Trump tvrdí, že Rusku dala hypersonickou technologii Obamova administrativa

10. února v Bílém domě pronesl americký prezident Donald Trump při obchodní poradě projev týkající se amerického rozpočtu na fiskální rok 2021 a také hypersonických zbraní.

Ohledně těch hypersonických zbraní Trump řekl, že Rusko, které je jedinou zemí, která už takovou technologii nasazuje, ji ve skutečnosti dostalo od Obamovy administrativy, přičemž USA nepracovaly na žádném jejím rozvoji.

Trump se rovněž chvástal pokrokem dosaženým v jaderných zbraních a tím, že jak Čína, tak Rusko by se chtěly vyhnout dalším závodům ve zbrojení.

„Teď souběžně, jak Rusko, tak Čína s námi chtějí vyjednávat o zastavení takového šílenství utrácení miliard a miliard dolarů za jaderné zbraně. Ale jediným způsobem jak postupovat, než budeme takovou smlouvu mít, je zatím vytvářet ty nejsilnější jaderné síly rozmístěné všude na světě, neboť jak víte, v posledních letech jsme své atomovky velice modernizovali.

Nakupujeme ale nové. Máme super-rychlé rakety, ohromný počet takových super-rychlých. S těmi je umlčíme „super-rychle“, tam, kde jsou, tam s nimi skoncujeme čtyři, pět, šest a sedm krát rychleji než obyčejnými raketami. Potřebujeme to, protože zase, Rusové nějaké takové mají. Neřeknu vám, jak se k nim dostali. Údajně se k nim dostali z plánů Obamovy administrativy, když jsme je dělali. A to je moc špatné. Není to dobré. Ale tak k tomu došlo. A jak víte, i Čína na tom dělá.“

To je ale stejné iluzionistické představení k sebeklamu, jako když bývalý americký národně bezpečnostní poradce John Bolton tvrdil, že ty hypersonické technologie Rusko ukradlo od USA.

V srpnu 2019 po incidentu s údajnou explozí rakety u ruského pobřeží Bolton řekl, že „tam něco jasně hrozně špatně dopadlo,“ to rovněž ukazuje, že Rusko „pořád utrácí na obranu dost na to, aby nejen modernizovalo svůj jaderný arzenál, nýbrž aby postavili nové druhy nosičů, hypersonické kluzáky, hypersonické křižující střely, což je do velké míry ukradeno z amerických technologií.“

Časový rozvrh přístupu k hypersonickým zbraním je ve Washingtonu tudíž následující:

  • Původně jak média, tak oficiální činitelé tyto zbraně zlehčovali slovy, že jde prostě o určitou pohádku a nic takového neexistuje;
  • Pak, když bylo jasné, že existují, začala se šířit zpráva tvrdící, že ač je to pravda, tak stejně nefungují, „jak je to inzerováno,“ a že ve skutečnosti nejsou ani hypersonické;
  • Když proběhly jejich úspěšné testy a ukázalo se, že opravdu umí létat hypersonickými rychlostmi, začaly se objevovat zprávy, že Rusko bude mít „jen“ 60 hypersonických střel schopných nést jadernou hlavici;
  • Když byla hypersonické technologie potvrzena jako skutečná, zjevně s tím, že počet ruských hypersonických střel bude „dostatečný“, tak se přišlo na to, že Moskva tu technologii ve skutečnosti ukradla od USA. Washington teď nalévá ohromné sumy do pokusů to dohnat, protože asi přišli o svoji technologii, když jim ji Rusko „ukradlo“.
  • Teď nakonec Trump odhalil, že to byla ve skutečnosti Obamova administrativa, kdo Rusku tu hypersonickou technologii dal, a nejspíš si bývalý americký prezident Barack Obama nechal tajemství hypersonické technologie pro sebe a odmítl se o ni rozdělit se zbytkem USA.

Kromě toho je návrh amerického rozpočtu na 4,8 bilionech $. Z toho 705 miliard $ je pro ministerstvo obrany.

Kosmické síly dostanou 111 miliard $, aby financovaly základní nábor personálu pro USSF včetně personálu pro centra vývoje doktríny, testování a výcviku pro tuto novu ozbrojenou sílu. USSF si uvědomuje, že existující kosmické síly v blízké budoucnosti chtějí postoupit za Letectvo a vystupňovat to v příštích několika letech k dalším komponentům, aby tak řešily tyto rostoucí hrozby a udržely si strategickou převahu. Rozpočet rovněž naroste Agentuře kosmického vývoje, která byla zřízena v roce 2019, aby posilovala inovace rozšířeným využíváním prosperujícího domácího komerčního kosmického sektoru, a US Kosmické velitelství, které by mohly využít síly a kapacity USSF.

Ve vývoji hypersonických zbraní se předpokládá, že se bude muset rozpočet navýšit na 3,2 miliardy $.

Rozpočet podporuje větší testování operačních letů nezbytných pro rychlejší získání plného operačního nasazení schopných zbraňových systémů, které budou schopny bezprecedentního ofenzivního úderu v mnoha bojových doménách.

3,2 miliardy $ je poněkud dost velké financování na to, aby se urychlil vývoj technologie, kterou USA údajně už měly a poskytly ji Rusku.

Zdroj: https://southfront.org/trump-claims-obama-administration-gave-hypersonic-technology-to-russia/

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
12. 2. 2020 21:41
Ohodnotit příspěvek :
     

:)) chi, chi… hezký obrázek:))
Když technologie měli a mají, proč už se dávno nepochlubili?

Editor
12. 2. 2020 23:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě mě napadlo… možná se chvástá proto, že v Rusku začali pracovat na integraci „Kinžalu“ do výzbroje Bílé labutě.
Už tento rok – doladují podrobnosti. Ale to se jedná o běžný Tu-160.
Další věc je Tu-160M ​​a Tu-160M2 nové konstrukce – byly vyvinuty s ohledem na použití nové munice, a nejspíše to nebudou jen Kinžaly, ale také Zirkony … a možná další. o kterých se zatím nemluví. A vsadím se, že už je Rusko má.

Editor
12. 2. 2020 23:41
Odpovědět  Janinna

třeba to pověsí na ochotnika a bude …

Editor
12. 2. 2020 23:59
Odpovědět  scipio

Hele taky se ti líbí?… ty Bílé labutě

Editor
13. 2. 2020 00:03
Odpovědět  Janinna

Mě se nejvíc líbí MIG-29 a SU-27

Editor
13. 2. 2020 00:09
Odpovědět  scipio

Hmm, dobrý vkus:))… ale ta labut… je nádherná, elegantní, .. jako labut