USA zabily od druhé světové války více než 20 milionů lidí ve 37 „zemích obětí“

První vydání v listopadu 2015

GR Editor’s Note

Podívejme se na to z historického hlediska: připomínka války konec všech válek uznává, že během první světové války (1914–18) bylo ztraceno 15 milionů životů .

Ztráta života ve druhé světové válce (1939-1945) byla ve srovnání s první světovou válkou mnohem větší: 60 milionů životů jak vojenských, tak civilních bylo během druhé světové války ztraceno. (Čtyřnásobek zabitých během první světové války).

Největší oběti druhé světové války byly Čína a Sovětský svaz, 26 milionů v Sovětském svazu, Čína odhaduje své ztráty přibližně na 20 000 000 úmrtí. Je ironií, že tyto dvě země (spojenci USA během druhé světové války), které během druhé světové války přišly o velkou část své populace, se nyní považují za nepřátele Ameriky, které ohrožují západní svět.   V současnosti se uvažuje o tzv. Preventivní válce proti  Číně a Rusku  . 

Německo a Rakousko ztratily během druhé světové války přibližně  8 milionů lidí, Japonsko ztratilo více než 2,5 milionu lidí. USA a Británie ztratily více než 400 000 životů. 

Tento pečlivě prozkoumaný článek Jamese A. Lucase   dokumentuje více než 20 milionů ztracených životů v důsledku válek vedených USA, vojenských převratů a zpravodajských operací prováděných v důsledku toho, co se eufemisticky nazývá „ poválečná éra“ (1945–). Rozsáhlá ztráta života v Libanonu, Sýrii, Jemenu a Libyi není do této studie zahrnuta.

Neustálá válka vedená USA (1945-): neexistovala „poválečná éra “.

Michel Chossudovsky , Global Research, 20. ledna 2019

***

Po katastrofických útocích 11. září 2001 začala americká psychika pronikat monumentální smutek a pocit zoufalého a pochopitelného hněvu. Několik lidí se v té době pokusilo podpořit vyváženou perspektivu poukazem na to, že za vyvolávání stejných pocitů u lidí v jiných národech byly zodpovědné i Spojené státy, ale těžko vytvořily vlnění. Přestože Američané abstraktně chápou moudrost lidí po celém světě, kteří se vcítili do vzájemného utrpení, takové připomenutí zločinů, kterých se náš národ dopustil, bylo málo slyšet a brzy bylo zastíněno zrychlenou „válkou proti terorismu“.

Musíme však pokračovat ve svém úsilí rozvíjet porozumění a soucit ve světě. Doufejme, že tento článek v tom pomůže tím, že se zaměří na otázku „Kolik 11. září způsobily Spojené státy americké v jiných zemích od druhé světové války?“ Toto téma je rozpracováno v této zprávě, která obsahuje odhadovaný počet takových úmrtí i ve 37 zemích. jako stručné vysvětlení toho, proč jsou USA považovány za vinné.

Příčiny válek jsou složité. V některých případech mohou být za další úmrtí odpovědné i jiné země než USA, ale pokud se zapojení naší země jeví jako nezbytná příčina války nebo konfliktu, považuje se za zodpovědné za smrt v ní. Jinými slovy, pravděpodobně by se nestalo, kdyby USA nevyužily těžkou ruku své síly. Vojenská a ekonomická moc Spojených států byla rozhodující.

US Military © AFP 2015 / Noorullah Shirzada / FILES

Tato studie ukazuje, že americké vojenské síly byly přímo zodpovědné za asi 10 až 15 milionů úmrtí během korejských a vietnamských válek a dvou válek v Iráku. Korejská válka zahrnuje také čínská úmrtí, zatímco vietnamská válka zahrnuje i smrtelné úmrtí v Kambodži a Laosu.

Americká veřejnost pravděpodobně není o těchto číslech známa a ví ještě méně o zástupných válkách, za které jsou také zodpovědné USA. V pozdějších válkách došlo v Afghánistánu, Angole, Demokratické republice Kongo, Východním Timoru, Guatemale, Indonésii, Pákistánu a Súdánu k devíti až 14 milionům úmrtí.

Oběti však nejsou jen z velkých národů nebo z jedné části světa. Zbývající smrt byla v menších, což představuje více než polovinu celkového počtu národů. Prakticky všechny části světa byly terčem americké intervence.

Celkový dosažený závěr je, že Spojené státy byly pravděpodobně od druhé světové války zodpovědné za smrt 20 až 30 milionů lidí ve válkách a konfliktech roztroušených po celém světě.

Rodinám a přátelům těchto obětí není nijak rozdílné, zda příčinou byla americká vojenská akce, zástupné vojenské síly, poskytování vojenských dodávek nebo poradců USA nebo jiné způsoby, jako jsou ekonomické tlaky, které náš národ uplatňuje. Museli se rozhodovat o jiných věcech, jako je nalezení ztracených milovaných, zda se stát uprchlíky a jak přežít.

A bolest a vztek se šíří ještě dále. Některé úřady odhadují, že na každou osobu, která zemřela ve válce, je zraněno až 10 osob. Jejich viditelné, trvalé utrpení je nepřetržitou připomínkou jejich krajanům.

Je nezbytné, aby se Američané o tomto tématu dozvěděli více, aby mohli pochopit bolest, kterou ostatní cítí. Někdo kdysi poznamenal, že Němci se během druhé světové války „rozhodli nevědět.“ Nemůžeme dovolit historii, aby to řekla o naší zemi. Otázka položená výše byla: „Kolik 11. září způsobily Spojené státy americké v jiných zemích od druhé světové války?“ Odpověď zní: možná 10 000.

Komentáře k shromažďování těchto čísel

Obecně lze říci, že mnohem menší počet Američanů, kteří zemřeli, není zahrnut do této studie, ne proto, že nejsou důležité, ale proto, že tato zpráva se zaměřuje na dopad amerických akcí na její protivníky.

Přesný počet úmrtí není snadné dosáhnout a toto shromažďování údajů bylo provedeno s plnou realizací této skutečnosti. Tyto odhady čtenář a autor pravděpodobně později upraví nahoru nebo dolů. Ale nepochybně zůstane celková částka v milionech.

Obtížnost získávání spolehlivých informací ukazuje v této souvislosti dva odhady. Několik let jsem v rádiu slyšel prohlášení, že za vlády Khmer Rouge byly zabity tři miliony Kambodžanů. V posledních letech jsem však slyšel jeden milion. Dalším příkladem je to, že počet osob, které podle odhadů zemřely v Iráku kvůli sankcím po první americké válce v Iráku, přesáhl 1 milion, ale v posledních letech, na základě novější studie, nižší odhad zhruba půl milionu vyskytl se.

Informace o válkách se často odhalí až mnohem později, když se někdo rozhodne promluvit, když se odhalí více tajných informací kvůli přetrvávajícím snahám několika, nebo poté, co zvláštní kongresové výbory podají zprávy

Vítězné i poražené národy mohou mít své vlastní důvody, proč podepisují počet úmrtí. Dále, v nedávných válkách týkajících se Spojených států nebylo neobvyklé slyšet výroky jako „neděláme počet orgánů“ a odkazy na „vedlejší škody“ jako eufemismus pro mrtvé a zraněné. Život je pro některé levný, zejména pro ty, kteří manipulují s lidmi na bojišti, jako by to byl šachovnice.

Tvrdit, že je obtížné získat přesné údaje, neznamená, že bychom se neměli snažit. Bylo třeba vyvinout úsilí, aby bylo možné dospět k údajům o šesti milionech Židů zabitých během druhé světové války, ale znalost tohoto čísla je nyní velmi rozšířená a podpořila odhodlání zabránit budoucím holokausťům. Tento boj pokračuje.

Autora je možno kontaktovat na  jlucas511@woh.rr.com

37 VICTIM národů

Afghánistán

USA jsou odpovědné za 1 až 1,8 milionu úmrtí během války mezi Sovětským svazem a Afghánistánem tím, že přilákaly Sovětský svaz do invaze do tohoto národa. (1,2,3,4)

Sovětský svaz měl přátelské vztahy se svým sousedem, Afghánistánem, který měl sekulární vládu. Sověti se obávali, že pokud by se tato vláda stala fundamentalistickou, mohla by tato změna přejít do Sovětského svazu.

V roce 1998, v rozhovoru s pařížskou publikací Le Novel Observateur, Zbigniew Brzezinski, poradce prezidenta Cartera, připustil, že byl zodpovědný za podněcování pomoci mudžahedenu v Afghánistánu, která způsobila napadení Sovětů. Podle jeho vlastních slov:

Podle oficiální verze historie pomoc CIA Mujahadeen začala v průběhu roku 1980, tj. Poté, co sovětská armáda napadla Afghánistán 24. prosince 1979. Ale realita, dosud tajně střežená, je úplně jiná. Opravdu, to bylo 3. července 1979, kdy prezident Carter podepsal první směrnici o tajné pomoci odpůrcům pro-sovětského režimu v Kábulu. A právě toho dne jsem napsal prezidentovi poznámku, ve které jsem mu vysvětlil, že podle mého názoru tato pomoc vyvolá sovětský vojenský zásah. (5,1,6)

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
20. 8. 2019 22:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Téééda, to je materiál. Budu si to muset projít až budu mít klid:)) Jo a máš hezkej obrázek… zase?

Editor
20. 8. 2019 22:14
Odpovědět  josh-xy

Počkej… neusni:)) Mám tam něco speciálně pro tebe?