Triády, Hong kong, Čína, Západ a pračka na peníze

Vlkův  úvod:

Včera  mi přišla mimořádně zajímavá mailová reakce  na  článek  od  ????  ohledně  Hong  Kongu. 
Tak zajímavá,  že  jsem se promptně  dotázal  autora  na to zda  bych ji nejlépe  celou  nebo alespon  část  mohl vydat na  Kose. K  mému  velkému překvapení  ten souhlas  přišel. Takže Kosa má  nového autora. Takového, kterého by nikdy nečekal a troufnu si tvrdit, že ještě méně by to čekal on  sám.
Svět je ale plný překvapení.
A překvapením nepochybně bude pro čtenáře i to, co se Hong Kongu a situaci v něm dozví od znalce a insidera. Ale už  jsem toho sám, co by  neználek a naiva napsal víc  než  dost. Čas předat slovo!!!!.

_____

Zaznamenal jsem , že aktivně popisujete dění v Hong Kongu. Ne, že bych se chtěl vychloubat, ale mám v Hong Kongu své obchodní zájmy  a  blízce  kooperuji se zámožnými mistními lidmi a mám tam osobního dlouholetého spolehlivého partnera, se kterým jsem zrovna minulý týden v Česku řešil náš business  a díky tomu vím o tamní situaci dost.

Proto bych připojil několik poznámek:
Hongkong kontroluji triády přes 200 let. Vše a každý co tam něco znamená, je jejím členem. Bez triád se tam nepohne ani stéblo trávy. Proto i mí partneři jsou v triádách, normálně mi to řekli. Ano koukal jsem jako blázen, když mi to řekli. (Zatím oni z triád dodržuji smlouvy více než všichni čeští partneři).

Nebudu Vás zatěžovat jejich popisem boje gangů v enklávě před rokem 1997, ani tím jak do triád museli vstoupit už v 16ti letech a co museli dělat. Nicméně všichni se shodli na tom , že brutální válka gangů v britském Hongkongu byla zlomena čínskými represemi a likvidací nejodbojnějších gangů čínskou vládou
do roku 2005. Od té doby čínská vláda se zbytkem triád má dohody o tom, jak tyto organizace nebudou narušovat čínskou jurisdikci a byly jim stanoveny mantinely jejich činnosti.

Prosím pane vlku, Honkong je pod naprostou kontrolou kontinentální Číny a tzv. demokracie a volnost jsou pouze fíkově listy, kryjíci naprostou čínskou kontrolu už přes 20 let. Proto, jsou všechny tzv. volby tam manipulované a kontrolované . Občané Honkongu tudíž o nějakou demokracii nemohou přijít, neboť se tam žádná nevyskytuje a z demokracie a staré dobré Británie jim tam zůstala pouze jízda vlevo, britský právní systém a angličtina. Kontrolu nad Honkongem provádí spřátelené bohaté rodiny z triád po dohodě s ČLR , neboť je to výhodné pro všechny.

A teď k demonstracím:
Hongkong je gigantická pračka na peníze, kterou proudí peníze ze Západu do Činy a zpět.
K těmto operacím se často používají, řekněme nestandardní, peněžní machinace, jež vyžadují obcházení evropských i jiných daňových zákonů, jež jsou ale více méně tolerovány.
V celém Hongkongu se dají dělat operace, za které Vás v jiných zemích (nejen v Číně) zavřou. Komunistům
v Číně, ale i Britům tento systém vyhovoval, a měli spolu celá léta modus operandi jak spolupracovat.

Protesty spustil, tzv. zákon o extradici, kdy se správkyně Hongkongu snažila, zavést zákon, který je běžný – extradici za daňové zločiny. ( Ano tlak na daňové ráje řešila i G20 a dorazil i do Hongkongu ).

Zábavné je, že se stále komentuje, že by se nešťastní obyvatelé Hongkongu měli vydávat do věznic Číny,
ale extradice se měla týkat všech zemí!

To znamená, že za praní peněz se mělo vydávat i do Británie, na Taiwan, do USA (!) , do EU a pod.
Ne jenom do Číny.
Konkrétně – jeden nejbohatší jedinec se dostal do situace, že by byl vydán, světe div se, na Taiwan! Ne do Číny!
Čínští komunisti s praním peněz tolik problému nemají!

Pane vlku nebudu  Vás unavovat jménem toho bohatého jedince z Honkongu, který použil 55. mil. USD, aby vyvolal protesty a zachránil si kůži., protože Vám to jméno nic neřekne.

A teď otázka za 100 bodov:
Mohl dotyčný protestovat, proti zákonu o extradici tím , že se brání vydáni na Taiwan?

No nemohl. Je stokrát lepší zafinancovat protesty s pohádkou, jak se bráníte vydání do Číny a jak bráníte demokracii, protože v geopolitické válce Číny s USA je toto karta, která Vás může zachránit. Třeba můžete dostat politický azyl.

( Fakt si všichni myslíte, že honkongské věznice jsou méně brutální než čínské ?)

A tak chlap, který dělal mraky obchodů s kontinentální Čínou, dnes platí protesty.

Ostatní vlivné hongkongské rodiny samozřejmě nesou nelibě chaos a bordel, který nastal, protože to ohrožuje business as usual, jak se říká. Proto jejich část triád nastoupila a začala brutálním způsobem napadat protestující. Navíc tato část vlivných rodin, slíbila čínským komunistům, že zavede pořádek, když celý chaos vznikl rozkolem v triádách .

To co vidíte, je více méně, válka gangů , která tam probíhala už v roce 1980, ale tenkrát se to nefotilo na mobily. Samozřejmě mezi protestujícími jsou i idealističtí lidé, věřící v demokracii , ale to na podstatě sporu nemění nic. Samozřejmě i tito lide jsou a budou obětí bojů, ale to byli i v osmdesátých letech.

Takže pane vlku, nejde primárně o boj o demokracii a snahu zlotřilé Činy utáhnout šrouby v Honkongu,
ale o válku rodin v triádách. Čína pane íVlku , nepotřebuje utahovat v HK šrouby, protože už je dávno utáhla
a kontroluje tam vše. Opakuji vše, bez ohledu na to jak to z venku vypadá. Honkong už bez Číny neexistuje.

No a proč se neprotestuje na Západě pane Vlku?
Oni Britové či Američani si odstaví tu gigantickou pračku na peníze, která vyhovuje i části západní elity?
To snad ani Vy nepředpokládáte.

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/07/23/triady-hong-kong-cina-zapad-a-pracka-na-penize/

sdíletj na