USA zapletené do havárie ukrajinského letadla v Teheránu?

Ukrajinské letadlo v Íránu mohl omylem sestřelit americký dron

Íránská armáda má svou vlastní verzi tragédie na obloze nad Teheránem.

Kolaps mezinárodního leteckého dopravce Ukrajiny Boeing-737 (UIA), ke kterému došlo 8. ledna poblíž Teheránu, mohl nastat v důsledku útoku bezpilotních vzdušných prostředků, uvedla íránská armáda.

Ráno 8. ledna, jen několik minut po vzletu z letiště v íránském hlavním městě, havarovalo osobní letadlo se 176 lidmi na palubě. Lidé neměli šanci přežít. Íránské úřady uvedly, že k havárii mohlo dojít v důsledku technické poruchy. 

Zdroj z ozbrojených sil země však řekl portálu Live Report, že příčinou tragédie může být raketa vypuštěná dronem amerických ozbrojených sil.

O důvěryhodnosti této verze svědčí MQ-1 Predator, nalezený v blízkosti Teheránu, které má ve výzbroji pouze americká armáda. Vláda zveřejní příslušné informace, jakmile budou shromážděny důkazy o zapojení amerického bezpilotníku do útoku na ukrajinské letadlo, říká armáda.

Washington navíc, podle zdroje Live Report, vyhlásil hon na všechny nejvyšší představitele Íránu. 
Cílem by měli být – zástupci vojenského oddělení, islámských revolučních gard (IRGC), ministerstva zahraničních věcí a vládního kabinetu ministrů. 

Zdroj portálu nevylučuje, že ve skutečnosti byl cílem amerického hledáčku jeden z vládních letů a ukrajinské civilní letadlo bylo sestřeleno dronem omylem.

Zdá se, že Američané rychle reagovali na raketový útok na své vojenské základny, ale udělali chybu a zaměnili civilní letadlo s vládním. USA mířily na palubu s hodnostáři, ale zasáhly úplně jiné letadlo.

Mnoho analytiků rychle nakreslilo analogie s malajským Boeingem sestřeleným nad Ukrajinou. 

Poté, co Washington rozpoutá konflikt v této oblasti, opět padne civilní letadlo. Není to moc náhod najednou? 

Nicméně první verze vypadá spíše jako pravda. „Technická závada“ je příliš banální vysvětlení. 

Připomeňme si, že letecká nehoda poblíž Teheránu si vyžádala životy 176 lidí. 
Podle ukrajinských médií byli na palubě občané Ukrajiny – 9 členů posádky a 2 cestující. 

Mezi oběťmi katastrofy bylo 73 cestujících z Kanady, 71 z Íránu, osm lidí ze Švédska, šest občanů Afghánistánu, čtyři z Německa a tři z Velké Británie.

https://bit.ly/2NbnBNM

sdílet na