Krize UKRAJINAnezařazené

Úřady informovaly o represích Kyjeva proti obyvatelům Chersonu

Bilance: úřady mají údaje o represích Kyjeva proti obyvatelům Chersonu
Stéla města Cherson - RIA Novosti, 1920, 14.11.2022

© RIA Novosti

MOSKVA 14. listopadu – RIA Novosti. Kyjevský režim začal organizovat represe proti civilistům v Chersonu, řekl RIA Novosti v tiskové službě úřadující guvernér regionu Vladimir Saldo.”Již existují důkazy o represích proti civilistům, kteří v posledních měsících prostě pokračovali v práci. Můžeme očekávat jakékoli provokace – od vyhnání všech zbývajících obyvatel z Chersonu po poškození hráze vodní elektrárny Kakhovskaja,” píše se ve zprávě.

Vojenský policista v Chersonu - RIA Novosti, 1920, 11/10/2022

10. listopadu, 08:00

Po Chersonu bude muset Rusko odpovědět na zatracenou otázku své historie Kromě toho tisková služba vyzvala obyvatele města k opatrnosti kvůli příjezdu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského do Chersonu .”Velmi připomíná situaci, kdy šéf zločinného režimu přijel v dubnu do Buchy, aby se podíval na následky krvavé provokace, kterou zorganizovali jeho ozbrojenci a popravčí. Scénář v Chersonu může být stejný, protože plány tohoto “umělce” “jsou napsány stejnými scénáristy,” — uvádí oddělení.Orgány regionu přijmou veškerá opatření k zajištění bezpečnosti obyvatel levobřežní části Chersonské oblasti.Agentura Associated Press dnes zveřejnila fotografie z Chersonu, na nichž jsou lidé přivázaní ke sloupům. Údajně se bavíme o trestu za spolupráci s ruskými úřady.

https://t.me/rian_ru/185340?embed=1V sobotu oznámila kancelář Volodymyra Zelenského zahájení práce kyjevské administrativy v Chersonu. Později ve svém kanálu Telegram zástupce ukrajinských úřadů oznámil zavedení zákazu vycházení ve městě od 17:00 do 8:00 a plánuje omezit vjezd a výjezd z regionálního centra.

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj v Chersonu - RIA Novosti, 1920, 14.11.2022

Zelenskyj řekl, že Cherson přišel Kyjev draho. Ruské úřady v polovině října vyzvaly obyvatele čtyř obcí na pravém břehu 

Dněpru , aby cestovali hluboko do Chersonské oblasti a dalších ruských oblastí kvůli neustálému ukrajinskému ostřelování, riziku záplav v případě úderu na Kakhovskaya vodní přehradu a možná izolace skupiny ruských vojsk na pravém břehu. Jak poznamenal velitel Spojené skupiny sil Sergej Surovikin, situace v Chersonu se stala nebezpečnou pro životy civilistů. Na začátku listopadu bylo z pravého břehu evakuováno 115 000 lidí, načež ministr obrany  Sergej Šojgu souhlasil se zahájením přesunu vojsk na levý břeh a organizováním obranné linie podél Dněpru.
https://ria.ru

Média informovala o odnětí akreditace novinářům kvůli zprávám o Chersonu

“Media Detector” oznámil zbavení akreditace novinářů kvůli zprávám o Chersonu

MOSKVA 14. listopadu – RIA Novosti. Ukrajinské úřady zrušily akreditace nejméně šesti novinářům, kteří nekoordinovali své aktivity v Chersonu s armádou, uvádí místní publikace Detector Media.”Pracovní povolení bylo zrušeno nejméně šesti novinářům z filmových štábů, včetně CNN a Sky News. Kromě nich v Chersonu po propuštění pracovaly filmové štáby Public a Hromadske. V éteru bylo také vysílání z Chersonu kanálu Rada,“ píše se v publikaci.

Atény – RIA Novosti, 1920, 21.03.2022

21. března, 17:11

Řecký novinář začal dostávat výhrůžky po pořadu o Ukrajině Již dříve ministerstvo obrany Ukrajiny uvedlo, že reportéři „ignorovali stávající zákazy a bez souhlasu příslušných velitelů a služeb prováděli odbornou činnost ve městě Cherson ještě před dokončením stabilizačních opatření“.Ruská armáda převedla jednotky z pravého na levý břeh Dněpru a vojensko-civilní správa Chersonské oblasti, vzniklá po zahájení vojenské operace, organizovala i evakuaci obyvatel, kteří podle ministerstva obrany, byly v neustálém ohrožení kvůli ukrajinskému ostřelování a riziku zatopení přehrady vodní elektrárny Kakhovka. Do 9. listopadu opustilo bojový prostor více než 115 000 lidí.

DONĚCK 13. listopadu – RIA Novosti. Západní média tají informace o tom, co se děje na Donbasu, řekl agentuře RIA Novosti řecký reportér Athanasius Argyrakis, který region navštívil.”Informační blokáda, řekněme na celém Západě, včetně 

Řecka , o tom, co se děje tady, ve východní části. Bylo to od samého začátku a poslední rok, tedy od roku 2014 do současnosti. mlč o všem, co se tu děje,“ řekl Argyrakis.Západ podle něj téměř nikdy nepřenáší informace o dění v 

Doněcku , že ukrajinské jednotky bombardují přímo v centru města.

Brity šokovala fotografie z Chersonu s lidmi přivázanými ke sloupům

Čtenáře britského Daily Mail šokovala fotografie z Chersonu s lidmi přivázanými ke sloupům

Obyvatelé Chersonu přivázaní za ruce ke sloupům na jedné z ulic města - RIA Novosti, 1920, 14.11.2022

© AP Photo / LibkošObyvatelé Chersonu, přivázaní za ruce ke sloupům na jedné z ulic města. Archivní foto

Přečtěte si ria.ru v

MOSKVA 14. listopadu – RIA Novosti. Čtenáře britského 

Daily Mail šokovaly fotografie obyvatel Chersonu přivázané ke sloupům, které publikace zveřejnila.Odsoudili tento čin, stejně jako přístup deníku ke zpravodajství o incidentu.”To je z hlediska morálky špatně a divím se, že si mnozí přejí jejich smrt. Hanba vám všem,” odsoudil krutost Ukrajinců AZEL.

Ve Spojených státech reagovali na fotografii s obyvateli Chersonu přivázanými ke sloupům

Americký aktivista za lidská práva Baraka: Kyjev se bojí, že se Západ dozví o jeho zločinech v Chersonu
Obyvatelé Chersonu přivázaní za ruce ke sloupům na jedné z ulic města - RIA Novosti, 1920, 14.11.2022

MOSKVA 14. listopadu – RIA Novosti. Ukrajina zakázala západnímu tisku zaznamenávat porušování lidských práv ze strany ozbrojených sil Ukrajiny v Chersonu, 

řekl americký aktivista za lidská práva Ajamu Baraka.”Ukrajinské úřady odebraly některým západním médiím povolení podávat zprávy z Chersonu. <…> Důvodem bylo, že úřady chtěly zajistit kontrolu nad takovými obrázky,” napsal na Twitteru.Kyjevský režim odebral akreditaci několika novinářům, včetně novinářů CNN a Sky News, za návštěvu města a práci bez souhlasu armády. Fotografovi americké agentury Associated Press se však podařilo vyfotit dva obyvatele Chersonu, kteří byli „za trest za spolupráci s ruskými úřady“ přivázáni ke sloupům.

https://ria.ru/20221114/kherson-1831452933.html?share-block=1831452935

sdílet na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
14. 11. 2022 19:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti co byli s rusem odcestovali a zbytek zůstal.Každý svého štěstí strůjcem.

Vladimír
14. 11. 2022 19:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Spoluprací se rozumí i to, že přijali ruskou pomoc. Ale kdyby nebyli blbí, byli by už dávno na druhém břehu. Sami si vybrali…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
14. 11. 2022 22:04
Odpovědět  Vladimír

To si vemte, že by vám někdo řekl – sbalte si batoh a navždy odejděte z domova, všechno co nepoberete tu nechte fašistům… Někde jste bydlel? Připravte se na pobyt v nějakém Táboru nebo Ubytovně… Někde jste pracoval? Možná za rok za dva seženete novou práci někde v Rusku, do té doby vás na příděl budeme trochu živit…

Leckdo by se poněkud rozpakoval odejít a nechat tam všechno…
Leckdo si řekl – nějak bylo, nějak bude, třeba to přečkáme…
Asi to dost podcenili…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
vlaha44
14. 11. 2022 20:03
Ohodnotit příspěvek :
     

není to jen tahle fotka, ale celé video, jen sem nejde nahrát, oba ti pánové mají obličeje oblepené páskou a smějící ukrajinský voják na kameru ukazuje čím se provinili – prostě měli ruský pas

Aleš
14. 11. 2022 20:13
Ohodnotit příspěvek :
     

To je tak Ukrajina co podporuje EU, USA a u nás SPOLU. Tedy fašisti.

sizok
14. 11. 2022 20:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci mají krutost v krvi. Brzy se o tom přesvědčíme i my.

Pavel K
14. 11. 2022 21:44
Odpovědět  sizok

Vidím to stejně a dělají vše pro to, aby k tomu došlo.

Per
15. 11. 2022 16:30
Odpovědět  Pavel K

Je to sice už pozdě, ale mládežníci, noví liberální svazáčci, proč dáváte mínusy? Protože bydlíte na mamahotelu? Protože jste zpracováni Novinkami, Seznamem?
Svou hlavu, tím míním rozum, nemáte a tak se snadno necháte ovlivnit médii, která jsou plně pod kontrolou BIS, potažmo CIA a hlavně NSA?

Autor
14. 11. 2022 20:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenský má pravdu – výjimečně – přišlo je to draho a s naprostou jistotou je to přijde ještě mnohem dráže. Stále více lidí pak vidí jak se “ukrajinští lidi” chovají, stále více lidí ve světě vidí tu šílenost fašismu. A nelze to ani zamlčovat. “Naše média” to samozřejmě budou prezentovat jako, že to nejspíš udělali Rusové, četl jsem už větší šílenosti.Tohle má být de facto “ideální” budoucností světa. Pokud je to někdo schopen zarazit, jsou to jen Rusové.
Věřím, že se tam Rusko vrátí a budou mít další motiv k tomu, aby bojovali naplno.
Nemám rád fašisty, ale dějiny jsou dějiny, když bylo už jasné, že Polsko bude v r. 1939 napadeno, Poláci uspořádali, nejen mobilizaci, ale i několik pogromů na německy mluvící obyvatele v pohraničí Polskan a zabíjeli je. Když to viděli němečtí vojáci Wehrmachtu, chovali se pak během tohoto tažení mnohem tvrději a nekompromisněji k Polákům.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Per
15. 11. 2022 16:32
Odpovědět  Peter

Poláci a Němci, je to stejný národ, mají to v krvi.

Frankie
14. 11. 2022 21:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Uroši byli svině jako dozorci lágrů a sviněmi zůstali dodnes. Ale doufám, že i na tyto svině se vaří voda.

14. 11. 2022 22:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro to Ukrajinský Nacisti vyhnali ty novináře. Nechtěli aby svět viděl jak kopou masové hroby a vraždí civilisty ve velkém… stejně jako za Hitlera Fašistický vrazi….potom to budou svádět na Rusy,jako vždycky.

Per
15. 11. 2022 16:33
Odpovědět  Veny232

http://leva-net.webnode.cz/products/masakr-v-kozich-horach-katynsky-masakr/
jak to bylo s polskými fašisty před II. válkou i během ní

marie
15. 11. 2022 20:18
Ohodnotit příspěvek :
     

To se naše tupé vypatlané masy budou divit, až všechno vypluje na povrch. A vůbec mně nezajímá, že o tom nevěděli. Každý má možnost si všechno vyhledat.