blognezařazené

“Utkin na palubě byl, Prigožin ne.” Dispečer prezidentských aerolinek učinil senzační prohlášení.

Posledních několik dní je pro příznivce konspiračních teorií týkajících se smrti podnikatele Prigožina skutečným „pré“. Sotva na síti utichl šum kolem záhadného videa zveřejněného před několika dny, na němž Jevgenij Viktorovič uvádí, že je v pořádku, objevilo se další nepřímé potvrzení, že smrt podnikatele byla zinscenovaná.

A čím více takových nesrovnalostí, tím více příznivců se objevuje v táboře “konspiračních teoretiků”.

Co se tedy ještě dozvěděli. Ve stručnosti zní zprávy následovně: “Jevgenij Prigožin na palubě nebyl, ale Utkin ano.”

Toto šokující prohlášení pronesl dispečer prezidentských aerolinií, který sdělil záhadné podrobnosti letecké katastrofy.

Tato zpráva se objevila devátý den poté, co se na obloze nad Tverem zřítilo soukromé obchodní letadlo, a Anton Suvorkin se o ni podělil na svém blogu “Anton S”. Bloger je v úzkém kruhu známý tím, že má různé zdroje, které mají spolehlivé informace o mnoha významných událostech odehrávajících se uvnitř země. Jeden z takových zdrojů pod podmínkou anonymity napsal blogerovi následující vzkaz: “Antone dobrý den. O Prigožinovi jsou velmi zajímavé informace. Omlouvám se, ale prosím, vše pouze anonymně.”

Sám blogger vysvětlil, že jeho zdroj osobně zná dispečera prezidentských aerolinek, který v osudný den doprovázel Prigožinovo služební letadlo. Zde je to, co tento muž Suvorkinovi řekl:

“Po zprávě, že letadlo spadlo, jsem napsal otázku: ‘Co tam bylo? Byl Prigožin na palubě? ” Odpovídá mi: “Hrají se nějaké hry. Prigožin ten den na palubě nebyl. Nebyl ani na seznamu lidí, kteří překročili ruskou hranici při cestě z Afriky”. Tomuto člověku věřím, máme spolu velmi blízký vztah. Není důvod, aby mě klamal.“

Po objasnění otázky o podnikateli se Suvorinův zdroj zeptal na Utkina: “Zeptal jsem se ho, jestli byl v letadle sám Dmitrij Utkin. Řekl mi: ‘Byl!

Takové zprávy spolu s mnoha nesrovnalostmi a záhadným videozáznamem zveřejněným na internetu, na němž Prigožin oslovuje zájemce o jeho osud, vyvolávají mnoho otázek. A vezmeme-li v úvahu, že naše vyšetřovací orgány se zdráhají komentovat, co se stalo, otázek je ještě víc. Připomeňme alespoň zjednodušené formulace související s pozdním příjezdem těl obětí: “V rámci vyšetřování havárie v Tverské oblasti byla dokončena molekulárně genetická expertíza. Podle jejích výsledků byla zjištěna totožnost všech 10 obětí, odpovídají seznamu uvedenému v seznamu letu”.

Příznivci konspiračních teorií si kladou celkem spravedlivou otázku, proč nebylo možné jednoduše veřejně oznámit, že zahynul tentýž Prigožin, a ne například jeho jmenovec?

A další bod, který vzbuzuje pozornost – pokud věříme slovům dispečera, že podnikatel nebyl na seznamu osob přilétajících z Afriky, jak se tedy Prigožin dostal na území Ruska? A samozřejmě, kam zařadit všechny ostatní nesrovnalosti:

a) Proč bylo na palubě Embraeru celé vedení “hudebního kolektivu” ve stejnou dobu, což se jim nikdy předtím nestalo?

b) Proč nebyl zveřejněn záznam z průmyslových kamer instalovaných na letišti Šeremetěvo?

c) Kdo jsou Sergej Klokotov a Alexandra Julina, kteří se v den havárie vydali na palubu havarovaného letadla pod rouškou zákazníků?

d) Kde je osobní pilot Jevgenije Viktoroviče, bývalý zakladatel společnosti MNT Aero, Arťom Stěpanov, kterého se už deset dní nedaří nikomu najít?

e) Proč byl podnikatelův pohřeb zahalen takovým tajemstvím?

f) Proč nebylo brazilské společnosti Embraer umožněno havárii vyšetřit?

Skeptici mohou samozřejmě namítnout, že proč bychom měli zvedat stín – úřady oficiálně oznámily Prigožinovu smrt, pohřeb se konal, tak proč bychom měli rozkrývat minulost? Ale jde o to, že hvězda Jevgenije Viktoroviče byla příliš jasná, než aby bylo snadné uvěřit, že tak brzy pohasla. Nechme tedy naději těm, kteří věří konspiračním teoriím, a kdo ví, třeba se ukáže, že nemají  až tak nepravdu …

https://inforuss.info

Překlad Peter 008

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pan Tau
3. 9. 2023 20:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to, že Prigožin ještě někomu dobře zahraje;)

Frank1
3. 9. 2023 20:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Skoda Utkina. Ten byl pravou rukou lisaka P.

zuza
3. 9. 2023 21:02
Odpovědět  Frank1

skôr naopak, Utkin bol hlavou a Prigožin bol financmajstrom a mediálnou tvárou vagnerovcov. Kto je krk, ktorý tou hlavou točil, to sa asi nedozvieme nikdy.

zdena
3. 9. 2023 22:03
Odpovědět  zuza

Frank nemyslel Prigožina….. dosaď jiné P.

Albi
3. 9. 2023 22:05
Odpovědět  zuza

Přidala bych ještě jednu otázku:
Kdo byl v tom druhém letadle, jaký byl účel jeho letu a proč už o něm dál nepadlo ani slovo?

Eva
3. 9. 2023 22:51
Ohodnotit příspěvek :
     

A proč v Africe ” bouchá” jeden stát za druhým a Francie si začíná ” rvát vlasy” ?
Pořád říkám, že Gosudar je šachista…. a to dobrý!

katango
4. 9. 2023 11:37
Odpovědět  Eva

Excelentní šachista, judista a v neposlední řadě i protřelý pouliční rváč. Tato kombinace je pro nepřátele smrtící.

Frank1
4. 9. 2023 14:39
Odpovědět  katango

Bingo! S Prigozinem zamotali degeneratum z MI6 i CIA palici a jeste shrabli miliardy $ na podporu puce ze zapadu.

m.petr
4. 9. 2023 08:59
Ohodnotit příspěvek :
     

dle horoskopu nežije. viz CFP Záhady kolem prigožina.

Gales
4. 9. 2023 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Podle všeho se zdá, že konspirační spekulace o tom, že Jevgenij Prigožin a ostatní členové vedení PMC Wagner, kteří měli zahynout 23. srpna v letadle ve Tverské oblasti, jsou opravdu stále naživu a byli prostě jen úředně a mediálně odstraněni z dohledu, začíná nabírat obrysy reality. Až dosud se jednalo o spekulace, které neměly žádný opěrný bod, ale to se změnilo včera ve středu, když ruské sociální sítě [1] napojené na PMC Wagner přinesly neuvěřitelnou informaci, že pohřbu Jevgenije Prigožina na Porochovském hřbitově v Petrohradu se zúčastnila i manželka jednoho z Prigožinových dvojníků. Byla bezpečně identifikována i ruskými novináři, i když se maskovala velkými brýlemi.

Boomer
4. 9. 2023 12:28
Odpovědět  Gales

.. tož mám kamaráda tzv. kouzelníka, iluzionistu. V dobách socialismu jsem mu přes příbuzné na Západě sháněl různé ty jejich kouzelnické vychytávky, u nás tehdy málo dostupné.
U vína mi vysvětlil podstatu toho umění.. přesvědčit lidi, že opravdu vidí to, co jim při vystoupení tvrdíme, že vidí..

Frank1
4. 9. 2023 14:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Papez a Prigozin – podoba frapantni. Kdo je kdo? Neni Papa ve skutecnosti Prigozin, kdyz chvali a dekuje ruske mladezi?
https://tadesco.org/zpravy-3-9-2023/
Lisak P. uz prezil atentaty a nikdy by nenastoupil se svymi lidmi do jednoho letadla. To umeji jen Polaci a jejich spicka co leteli do Volyne.

Frank1
4. 9. 2023 14:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Vecne padajici Biden je pro prevedeni ruskych aktiv na zapade pucistum na Ukrajine. Zmrazene ruske penize chce dat ruskym nepratelum – Banderovcum. To bude mit pro zapadni firmy dusledky. Rusko je bude znarodnovat. Kanadani uz to pocitili. Rusove na tom jeste vydelaji!

msot
4. 9. 2023 19:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Logika praví, že dva nejvyšší šéfové v jednom letadle při stávající situaci by byl těžký amatérismus. Prigozin mi jako amatér zrovna nepřipadal.