USA znovu vyhrožují

Zatímco všechno pokrokové lidstvo oslavovalo konec II. Světové války a Den vítězství, ve Washingtonu, americký Fuhrer v podzemním bunkru spřádal plány na pomstu. 

V Bílém domě se stále nedokáží vyrovnat s tím, že Spojené státy ztratily světovou hegemonii. Navíc přišly o ni právě v okamžiku, kdy přední američtí ideologové vyhlásili „americké století“….. A ono,… trvalo jen pár let. 

Proto se jim zdá, že tuto dominanci lze vrátit. 
A tak zkusí ohnout Kim Čong-una , aby se všichni báli. Ale nefunguje to. 
Stačilo by pouze svrhnout Madura a postavit do čela Venezuely svou loutku, aby získali pocit moci…… Ale také to nefunguje.

Proto se stále více a více bezvýznamnými kroky snaží ukázat… „my jsme hlavní“. 

Ministerstvo financí USA vytvořilo seznam dvaceti zemí, které „manipulují svou měnou za účelem zisku“. 
Óóó… Cože? 

Říkají, že je to něco špatného. A samozřejmě oni tím nebyli zaneprázdněni téměř celou svou historii, včetně posledních deseti let „kvantitativního uvolňování“ a manipulací klíčových sazeb. 
To znamená, že americké ministerstvo financí nám říká:
„Dělají totéž, co my. Ale dělají to lépe než my. “

Vytvoření takového seznamu se totiž rovná přiznání porážky. Už nemohou vyhrát podle svých vlastních pravidel. Trump mohl skutečně vystoupit na trávník před Bílým domem a říci:

„Vyčerpali jsme možnosti manévrování s měnou. Dolar už nemůžeme tisknout beztrestně. 
Naše finanční mechanismy jsou příliš těžkopádné, takže ztrácíme všechny tyto země “- a ukázat seznam (Rusko je samozřejmě na něm také přítomno). Vůbec nic by to nezměnilo. 

Ale tímto se ministerstvo zahraničí neuklidnilo. Takže se zpožděním více než dva měsíce (měly podle podmínek ultimáta vstoupit od 1. března) zavádějí nová cla a tarify (nebo zvyšují z 10% na 25%) na čínské zboží ve Spojených státech ve výši asi 200 miliard dolarů.

Zdá se, že už tam není nikdo, kdo by rozuměl ekonomice. A kde jsou Stiglitz a Krugman? 
Mohli by říci idiotům, že pokud neexistuje žádná vnitřní alternativa (a neexistuje žádná), pak tato opatření nevedou k ničemu – budou všechny zaplaceny konečným americkým spotřebitelem.

Skutečnost, že sankce zasáhnou  americké společnosti, již vyhlásily Ford, General Motors, Boeing, Caterpillar a několik dalších. Všimněte si:…. všechny nejzákladnější, “země-formující” a high-tech průmyslové společnosti. 
A toto bude úder amerických sankcí  na vlastní ekonomiku. 

Čína již oznámila své odvetné kroky vůči USA. 
Jak bylo uvedeno v příslušném tiskovém oznámení “s hlubokým politováním.” …. S velmi hlubokým … 

Současné Spojené státy jistě zůstanou důležitým světovým hráčem (opice s jadernou zbraní),
… stále více se na ni podobají. 

https://cont.ws/@alexandr-rogers/1321950

sdíletj na