Ukrajina vstoupí do Unie s Ruskem

Jako Jihozápadní federální okruh, nebo jako spojenecký stát – technická otázka.

Minimum pro Ukrajinu: novinky ze světa Putinovy ​​diplomacie. 

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov odpověděl na otázku ohledně postoje svého šéfa k dnešní prezentaci na Ukrajině: 

“Putin poblahopřeje Zelenskému k jeho prvním úspěchům při řešení vnitřního konfliktu na jihovýchodní Ukrajině a při jeho prvních úspěších v normalizaci rusko-ukrajinských vztahů.”

*** 

Ve skutečnosti, Putin není v žádném spěchu, aby uznal Zelenského jako hlavu svrchovaného státu, jako rovného sobě. Ale stále uznává samotnou Ukrajinu jako stát. 
Ale to vše není bez výhrad a také to není  navždy. Putin to nemyslí zle: ….každý má šanci být lepší.

Novému kyjevskému klaunovi je stručně popsána cesta s „minimálním plánem“, po jeho splnění bude alespoň uznáván jako existující a vhodný pro dialog. A o čem je tento potenciální dialog? 

To je jednoduché. Stačí si jen uvědomit, že prioritou Putinovy ​​politiky od roku 2012 (to je oficiálně, ale tak to bylo vždy) je sjednocení ruských zemí ve formátu euroasijské integrace. 
S povinným zapojením Ukrajiny, bez níž tato integrace není zcela úplná. 

Sloučení zemí – však není dobýváním a ani násilné, povinné přistoupení. 

Toto je postupné pokračování politiky Sovětského svazu. A to předpokládá svrchované a dobrovolné sjednocení zúčastněných subjektů do jediného prostoru. 

A za tímto účelem musí být subjekt znovusjednocení suverénní a schopný – tj. porozumět svému zájmu, řídit se jím a být schopen ho uvést do praxe. 
Ukrajina do tohoto stavu má….  oh … tak daleko. 

Ale Rusko ji potřebuje. Celou. Jako Jihozápadní federální okruh nebo jako spojenecký stát – to je jenom technická otázka. A tento dialektický rozpor („nemožné, ale nutné“) Rusko vyřeší. Toto je jediný možný dialog se všemi Zelenskými.

http://www.iarex.ru/news/66583.html

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
20. 5. 2019 22:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrá zpráva,….jak jinak zde, že?

Editor
20. 5. 2019 23:57
Odpovědět  Janinna

Pokud by se to povedlo, tak znám hodně lidí, kteří by se posrali na souvrati i na úvrati, napříč i podél 🙂