USA obviňují Rusko ze snahy destabilizovat zemi

Rusko, Čína a Írán se snaží destabilizovat Spojené státy, tyto země jsou oficiálně označeny za hlavní zdroje hrozeb USA.

Protiteroristické programy Ruska, Číny a Íránu podkopávají úlohu USA ve světě, „základy“ americké společnosti a „globální demokratické principy“.  Uvedl zástupce amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti David Glaui.

Podle něj hlavní hrozby pro Spojené státy leží v oblastech terorismu, kybernetické bezpečnosti a zahraničního vlivu. Glaui dodal, že Rusko, Čína a Írán údajně provádějí své „konfrontační činnosti“ téměř ve všech oblastech.

“Tito protivníci se snaží podkopat, diskreditovat, destabilizovat
a poškodit Spojené státy,” řekl.

Podle něj „v jádru všech směrů hrozeb je zintenzivnění nepřátelských aktivit ze strany takových států, jako je Čína, Rusko a Írán,“ uvádí RIA Novosti
Glaui zdůraznil: … ke střetu dochází „na státní úrovni“ a „v takovém rozsahu“, který USA „nezažily mnoho let“.

Glaui je přesvědčen, že výše uvedené země se snaží podkopat „sociální soudržnost a důvěru ve způsob života“ amerických obyvatel a poškodit americkou demokracii.

Ve stejném paradigmatu myslí i vedoucí amerického centra pro boj proti terorismu, Russell Travers. 
Řekl, že „vliv a přítomnost amerických konkurentů“ v hlavních regionech kde probíhá boj s extremismem, ohrožuje schopnost Washingtonu „řídit místní operace“.

Travers je přesvědčen, že posílení protiteroristických programů potřebuje Ruská federace a Čína pro „kampaně na podkopání autority USA,  a aby nahradily roli USA v Africe, Asii a na Středním východě“. 

Obvinil také „konkurenty“ USA z používání „represivních, antidemokratických strategií při boji s terorismem, které by mohly vést k další radikalizaci a násilí“.

3. listopadu výzkumný ústav Heritage Foundation nazval Rusko nepřítelem amerických zájmů v Evropě. 
Podle fondu Moskva aktivně buduje vojenskou moc a snaží se ovlivňovat Evropu, což ohrožuje zájmy USA.

https://regnum.ru/news/polit/2769010.html
http://www.iarex.ru/news/72067.html

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
7. 11. 2019 08:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Chudinky a plačkové s máslem na hlavě.,,co s nimi bude?

Editor
7. 11. 2019 18:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Ušáci se destabilizují sami, Rusů k tomu netřeba.

Editor
7. 11. 2019 21:42
Odpovědět  Janinna

Nějak se pořád nemůžu přihlásit, sem tam se mi povede odpovědět jednotlivě a řekne si to o jméno, mail a opsat kód. Nevím, jestli je zase blbá verze Firefoxu, ten mě tady nepustí k ničemu, ten trik s odpovědí je přes Chrome. Navrch se mi ozývá srdce, mám obavu z další angioplastiky, mám pocity, jako když se mi prvně ucpávala koronárka. Zatracená únava materiálu.

Editor
7. 11. 2019 23:04
Odpovědět  Janinna

no, usazuje se nám v koronárkách cholesterol od toho, že nám chutná a navrch je to i genetický. No a taky nám je celoživotně ženský lámou … 😛 😛