Krize UKRAJINAnezařazené

Ukrajina ostřeluje Doněck kazetovou municí

Ukrajina ostřeluje Doněck kazetovou municí – úřady
Při sobotním nočním ostřelování byly zasaženy civilní cíle, uvedli místní představitelé.

Ukrajinské síly údajně vypálily kazetovou munici na město Doněck a zasáhly soukromou rezidenci, univerzitu a další civilní cíle.

V sobotu večer byly na centrum města vypáleny čtyři náboje 155mm kazetových bomb, které vyvolaly požáry ve třech čtvrtích, uvedlo Společné centrum pro kontrolu a koordinaci (JCCC) Doněcké lidové republiky (DLR). Kazetová munice údajně explodovala ve vzduchu. 

Po ostřelování hořela Doněcká ekonomická a obchodní univerzita, uvedl starosta Doněcku Alexej Kulemzin v příspěvku na Telegramu. Požáry byly hlášeny také v bytových domech.

Ostřelování přichází poté, co v pondělí při ukrajinském bombardování zahynuli nejméně tři lidé a deset jich bylo zraněno. Při ostřelování zahynul další civilista v nedalekém městě, uvedl JCCC.

Kazetovou munici zakázalo více než 100 zemí kvůli jejím ničivým účinkům na civilní obyvatelstvo. Kazetové střely jsou obvykle navrženy tak, aby se otevřely ve vzduchu a uvolnily desítky nebo dokonce stovky submunice, která může výbušninami zasypat velkou oblast. Mají tendenci vykazovat vysokou míru selhání, což vytváří riziko pro civilní obyvatelstvo v důsledku nevybuchlé munice ještě možná desítky let po skončení konfliktu.


Doněck a další města Donbasu jsou od roku 2014, kdy se region po Západem podporovaném puči v ukrajinském hlavním městě odtrhl od Kyjeva, pod neustálými ukrajinskými útoky, které si vyžádaly mnoho civilních obětí. V průběhu let ukrajinská armáda vybudovala kolem cit. území silně opevněné pozice. Útoky zesílily po zahájení vojenské operace Moskvy proti Kyjevu v únoru 2022, při níž zahynuly desítky civilistů a která přinesla velké škody na infrastruktuře.

Doněcká lidová republika se stala součástí Ruska loni v říjnu spolu s Luganskou lidovou republikou a Záporožskou a Chersonskou oblastí na základě referend, v nichž se místní obyvatelstvo drtivou většinou vyslovilo pro tento krok.
https://n9.cl/vpg5eb

Translated with DeepL

Translated with DeepL

sdílet na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
miro
6. 8. 2023 11:38
Ohodnotit příspěvek :
     

POSLECHNĚTE SI PJAKINA
https://vk.com/video351663392_456239425

Frank1
7. 8. 2023 11:28
Odpovědět  miro

Na pul druhe hodiny nemam cas. Da se to rici za pul hodiny!

Mike
6. 8. 2023 12:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Slaboch vždy bojuje zbaběle. Na sobě rovného si netroufne, tak dělá svaly na civilisty.

sizok
6. 8. 2023 13:06
Odpovědět  Mike

A bude toho přibývat.

Frank
6. 8. 2023 14:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak na co Rusové stále čekají?

6. 8. 2023 17:07
Odpovědět  Frank

Na ten správný okamžik. Zatím ji stahují ze skladů k linii fronty.

Jaroslavem
6. 8. 2023 14:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak ty ukronácky trošku ozařte a bude klid

ANTIUKRAJINEC
6. 8. 2023 17:00
Ohodnotit příspěvek :
     

stačí jeden Kinjal na sklad tohoto bordela a je vymalovaný-a ukmíči dostanou ochutnat vlastní medicínu

Markýza
6. 8. 2023 20:03
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Už lítají:

Ukrajinská strana uviedla, že počas nočných raketových útokov Rusko použilo tri hypersonické rakety Kinžal. Ukrajinské velenie tentoraz nezverejňuje správy, že najmenej jeden z nich bol zostrelený.
Celý text tady:

https://1url.cz/BuWaU

Markýza
6. 8. 2023 20:10
Odpovědět  Markýza

Tady je dnes zajímavá celá stránka, proto ji sem dávám komplet a užijte si!
https://sk.news-front.info/

Jaris
7. 8. 2023 03:36
Odpovědět  Markýza

Jsem zvedava, jak na to budou reagovat Francouzi. Nezda se mi, ze by to nechali projit jen tak hladce a bez odezvy. Hrozi totiz, ze se vzbouri proti kolonistum zbytek africkych statu.
Na jednu stranu tu svobodu Africanum preji, ale na druhou stranu je znamo, ze neumi vest statni zalezitosti a jsou nachylni ke korupci az je prvni euforie ze svobody opusti. To muze Afriku privest do neuveritelneho chaosu jak to bylo napriklad v Zimbawe. No a JAR je na tom podobne.To co tam provadeji cernosi bilym se da nazvat brutalni genocidou bilych PRACOVITYCH lidi. Cernosi si neumi vladnout a je jen na nich, zda se to nekdy nauci.

zuza
7. 8. 2023 12:44
Odpovědět  Jaris

už sa mstia, zatiaľ Rusom – dodali ukronacistom rakety dlho doletu, nech nimi zabíjajú civilov v Rusku. Na Niger si netrúfnu, radšej na nich poštvú svoje zatiaľ verné psy….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 8. 2023 14:41
Odpovědět  Jaris

Už tuším reagují – zatím snad jen vyhrožují.
A máte pravdu, že Afrika moc neumí řídit stát, ale když se jim to nedovolí zkusit, tak se to nenaučí. A kdoví – třeba to umějí, ale úplně jinak, než my jsme zvyklí. Já kolonialismus dost nesnáším a paradoxně ještě víc ten protekcionistický…….podle mě jedna z nejdůležitějších věcí v jakémkoli kontaktu je – důvěřuj schopnostem souputníka a pomáhej, až když zavolá.

sizok
6. 8. 2023 21:19
Odpovědět  Markýza

Já jsem četl, že jich sestřelili nejméně 10. A stříkacími pistolemi.

7. 8. 2023 15:22
Odpovědět  sizok

Dezinformace. Byli to flusbroky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 8. 2023 20:42

Jestli tím myslíte plastelínu verzatilkou, pak máte správné informace! Jednalo se o vlastenecký šik stařenek z Poltavské oblasti.

7. 8. 2023 22:52
Odpovědět  Markýza

🙂

Karel
6. 8. 2023 20:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina je autorem mnoha válečných zločinů. Toto bombardování je jen jeden z mnoha dalších. Budou strůjci těchto ukrajinských válečných zločinů potrestáni?

Pavel
7. 8. 2023 11:27
Odpovědět  Karel

Ukrajina je vykonavatel, cíle a způsoby vedení boje již dávno plánuje NATO!!! Pokud to chce Rusko zastavit, musí změnit způsob vedení boje. Již dávno neměla zůstat v Kyjevě a regionálních střediscích na západ od řeky Dněpr jedna celá administrativní budova sloužící Ukr. vládě! Chcete boj kazetovou municí dobře, ale přeneseme jej na západ Ukrajiny a pokud nedají poláci a Rumuni spolu s námi pokoj, tak i do těchto center.Je třeba dát jim ochutnat stejnou medicínu jakou krmí východ Ukrajiny od r.2014. NATO spolu s USA vede na Ukrajině válku podle vzoru nacistů, po nás zůstane jen spálená neobyvatelná země !!!Pokud by existoval bůh na něhož se neustále odvolávají ,nepřežil by ani jeden politik na západě!!!

Frank1
7. 8. 2023 11:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad to ani nevi, je zakazano psat, ze tam strili tyhle nebezpecne bomby, ktere jsou mezinarodne zakazane. Poslal je Biden, US hnus prvni tridy.