USA se obávají přítomnosti ruské armády ve Venezuele

Americká elita vynakládá velké úsilí, aby převzala kontrolu nad situací ve Venezuele. Washington usiluje postavit do čela země svou loutku Juana Guaidó. Spojené státy se obávají, že pokud se tak nestane, mohou Ameriku čekat velké problémy.

Člen rady Senátu pro ozbrojené síly a Výboru pro vnitřní bezpečnost Rick Scott je přesvědčen, že ruská
a čínská armáda se snaží usadit se ve Venezuele, aby měly možnost dostat se „pěšky“ do strategických
zařízení Spojených států.

„Jakmile získají předmostí ve Venezuele, mohou k nám v libovolnou chvíli přijít po souši. Jak víme, naše jižní hranice je velmi propustná. Pomocí vhodných zbraní mohou udeřit na Floridu nebo na jiné místo,“ řekl republikán.

Scott vysvětlil, že Washington musí přejít od slov k činům, protože není možné umožnit rozvoj vztahů Caracasu s Moskvou, Pekingem a Havanou.
Kubánci, Rusové a Číňané údajně sledují ve Venezuele vojenské a ekonomické cíle.

Američan věří, že Spojené státy musí zachránit „paritu“ v regionu.

„Spojené státy by měly začít uvažovat o použití vojenské síly pro poskytnutí pomoci milionům hladových a nemocných Venezuelanů.  
A já vyzývám všechny naše spojence, stejně jako lidi, kteří Juana Guaidó podporují, aby nám v této věci pomohli,“ řekl politik.

Rétorika amerického politika opět ukazuje na neutěšený stav americké elity.
Nebyli schopni realizovat blitzkrieg, budou nuceni připustit porážku. A aby nebyla věnována pozornost neúspěšné kampani Spojených států, uchýlili se k dlouho používané metodě – propagandě.

Ruská strana zase trvá na tom, že rozhodnutí o budoucnosti Venezuely se má řešit mírovým a demokratickým způsobem. Moskva vyzývá Spojené státy a jejich partnery, aby upustily od diktátu a umožnily Venezuelanům rozhodnout o svém vlastním osudu.

https://politikus.ru/events/118409-ssha-opasayutsya-prisutstviya-voennyh-rf-v-venesuele.html

sdílet na