Ukrajinská neonacistická skupina připravuje pro muslimské bojovníky kulky „naložené vepřovým sádlem“.

2á.2.2022 Čečenští „orkové“ nepůjdou do nebe, tvrdí Národní garda v xenofobním poselství

Ukrajinská Národní garda vyvolala v neděli pobouření tím, že zveřejnila hrubé video zaměřené na muslimské ruské bojovníky. Twitter nakonec zprávu označil za „nenávistný obsah“.  

Na kotouči bylo vidět, jak voják namáčí hroty nábojů do vepřového sádla, než je vloží do zásobníku.

Muž, který údajně patří k krajně pravicovému nacionalistickému praporu Azov, to zřejmě myslel jako hrozbu pro náboženské muslimy účastnící se ruské vojenské ofenzívy na Ukrajině. Vepřové maso je v islámu považováno za nečisté, takže muslimové zabití kulkami by údajně nemohli vstoupit do nebe.

Krátký klip byl zveřejněn oficiálním účtem Ukrajinské národní gardy, která v roce 2014 zakotvila prapor Azov. Je slyšet, jak voják provádějící rituál říká: „Muslimští přátelé, v naší zemi vás nepustí do nebe.“ Voják měl na hlavě kuklu, aby si zakryl obličej.

Podle popisu byla hrozba namířena proti „Kadyrovským orkům“ . Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov vyzdvihl účast jednotek ze své domovské provincie na ruském útoku na Ukrajinu, zveřejnil videa svých mužů na sociálních sítích, chválil jejich příspěvek a vyzval Ukrajince, aby se vzdali.

Čečensko je většinově muslimská republika na jihu Ruska, která je známá udatností svých bojovníků. 

Používání „kulek s vepřovým šněrováním“ k vyhrožování muslimům není ukrajinským vynálezem. Firma se sídlem v Idahu se v roce 2013 dostala na titulní stránky novin , když nabídla tento typ munice Američanům bojujícím proti islamistickým teroristům.

Dalším produktem založeným na stejné myšlence byl olej na zbraně, který podle anonymního výrobce obsahoval 13 % vepřového tuku. Objevily se  zvěsti , že to použil tým Navy SEAL, který zabil Usámu Bin Ládina, ačkoli je to s největší pravděpodobností městský mýtus. Organizace Watchdog sledující projevy nenávisti kritizovaly oba produkty jako zjevné případy islamofobie.

Twitter označil ukrajinské video za „nenávistný obsah“, který porušuje jeho pravidla, ale přesto mu umožnil zůstat na své platformě. „Twitter rozhodl, že může být ve veřejném zájmu, aby Tweet zůstal dostupný,“ stojí v oznámení.

Rusko zahájilo vojenskou operaci proti Ukrajině minulý čtvrtek a tvrdilo, že je to nezbytné k ochraně odtržených republik Doněck a Lugansk před útoky přicházejícími z Ukrajiny. Jedním z deklarovaných cílů ruské ofenzívy bylo „denacifikovat“ Ukrajinu, rozdrtit mocenskou základnu radikálních nacionalistů a jejich organizací, jako je prapor Azov.

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
28. 2. 2022 12:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud jdou muslimští kadyrovci zabíjet SVINĚ z pravého sektoru aj., proč by se měli bát kulky se sádlem?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$