USA obviňují Rusko ze snahy destabilizovat zemi

Rusko, Čína a Írán se snaží destabilizovat Spojené státy, tyto země jsou oficiálně označeny za hlavní zdroje hrozeb USA.

Protiteroristické programy Ruska, Číny a Íránu podkopávají úlohu USA ve světě, „základy“ americké společnosti a „globální demokratické principy“.  Uvedl zástupce amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti David Glaui.

Podle něj hlavní hrozby pro Spojené státy leží v oblastech terorismu, kybernetické bezpečnosti a zahraničního vlivu. Glaui dodal, že Rusko, Čína a Írán údajně provádějí své „konfrontační činnosti“ téměř ve všech oblastech.

„Tito protivníci se snaží podkopat, diskreditovat, destabilizovat
a poškodit Spojené státy,“ řekl.

Podle něj „v jádru všech směrů hrozeb je zintenzivnění nepřátelských aktivit ze strany takových států, jako je Čína, Rusko a Írán,“ uvádí RIA Novosti
Glaui zdůraznil: … ke střetu dochází „na státní úrovni“ a „v takovém rozsahu“, který USA „nezažily mnoho let“.

Glaui je přesvědčen, že výše uvedené země se snaží podkopat „sociální soudržnost a důvěru ve způsob života“ amerických obyvatel a poškodit americkou demokracii.

Ve stejném paradigmatu myslí i vedoucí amerického centra pro boj proti terorismu, Russell Travers. 
Řekl, že „vliv a přítomnost amerických konkurentů“ v hlavních regionech kde probíhá boj s extremismem, ohrožuje schopnost Washingtonu „řídit místní operace“.

Travers je přesvědčen, že posílení protiteroristických programů potřebuje Ruská federace a Čína pro „kampaně na podkopání autority USA,  a aby nahradily roli USA v Africe, Asii a na Středním východě“. 

Obvinil také „konkurenty“ USA z používání „represivních, antidemokratických strategií při boji s terorismem, které by mohly vést k další radikalizaci a násilí“.

3. listopadu výzkumný ústav Heritage Foundation nazval Rusko nepřítelem amerických zájmů v Evropě. 
Podle fondu Moskva aktivně buduje vojenskou moc a snaží se ovlivňovat Evropu, což ohrožuje zájmy USA.

https://regnum.ru/news/polit/2769010.html
http://www.iarex.ru/news/72067.html

sdíletj na

Ohodnotit příspěvek (5 / 2)

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Chudinky a plačkové s máslem na hlavě.,,co s nimi bude?

Ohodnotit příspěvek :
     

Ušáci se destabilizují sami, Rusů k tomu netřeba.