nezařazenépolitika

Trump out, Big Pharma in: Nejlepší manažeři Moderny patří mezi 400 nejbohatších na seznamu Forbesu

Dva zakládající členové a špičkový investor ve společnosti tento týden pronikli do katalogu americké prosperity. Seznam mapuje 400 nejbohatších občanů podle čistého jmění a nyní mezi jeho první investory patří předseda a spoluzakladatel Moderny Noubar Afeyan, další spoluzakladatel Robert Langer a Timothy Springer. Všichni tři se údajně pyšní čistým jměním nejméně 3,5 miliardy dolarů na každého.

Zatímco všichni tři zůstávají hluboko pod headlinery na seznamu 400 mezi nimi Jeff Bezos, Mark Zuckerberg a Elon Musk, byli do katalogu zařazeni díky rozsáhlé celosvětové očkovací kampani proti Covid-19, díky níž Moderna obchodovala s vládami po celém světě a miliardy dolarů nakonec pocházejí od daňových poplatníků. 

Springer se umístil na nejvyšší pozici ze všech tří a obsadil 176. místo s čistým jměním 5,9 miliardy dolarů. Následoval Ageyan, který se pyšnil 5 miliardami dolarů na 212. místě, zatímco Langer zaostal těsně za 4,9 miliardami dolarů, čímž se umístil o 10 míst níže na 222. místě.

Personál Moderny rozbil seznam, stejně jako bývalý americký prezident Donald Trump tento týden přišel o své místo, ačkoli exprezident údajně zůstává miliardářem.

Nově nalezené bohatství exekutorů Moderny se neprojevilo dobře u mnoha on line pozorovatelů, někteří viděli masivní farmaceutickou korporaci, která využívá zdravotní krizi k získání obscénních úrovní bohatství a využívání světové populace jako zajateckého trhu, ze kterého lze vytáhnout miliardy. Jiní také poznamenali, že velké částky daňových dolarů šly na vývoj součástí vakcíny společnosti.

“Americká vláda zaplatila vývoj vakcíny Moderna proti Covid ve výši 1,4 miliardy USD a poté americká vláda nakoupila vakcíny Moderna, aby nám je dala,”  napsala na Twitter reportérka Amy Maxmen a sarkasticky dodala: “Blahopřejeme zakladatelům Moderny k výroběke vstupu na Seznam miliardářů Forbes! “

https://bit.ly/2YsHd8A

Trump je mimo 400 nejlepších na žebříčků nejbohatších časopisů Forbesu, vzrušuje kritiky … ale stále má hodnotu miliard

Kritici bývalého prezidenta Donalda Trumpa slavili s radostí, že Forbes poprvé za 25 let vypadl ze seznamu Forbes 400.

Forbes to oznámil v úterním článku, kde přiznali, že Trump je „stejně bohatý jako před rokem“, když se na seznamu umístil na 399, ale jeho jmění od začátku pandemie kleslo o 600 milionů dolarů. Odhadují, že jeho bohatství bude činit 2,5 miliardy dolarů, což je o 400 milionů méně, než by byl seznam omezen. 

Trumpovy velké investice do „velkoměstských nemovitostí“  jsou tím, v čem zpráva částečně zpomaluje jeho pandemické problémy, protože přísné předpisy a odstávky způsobily překážky v podnicích, jako jsou hotely a kluby. 

Trumpovo finanční postavení by však nemělo být velkým překvapením, protože už několik let klesá na seznamu Forbes, od té doby, co obrátil svou pozornost z mediálního a realitního obchodu na politiku. 

Za Trumpovým pádem na seznam stojí i odmítnutí zbavit se majetku, když získal prezidentský úřad. Trump uvedl, že drží svá aktiva na svém místě a může řídit své společnosti současně, zatímco jako prezidentem v dny před nástupem do funkce.

“Vlastně bych mohl současně provozovat svoji firmu a řídit vládu,” řekl tehdy. “Nelíbí se mi, jak to vypadá, ale kdybych chtěl, dokázal bych to.” Byl bych jediný, kdo by to dokázal. “

Navzdory tomu, že skutečný pokles je relativní jsou Trumpovy hodnoty zdánlivě nevyhnutelné, jeho nejhlasnější kritici rychle oslavili oznámení Forbes, přičemž někteří aktivisté dokonce tvrdili, že se „zlomil“.

Bez ohledu na to, že je už měsíce mimo a nemá přístup ke svému obvyklému výstupu na Twitteru, Trump se soustředil na politiku. I když nepotvrdil další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, řekl, že se rozhodl, ale pokračovalt ve vydávání politických prohlášení, schvalování a účasti na shromážděních.

sdíletj na