To už je moc! Dezinformační týdeník Respekt: “Česko by se mělo omluvit za holokaust!”

To už je moc! Dezinformační týdeník Respekt:

“Česko by se mělo omluvit za holokaust!”

Médium tuneláře Bakaly a bojovníka proti Benešovým dekretům Karla Schwarzenberga ztrácí zábrany –
a půdu pod nohama.

Naprostá nehoráznost! Týdeník Respekt vyzval premiéra České republiky Andreje Babiše, aby se omluvil za holokaust. Přesně se stalo toto:

Aktivistický novinář Respektu Ondřej Kundra napsal na sociální síť Twitter:
“Zeptal jsem se ho (premiéra Andreje Babiše, pozn. red.), co si myslí o možné omluvě Česka za holokaust. Odpověď AB (premiéra Andreje Babiše, pozn. red.) se mi nedaří týden získat.“

Obskurní výzva novináře dezinformačního impéria miliardáře  Zdeňka  Bakaly, kterého prezident republiky označil za tuneláře, přichází v době, kdy Německo přepisuje historii pod praporem rozptylování viny za své válečné zločiny.

Dlouholetým majitelem týdeníku Respekt byl Karel Schwarzenberg (TOP 09), který prosazuje nároky sudetských Němců a šlechty na majetek, zkonfiskovaný po válce Benešovými dekrety. 
Týdeník Respekt je považován za stranický list TOP 09.


Před pár dny vyšla kniha Zwischen Prag und Nicolsburg (mezi Prahou a Mikulovem) kde autoři pro německé reviziniostické vydavatelství Adalbert Stifter Verein obviňují Čechy, ze spolupachatelství na holokaustu, když údajně “dobrovolně a z vlastní iniciativy zakládali židovská ghetta”.

Češi začali holokaust, tvrdí nová německá kniha pod záštitou německé ambasády. Tschechische faschistenbande? Vydavatel knihy napojen na landsmanšaft a českou politikuHistorie? Kdo si to má pamatovat!

Součástí německého tlaku na revizi historie je zpochybňování úlohy Rudé armády (osvobození Osvětimi), zpochybnění památky Lidic, nebo pokus převést odpovědnost za rozpoutání 2. světové války na Sovětský svaz.

Jako by Německo cítilo, že nemůže vládnou Nové Evropě, dokud nepřepíše historii tak, že to bude vypadat, že II. světová válka vlastně nebyla, nebo že šlo jen o nějakou trochu větší hospodskou rvačku.

Loni v září Evropský parlament z iniciativy Německa přijal Usnesení o paměti evropských národů, který byl Sovětský svaz obviněn za spolupachatele a spoluviníka rozpoutání II. sv. války. Ruský prezident Putin se razantně ohradil a zveřejnil dokumenty, zcela vyvracející německé tvrzení.


Novinář Ondřej Kundra patří mezi nejagresivnější propagandisty mediálního impéria Zdeňka Bakaly, jehož je dezinformační týdeník Respekt vlajkovou lodí. Ve svém apelu na premiéra Babiše se Kundra odvolává na to, že se “nizozemský premiér také omluvil”.


Co řekl Holanďan

Nizozemský premiér Mark Rutte řekl: “Zatímco někteří nizozemští úředníci během nacistické okupace odolávali, příliš mnoho z nich prostě dělalo, co jim bylo řečeno. Omlouvám jménem vlády za jednání vlády v té době. Žádná slova nemohou popsat něco tak obrovského a hrozného jako holocaust.” řekl Rutte na pamětní akci u příležitosti k 75. výročí sovobození koncentračního tábora Osvětim Rudou armádou.

Ze šesti milionů Židů zavražděných Německem v holocaustu jich asi 100 tisíc pocházelo z Nizozemska.

Nizozemský premiér o holokaustu ZDE


Otázka novináře Kundry na premiéra Babiše nese všechny známky “pokroucenosti” – má racionální základ, ale zcela opomíjí historický kontext i situaci, ve které nizozemský premiér svou omluvu pronesl.

Obsazení Nizozemska Německem bylo součástí tzv. Blitzkriegu (květen 1940). Hitler do čela říšského komisaře Nizozemska dosadil bývalého rakouského kancléře Seyß-Inquarta. S režimem spolupracovala místní nacistická strana Nationaal-Socialistische Beweging v čele s Antonem Adriaanem Mussertem, který získal titul „vůdce nizozemského lidu“.

Holokaust a německá okupace Nizozemska


Německé agresi za II. světové války padlo za oběť 365 tisíc Čechů, z toho podle odhadů asi polovinu židů. Zatímco se omluva nizozemské premiéra vztahuje spíše k obludnosti holokaustu a roli nizozemských nacistů,
v Čechách spíše rezonuje otázka Benešových dekretů.Jako že Osvětim osvobodili Němci? Obludné prohlášení Evropské unie o táboře smrti: Ani slovo o Rudé armádě. Nic o Německu, které v táboře vyvraždilo dva miliony Židů. Kdo zastaví přepisování historie?

Bakalovo impériem na prodej

Bakalovo impérium hospodaří podle některých zdrojů v hluboké ztrátě a lze očekávat, že agresivita titulů ještě poroste.

Budova vydavatelství Economia (pod které spadají tituly jako Respekt, Hospodářské noviny, Aktuálně.cz…) za posledních pár týdny dvakrát hořela. Policie vyšetřuje miliardáře Bakalu v souvislosti miliardovými podvody,
k nimž mohlo dojí ohledně privatizace ostravských dolů (OKD). Bakala se skrývá ve Švýcarsku.

Vydavatelství Economia je prý na prodej, zájemce podle dostupných informací žádný není.

https://bit.ly/39gpWj1

sdíletj na