácí péče. Informaci pribram.cz potvrdila mluvčí záchranky Petra Holomová.

Krátce po útoku zveřejnila škola na svém webu prohlášení, ve kterém zmiňuje, že je událost v řešení. „Podnikáme patřičné kroky pro zajištění bezpečnosti žáků i zaměstnanců školy. Jsme v součinnosti se všemi institucemi, které se na věci podílejí. Bližší informace jsou předmětem vyšetřování, proto je nemůžeme blíže specifikovat,“ uvedla škola.Na událost reagoval i starosta Příbrami Jan Konvalinka, který na sociálních sítích po útoku uvedl, že je v úzkém kontaktu se všemi zainteresovanými složkami i s ředitelkou školy. „Našim hlavním zájmem je, aby se situace ve škole co možná nejdřív vrátila do normálu, a hlavně, aby se už nikdy nic podobného nestalo,“ napsal starosta s tím, že příbramské školy čekají změny ve smyslu zvýšení bezpečnosti a zavedení postupů v prevenci a potírání závadového chování u žáků.Hned po incidentu Konvalinka svolal zástupce školy, kurátory, zástupce OSPODu a Odboru sociálních věcí, aby probrali postup v následujících hodinách. „Jako velké riziko jsme vnímali skutečnost, že by se útočící chlapec vrátil zpět mezi děti. K tomu díky koordinované spolupráci i s rodiči chlapce nedošlo.

Příbramské školy jsou zabezpečeny, ale jen proti útočníkovi přicházejícímu zvenčí. „Tato událost byla naprosto bezprecedentní a nebylo možno ji ani očekávat, ani jí předcházet. Nikdo dětem nekontroloval, co mají v aktovkách. Navíc do značné míry nelze vytušit, co se kterému žákovi honí v hlavě,“ řekl Konvalinka.Starosta celou událost vnímá se zděšením i dnes. „Něco, co jsme občas vídali ve zprávách ze světa, se objevilo i tady u nás. Na běžné šarvátky o přestávkách jsme zvyklí, ale tohle je příliš. Jsem pochopitelně obeznámen i s detaily, které vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nemohu sdělovat, i tak ale musím říct, že to, co se stalo, jde hodně nad rámec čehokoliv, na co bychom vůbec mohli být připraveni,“ řekl dnes pribram.cz starosta.Na příští úterý svolal starosta ředitele škol, policii, zástupce všech dalších institucí, aby si jasně a zřetelně řekli, co mají udělat pro to, aby se podobné události neopakovaly. „Je jisté, že v našich školách dojde ke změnám. Nedovolíme, aby naše děti chodily do školy se strachem. Je opravdu nutné přestat alibisticky přehrávat odpovědnost z jedné strany na druhou a konat. Budu trvat na tom, aby byla okamžitě přijata opatření,“ dodal starosta.Podle informací pribram.cz pochází útočník z rozvedené rodiny, problémy s jeho chováním jsou dlouhodobé. V době před incidentem měl mít vytvořený jmenný seznam spolužáků, kterým chtěl ublížit. „Na jmenném seznamu měl i naše dcery,“ napsala na sociálních sítích pod článkem jedna z diskutujících s tím, že problémový byl již před dvěma lety. „Když jsem mu říkala, ať si moje děti nebere do pusy, odpověděl, ať zdechnu,“ dodala. Podle další diskutující již před dvěma lety, kdy její dcera s ním seděla v lavici, maloval postavičky od krve.

„Ignoroval autority, maximálně nás pozdravil,“ řekli pribram.cz sousedé, podle kterých jim často nadával, sprostá slova měla padat i na jeho matku. „Možná byl problém, že nikdy neměl kamarády, byl takový samorost,“ uvedli sousedé.  Péče ze strany matky byla podle nich dobrá, chodil čistě oblečený a působil na první pohled klidným dojmem. 

Pokud by toto závažné protispolečenské jednání útočníka mělo všechny znaky konkrétního trestného činu (např. trestného činu ublížení na zdraví, těžkého ublížení na zdraví či dokonce vraždy ve stádiu pokusu), není tato osoba trestně odpovědná, a to pro svůj nízký věk, neboť v době spáchání tohoto jednání nedovršila věku 15 let. „To však neznamená, že tato situace nebude mít vůči trestně neodpovědnému nezletilému dítěti žádné právní důsledky,“ řekl pribram.cz advokát Michal Janík.

Má-li soud pro mládež na základě provedeného dokazování za prokázané, že se nezletilý dopustil činu, který by byl jinak trestný, může soud pro mládež například uložit výchovnou povinnost či omezení, zařazení do terapeutického, psychologického nebo jiného vhodného výchovného programu ve středisku výchovné péče, dohled probačního úředníka nebo i ochranné léčení. „V případě prokázání, že i rodiče vůči svému dítěti, které se dopustilo protiprávního jednání jinak trestného, zásadně zanedbali své povinnosti, mohou být sami trestně odpovědní např. za trestný čin ohrožování výchovy dítěte,“ dodal Janík.

Jak budou zainteresované složky postupovat, bude redakce pribram.cz bedlivě sledovat. Podle našich informací byl útočník krátce po incidentu hospitalizován v jedné z psychiatrických nemocnic.


To, že žák (12let ) nožem pořezal v Příbramské třídě jiného žáka je vina politiků kteří spáchali inkluzi!

před 1 hod. ZpravodajstvíPravý prostor  93PATRIK POPP
Tak to vyplývá z komentářů rodičů z oné školy  kteří píší na Pribram.cz facebook diskuze. Rodiče tam totiž píší, že informovali školu již dříve o šikaně ze strany onoho útočníka, ale ředitelka jim napsala email, že s tím nemůže nic dělat, protože nemůže onoho žáka vyloučit.

PATRIK POPP
Tak to vyplývá z komentářů rodičů z oné školy  kteří píší na Pribram.cz facebook diskuze. Rodiče tam totiž píší, že informovali školu již dříve o šikaně ze strany onoho útočníka, ale ředitelka jim napsala email, že s tím nemůže nic dělat, protože nemůže onoho žáka vyloučit.

NEJHORŠÍ NA TOM JE, ŽE ONA MĚLA  PRAVDU! ŠKOLA TOTIŽ NEMŮŽE ZAJISTIT BEZPEČNOST VAŠEHO DÍTĚTE!!!  Tak nám to na rovinu řekl ředitel jiné školy protože naivní a neschopní politici prý schválili šílený zákon  § 561/2004  který mu doopravdy svazuje ruce, takže násilníka nemůže vyloučit a našemu synovi nemůže bezpečnost zaručit. Tím, že inkluze likviduje speciální třídy, kde dříve odborníci na problémové chování dětí se mohli žákům v menších skupinkách lépe věnovat, tak likviduje možnost kam takové žáky posílat.
 .
Šílenost inkluze nejlépe popsal odborník, který na rozdíl od neschopných politiků kteří inkluzi spáchali a prosadili, má mnohaleté zkušenosti s těmito žáky. Jeho vysvětlení naleznete když si do googlu zadáte    Martin Odehnal: Dopis poslancům ohledně inkluze .
tam na  http://www.ceskaskola.cz/2016/01/martin-odehnal-poslancum-ohledne-inkluze.html
 jsou to slova odborníka, která vám  objasní hloubku viny těch co inkluzi prosadili!!
Jak inkluze funguje už léta v cizině je zase zde :  https://pravyprostor.cz/autenticka-vypoved-cecha-ktery-zil-ve-svedsku-hruzna-praxe-inkluze-nici-skolstvi-brante-pred-ni-ceske-deti/
 .
A na  prazsky.denik.cz  si můžete přečíst: Inkluze? Prošla jsem si peklem, vzpomíná pražská učitelka . 
Žáky s poruchami chování je na pražských školách těžké integrovat”.
 .

 .
Jen naivní hlupák by mohl očekávat, že průzkum s dotazem jak ředitelé škol a učitelé zvládají integraci žáků s poruchami chování může být pravdivý, když není a nemůže být proveden anonymně!.
 .
Celá naše společnost je již přece prolezlá falší a pokrytectvím multi kulti požadavků ( v západních zemích   je to ještě horší)  a snahou ignorovat či zakrývat násilí a vypadat dostatečně roztomile tolerantní vůči všem násilníkům, navzdory šikaně násilí a krvi která teče  dokonce  i v první třídě!
 .
To jsme viděli v Novém Kníně, kde ta krev z šikany  v první třídě skutečně tekla a ředitel školy nám řekl, že s tím nechce nic dělat aby nevypadal netolerantně vůči multi kulti žákovi.
 .
Tenhle ředitel sice měl pokrytecký postoj, ale oceňuji, že měl dostatečný charakter aby nám to takhle  na rovinu mezi 8 očima přímo řekl.
 .
Určitě ale všichni ředitelé škol takový charakter nemají a v průzkumu který není anonymní, logicky nikdo se zdravým selským rozumem  nemůže v současné pokrytecké společnosti s požadavkem na multi kulti postoj, očekávat pravdivé údaje o nezvladatelnosti situace!
 .
Takže pokud by vám kdokoliv z ministerstva školství – nebo sám ministr tvrdil, že škola je schopna zajistit bezpečnost vašeho dítěte ve škole, tak je to buďto vědomý lhář a pokrytec, nebo naivní a neschopný úředníček, který spotřebovává peníze daňových poplatníků na svůj plat  nadarmo a nemá tam co dělat, když nemá ponětí o skutečné situaci na školách, kde se vyskytne drsná šikana.
 .
Páni politici mohli před schválením inkluze vidět jak to dopadlo ve školách v cizině, kde inkluzi přijali. V 70 letech odhadovali míru negramotnosti žáků ve Švédsku na 10% a jak mi kamarádi z těchto škol vypravovali, tak se není čemu divit, protože na mnohých školách si žáci tam během vyučování dělali co chtěli, chodili po třídě bavili se mezi sebou zatímco si učitel vepředu něco breptal a v horších případech nejen po sobě ale i po učitelovi házeli tím co měli po ruce. V takových situacích, které stačily vyprovokovat už 2 nepřizpůsobiví žáci, měli šanci se něco naučit jen žáci rodičů, kteří je vedli k učení doma.
 .
S hrozbou toho, že by se k moci v Čechách dostali Piráti, kterým se velmi líbil finský model  totální inkluze   a i zrušení školní inspekce by si dovedli představit, a  kteří jasně koketovali s  přijímáním utečenců (viz video s Bartošem na demonstraci  – zahaleným do vlajky teroristické bojůvky Antifa,  kde se skandovalo “Uprchlíci přijděte”), by se kvůli inkluzi mohly naše děti dokonce dostat do situace švédských dětí, kteří píší zoufalé dopisy řediteli školy, protože je utečenecké děti ve školách soustavně mlátí, napadají a ponižují a v jejich multikulti pekle se jich nikdo nezastane, když i policie se utečenců bojí.
 .
Nejhorší nespravedlnost je, že i tam je školní docházka povinná a žák tam musí chodit navzdory šikaně, i když jim nikdo bezpečnost ve třídě kvůli nesmyslným zákonům  není ochoten zajistit – tak jako u nás  ve škole s pobodaným žákem!!!
 .

Je s podivem, že odborové organizace učitelů dopustily, aby se chudáci učitelé  i žáci  kvůli zpackané inkluzi, dostávali do stejných psychických tlaků , násilností  a nezvladatelných situací  i nebezpečí,  jako kolegové ve Skandinávii.

 .
Před volbami, byste se měli podívat na to kteří politici jsou viníci inkluze a s čím který politik již v minulosti koketoval – protože nyní se politici snaží falešně zakrýt své skutečné plány a lhát o svých záměrech.
 .
Příkladem jsou zase Piráti, kteří mají i drzost vyloženě lhát, že jejich plán živit i ty kdo vůbec nechtějí pracovat zavedením nepodmíněného příjmu nebyl nikdy aktuální, když to ve skutečnosti  prokazatelně   plánovali a nejspíš i  plánují, a v interview měli bláboly o snížení daní pro všechny a přitom plánují zvednout daně za  nemovitosti takovým hororovým způsobem, že by mnozí majitelé domků a bytů platili až 4 000 nebo i 5 000 Kč MĚSÍČNĚ !!!  Zjevně proto aby i ti  co pracovat nechtějí mohli ten svůj nepodmíněný plat pobírat. Piráti chtějí i zavést tvrdé mýtné pro vjezd do Prahy a dokonce i z těch kdo bydlí v Praze chtějí ždímat tímto způsobem peníze. Jaké kolony aut a zdržení u mýtných bran tím vytvoří je jim ale jedno, tak jako jim je zřejmě jedno, že díky jimi obdivované inkluzi naši zoufalí ředitelé škol již nemají možnost zajistit bezpečnost našich dětí – jak mi řekl upřímný  ředitel naší školy,  že nemohou násilníky ani vyloučit ani sehnat asistenta který by násilníka hlídal.  Řekl nám, že bychom my rodiče napadeného žáka co po útoku ve třídě skončil v bezvědomí a na nějaký čas i s částečným ochrnutím levé strany těla museli sami takového asistenta platit aby náš syn mohl být ve škole v bezpečí – škola mu kvůli hlouposti a lhostejnosti politiků bezpečnost zajistit opravdu nemůže … A DRAZÍ VOLIČI: ANI VAŠEMU DÍTĚTI BEZPEČÍ VE TŘÍDĚ NEZAJISTÍ!!
https://bit.ly/3vlNo90

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na