USA a NATO na cestě k plnohodnotnému vojenskému konfliktu v Evropě – Moskva

USA a NATO na cestě k plnohodnotnému vojenskému konfliktu v Evropě
Washington a jeho spojenci ohrožují svět, varoval zástupce ruského vyslance při OBSE


Americká “bezohledná neokolonialistická expanzivní politika” postavila Evropu a možná i celý svět na pokraj zničujícího konfliktu, varoval zástupce ruského vyslance při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Pokračující eskalace probíhajícího konfliktu na Ukrajině by mohla přerůst v totální válku, která by neměla vítěze, řekl ve čtvrtek Maksim Bujakevič na zasedání Stálé rady OBSE.

“Představitelé USA a jejich klientských států NATO se přiblížili k červené linii,” varoval diplomat s odkazem na plány USA a dalších západních zemí vyslat do Kyjeva desítky moderních bojových tanků. Bujakevič obvinil Washington a jeho spojence z “úmyslné eskalace vojenské situace” na Ukrajině a z vyprovokování Kyjeva k “vojenské akci proti ruskému obyvatelstvu”.

“Je to přímá cesta k plnohodnotnému konfliktu v Evropě, na kterém rozhodně prodělají úplně všichni lidé žijící na našem kontinentu,” varoval ruský diplomat. Dodal také, že USA a Velká Británie, které označil za “loutkovodiče” probíhající eskalace, to také sotva “ustojí”.

Bílý dům odhaduje šance, že Rusko zaútočí na NATO

Poslední rozhodnutí o nových ozbrojených dodávkách pro Ukrajinu, která přijaly západní země, je jenom uvrhla “hlouběji do ozbrojeného střetu s ruskými jednotkami”, řekl Bujakevič. Tato rozhodnutí by mohla vést k další eskalaci a intenzivnějšímu vedení války, což by vedlo pouze k dalším civilním obětem a dalšímu ničení, dodal.

Diplomat rovněž obvinil “kolektivní Západ”, že z Ukrajiny udělal “nástroj pro realizaci svých geopolitických plánů”, a dodal, že probíhající konflikt mezi Moskvou a Kyjevem je důsledkem Západem podporovaného převratu na Majdanu v roce 2014.

Bujakevič rovněž obvinil USA a jejich “dlouhodobé ambice na globální nadvládu” ze současné evropské bezpečnostní krize. “Logika principu nedělitelnosti bezpečnosti OBSE důsledně diktuje, že buď existuje bezpečnost pro všechny členské státy [OBSE], nebo neexistuje bezpečnost pro žádný z nich,” uvedl diplomat a dodal, že tento princip byl porušen a tato kolektivní bezpečnost byla ztracena.

Začátkem tohoto týdne USA i Německo oznámily plány vyslat na Ukrajinu moderní západní tanky. Podobné záměry již vyjádřily i další země NATO. Rusko reagovalo prohlášením, že “přímé zapojení” NATO do konfliktu na Ukrajině “roste”. Moskva již dříve varovala, že pokračující dodávky zbraní Západem Kyjevu představují riziko přímého vojenského konfliktu mezi Ruskem a NATO.

apokalypsa
apokalypsa

sdíletj na

4.2 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ubik
27. 1. 2023 22:57

Jaká totální válka, když jedna strana není schopna dobýt ani menší město na Ukrajině? A ekonomicky jsou na tom téměř jak rovníková Guinea. Maximálně můžou v televizi zase zmínit atomovky, což dělají tak pravidelně, že je nikdo brát vážně už nemůže.

Rapa
28. 1. 2023 01:22
Odpovědět  Ubik

Ubíku,ale tvou gebuli už dávno dobyla paní LGBT učitelka a hned po ní TV a čummobil.Ekonomicky jsi zajištěn od maminky ,taky jistě čummobilky s pečenými holuby co samy padají z nebe.Jenerál guma chystá kanonizaci,raději si rychle změň pohlaví,aneb chystej plnou polní, v zákopech je moc dobře a proto návrat nežádoucí,hurá do ráje ohňostrojů,do skutečné počítačové hry, ubíku.Jdi,jen jdi,jen jdi,to bude fajn,to blaho,to blaho

Standa
28. 1. 2023 06:28
Odpovědět  Rapa

Otázkou je jestli ho ta paní už nedobila na ženském záchodku.

janle57
28. 1. 2023 11:00
Odpovědět  Rapa

Pánovi Ubikovi a všem příznivcům nového reichshührera Pavla se rozsvítí v tom jeho
vypláchnutém mozku až ve chvíli,kdy nad Prahou exploduje jaderný hypersonický
Zirkon o síle min.100 kT,patrně se téhle chvíle už nemůže dočkat.

sizok
28. 1. 2023 09:06
Odpovědět  Ubik

Opravdu ty jsi hloupý až hrůza. Mazej na seznam.
Tam je vás takových vlez-do-řitáků, jako jsi ty, mraky.

Boomer
28. 1. 2023 09:11
Odpovědět  sizok

..a jen ho nechejte, má právo na svůj názor a nás svou přítomností jistým způsobem obohatí. Je dobré dovědět se, co si myslí někde jinde. Reagovat není nutno..

Albi
28. 1. 2023 11:04
Odpovědět  Boomer

A možná, že záhy i takoví prozřou. Když už i mainstream …..
Novinkářská žumpa opatrně potvrzuje, co napsali ti, kteří ještě absolviovali “vojnu” na téma darovaných tanků:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-zapadni-tanky-nedorazi-na-frontu-hned-ukrajincum-vezou-i-hromadu-problemu-224411#
„Ti, kteří říkají, ‚prostě jim ty tanky dejte‘, nejspíš nikdy neviděli choreografii nutnou k tomu, abyste tyto stroje dostali na bojiště ve funkčním stavu. Stačí pokazit pár věcí a v boji to může znamenat katastrofu. Ze smrtících tanků se stanou jen bunkry, které se nemohou hýbat, ani střílet,“ citovala k tématu CNN vyjádření Marka Hertlinga, bývalého velitele amerických pozemních sil v Evropě”.

A co teprve ty detaily, které nám tady popsali mimo bývalých profi vojáků i ti, kteří ještě absolvovali “jen” ZVS. Jak je vidět, občas ani ta proklínaná voj. služba není marná.
V článku se totiž píše, že je potřeba, aby tanky dorazily včas, protože budou nutné pro ofenzívu, která je plánována “z kraje jara” 🙂 🙂 🙂
No – směska “vojáků” sebraných kde se dalo, obsluhu těch tanků jistě zvládne Protože NATO tolik vojáků pravděpodobně nebude chtít postrádat.

Albi
28. 1. 2023 11:11
Odpovědět  Albi

Někteří experti, jako například Franz-Stefan Gady z londýnského Mezinárodního institutu pro bezpečnostní studia, se domnívají, že kvůli dlouhému váhání Německa to nebude možné. „Je nepravděpodobné, že německé Leopardy 2 sehrají v jakékoliv jarní ofenzivě významnou roli,“ řekl pro Washington Post.
Podle analýzy Rádia Svobodná Evropa (RFE), které citovalo experty z nezávislé skupiny Conflict Intelligence Team (CIT), zapojení Leopardů do jarní ofenzivy teoreticky možné je, výcvik ale zřejmě nepotrvá kratší dobu než tři měsíce.
Stejnou minimální dobu k nasazení německých tanků odhaduje i Hertling a drtivá většina oficiálních představitelů zůstává jen u neurčitého vyjádření, že to potrvá „měsíce“.

Říkají EXPERTI !!! Možná nakonec rozhodnou, že postačí i tufdenní rychlokurs. 🙂

Markýza
28. 1. 2023 15:08
Odpovědět  Albi

Nikdo normální se Německu nediví, že se do toho nežene………má zažito svoje.

Markýza
28. 1. 2023 15:09
Odpovědět  Markýza

A kromě toho…

Asi tak
28. 1. 2023 12:18
Odpovědět  Albi

Pozor. Je možné, že už ty ukrajinský tankisti školí několik měsíců. Dodávku tanků oddalovalo aby je stačili vyškolit- a před veřejnosti hrají divadlo jak jsou v dodávání zbraní odpovědní, viz pravý účel Minských dohod.

Boomer
28. 1. 2023 12:49
Odpovědět  Asi tak

..a nejvhodnějším mentorem můžou být polské posádky.

František
29. 1. 2023 12:28
Odpovědět  Boomer

Probuď se. Polské posádky těch tanků odešli sami z polské armády. Na západě všichni jen vyhrožují, ale do těch tanků si nikdo nechce sednout. Všichni vědí, že by to byla sebevražda. Proto ty výmluvy na zpoždění dodávek.

josef
28. 1. 2023 09:20
Odpovědět  Ubik

Už to nehul !!!

Pavel z Moravy
28. 1. 2023 09:41
Odpovědět  Ubik

Mládenci, vy máte opravdu v těch svých hlavičkách vymeteno. S vašimi generacemi se opravdu nedá mluvit, vy jste tak přeformátovaní a hloupoučcí, že nenalézám adekvátní slovo ke srovnání. Vy nevíte a nenaučili jste se ve škole asi vůbec nic, možná opravdu pouze ten LGBT program, který do vás hustí. Až tu zůstane pouze ta vaše přeformátovaná generace v roli otroků plutokratického globálu, tak si možná na slova starých a mnohem moudřejších lidí, kteří něco v životě prodělali vzpomenete. Ale už si nepomůžete, protože vaši páníčci už vám myslet nikdy nedovolí, pro ně budete pouhý pracovní nástroj. Takže pěknou budoucnost Ubíku přeje ten jehož vlastí je důstojnost, vládou chlapství a zemí svoboda. To ty nikdy nepochopíš.

Milan ze Zahrady Čech
28. 1. 2023 10:23
Odpovědět  Ubik

No pááááni! Ty seš myslitel!

František
29. 1. 2023 12:19
Odpovědět  Ubik

A co si myslí, že se stane, když Rusko zničí pár západní měst. Vůbec nic. Jen budou ječet strachy. Aby dali souhlas k totálnímu sebezničení nedojde. Oni to vědí a vyhrožováním Rusku nic nezmění.

Aleš
28. 1. 2023 00:01

Agresor č. 1 USA.

Albi
28. 1. 2023 01:34
Odpovědět  Aleš

A ňafající mopslík ČR hned za ním a žadoní o kostičku.

RASputin
28. 1. 2023 01:53
Odpovědět  Aleš

Detroit, Baltimore už jsou vybombardované, tam není třeba nic házet
ale, jak jiné města něco chytnou … tak to brzo skončí. Amíci neví co je válka doma.
Pearl Harbor nepočítám

Markýza
28. 1. 2023 15:11
Odpovědět  RASputin

Nevědí. Třeba jim to chybí do kolektivní zkušenosti.

Standa
28. 1. 2023 06:25
Odpovědět  Aleš

Tentokrát U SS A zajižijí válku i na svém území.,, Bez boty “nějakého vojáka.
Oni to vědí! Válčí v zastoupení.
NATO a gumoidi …… Tedy P.P.
Jestli-že tito zvítězí jdou naše děti do zákopů. Ne- americké děti. Ty budou u Mc Donalda žrát hamburgery.
NATO vyvolalo válku a Česko a její děti si to sežere.
Vzhůru Slované bojujeme za USA!

sergej
28. 1. 2023 08:15
Odpovědět  Standa

Dělají to dlouhé peníze a vrtošiví co se těší na sklizeň po orbě válečným pluhem zase znovu o5. za velkou louží.Samozřejmě zmanipulované buliky si na to naformátovali, kterými přiloží pod “kotel.
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M
A z PP Vlákno diskuze od Jerry 28.1.2023  05:42:59 
https://pravyprostor.net/?p=155485#comment-135580

František
29. 1. 2023 13:04
Odpovědět  sergej

No vymyslel si to ten pán dobře. Ale výhoda je na ruské straně. Ta jeho čárka středomoří jen odřízne západ od větší části Evropy. Tak vznikne velká evro-asijská unie. Rusko bude osvobozeno od všech svých závazků a dodávek surovin na západ. Euroasie pod vedením Ruska Číny, Indie, k níž se připojí arabské země, Latinská Amerika, Afrika, čili celý zbytek světa se bude rychle rozvíjet. Čína vyčistí světové oceány od amerického smetí, Rusko dodá suroviny a zbude jen zbytek světa, pod vedením USA jdoucí do zapomnění. Nikdo je nebude potřebovat a nikdo jim nic nedá. A USA jsou vyžrané až na dno. Nemají už skoro nic. A bez surovin půjdou ke dnu velice rychle. Dobře to tem pán vymyslel.

sergej
28. 1. 2023 07:38

Tak jen na okraj. 🙂
Kousek vlákna diskuze z PP.

Jerry 28.1.2023  05:42:59 Odpovědět
No hlavně se uvidí kdy pojedeš na frontu bojovat za zájmy americkejch židů po boku s banderovci a nacisty…
Pičonet ti to zařídí ještě do podzimu!
comment image&r=GPepa 28.1.2023  07:16:28 Odpovědět
Klid Džeriku, nikam se nejede. Pokud ano, proruské živly pojedou první. Tak si bal&nbspcomment image
comment image&r=Gsergej 28.1.2023  07:30:51 Odpovědět
Tak jako jsem psal že brutopýr a organický akismet mechanického webu a vk že bych se nedivil tomu že jsou triumvirát jednoho „pudila tak tady máte další k tomu.&nbspcomment image
https://www.youtube.com/watch?v=1tgsNy7UDuk
https://www.youtube.com/watch?v=V3RaAn0HAZw
https://www.youtube.com/watch?v=WawGBsbP_j8
________________
https://pravyprostor.net/?p=155485#comment-135580

Jan
28. 1. 2023 08:32

Studie prokazala, ze neockovane deti jsou zdravejsi jak ockovane. Kvuli te studii odebrali detskemu lekari v Oregonu licenci. Moc Big Pharma a vlada penez znici lidstvo.
https://nastub.cz/w/8Q518coy7mnpNaS47bzbZc

Jan
28. 1. 2023 09:02

Zrudnost WHO uz presahuje vsechny meze.
https://www.badatel.net/sleduju-nas-medzinarodny-system-klasifikacie-chorob-na-prikaz-who-pridal-diagnozu-pre-neockovanych/
Neockovani budou cejchovani, Jakoby nestacilo, ze bohaci nechteji letat v letadlech, ktere pilotuji ockovani piloti proti covidu, protoze casto kolabuji a umiraji nahlou smrti.
Ve Svycarsku kvuli srazeni krve ockovanych pri transfuzi krve zakladaji krevni banku s krvi neockovanych. V USA propaguji operace bez transfuze.
Srazena krev zabiji, tvori tromby a uclava krevni reciste.

jiří
28. 1. 2023 12:35
Odpovědět  Jan

ertificate
f
accinated
ID
1 – A – Artificial – Umělá
9 – I – Intelligenc – Inteligence
https://kresadlo.com/moje-osobni-tecky-za-covidem/

František
29. 1. 2023 13:09
Odpovědět  Jan

Věděli: proč neočkovaní neudělali víc, aby nás varovali?

comment imageNeočkovaní věděli to, co my ne. Někteří z nich řekli příliš málo. Většina neřekla vůbec nic. Na jejich rukou je teď spousta krve.

Zatímco se svět snaží vyrovnat s ničivými následky pandemie COVID-19, stále se vynořuje jedna otázka: proč neočkovaní neudělali víc, aby nás varovali před potenciálním nebezpečím, které nám hrozí při očkování?

No není to komické?:?:?

Aleš
28. 1. 2023 09:14

EU je věrnou kopií nacistické třetí říše a zločineckou organizací v jiném deviantním
vydání a proto říkám ať zdechne.
Stále říkám jen jedno. Ukrajinci jsou jen oběť Západu a cílem Západu je rozkrást Rusko což přiznala i Madlen Albrigtová balkánská a irácká reznice toho času v pekle.
Zde cíle zločinecké EU a Západu:

https://www.michalapetr.com/map-1583-konference-o-deleni-ruska-po-vitezne-valce-svolana-do-bruselu-na-31-ledna-posledni-habsburg-na-ni-bude-mit-sveho-zastupce-a-budete-se-divit-kdo-to-bude/

Nejde Západu o nic jiného než krást. Takto to dělají všude už min 200 let.
Válka na Ukrajině jde zastavit hned, ale to by musela loutka v Bílém domě, nebo ten kdo toho instalovaného podvodníka řídí chtít.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
28. 1. 2023 09:15

Nerozhodují zbraně, ale ti, kdo s nimi válčí. Z toho mi plyne, že zdegenerované západní armády jsou personálně tak zdecimované liberálními ideologiemi, že mužatky v růžových maskáčích se asi sotva budou chtít válet v blátivých zákopech 🙂

Markýza
28. 1. 2023 15:12
Odpovědět  Pijack

Nojo, no. Když emeričtí generálové (nebo maršálové, nebo co ono to je) chodí v lodičkách a v náprsní kapsičce má růž od Diora…………

miro
28. 1. 2023 11:19

Aby se konflikt odehral v Europě je zbožným přánim USA, on se odehraje na územi USA.

Markýza
28. 1. 2023 15:13
Odpovědět  miro

A víte, že mám taky ten pocit? Čenichám to už dlouho.

katango
28. 1. 2023 15:36
Odpovědět  Markýza

Tak. Belgorod s Poseidonama je BVK (bůhvikde), korveta se Zirkonama či s čím už je taky na hranici mezi mezinárodními a USA vodami…

Markýza
28. 1. 2023 19:47
Odpovědět  katango

Jo, ta tam znervózňuje už poměrně dlouho.

zuzana
29. 1. 2023 09:35

Klaus Schwab řekl, že pandemie je vzácnou, ale úzkou příležitostí k uskutečnění Velkého resetu, který odhaluje plán Davosu pro příští pandemii.

https://aktax.cz/plan-davosu-pro-pristi-pandemii/