Trumpovo poslání: zničit jednotu Evropy

Americký prezident Trump navštívil Evropu. V předvečer návštěvy Trump oznámil, že bude kandidovat ve druhém prezidentském období a zřejmě z této pozice mluvil s evropskými vůdci.

Veřejné tajemství

Proč Trump přišel do Evropy, kromě účasti na slavnostních akcích? O tom veřejném tajemství Trump řekl své již před návštěvou, když veřejně podporoval výstup Velké Británie z Evropské unie. 
Trump přišel zničit jednotu Evropy.

Trumpova návštěva v Londýně před rezignací premiérky Theresy Mayové měla zatlačit Británii na konečné řešení „evropské otázky“, což lze učinit se silným zastáncem stažení země z EU, například bývalým ministrem Borisem Johnsonem. 

Trump již vyjádřil přání dát mu opratě pro správu Velké Británie. Po setkání s Trumpem premiérka Theresa Mayová vyjádřila naději, že po Brexitu by dohoda o volném obchodu mezi anglicky mluvícími zeměmi posílila jejich obchodní vztahy, …. A to znamená, že Trump již „převzal“ Londýn.

Hlavním problémem pro Trumpa v Evropě je Německo, kancléřka Angela Merkelová dosáhla bodu, kdy zahrnula Spojené státy do seznamu zemí, které představují hrozbu pro Evropu, spolu s Čínou a Ruskem,… pravda až na třetím místě.

Doktrína národní bezpečnosti USA uvádí, že by neměly dovolit vznik světových center, která by mohla potenciálně napadnout americkou světovou nadvládu, spoléhající se na zdroje, které kontrolují. 
V tomto smyslu je sjednocená Evropa pro Spojené státy stejně nebezpečná jako jednotné Rusko, jednotná Čína nebo jednotná Indie. Smysl politiky „světové demokracie“ Spojených států vychází přesně z doktríny národní bezpečnosti a spočívá v roztříštění všech světových center pod rouškou demokratické emancipace národů, s cílem rozdrobit jejich zdroje. 

Evropa se dnes ukázala být „slabým článkem“, když „Putinovo Rusko“ ukázalo své zuby americkému kojotovi.

Co vědí Putin a Trump?

Sjednocená Evropa by mohla potenciálně představovat nebezpečí pro Spojené státy, pokud Německo bude sledovat nezávislou hospodářskou politiku. Tato německá politika je vyjádřena v energetické spolupráci
s Ruskem, symbolizovanou plynovodem Nord Stream 2, který je ve výstavbě. 

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo právě znovu vyjádřil naději, že Evropa/Německo se vzdá energetické spolupráce s Ruskem – jako politicky nebezpečné a obrátí se k „bezpečným projektům“ – a to třebaže předraženým, ale americkým!, hlavně LNG. 

Jinými slovy, buď se Evropa vzdá, nebo se rozpadne podle britské varianty.

Ničit Evropu budou Spojené státy, podle všeho co vidíme, přes Polsko – přes tuto “duši Evropy” podle Trumpa.
Podle odborníků bude Washington povzbuzovat Polsko k tomu, aby převzalo aktivnější roli na Ukrajině, aby se připojilo k historickým právům ukrajinského dědictví kvůli slabosti režimu Kyjeva a jeho banderovské nepřijatelnosti pro Varšavu. 

Je možné uzavřít smlouvu Spojených států s Polskem – analogem anglo-polského paktu z 25. srpna 1939, která posloužila jako přímý důvod pro útok Hitlera na Polsko 1. září téhož roku. 

Když americký ministr zahraničí Mike Pompeo vyjadřuje naději na ukončení výstavby SP-2, vyvstává otázka:

O čem mluvil s Putinem a Lavrovem v Soči? 
Že Rusko bude mít prospěch z rozpadu Evropy?
Že také dostane něco?… například vliv v postsovětském prostoru?

Obecně platí, že prezident Trump je nyní v ringu s celým balíkem problémů:
….  od Středního východu s Íránem, Afghánistánem, Venezuelou, Severní Koreou až po Čínu s Huawei. 

Zaručený úspěch Trampovi slibuje pouze „Ukrainagate“:
Generální prokurátor William Barr začíná s protiopatřením „případu Burisma“ a zásahu bývalého prezidenta Porošenka do amerických voleb. Tyto kroky jsou namířeny proti ex-viceprezidentovi Joe Bidenovi. 

Zvláštní prokurátor Robert Muller, který kdysi vyhrožoval prezidentovi Trumpovi, odešel „do důchodu“ a sám je „v hledáčku“: je podezřelý z porušení litery a ducha zákona.

Zdá se, že Moskva čeká na to, jak skončí Trumpův pokus zničit Evropu, a jak se západní „příbuzní“ mezi sebou dohodnou. Zatímco SP-2 je ve výstavbě, Moskva bude pravděpodobně čekat. 

A jen Trump a Putin vědí, jak to skončí.

https://topwar.ru/158715-tramp-v-evrope.html

sdílet na