Ukrajina tvrdí, že v Kyjevě byla ostřelována výšková obytná budova

Hlášený incident se odehrál uprostřed probíhající ruské vojenské operace v zemi

Ukrajinské pohotovostní služby oznámily , že v sobotu ráno zasáhla raketa výškový obytný komplex v západní části hlavního města Kyjeva. Hlášený incident se odehrál uprostřed probíhající ruské vojenské operace v zemi.

Ukrajinští představitelé zveřejnili na sociálních sítích fotografie částečně zničené budovy. Řekli, že záchranáři evakuují obyvatele a pracují na určení počtu obětí.

Záchranné služby také sdílely to, co řekly, že jde o video, na kterém raketa zasáhla budovu. Nebylo jasné, odkud se raketa vzala, a RT nemohla nezávisle ověřit záběry.

Ukrajinští představitelé a média již dříve uvedli, že protivzdušná obrana země reaguje na ruská letadla operující nad Kyjevem. Moskva hlášený incident nekomentovala. Rusko dříve tvrdilo, že zasahuje pouze vojenská místa, jako jsou letiště a radarové stanice, a nikoli civilisty. Kyjevské mezinárodní letiště Igora Sikorského (Zhuliany) není daleko od místa, kde raketa údajně dopadla.

Rusko zaútočilo na svého souseda ve čtvrtek časně ráno a tvrdilo, že tento krok byl nezbytný k obraně lidu Doněcké a Luganské lidové republiky (DPR a LPR), které se odtrhly od Ukrajiny krátce po převratu v Kyjevě v roce 2014. Ukrajina uvedla, že útok byl zcela nevyprovokovaný, a požádala o pomoc mezinárodní společenství.

Ruská armáda v pátek uvedla, že její jednotky obsadily letiště poblíž Kyjeva a začaly město obkličovat. Ukrajina ztrátu letiště nepotvrdila, ale stáhla do hlavního města další obrněné jednotky, které se připravovaly na obranu města. Ukrajinští představitelé hlásili sporadické přestřelky na předměstích.

Prezident Zelenskij v sobotu ráno řekl, že Ukrajinci se nevzdají a budou nadále vzdorovat ruské ofenzívě

sdíletj na