Ukrajinští nacionalisté procházejí sklepy a okrádají civilisty – VIDEO

Nejnovější zprávy z Donbasu. Vzrušující záběry v reportážích našich válečných zpravodajů.

Soumrak před svítáním v Mariupolu. Bojovníci Lidových milicí DNR připravují granáty, shromažďují zásobníky do samopalů a kulometné pásy. Úkolem je rozehnat skupinu ukrajinských ozbrojenců poblíž závodu Azovstal. Koncentrace nepřátel je zde několikanásobně vyšší než v blocích, které zůstaly za nimi. Veškeré pohyby probíhají pouze pod krytím zařízení a kouřových clon. Každý neopatrný pohyb by mohl stát život.

Bojovníci, kteří likvidují skupinu ukrajinských ozbrojenců v Mariupolu, říkají, že jsou na to zvyklí, že je to běžná pracovní chvíle. Další blok je pod kontrolou. Naproti přes ulici se nachází budova, v níž je podle zpravodajských služeb až 20 bojovníků. Stíhači si včas všimnou výpočtu granátometu.

Kulometčík, volací znak Shusha, likviduje povstalce. Zachraňuje životy spojeneckých tankistů i samotných vozidel. V osobních věcech zlikvidovaného bojovníka nacházejí doněčtí vojáci tašku se zlatými a stříbrnými šperky, mnohé s továrními štítky. Je nepravděpodobné, že by šperky koupil bojovník – obchody v Mariupolu už dlouho nefungují.

„Zrovna včera, když tu byli, prohledávali všechny sklepy, brali lidem peníze a všechno cenné, co tu zbylo,“ říká jeden z ruských vojáků.

Než ve městě začaly boje, neonacisté násilím strkali lidi do sklepů, kde měli byty pro sebe.

Granát prorazil pancíř a poškodil vzduchový filtr, vozidlo i posádka pokračují v plnění úkolů. Dům, kde se ukrajinští bojovníci zakopali, však musel být vyčištěn palbou z jiného APC. Pokud palba z 30mm automatického kanónu ukrajinské bojovníky na útěk nezažene, přichází na řadu možná nejsilnější argument městské války.

Ze sklepů všech domů obsazených jednotkami spojeneckých sil vycházejí stovky vyděšených lidí a téměř každý zde může vyprávět svůj srdcervoucí příběh o „známosti“ s ukrajinskými bojovníky.

Nepřátelské uskupení v levobřežní části Mariupolu je nyní rozptýlené a dezorientované, ukrajinští bojovníci se snaží stáhnout k závodu Azovstal, který je zničen.

Prakticky všechny obytné oblasti města jsou pod kontrolou Luhanské republiky. Ukrajina zasypává obytné čtvrti granáty a minami. Strážci brigády v Taškentu odvážejí z válečné zóny lidi, které evakuují z ulic, kam se běžná evakuační vozidla těžko dostanou.

Čtyřletá Soňa žila prakticky na frontové linii, v domě svých prarodičů, a nebylo snadné a nebezpečné se tam dostat.

Během evakuace v Rubizhne evakuoval tým Vesti asi padesát lidí. Lidové milice odstranily tisíce lidí. Většina obyvatel město opustila. Domy byly rozbity ukrajinským dělostřelectvem. Taktika je standardní: při ústupu ničí obytné oblasti.

Rubizhne je nejžhavější a nejnebezpečnější místo na luhanské frontě. Ukrajinští neonacisté dvakrát během jednoho týdne vyhodili do povětří chemické nádrže. A vojáci ukrajinské Národní gardy, kteří se vzdali, vyprávějí, že je síly Pravosí nutily střílet do civilistů: „Přivedli lidi s bílými páskami na rukou. Je vidět, že jsou to civilisté. Ženy a děti. Byl vydán rozkaz k jejich zastřelení. A to ještě brutálněji. Začali říkat, že tito lidé by měli být zastřeleni. Asi dva tucty. Byli to místní lidé. Nesouhlasili jsme, a tak nás odzbrojili.

V průmyslové zóně Rubežnoje se nacházejí ukrajinské speciální síly – Služba speciálních operací AFU. 8. pluk. Mobilizovaný lid Donbasu je bije, drtí a vyhání. Různě staří včerejší horníci. LNR má na frontě dělostřelectvo i obrněná vozidla, aby zabránila zásobování nepřítele municí a potlačila palebná stanoviště.

Přesouváme se v obrněných vozidlech. Nyní probíhá redislokace. Bojovníci Luhanské republiky pracují v nových směrech. Ofenziva pokračuje po celé délce luhanské fronty. Manévr poskytuje výhodu – nepřítel neví, co má očekávat.

Přihlaste se k odběru našich stránek na sociálních sítích. „Watch“ – Telegram a Yandex.Zen, Vesti.Ru – Odnoklassniki, VKontakte, Yandex.Zen a Telegram.

3 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Mirek
11. 4. 2022 08:28
ZMann
11. 4. 2022 11:08
Odpovědět  Mirek

Pod priemyselnou zónou závodu „Azovstaľ“ sa nachádza 24 km tunelov v hĺbke 30 metrov. Nachádza sa tu aj tajné zariadenie NATO „PIT-404“ a tajné biologické laboratórium NATO s biologickými zbraňami.Bunker má systém s pancierovou ochranou. Vnútri je 240 cudzincov vrátane dôstojníkov NATO a Francúzskej légie, ako aj personál biolaboratória. A tiež ochrana z osobného práporu „Azov“ Rinata Achmetova — 3000 ľudí.V laboratóriách zariadenia „PIT-404“ sa uskutočňovali testy na vytvorenie biologických zbraní. A obyvatelia Mariupoľu mohli byť (a s najväčšou pravdepodobnosťou aj boli) v týchto testoch „pokusnými králikmi“…….
Zdroj: NEWSFRONT.

Mirek
11. 4. 2022 15:29
Odpovědět  ZMann

Nesmírně uvěřitelné! Plně a slepě důvěřuju a už se bojim!

VAL
11. 4. 2022 17:31
Odpovědět  Mirek

Jejda! Další zprávy pro Kavárnu. Titulky:
Dalších 160 ukrajinských mariňáků se vzdalo v Mariupolu.***Zelenského poradce: Ru-sko získává miliardu dolarů každý den jen z Ropy.***Paradoxy sankční války – kurs rublu roste.***Speciální síly ruské gardy zneškodnily v charkovské oblasti více než 400 kg TNT.***Šéf DLR Pušilin oznámil úplné osvobození přístavu Mariupol.***Budapešt je připravena platit za ruský plyn v rublech.***Proč se Evropa připravuje na hladové nepokoje***Tahle poslední zpráva je ale moc dobrá, žejo? To jim to panečku nandáme! To bude Pu-tin zkroušenej!

ladik
11. 4. 2022 18:44
Odpovědět  VAL

Samé dobré ZZZzprávy!

VAL
11. 4. 2022 16:33
Odpovědět  Mirek

Rakety „Kalibr“ na okraji Dněpropetrovska zničily vybavení protiletadlové raketové divize S-300, které bylo dodáno kyjevskému režimu jedné z evropských zemí. Zasaženy byly také čtyřii zařízení S-300 a až 25 příslušníků ukrajinských ozbrojených sil,“ uvedl Konašenkov. V důsledku toho se ukázalo, že v Dněpropetrovsku našli protivzdušnou obranu S-300 přivezenou ze Slovenska (ve skutečnosti z Československa, které se rozdělilo). A síly RF ji zničily raketovým úderem. Slováci dali Kyjevu systém, který si ponechali, ale nepoužívali, a místo toho dostali systém American Patriot. Všichni na Ukrajině podnikají,“ říká Bashirov. (_!_)

Božena
11. 4. 2022 18:54
Odpovědět  VAL

Zdroj?

VAL
12. 4. 2022 12:14
Odpovědět  Božena

Různé ru-ské zdroje, takže si nepamatuji z kterého z těchto přesně:
politnavigator.net
ria.ru
anna-news.info
fondsk.ru
kp.ru/online/
smi2.ru (najdete tam odkazy na další rusweby)
agentura.ru (opoziční)
Původně jsem jich měl víc, ale pak jsem to probral. No a pak ještě chodím na weby dalších 16-ti států, bych si to porovnal. Vynikající mezinárodní „konspirační“ web — voltairnet.org — jsem objevil včera. A vynikající je proto že – hele, to zjistíte sama, proč.
Zjistil jsem že nejvíce lžou (ve smyslu vymýšlet si) Chocholové, Pšonci a Češi a že Ru-sové spíše zamlčují, než že by si vymýšleli. Takže tak.

Burák
11. 4. 2022 18:19
Odpovědět  Mirek

Oni to psali v konsomolském časopisu Pravda, tudíž to musí být pravda:o))) Fakt jsem nečekal, že se svazáci vrátí…

US Navy
11. 4. 2022 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Twl, tak to je prdel… Rusáky si stěžuje na okrádání civilů. ???

Věra Nem
11. 4. 2022 11:31
Odpovědět  US Navy

US Navy,to máte pěkně vypatlaný mozek,ovšem,jestli vůbec nějaký máte,ale dle vašeho vyjádření tak zřejmě ne!

VAL
11. 4. 2022 16:06
Odpovědět  US Navy

Moc hezkej nick, smrkáči. Takovej puberťáckej. Ale třeba to rozchodíš.

Burák
11. 4. 2022 18:31
Odpovědět  VAL

No nevím, po vyhlášení sankcí nebude mít ani mléko, aby dorostl. Od roku 2014 čtu články o Azovu a psali o nich i v Kanadě, USA, Británii, Francii nebo Německu, takže se asi těžko jednalo o ruskou propagandu. Navíc jsou k dispozici videa, kde mají za sebou obrázky Bandery nebo jak rádi mlátí někoho národnosti ruské. Je toho celá řada fašistické znaky nevyjímaje a dnes nám po pouhé měsíční nalejvárně bude nějaký škvrně tvrdit opak. Dělá se mi s toho schvalování nacismu zle. A to mého kamaráda kdysi zatkli na německých hranicích, když měl na motorce helmu wermachtu ale bez jakýchkoliv znaků. Takže kdysi vadil i tvar helmy a dnes nevadí ani hajlování.

US Navy
12. 4. 2022 11:56
Odpovědět  Burák

Ty zkurvené koště rusácké. Co by jsi chtěl dělat s rusáky než je řezat hlava nehlava. Rusak už měl být dávno v plynu…

US Navy
12. 4. 2022 11:28
Odpovědět  VAL

Možná tvá matka byla v pubertě když tě počala za gram vodky od Ivana v 68 roce.