nezařazené

To jsou určitě fámy… !!!!!

Možné důsledky převodu zlatých a devizových rezerv Ruské federace pro obnovu Ukrajiny.

Jakov Kedmi

Zdroj (vydání Brief – blízké Kremlu) říká, že v případě převodu zlatých a devizových rezerv Ruské federace na obnovu Ukrajiny, i když bude převod částečný, dojde k okamžitému zastavení dodávek plynu pro 100 % evropských spotřebitelů. 

Poté bude zničena ukrajinská GTS a budou vypnuty dodávky ropy a plynu přes území Běloruska. 

Po konečném dokončení speciální operace budou muset spotřebitelé v EU urychleně spustit plynovod Nord Stream 2 a také znovu vyjednat smlouvy o plynu za ceny blízké spotovým trhům.

DOPLNĚNO:

Borrell vyzval k převodu ruských rezerv zmrazených v EU na Ukrajinu

Země EU by měly zvážit stažení zmrazených devizových rezerv Ruska, aby pomohly znovu vybudovat Ukrajinu po vojenské operaci. 

Tento návrh předložil v rozhovoru pro Financial Times šéf evropské diplomacie Josep Borrell. 

Podle něj nepůjde o bezprecedentní krok, protože Spojené státy dříve vyčlenily 3,5 miliardy dolarů ze zmrazených aktiv Centrální banky Afghánistánu na humanitární pomoc a kompenzace plateb rodinám obětí útoků z 11. září. Diplomat upozornil, že by bylo logické uvažovat o podobném opatření se zmrazenými prostředky Ruska.

“Někdo mi musí vysvětlit, proč je tento [výběr rezerv] dobrý pro afghánské peníze a špatný pro ruské,“ řekl Borrell.

Diplomat se domnívá, že otázka, jak zaplatit obnovu Ukrajiny, je pro Evropskou unii jednou z klíčových politických otázek.

Předtím Oleg Ustenko, ekonomický poradce ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, řekl, že úřady očekávají, že obdrží část zmrazeného a zabaveného majetku Ruska na obnovu ekonomiky a infrastruktury. Podle něj lze hovořit o částce 400-500 mld. USD

Tato částka zahrnuje aktiva Centrální banky Ruska zmrazená v západních zemích ve výši 300 mld. USD. Podle ekonomického poradce může Ukrajina získat další 100 miliard dolarů ze zmrazených aktiv nejužšího okruhu ruského prezidenta Vladimira Putina.

https://news.ru/europe/borrel-predlozhil-pe…rezervy-rossii/

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
9. 5. 2022 21:50
Ohodnotit příspěvek :
     

..pche, to je toho! Zachrání nás US plyn dodávaný promptně v dostatečném množství a za cenu menší než malou, takříkajíc za hubičku.. akorát ještě nevíme, kdo a kam bude hubičkovat.

Albi
10. 5. 2022 09:30
Odpovědět  Boomer

Žádné obavy, oni nám to včas řeknou. 🙂

zdena
9. 5. 2022 21:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozumím tomu dobře, že světová banka hodlá zlaté rezervy Ruska u ní složené věnovat na obnbovu Ukrajiny bez souhlasu Ruska ? Nebo v tom mám hokej ?

Boomer
9. 5. 2022 22:08
Odpovědět  zdena

.. to jen takový osvědčený způsob legalizace nakradeného.

zdena
9. 5. 2022 22:45
Odpovědět  Janinna

Děkuju, Janinno, já to koumala a koumala a nic nemohla vykoumat 🙂

Pozor
9. 5. 2022 22:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Borel a západ zabúdajú na jednu veľmi dôležitú vec, Rusko nie je Afganistan, odpoveď Ruska bude tvrdá a zničujúca pre západ. Kto sa hrá s ohňom väčšinou sa popáli.

zdena
9. 5. 2022 22:53
Odpovědět  Pozor

no právě…. z Afghánistánu Američani přece nahonem utekli a pak Afghánce ještě okradli a teď nutí EU udělat to samé ?To nemá logiku…. to jsou dvě naprosti odlišné situace. Společná je jenom příležitost to udělat. Nic víc. Jen ta příležitost.

Boomer
10. 5. 2022 09:50
Odpovědět  zdena

..první lajně vykradli fyzicky afghánskou banku místní potentáti, když brali roha, virtuálně ji dorazili spojenci, poté co vzali roha. Důkladnost musí bejt..

zdena
9. 5. 2022 22:48
Ohodnotit příspěvek :
     

No tak v tom případě BUDE PRO RUSKO NEJJEDNODUŠŠÍ SI UKRAJINU ROVNOU PONECHAT ne ? Když už to stejně budou platit…. 🙂 🙂 🙂

Ladislav
10. 5. 2022 06:11
Odpovědět  zdena

Taky to tak bude! Ukrajina zmizí!

Boomer
10. 5. 2022 09:52
Odpovědět  Ladislav

..inu, když tak koukám do historie, po každé válce se překreslovaly mapy.