nezařazené

Ukrajinský prezident odhaluje šance na válku s Ruskem

I když je vyhlídka na konflikt nepravděpodobná, řekl Zelenskyj, pokud by vypuklo nepřátelství, Kyjev by zavedl stanné právo.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil za nepravděpodobný scénář, že by mezi jeho zemí a Ruskem vypukla “plnohodnotná válka”. Pokud by však došlo k “vojenské akci proti Ukrajině a eskalaci konfliktu”, jeho vláda by zavedla válečný stav, prozradil v úterý ve velkém projevu k národu.

“Věříme, že nedojde k válce proti Ukrajině a že nedojde k rozsáhlé eskalaci ze strany Ruské federace,” oznámil Zelenskyj.

Kyjev vyzývá Moskvu k pomoci při řešení konfliktu prostřednictvím dialogu v jakémkoli formátu, dodal prezident. Dále zdůraznil, že Ukrajina musí bránit svou suverenitu.

Kromě toho prezident prozradil, že Kyjev zvažuje přerušení diplomatických styků s Ruskem na žádost jeho ministerstva zahraničí. Dodal, že bude “nyní pracovat na této otázce, a nejen na této otázce, ale také na našich účinných opatřeních týkajících se eskalace ze strany Ruské federace”.

ČTĚTE VÍCE: Ruský parlament ratifikoval dohody o Donbasu
Zelenského výroky následovaly po pondělním pozdním rozhodnutí Moskvy oficiálně uznat Doněckou lidovou republiku (DLR) a Luganskou lidovou republiku (LLR) za nezávislé státy.

Ruský prezident Vladimir Putin tak reagoval na dřívější výzvy separatistických republik k uznání, které byly učiněny v souvislosti s tím, co tyto republiky označily za hrozící ukrajinskou invazi. Představitelé DLR a LLR vyjádřili naději, že navázání oficiálních vztahů s Moskvou odvrátí vojenskou katastrofu v regionu.

V posledních dnech se region nebezpečně přiblížil k totálnímu konfliktu, varovali představitelé donbaských republik s odkazem na zesílené ostřelování ze strany ukrajinské armády. A podle ruské federální bezpečnostní služby FSB dva projektily údajně vypálené kyjevskými silami v sobotu dokonce dopadly na ruské území, ačkoli nedošlo k žádným obětem. Ukrajina trvá na tom, že její síly střely nevystřelily.

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Razer
22. 2. 2022 18:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelensky na Mnichovské konferenci 20. února prohlásil, že Ukrajina může vystoupit z dohody, v níž se zřekla své části jaderného odkazu SSSR (jaderných zbraní), z Budapešťského memoranda.
V Kremlu se musely rozhoukat všechny alarmy! Putin tuto skutečnost dokonce zmínil ve svém proslovu. To by bylo stejné, jako kdyby jaderné zbraně získali hrdlořezové z islámského státu.
Takovou šílenost nemůže Rusko na svém dvorku dopustit. Myslím, že Zelenský právě zpečetil osud zbytku Ukrajiny.

BB Rad
22. 2. 2022 21:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle to co mluví- ta ze- hlava 404*- tak to je pouze a jenom cvičená opička bojící se o svůj mrzký živútek ,který asi nebude mít dlouhého trvání. Sociopatní BLB bez šance. S pohledem zpět se jeví ještě v horším postavení, nežli politici ČR
SVOLOČ !