nezařazené

Ukrajinští spojenci závodí s časem, aby vyrobili dostatek munice, paliva a náhradních dílů a zmařili ofenzivu ruských sil

Ukrajinští spojenci závodí s časem, aby vyrobili dostatek munice, paliva a náhradních dílů a zmařili ofenzivu ruských sil, která podle šéfa NATO již probíhá.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg znovu vyzval západní spojence Ukrajiny, aby zvýšili svou vojenskou podporu. Na otázku, kdy v pondělí očekává zahájení tzv. jarní ofenzívy Ruska, Stoltenberg odpověděl, že “skutečnost je taková, že jsme již viděli její začátek”.

“Pro mě je to jen zdůraznění důležitosti načasování. Je naléhavé poskytnout Ukrajině více zbraní,” řekl novinářům v Bruselu.

Stoltenberg uvedl, že NATO nevidí “žádné známky toho, že by se (ruský) prezident (Vladimir) Putin připravoval na mír”, a rychlejší vyzbrojení Ukrajiny by mohlo zachránit životy tím, že by konflikt rychleji skončil.

“Je jasné, že se nacházíme v logistickém závodě. Klíčové kapacity, jako je munice, palivo a náhradní díly, se musí na Ukrajinu dostat dříve, než Rusko převezme iniciativu na bojišti. Rychlost zachrání životy,” řekl.

Členové NATO a další spojenci Ukrajiny se v úterý sejdou v sídle aliance, aby pro válkou zmítanou zemi vybrali další zbraně a munici.

Ve středu budou jednat o obraně NATO na jeho východním křídle v blízkosti Ruska. Na pořadu jednání jsou rovněž kroky k posílení vojenských rozpočtů.

“Chaotické ostřelování

Město Bachmut na východě Ukrajiny se v pondělí ocitlo pod silnou ruskou dělostřeleckou palbou, protože ukrajinské síly se připravovaly na možné pozemní útoky.

Pozice v Bachmutu byly opevněny a dovnitř byly vpuštěny pouze osoby s vojenskou úlohou, uvedl zástupce velitele praporu. Civilisté, kteří by přesto chtěli město opustit, by museli statečně čelit přicházející palbě.

Bachmut v Doněcké oblasti je pro Putina hlavním cílem a měsíce ruského ostřelování již zanechaly jeho velkou část v troskách.

“Město, jeho předměstí, celý perimetr a v podstatě celý Bachmutský směr a Kosťantynivka jsou pod šíleným, chaotickým ostřelováním,” řekl Volodymyr Nazarenko, zástupce velitele ukrajinského praporu Soboda.

“Každá cesta je chaoticky ostřelována dělostřelectvem.”
“Nepřetržité útoky

Nazarenko uvedl, že ačkoli v centru města nyní neprobíhají žádné boje, obránci jsou připraveni čelit jakémukoli útoku. “Město je pevnost, každá pozice a každá ulice tam, téměř každá budova, je pevnost,” řekl.

Dobytí Bachmutu by Putinovi poskytlo novou oporu v Doněcké oblasti a vzácné vítězství po několika měsících neúspěchů. V čele ruského útoku stojí žoldnéři ze skupiny Wagner, kteří dosahují malých, ale stálých úspěchů.

Doněcká a Luhanská oblast tvoří Donbas, průmyslové srdce Ukrajiny. Rusko je částečně okupuje a chce nad nimi získat plnou kontrolu.

“Čekáme, až zahájí masivní nepřetržité útoky,” řekl luhanský gubernátor Serhij Hajdaj.

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov uvedl, že hlavními body jednání v sídle NATO budou protivzdušná obrana, vytvoření tankové koalice, výcvik vojsk a logistická podpora.

Vzhledem k tomu, že nová ruská ofenziva sílí, Ukrajina tvrdí, že potřebuje stíhací letouny a rakety dlouhého doletu, aby jí mohla čelit a znovu dobýt ztracené území.

foto:Image by Daniel from Pixabay 

sdílet na

118 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
14. 2. 2023 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Voni chtějí zbraně.Mír nechtějí.Z kanceláří se to bojuje,když umírají jiní.

All
14. 2. 2023 11:08
Odpovědět  josh-xy

Uroveň USA středoškoláka byla ůroveň našeho žáka 6.té třídy základní školy,nevím jak dnes,když se po nich opičíme a studenti jsou hloupější a hloupější,americká vygumovanost mozků je jako mor.

Jan
14. 2. 2023 11:49
Odpovědět  All

Je to zamer globalistu. Cim hloupejsi, tim povolnejsi.

Pijack
14. 2. 2023 12:07
Odpovědět  All

Začali do nich vtloukat ty stejné floskule:
Musíš být jednička
musíš vítězit
musíš jít za svým snem a cílem
nesmíš to vzdát
musíš na sobě pracovat
… takovou dávku mediální stupidity vyžaduje Chocholouška. Se vůbec nedivím, že je psychiatr v USA nejrozšířenější povolání. Z takové dávky zdegeneruje každá společnost 🙂
A dnes ty samé floskule natloukají do našich děcek. Jde to lehce, protože se už umíme jen opičit. Vzdělání není třeba. Důležité jsou ideologické postoje 🙂 wouuuuu 🙂

Pavel z Moravy
14. 2. 2023 16:01
Odpovědět  Pijack

Evropský kontinent je nejen zfanatizovaný, ale již totálně zdegenerovaný. Tady z toho již není východisko, alespoň ne bez absolutní změny systému. Ten neoliberalismus jim úplně vypláchnul mozky. Teď se již čeká na úplný a totální morální a ekonomický rozvrat. A už do toho rozkladu společnosti zbývají pouhé sekundy. Jestli je pravda, že kupříkladu ve Finsku si budou moci děcka již od 14 roků určovat pohlaví, jak jim libo, že by grázlové nejraději monitorovali mozkové vlny, prý o tom jednali v Davosu a zjišťovali co si lidé myslí a řídili je, potom nastal čas soudného dne, pro Evropu určitě. Já jsem přesvědčen a to velmi dlouhou dobu, že pokud se nevzchopíme nyní, tedy tento kalendářní rok, je vymalováno a končíme v otrokářském systému. Všechny indície tomu nasvědčují. Myslím si, že ten současný konflikt na Ukrajině nám má přinést něco mnohem osudnějšího než si dovedeme představit.

zuza
14. 2. 2023 16:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

vo Fínsku si môžu určovať pohlavie až od 14-tich rokov??? Zato v pokrokovej Kanade 16ročného chlapca zatkli keď si dovolil v katolíckej škole povedať, že existujú len 2 pohlavia a dokonca si dovolil nesúhlasiť s tým, aby chlapci mohli chodiť na dievčenské záchody! Teda nie všetci chlapci, iba tí, čo to nemajú v hlavičke celkom v poriadku.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/student-prohlasil-ze-existuji-jen-dve-pohlavi-skola-ho-nechala-zatknout/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
14. 2. 2023 16:05
Odpovědět  Pijack

Vřele s vámi souhlasím, Pijacku. A hlavně to pekelné MUSÍŠ….co to už nadělalo zlého.

Autor
14. 2. 2023 16:32
Odpovědět  All

Ta úroveň u nich stále klesá. Vychovávají úzce specializované “odborníky” a hlavně kvalifikované a tupé konzumenty. V zájmu korporací. Již je to dost dlouho, co bylo video o “nové” tolerantní matematice, které končí tím, že učitelka dostává odstupné, ne 2 krát 2000 dolarů, ale 2+2000=22000 dolarů. I když podle logiky měla vyžadovat 2000+2000= 20.002.000 – ano dvacet milionů dolarů …
A to je důvod, že i ti kteří tam emigrují, nakonec své děti odsoudí k tomu samému konci. Proto USA musely neustále nabírat kvalifikované pravcovníky ze zahraničí, domácích bylo vždy velmi málo. A přesto je to od úpadku jaksi nezachraňuje …
Škoda jen, že u nás v podniku počítají výplatu ještě podle staré netolerantní matematické formule …
Tady je to video https://www.youtube.com/watch?v=Zh3Yz3PiXZw

203691783_131de6223bb9e418b605c36c883efd87_800g.jpg
Pepa
14. 2. 2023 19:55
Odpovědět  All

Úroveň českého středoškoláka je už, bohužel, na úrovni pologramotného amerického středoškoláka. Kdo chce zničit národ, zničí jeho školský systém.

Gales
15. 2. 2023 09:47
Odpovědět  josh-xy

Jenerál jel navštívit Karlovarský kraj. Určitě s sebou neveze klaku z voleb a tak doufám že ho lidi vypískají.

Boomer
14. 2. 2023 12:23
Odpovědět  Gales

..Třetí říše taky neměla pro řadové občany žádnou alternativu v případě prohrané války. Pro důležité osoby alternativa ovšem byla předem důkladně připravená..

„Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování.“ © George Santayana

František
14. 2. 2023 13:26
Odpovědět  Gales

Západ může zbroji jak chce, pokud bude mí z čeho. Suroviny a levnou energii k tomu potřebnou mu už Rusko nedá. A Rusko už vyrábí speciální granáty na ty zázračné západní tanky. Dokonce je tam vyhlášena vysoká odměna za zničení prvního tanku Abrams. Ukrajina tak dostane novou várku kvalitní ocele.

Pavel
15. 2. 2023 08:16
Odpovědět  František

U nás bychom měli vypsat odměnu na likvidaci zbrojní fabriky ve Vrběticích a nebo pozvat Čuka a Geka,ale tentokrát skutečné, ne ty od “čučkařů”.Dokud se Evropané neprobudí a nezačnou sami aktivně sabotovat válečné úsilí “samozvaných elit” je hrozba jaderného holokaustu v Evropě více než pravděpodobná!!!Stoltenberg je jeden z prvních adeptů na lavici poválečného tribunálu na Donbase,spolu s naší pětikolkou!

jiří
14. 2. 2023 15:28
Odpovědět  Gales

Někteří mají fajnové kanceláře.
https://odysee.com/@daadulka:5/Monaco-Battalion-CZ:4

jirka52
14. 2. 2023 16:23
Odpovědět  Gales

No protože mír se nedá rozkrást nebo zašmelit…!!!

Markýza
14. 2. 2023 19:18
Odpovědět  jirka52

Ale prodat jo.

zuza
14. 2. 2023 16:47
Odpovědět  Gales

v podobnom článku o nedostatku munície nielen v banderistane ale aj celej EUhniji
https://cz24.news/game-over-zelenskyj-ukrajine-dosla-munice-nato-ji-nedokaze-vyrobit/
je uvedených pár pozoruhodných viet:

  1. Ruská kombinace zásob munice a výroba munice umožňují Rusku vést válku současnou intenzitou až do konce roku 2026.
  2. Produkce munice v zemích NATO je závislá na každodenním příjezdu 15 nákladních vlaků z Ruska! Tyto vlaky jsou naloženy klíčovými minerály, jako je Wolfram, bez kterého se moderní munice nedá vyrábět! Ruské dodávky Wolframu evropskému zbrojnímu průmyslu se od začátku války zvýšily z 10 tisíc tun ročně, na 48 000 tun ročně! Celá produkce zbraní EU a USA je odkázaná na dovoz vzácných minerálů z Ruska a Číny! Nikdo hlavně v EU netuší, jak se budou zbraně a munice vyrábět, až Rusko přeruší zásobování pomocí 15 nákladních vlaků denně!

Začínam mať pocit, že sú to Rusi, kto nechce ukončiť tie bratovražedné boje!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
14. 2. 2023 18:57
Odpovědět  zuza

..předčasný mír plodí brzkou válku.

Autor
14. 2. 2023 19:33
Odpovědět  zuza

Je nutno mít také další suroviny a hlavně dostatek LEVNÉ energie. No a ta tu prostě není. Takže ať vyrábí, ve skutečnosti tak jen prohlubují krizi … I to může být jeden pohled na situaci. Prostě je nutno vědět kolem dokola všechno a kdo to lépe “propočítá”, ten nakonec může snadněji vyhrát.

14. 2. 2023 20:29
Odpovědět  zuza

V reálu se to má takto:
Je Rusko Putina a jeho skupiny věrných.
Je Rusko oligarchů a jejich poskoků.
A je Rusko lidí práce.
Takže ano, jedno to Rusko má enormní zájem na zničení ruského státu a všechno je mu k tomu dobré, nastavením úrokové sazby, “chybami” velících důstojníků a brzděním ekonomického rozvoje počínaje, žádným protiruským swinstvem nekonče.
Které Rusko z těchto tří má zájem na protahování bratrovražedného boje záleží už na vaší úvaze.
Zde podklad k této vaší úvaze, přibližně od času 10:28 min. (Místa, kdy vám ten pán poleze svým rozčilováním apakováním se na nervy, můžete proklikat.) V každém případě vám to vidko ale osvětlí, jak to s Ruskem je a proti čemu všemu Putin bojuje. A proč věci vypadají jak vypadají. Pokud vydržíte a shlédnete ho celé, leccos vám to napoví i o občas prazvláštních excesech ve způsobu vedení války. Já si za chvíli proklikám potřetí. To si ho hodím na celou obrazovku, zastavím obraz, a jen klikám na vpřed a čtu titulky.

https://odysee.com/pjakin-06.02.2023:8

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
14. 2. 2023 22:02

Lide stoji za Putinem a vedi, ze jde o vsechno. Ze je to 3. svtova, ve ktere opet musi zvitezit.

Jan
14. 2. 2023 22:00
Odpovědět  zuza

V ruske Dume bude projednavan navrh na rovnez totalni sankce, ktere Rusko ma uvrhnout na kolektivni zapad. Doufam, ze ten navrh neprojde, byl by to konec nadlidi i Ceska. Ze si to nechali az na ted?

Valecny zlocinec a loutka USA Zelenskij uz vi, ze se konec blizi:
volodymyr-zelenskyj-2-2048×1365.jpg

Tom
14. 2. 2023 23:08
Odpovědět  Jan

Ten pachne z te fotky a je rovnez skaredy, jako z….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
delnas
14. 2. 2023 23:45
Odpovědět  zuza

ops,…… necemu tady nerozumim…takze od zacatku valky se dodavky wolframu z Ruska do zapadni europy…. na vyrobu munice/…..kterou se zabijeji rusti obcane…..zvysila z 10 000 tun rocne na 48 000 tun rocne …?

Nebude to vsechno nakonec trochu jinak??????

Nenasel by se zde nekdo kdo by to mohl objasnit? …..

katango
15. 2. 2023 09:37
Odpovědět  delnas

Možná kvůli krachům západních ekonomik? Zbrojní výroba určitě levná není. A to, co vyrobí a dovezou, stejně výsledek speciální akce neovlivní.

Pavel z Moravy
14. 2. 2023 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu však nás pěkně ždímají, aby mohli podporovat banderovce. Tady musela od loňska inflace, alespoň potravinářského zboží a nejenom toho dosáhnout alespoň 25%. Však taková kolonizovaná zemička může být vlastně ráda, že ji Brusel a Washington ještě nechají dýchat. Chtěl jsem si udělat z kulatozrné rýže nákyp a tak jsem přikvačil do našeho krámu Hruška, oj drahý nákyp, 1kg rýže 95 Kč, nedávno ještě za necelou 50 Kč. Kur.vadrát, my fakt už pro ně nejsme nic více než howna. To jsme tedy dopadli, cizí parchanti nám řídí životy a my prosíme o drobky z jejich panského stolu. Jane Žižko, z tohoto matroše by se ti muselo udělat zle.

Gales
14. 2. 2023 10:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Normálně stojí kolem 35 Kč. Z Hrušky dolu.

janaz
14. 2. 2023 14:32
Odpovědět  Gales

A kde, na Marse?

Zmatený
15. 2. 2023 12:41
Odpovědět  janaz

Včera v Polsku v Auchanu, cca 26 Kč za kilo!

All
14. 2. 2023 11:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já ještě ,, nedávno ” kupoval tu obyčejnou rýži za 20 Kč. Fialova vláda se velmi činí a spějeme do bodu lístků na potraviny a prázdných regálů, i president STB rovědčík,rudá mlátička západu i východu bude raději krmit žoldáky NATO a nám tu bude Soros a Schwab vozit chleba z kůrovcových pilin se zapékanými masařkami,těch bude lítat z UK dost,až se v létě oteplí,jako mraky kobylek.

Jan
14. 2. 2023 12:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vypada to na insolvenci. Urad Socialniho zabezpeceni prestal vyplacet duchody za delsi minule obdobi. Prachy dosly a co dal?

Tom
14. 2. 2023 23:13
Odpovědět  Jan

Natisknou dalsi a inflace pofrci smele vys a vys. Co jineho ocekavate?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pája
14. 2. 2023 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

…. Stoltenberg uvedl, že NATO nevidí “žádné známky toho, že by se (ruský) prezident (Vladimir) Putin připravoval na mír”… Twl, to jsou dementi. Putin žebral o mír osm let a kašlali na něj, což potvrdila Makrela i ten žabožrout Hollande. Mají, co chtěli. Doslova.

Jan
14. 2. 2023 12:01
Odpovědět  Pája

Norska krysa a valecny zlocinec ocekaval, ze Rusove skoci Burnsovi na spek!

Pavel z Moravy
14. 2. 2023 12:05
Odpovědět  Pája

Je to jako před 2. světovou válkou. Krysy se daly dohromady. A je jich požehnaně. A těch ovcí co jim jejich sra.čky žere je čím dál víc. Když si člověk vzpomene na dokumenty jak byli zfanatizovaní Němci, Rakušané a další před vypuknutím války, musí ho zamrazit, protože je to zde opět. Nacismus prostě nebyl vykořeněn a to je celé.

Pekos
14. 2. 2023 14:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Hodně mne překvapila, při projevu,”KRÁSNÉ A MLADÉ”, ač neůspěšné kandidátky na post nejvyšší, chytré Danuše Nerudové, ta sqadra mladých Hitlerjugend, co měla za zády, když nám líčila jak vedla čistou a slušnou předvolební kampaň, aby ihned dodala, že Babiš je zlo. Ty mlaďoučké telátka s hrdě zdviženou hlavou, slzami v očích a naprázdno poklykajících slova hořkosti své bohyně. To je to zfanatizování.

Tom
14. 2. 2023 23:16
Odpovědět  Pekos

Svet je plny idiotu. Je to logicke – kdyz se “spari” dva idioty, tam zadny Einstein nikdy “nevznikne”. Jen dalsi fialy a podobny dementy….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
14. 2. 2023 19:20
Odpovědět  Pája

Nojo. Já zas nevidím žádné známky toho, že by se na mír připravovala Ukrajina s “přítelem po boku”.

Gales
14. 2. 2023 10:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeno mi schází vyjádření Gréty a ostaních ekologů.Vždyď ta válka ničí daleko víc planetu než prdící krávy. Proč ty ku.rvy mlčí?

Autor
14. 2. 2023 11:08
Odpovědět  Gales

Protože válka ničí ty prdící tvory … Cynické?

All
14. 2. 2023 11:37
Odpovědět  Gales

Máte naprostou pravdu,nejvíce ničí zbrojení a války,naprosto vše, i přírodu,pole,lesy,sady a vinice, i zvířata a ptáky. V infopoli Země se pak hromadí ještě více a více mrtvé i negativní energie ze stagnace života a utrpení lidí a vznikají ,,Prostory energií “, které urychlují a navyšují přírodní katastrofy.Kvantová fyzika a všichni fyzikální vědci naší doby toto potvrzují a dokazují. Vědí i to,že na tyto jevy reaguje kromě Země i Slunce,vše je propojené. A slunce už taky reaguje a bude reagovat mohutnými výrony ,,novými energiemi”,které ovlivní i Zemi.

All
14. 2. 2023 11:48
Odpovědět  All

Vpodstatě LES a druhová rozmanitost udržuje naší planetu živou a životaschopnou. Ví se,že jestliže na jednom hektaru půdy je zastoupeno 300-350 druhů rostlin,začíná automatická udržitelnost a rovnováha. Rovnováha veškerého života a pokud v ní žijí láskyplní lidé,urychluje se rozvoj a celkový vývoj.Tito lidé jsou velmi citliví,intuitivní,napojení na celek i vesmír ( takoví byli i naši předci Slované…)

oldoo
14. 2. 2023 16:15
Odpovědět  All

Fyzikální vědci potvrzují prostory energií,mrtvá energie,Slunce a Země reagují….To je dobré

Markýza
14. 2. 2023 19:26
Odpovědět  oldoo

To si pište, že reagují. Co potvrdili či nepotvrdili vědci je mně vcelku fuk, že reaguje taková země, to vím odjakživa i bez nich.

Markýza
14. 2. 2023 19:24
Odpovědět  All

Svatou pravdu díte. Proto nic není víc zapotřebí, než se modlit – čímž nemyslím něco ve smyslu “andělíčkumujstrážníčku”, ale ve smyslu “odpusť jim, mamičko země, oni nevědí, co činí.”

Jan
14. 2. 2023 12:03
Odpovědět  Gales

A ze Greta najednou nerve, jak valka vse nici a zamoruje ovzdusi? Nesmi. Je na voditku a pan ji nerekl stekej!

Tom
14. 2. 2023 23:27
Odpovědět  Jan

Neni ta krava uz chcipla? Pokud ano, tak si svet muze odechnout, ze ma o jednu prdici kravu min…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
14. 2. 2023 19:22
Odpovědět  Gales

Protože jsou hrdinní jen když je bezpečno. Tohle je příliš kruté, příliš realistické, příliš to od lidí žádá.

Eva
14. 2. 2023 11:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Podařilo se medvídka probudit a vyhnat z nory. Promnul si očka a ohnal tlapkou. Nestačilo. Zařval. Nestačilo. Dal se na pochod. Nikdy nikomu se nepodařilo medvídka zahnat zpět do doupěte.
A v Rusku už lidé neříkají spec. operace. Pro lidi je to Vojna narodnaja II.

All
14. 2. 2023 11:53
Odpovědět  Eva

Hezky,nádherně a výstižné..

Pavel
14. 2. 2023 12:00
Odpovědět  Eva

Je jen otázka času,kdy vrátí slova Ruské hymny zpět a opět se vydají na západ,ale tentokrát se musí zastavit až u LeManche. https://www.youtube.com/watch?v=LPtataKC7iw&ab_channel=SoudruhAdam

ladik
14. 2. 2023 12:21
Odpovědět  Pavel

A za LeManche by mělo být už jen moře.

14. 2. 2023 13:20
Odpovědět  Pavel

Už jsem tady tu blbost s”LeManchem” jednou komentoval. A dávat to ve spojení s hymnou, to je blbost na kvadrát.

Naštěstí žádnej “LeManche” neexistuje…

Markýza
14. 2. 2023 20:01
Odpovědět  Pavel

No, tak to já ulovila dnes něco onačejšího, koukejte:
https://www.youtube.com/watch?v=JBSb3GcXNWk

Má to mongolské hrdelní tóny a má to úplně jiný rytmus, než mírná a měkká ruská hymna. Ruská, podotýkám – za sojuzu se hrála poněkud ostřeji, odhlédnuvše od textu.

PENNYS
15. 2. 2023 13:38
Odpovědět  Markýza

https://www.youtube.com/watch?v=v_9n5tImIjg

TO JE ABSOLUTNÍ NÁRODNÍ HRDOST

Jan
14. 2. 2023 12:08
Odpovědět  Eva

Medvedovi skocil zimni spanek a ted dlouho zaprahal, aby mohl jet rychle.

Markýza
14. 2. 2023 19:28
Odpovědět  Jan

No právě neskončil. Mu zimní spánek. Vyšťourali ho špičatým klackem a teď se nestačej divit. Tývole – říkají si v kuloárech – a já myslel, že jsou takový nevohrabaný!

Eva
14. 2. 2023 12:43
Odpovědět  Eva

Možná znáte videoklip Ja russkij okupant, výstižný, včetně závěrečných slov: “Bojte sa”!

Jan
14. 2. 2023 13:14
Odpovědět  Eva

Telegram je plny videoklipu s ruznymi zpevaky pisne ‘Nebojujte s Rusy’. Putin jim uz vzkazal – nebrecte pak, ze jsme vas nevarovali!
Ptali se Francouzu, kdy je nejlepe uderit na Rusko: Ne v zime.
Ptali se Nemcu – ne pred letem.
Ptali ce Cinanu: Zrovna ted je nejlepsi doba – stavi na Sibiri velka mesta a potrebuji zajatce jako nadeniky.

Tom
14. 2. 2023 23:38
Odpovědět  Eva

Pockej, az to dojde desolatum z NATO teroristum a jejich oveckami. To bude revu a zklamani. At si trhnou nohou, zbabelci!

Eva
16. 2. 2023 07:45
Odpovědět  Tom

Jim to nedojde nikdy. Kde schází rozum a přebývá pocit vlastní nadřazenosti není možná logika uvažování. Prostě nemají čím přemýšlet a ani je to nikdo nenaučil!

unor 2022
14. 2. 2023 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Americanum se uspesne dari premazat sve pozitivni prinosy svetu totalnim hnusem ktery prinasi svetu dnes. Uz jen odporna zeme.

Jan
14. 2. 2023 12:04
Odpovědět  unor 2022

Normalni radovy American jenom muze tupe zirat jako my. Jestli se sebere a vycisti ten chliv nahore je otazka.

unor 2022
14. 2. 2023 12:16
Odpovědět  Jan

Radovy American je na tom stejne jako radovy cehun. Nema pojeti o rozsahu zmen kterymi svet prochazi. A pokud ho alespon trochu ma, ceka co udelaji jini.
Viz hruza volby ceskeho prezidenta.

Pedro
14. 2. 2023 12:27
Odpovědět  Jan

Normalni American neexistuje, od dětství mají vymyté palice, že jsou nadlidé.

Markýza
14. 2. 2023 19:31
Odpovědět  unor 2022

Daří a víte co? Mně je to líto. Všechna ta svoboda a rokenrol……jenže se nedá čekat, že rozumně a tiše couvnou. Jednak to nemají v povaze a druhak – dlouho byli mazánky světa. A takový mazánek, není-li průběžně usměrňován, zákonitě dospěje do stádia malého tyrana…..a nastává fáze násilí…..oboustranného.

zuza
15. 2. 2023 11:57
Odpovědět  unor 2022

a oni mali aj nejaké pozitívne prínosy svetu?

Boomer
15. 2. 2023 12:28
Odpovědět  zuza

.. masivní ženská emancipace začala na konci druhé světové války v Americe, když ženy nahradily muže ve výrobě a najednou začaly vydělávat a utrácet svoje vlastní peníze.
Tož fakt ale nevím, jestli to bylo pozitivní či čo..

Jan
14. 2. 2023 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

US a zapadni degenerati byli americkym vyslanectvim vyzvani k opusteni Ruska. To si Rusove oddechnou! Diplomati, ruzne zapadni organizace i nabozenske podporuji nepokoje v Rusku, fotografuji a filmuji bezpecnostni slozky a nepokoje. Dalsi utok Ruska je na spadnuti, vojska jsou pripravena. Batka je bude jistit ze severu.
Americane cvici 60 elitnich ukrajinskych vojaku na sve zakladne v Syrii. Budou pak vyslani k provadeni teroristickych aktu na uzemi Ruska. Bude to zase chtit Kalibry.
https://aeronet.news/americke-velvyslanectvi-v-moskve-vydalo-urgentni-varovani-americanum-aby-okamzite-opustili-ruskou-federaci-a-necestovali-do-ni-kvuli-nepredvidatelnym-dusledkum-celoplosne-invaze-ruske-armady/

Pavel z Moravy
14. 2. 2023 11:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak teď jsem si přátelé přečetl Badatela.net a musím říci, že naši slovenští bratři se s tím nese.rou. Víte, že jejich vláda v demisi již připravuje druhé čtení mobilizačního zákona? Naši sousedé se vyjadřují jak jim zobák narostl, jdou do zrádců tvrdě a ani sprostá slova nejsou výjimkou. Pouze zbabělci ztrácí svoji zemi i něco více. Na Slovensku snad letos v lednu podalo 40000 lidí odmítnutí vojenské služby. Vládnoucí banda říká, že nechtějí bojovat za vlast, oni správně říkají, že bojovat za Hegera a Čaputku na Ukrajině není boj za vlast. Mají to ale dobře vymyšlené, nechceš bojovat, půjdeš do nemocnice ošetřovat nebo kopat třeba zákopy. Takhle nějak to snad jejich demoliční vládci naznačili. Jedna věc mi z toho vyplývá, ukrajinský konflikt je jenom zástěrka k přípravě NWO, který si naplánovali.

Jan
14. 2. 2023 11:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Mise Burnse z CIA v Kremlu, ktery nabidl Rusum za ukonceni konfliktu 20 % uzemi Ukrajiny vyvolava pouze udiv a usmev. Rusove uz obsadili skoro 20 % za tezkych boju a emericky Zidak jim chce darovat co mu uz nepatri. Vyraz zoufalstvi a podcenovani Ruska. US plan by udelal z Ukrajiny druhou Koreu, druhy Tajwan, druhe Kosovo, atd. Rozdel a panuj. Nackove by stale rvali, ze chteji Krym a Donbas zpatky, US zbrojari by tam cpali zbrane , ktere by platila EU. Nekonecny konflikt, ktery Rusove musi obsazenim Ukrajiny ukoncit.

unor 2022
14. 2. 2023 12:12
Odpovědět  Jan

Bohuzel ano. Polovicata reseni mohou prinest v budoucnu jeste horsi stav nez kterym prochazi svet dnes.

me2d44
14. 2. 2023 13:36
Odpovědět  unor 2022

Jaká polovičatá? Leopardy už jsou na ukrajině – spodky pro vojáky v leopardím vybarvení – bez ohledu na to, že Ukrajinci zuří, obdrželi aspoň spodní prádlo – no, neberte to, nasrávačky jsou taky potřeba. Jen jsem nezjistil, jestli jich bylo 88 – početně je to prádlo tak pro 2,5 čety (družstvo s velitelem 10 lidí – velitel, kulometčík s nabíječem, pancéřovník s nabíječem a 5 střelců z ručních zbraní). Pokud 88 souhlasí, tak neoblečou ani rotu (v ČSLA jsem řídil rotu, která měla 150 lidí – je nutno počítat i kuchaře, písaře, výkonného praporčíka s písařem – ono se to nastřádá. Gratuluji západu k tomu vtipu se spodním prádlem v barvách leoparda! To se povedlo!!

José
14. 2. 2023 13:46
Odpovědět  me2d44

A dostali i uniformy pro těhotné tankistky?

Zmatený
15. 2. 2023 12:59
Odpovědět  me2d44

Jako písař u nejmenovaného tankového praporu v prvosledové divizi, jsem si užil pořádný kopec srandy. Debilita a hloupost tamních důstojníků dosahovala téměř geniality. Náčelník štábu kretén, velitelé rot pocházející z Ostravska dementi, kteří často ani nechápali co po nich velitel pluku chce a politruci to byl zcela zvláštní druh živočichů. Podezřívám autora Tankového praporu, že také někde sloužil jako písař, či výkonný praporčík. To vám byla tehdá pr.del. A zároveň klika, že jsme s tím materiálem nemuseli do války…

Pijack
14. 2. 2023 13:17
Odpovědět  Jan

Američané rádi rozdávají z cizího.

Jan
14. 2. 2023 13:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad stale taji poskozeni zdravi mnoha lidi ockovanim proti COVIDu. Kde se to tajit neda je letecka doprava. Caste jsou nahle infarkty pilotu, ktere cestujicim mohou prinest zahubu. Bohatci uz nenechaji pilotovat sve privatni Jety ockovanymi piloty! Zanet srdecniho svalu je jen jednim z dusledku ockovani nevyzkousenymi sajrajty, ktere nas melo ochranit.
https://tadesco.org/je-to-cim-dal-horsi-temer-kazdy-den-mi-volaji-piloti-se-srdecnimi-problemy/

José
14. 2. 2023 13:45
Odpovědět  Jan

Vzhledem k tomu, že všechny armády NATO, včetně té nejudatnější byly naočkovány, tak to je s klidem můžou poslat na Ukrajinu…

marie
14. 2. 2023 14:22
Odpovědět  José

A kolik tam je buzniček, všelijakých pohlaví, to bude nářez!

Velitel
14. 2. 2023 13:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Když člověk čte tyhle zoufalé výkřiky do tmy a pak se střetne z realitou.
Začnu malým historickým exkurzem at si uděláte představu .
I.S.V. bitva na Sommě , píše se rok 1916 němci jsou zakopáni na cca 40km useku řeky Somma v severní Francii, Britové s Frantiky jim to chtějí nandat a začnou dělostřelecou přípravou střílí z cca 3500 děl a minometů 7 dní a vystřelí 1.5 milionu granátů, jen za poslední hodinu před pozemním útokem vypálili 225000 granátů na první linii obrany,
Nechme stnou že Britové neumí střílet a střílí mimo, jde o počty výstřelů a počet děl,
II.S.V. bitva před Moskvou. zima 1941 vod Bok stojí s třemi armádami před Moskvou divize SS Das Reich je v Borodinu 100km před Moskvou má 14000 děl, 1700 tanku a 1M mužu, proti němu stojí Žukov s cva 1,25M lidí. Začne řežba, která skončí na jaře 1942, SSSR při ní ztratilo 4170 tanků , 24170 děl , ale vyhráli.
No a ted se podávejme na Ukrajinu, udajně neporazitelné NATO tam poslalo 19 dánských Cesarů, tedy všechna Dánská samohybná děla, potomci von Boka dodali 14 Panzerhaubitze 2000 pry super duper dělo, Stejně jako emerické M777, které se tedy samo ani nehýbe.
Pointa po roce pomoci nezdolného NATO dodali řádově 200 děl z nich po pulroce použání byla číst zničena a většina ze zbytku se ropadla , pač NATO počítá s tím, že dělo při boji vystřelí max 200 ram za týden, Takže z 14 Panzerhaubitze 2000 dnes nestřílí ani jenni bo se rozbili a nejsou náhradní díly.

Velitel
14. 2. 2023 13:30
Odpovědět  Velitel

Ukroši střleli 5000 ran/den dnes už jen 500, protože není munice a nemá jí ani NATO, ukroši totiž za dva dny vystřelí měsíční výrobu USA a tak když dnes v USA nebo EU objendte dělostřelecký granát ráže 155mm dodací termín je druhá polovina roku 2026. A to pokud Rusko nebo Čina dodá EU nebo USA wolfram a antimon. EU kupuje v Rusku akruílně 48000 tun wolframu ročně , 5x tolik než v roce 2021, až žekne Putin končíme nevyrobí v EU ani jeden náboj. Pro porvnání při zásobách ruska a současné výrobě dokáže rusko současným tempem pálit ještě koncem roky 2026 , vyroba 3,2M nábojů /rok, kromě toho má k dispozici zásoby Číny a KLDR a hlavně komletní výrobní řetězec od těžby po výrobu a to celé řádově levněji než NATO.

Pavel z Moravy
14. 2. 2023 16:17
Odpovědět  Velitel

Nu, teď jsem zrovna četl na sk.news-front.info, že těch M777 jich teď docela dost zlikvidovali pár zásahy. To se nebude zdejším naťákům líbit, tak ponižovat tu jejich techniku.

14. 2. 2023 13:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Stoltenberg nedávno potvrdil, že NATO vydalo tento rok $120 miliard na Ukrajinu. Vše ošem pro dobrý účel.
A od roku 2014, že to bylo $350 miliard. To by v tom byl čert, aby se ty penízky pěkně nevyplatily – aspoň těm některejm.

José
14. 2. 2023 13:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Článek mi tak trochu připomíná agitku z iDnes, ale budiž. Ona totiž nějaká výroba jede, ale pomalu, navíc spoustu surovin kupovali z Ruska a co je nejhorší, nejsou lidi. Všude ve světě, stejně jako u nás nejsou lidi. Všichni sedí u počítačů, či působí v neziskovkách a všemožných oborech, u kterých neumím vyslovit ani jméno, natož abych věděl co to znamená. Hákovat na osm hodin do fabriky a ještě k tomu na směny, to vám nikdo, kromě Ukrajinců, dělat nebude. Nájezd výroby není také hned, někdo chytrý někde napsal, že může trvat i rok a za rok touto dobou možná už nebude munice potřeba vůbec. NATO bylo zvyklé střílet 300 nábojů za den, Ukrajinci střílí desetkrát více, což se projevuje na životnosti děl a Rusové ještě desetkrát více. Takže kde má NATO brát munici? O tom, že by se na to měli vykašlat uvažovat nebudu, to oni sami nechtějí. Brát musejí od toho, kdo ji má. Zatím to však vypadá, že munici má jen Rusko a Kim…

me2d44
14. 2. 2023 14:08
Odpovědět  José

Sám jste naznačil důvod – a není v počtu munice. Jestliže houfnice Caesar (nebo jiná západní verze) mají předepsáno po 10 výstřelech vyměnit hlaveň, tak není o čem hovořit. Prostě Rusové tu ocel na laufy mají kvalitnější – a mají na to zdroje. Že ruská technika funguje (na rozdíl od západní) za polárním kruhem i v syrských pouštích, to Vám asi taky nemusím vysvětlovat. Že kalašnikova (AK47) můžete zahrabat do sněhu, potopit v močálu, zahrabat do písku a po oklepání (na rozdíl od M16) z něj vzápětí můžete střílet – to bylo ukázáno i ve videích na streemu – a že potom vydržel i 8 zásobníků po 30 nábojích to taky. Jeho obdobou je náš SA58 – podobná konstrukce, ale kdo se s ním naučil, byl na bojišti král. No, v přepnutí na dávky jsem uměl sundat kulometné dvojče jednou ranou na 450 m. Předtím mi důstojník prověrkové komise 2x kontroloval zbraň, kam to mám přepnuto ( zásadně “na dávky” jsem pouštěl po jedné střele – šetřit se musí).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
David
14. 2. 2023 19:35
Odpovědět  me2d44

Máte pravdu, ruská technika asi bude kvalitnější, oni si to umí sami vyměnit na frontě, ty kanóny nikam nemusí jezdit. Rusové totiž milují dělostřelectvo a není na světě síla, která by se jim dokázala postavit. SA58 je legendární a myslím, že měl s kalašnikovem stejné parametry včetně munice, jen byl asi o kilo lehčí.

Markýza
14. 2. 2023 19:40
Odpovědět  José

Ale ono o to šlo. Někdy loni v létě? nebo tak nějak. Jsem odchytila analýzku, že ruská věrchuška spěchat nebude, že mají v úmyslu uzbrojit víceméně celý Západ, protože kdyby zlikvidovali hadí hnízdo jen na Ukrajině, okamžitě se jim to namnoží jinde. Ve smyslu, že dokud je nebude Západ brát smrtelně vážně, bude se válčit.
Navíc si to pamatuju, i když velmi povšechně – všechny ty trpělivé výzvy “heleďte, Ukrajina v NATO, přes to zkrátka nepojede vlak….dohlídněte, aby nedevastovali Donbas…” atakdále. Odpovědí bylo ošklíbání se “cháchá, co nám asi tak může nějakej Rusák.”
No, tak to vidí, co jim asi tak může.

katango
15. 2. 2023 09:41
Odpovědět  Markýza

Myslím, že na poslední výšklebek reagovali nějak že začne něco, čemu se ale budete fakt divit. A začalo.

Markýza
16. 2. 2023 13:45
Odpovědět  katango

A víte, že když jsem to slyšela, že mě to taky napadlo? Jauvajs, řekla jsem si. Myslím, že Putin to řekl nějak noblesněji, ale bylo to v tom smyslu.

lol
18. 2. 2023 17:01
Odpovědět  José

To už máme ten univerzální nepodmíněný příjem? Nebo co vás vede k myšlence, že obyčejní lidé u nás nehákují osm hodin denně ve fabrice, aby měli na přežití? Nebo snad žijete mezi politiky a kavárníky? Obyčejní lidi dřou jak mouřeníni, tak si je neberte do huby…

Aleš
14. 2. 2023 13:51
Ohodnotit příspěvek :
     

a rychlejší vyzbrojení Ukrajiny by mohlo zachránit životy tím, že by konflikt rychleji skončil.
Tedy pokračování války je naděje … NATO je kriminální organizace

marie
14. 2. 2023 14:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Steltenbergu, působil jsi v TV velmi vystrašeně a překvapeně. Obzvláště, že Rusové mají lidskou převahu. Kdo by to řekl, že? Asi budeš muset vzít kvér a jít do boje. Určitě Ukáčka s vámi vyhrajou.

Markýza
14. 2. 2023 19:40
Odpovědět  marie

Že byl celý ztuhlý? Taky se mi vidělo.

Autor
14. 2. 2023 19:42
Odpovědět  marie

Copak lidskou početní převahu, ta ve skutečnosti není, ale mají MORÁLNÍ převahu. A to jim vždy dávalo tu sílu. Kromě jiného. 🙂

1646691279_18-krot-info-p-shtirlits-prikoli-smeshnie-foto-27t.jpg
zuzana
14. 2. 2023 16:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Podle známého whistleblowera Edwarda Snowdena USA vyvolávají paniku kvůli létajícím objektům sestřelených nad Spojenými státy a Kanadou, aby odvedly pozornost novinářů od velké sabotáže výbuchu plynovodu Nord Stream.

https://aktax.cz/edward-snowden-usa-odvadeji-pozornost-od-vybuchu-plynovodu-nord-stream-pomoci-letajicich-objektu/

Markýza
14. 2. 2023 19:43
Odpovědět  zuzana

Loni někdy jsem poslouchala Robejška, který je normálně velký stoik. Tady se ale trochu rozčílil na to, jak se nás neustále snaží strašit a vyděsit, co to jde a dodal, že pokud nebudeme dostatečně vyděšeni z Ukrajiny a vyhrožování jadernou válkou, tak že klidně očekává zprávy o krvelačných Ufounech .-)) Tak jsem si na něj hned vzpomněla.

Jan
14. 2. 2023 21:13
Odpovědět  zuzana

Mimozemstany maji chazari stale v zaloze, kdyby se strachomety nemely cim krmit. Ten ksindl co ma pod palcem media se musi vyhladit.

zuza
14. 2. 2023 22:21
Odpovědět  Jan

tak už nemusia strašiť mimozemšťanmi, už majú niečo lepšie:
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/who-svolalo-setkani-kvuli-prvnimu-vyskytu-viru-marburg/
U vírusu marburg je mortalita 87%, priebeh ochorenia desivý: horúčka, hnačky, vracanie, krvácanie z telesných otvorov, je vysoko nákazlivý. WHO neprešlo to prevzatie svetovlády, takže sa o to pokúsia teraz takto… Bigfarma má už určite pripravenú očkovaciu mňamku.

Jan
14. 2. 2023 21:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad neustale eskaluje konflikt dodavkami novych zbrani ktere budou obsluhovat NATO vojaci. Valka Rusko NATO se rozrusta. Podle Telegramu vyplula Cernomrska flotila poprve po 30 letech s taktickymi jadernymi zbranemi. Rusove se take pripravuji.

Jan
14. 2. 2023 21:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Durazne varovani publicisty, ktery mnohokrat varoval lidi pred ockovanim proti Covidu. Tentokrate hovori o soucasne situaci:
https://cz24.news/dr-vernon-coleman-toto-je-nejdulezitejsi-video-jake-kdy-uvidite-video/

David
14. 2. 2023 22:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Na hovínkách už nějaký negr vykřikuje, že Rusko prohrálo. U nás se říká nechval dne před večerem.

zuza
14. 2. 2023 22:53
Odpovědět  David

pozrela som sa, je tam plodná diskusia, škoda, že nemám do nej zriadený prístup, pripomenula by som pražským liberálnym blbečkom, že dnes majú výročie, čo im zbombardovali hrdinskí americkí osloboditelia Prahu, pritom nejakých 800 ľudí oslobodili až tak intenzívne, že sa porúčali na onen svet…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
15. 2. 2023 09:04
Odpovědět  zuza

.. a to by s největší pravděpodobností byl taky váš první a současně poslední příspěvek. Já byl před dvěma roky z Novinek nadosmrti vymazán za pouhý dotaz, jak asi paní kancléřka vysvětlí svým občanům, že v důsledku její politiky budou mít energie 2-3x dražší.

José
15. 2. 2023 13:11
Odpovědět  Boomer

Taky mi zrušili účet, já legendární Pepek Vyskoč, včetně té fotky….
Taky dodnes nevím za co, když já byl tak vopatrnej!

Boomer
15. 2. 2023 13:26
Odpovědět  José

.. a tady vidíte, že opatrnosti není nikdy dost. Já byl asi neopatrnej v tom ohledu, že jsem si dovolil předjímat, že asi nebudou nijak zvlášť nadšení ti občané němečtí. No, teď už se to nedozvím..

zuza
15. 2. 2023 16:01
Odpovědět  Boomer

to by mi nevadilo, vsadím sa, že minimálne pre polovicu tamojších diskutujúcich by to bola úplná novinka, dnes sa asi na dejepise o takých veciach asi cudne mlčí a okrem toho, kto by už dnes v škole venoval pozornosť nejakému blbému dejepisu….

Boomer
15. 2. 2023 16:31
Odpovědět  zuza

..ovšem drtivá většina tamtéž by vás okamžitě ocejchovala.. sprostá vidiečanka! Takí majú na svedomí všetko zlo sveta! Hybaj na Východ, choď do tundry, sprostaňa..

Jan
15. 2. 2023 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Na vsech valkach vydelavaji zbrojni koncerny prevazne v rukou Zidu a jimi vlastnene a rizene banky. Zide vsude v politice u moci pak maji za ukol stale nove konflikty a valky provokovat, agrese zacinat, aby meli zbrojari a banky vysoke zisky.
Media v rukach Zidu (90%) je vsude v tom podporuji.
Nejvetsi pohroma pro majitele zbrojarskych koncernu a bank je mir a plne sklady reznoucich zbrani a munice, tovarny bez prace a jejich utlum.
Proto musi Gojimove, Arabove, Afrikanci do valek a navzajem se zabijet. Na Ukrajine se zamerili na genocidu Slovanu, protoze jim Rusove vzdoruji. Se zapadnimi degeneraty valejicimi se v blahobytu si mohou uz delat co chteji. Ti jim dovoli jakykoliv teroristicky utok i na jejich majetek a zajmy bez pipnuti. Oblbli je propagandou a lzemi, ze Rus je pro ne nebezpecny a ze jenom valka ho muze znicit. Jako Hitler stval proti sovetskym Zidobolsevikum, ackoliv sam byl zidovsky parchant. To je jim jedno, byl vybran pro svou schopnost oblbovat a nadchnout masy Nemcu pro valku.
Toto je ucel vsech valek: Zisky pro zidovske banky a koncerny:
comment image

Jan
15. 2. 2023 08:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Analyza situace byvaleho britskeho diplomata:
https://www.topcz.net/strategicke-cile-ruska-dusledku-hrouticiho-se-americkeho-imperia/

Jan
15. 2. 2023 09:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Proc je postup v Bachmutu pomaly. Ukrosi a zoldaci se opevnili ve meste v betonovych bunkrech. Jakykoliv utok je provazen ztratami vojaku a zivoty civilistu a jejich pribytku. Ukrosi shromazduji zbrane a techniku vyhradne uprostred sidlist a v arealu atomovych elektraren, protoze je Rusove nebombarduji.
Odpomoc a mensi ztraty vojaku muze prinest jenom ofenziva a obkliceni 4 betonovych obrannych linii, jejich odriznuti od zasobovani, ktere je prinuti ke kapitulaci jako v Mariupolu.

Jan
15. 2. 2023 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Slovaci jsou uz podruhe v historii ovladnuti fasisty, troubicimi k utoku na Rusko. Za Slovenskeho statu poslali na pomoc Wehrmachtu a SS vojskum do utoku na SSSR dve plne vyzbrojene divize. Potkal je stejny osud jako armady 220 tisic Italu a 160 tisic Madaru. Sakra, pro se o tom nepise ani na alternative?
Zapomenout historii znamena si ji zopakovat!

Jan
15. 2. 2023 09:35
Odpovědět  Jan

Cesi se tehle hanbe vyhnuli po Mnichovu vclenenim do Protektoratu B&M, kde pracovali pro valku doma i v Nemecku dobrovolne nebo jako nasazeni na praci. Byli uzitecni jako prumyslova zeme pro potreby valky. Vedle toho Hitler Cechum neveril jako vojakum a Himmler byl povercivy a rovnez neschvaloval jejich ucast ve valce na bojisti.

Jan
15. 2. 2023 09:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Typ pro potencialni brance, kteri nechteji byt mobilizovani a poslani na smrt.
Svycarsko hleda 250 tisic odborniku vsech profesi, ktere nemuze na svem trhu najit. Nepotrebujete vizum, protoze je v Schengenu. Sednete do auta, letadla a tam pozadate o praci a politicky azyl. Zduvodnite to ohrozenim zivota kvuli planovane mobilizaci a poslanim do valky na Ukrajine, se kterou nesouhlasite.
Erytrejcum davalo Svycarsko azyl, protoze nechteli jit doma na vojnu a nemeli tam valku.
Svycarsko neni ani v NATO ani v EU. Je pomerne neutralnim statem, i kdyz take vazalem USA.
Tak na co jeste cekate? Az zavrou hranice, abyste jim neunikli?

PENNYS
15. 2. 2023 13:44
Ohodnotit příspěvek :
     

НОВОСТИ ДНЯ
15:27
Ищенко: Украина в качестве государства всегда будет угрожать России
15:26
A proto se musí Ukrajina od plevele vyčistit celá a celá opět spojit k RUSKÉ FEDERACI!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
15. 2. 2023 20:39
Ohodnotit příspěvek :
     

MOji spojenci to rozhodně nejsou!