nezařazené

To je partička v čele dnešního velitelského shromáždění – Jaroslav Štefec

To je partička v čele dnešního velitelského shromáždění toho, čemu se čistě ze zvyku říká “Armáda české republiky” a co by mělo být podle zákona schopno bránit tuto těžce zkoušenou zemi a nás, její občany!

Jediné, co mě napadá při pohledu na tu bídu a zoufalství, snad kromě hořkého povzdechnutí “Bůh s námi!”, je zvolání “Běda mužům, kterým žena vládne!”, známé ze starých českých pověstí. Abych snad nebyl obviňován ze sexismu nebo nějaké genderové nevyváženosti, dovolím si ho lehce upravit: “Běda mužům, kterým vládnou zaprodanci a baby!”

Úplně největší katastrofou pro bezpečnost ČR je ale aktuální náčelník instituce, která si říká “Generální štáb”. Pečlivě jsem si pročetl jeho slova a plyne z nich jediné – nezná ani zákony tohoto státu, ani (což je překvapivé) znění Severoatlantické smlouvy. A co je podstatné, má jen velmi mlhavé ponětí o tom, co je vlastně armáda, jak by měla fungovat a co je třeba udělat pro její obnovu.


sdílet na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
23. 11. 2022 15:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Naprosto skvěle jsem se při informaci o tomto tzv. velitelském shromáždění bavil. Generálové, ordonancové, dezolátní špenáti. V podstatě odpad společnosti. Prý na něj dorazil i ten chromej jouda na kriplkáře. Říkám si, na co si tihle deklasovaní špenáti vlastně hrají, když stejně udělají pouze to, co jim nařídí jejich americký pán. Krom toho Polsko mohutně zbrojí a je to jediná země, která má vůči nám územní nároky. Již teď požaduje skoro 400 hektarů našeho teritoria, výhledově celé Těšínsko. Co by asi tahle parta deklasovaných a dezolátních jelit, armáda České republiky, dělala, kdyby Pšonek zaútočil ? Vydržel by Švejk klást odpor alespoň půl hodiny ?

me2d44
23. 11. 2022 17:19
Odpovědět  Teuton

Viděl jsem to už začátkem devadesátek. Na jednotku nám přišla první emise “demokraticky vzdělaných” absolventů Brněnské akadenie. Donutit je k tomu, aby zvládli zkoušky do pohotovostního systému a začali plnit, co mají – nadlidský úkol. A na Vánoce a Silvestra chtěli volno (na úkor starých fotrů několika dětí, protože “maminka by to nerozdýchala” – je to dodnes). A komu chcete dneska oponovat, když máte ve zbrani z 30 000 vojáků jen 4500 ve zbrani (a z toho 1500 na “misích”) – chraň Bůh, aby přišla živelná katastrofa, tu jsme nezvládali, ani když nás v armádě bylo se záklaďáky přes 300 000!

Ratus
23. 11. 2022 21:40
Odpovědět  me2d44

Nevím zda nepíši blbost mám modrou na páteř,ale napadlo mě zda to nemůže
být tak,že těch 4500 ve zbrani vycvičí třeba každý 20 dalších? V nějakém
zrychleném výcviku na kanonfutr.Je to jen úvaha.

Ratus
23. 11. 2022 21:27
Odpovědět  Teuton

Zadejte si na Youtube válka mezi Českem a Polskem.Je to sice fikce,ale modelová
situace jak by to mohlo probíhat.
Nijak dobře bychom nedopadli když naše armáda se do toho sálu počítám vlezla celá.

Albi
24. 11. 2022 03:07
Odpovědět  Teuton

Pšonek nemusí útočit. Pšonek požádá nebo poručí a čs-ukr premiér dá.
Proč ne, jeho ta zem není.

Frankie
24. 11. 2022 13:11
Odpovědět  Teuton

Toho starého kripla, který se otočil jako korouhvička, museli zvednout a držet jako loutku, aby nespadl pod stůl. Naše operetní armáda by neubránila ani kozí chlívek. A ti slavní jenerálové by jako první zalezli do bunkrů jako krysy. Vždyť většina z nich neuběhne ani 100 metrů. Byl jsem na vojně u tankového pluku na štábu a co se týká těch páptrdů a jejich myšlení, tak se u nich nic nezměnilo kromě toho, že dnes lezou do řití někomu jinému. Zkrátka gumy, které umí bojovat, ale jen v kancelářích na mapách.

Teuton
23. 11. 2022 16:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Hele, a víte, co by mne navíc zajímalo ? Kdyby špenátům, chci říct vojákům “naší” armády, jejich americký šéf nařídil, aby zahájili palbu na nespokojené a demonstrující české spoluobčany, třeba někdy příště na Václaváku či Letenské pláni, stříleli by ? Mám pocit, že tihle trapní a stupidní Švejci mají tak vymytý mozek a propláchnutou palici, že by Čechy klidně na americký rozkaz zmasakrovali.

Gales
23. 11. 2022 17:51
Odpovědět  Teuton

Prej mají jeden granát pro deset vojáků.

me2d44
23. 11. 2022 18:00
Odpovědět  Teuton

Nezlobím se na Vás (jsem kapitán v důchodu), dneska jim říkám skoro stejně. Jednoho si bývalka pozvala, aby mi rozbil hubu (prý 3x v Avganistánu u spec.jednotek). No mne trenéři učili, že když se mi blokují kolena, musím zůstat jako poslední na nohách – ustál to 20 vteřin, než lehnul. Druhý den se přišel omluvit s šesti lahvemi modrého Portugalu – a sťali jsme se jak Dáni, nepřátelství skončilo. Když se zeptal, kdo mne to naučil, tak jsem jen konstatoval: “vás neučili Musado? – mne celou školu!”

Pavel K
23. 11. 2022 19:05
Odpovědět  me2d44

🙋‍♂️ 👍 👍 👍 👍 👍
Dobrá práce.

Pavel
24. 11. 2022 08:33
Odpovědět  Teuton

To si piš, že by stříleli!!! Proto bylo nutné zlikvidovat základní vojenskou službu. I když to byli 18 až 20 letí kluci, nikdy by nestříleli do vlastních rodičů a sourozenců!!!Nahradili je žoldáky, vymyli jim mozky a těm v zájmu jejich žoldů jsme ukradení! Ti splní rozkaz i když bude nesmyslný a brutální!Tak jako za “tatíčka” Masaryka ve 20 letech,tehdy armáda a policie neváhali střílet do demonstrantů i když tam byli rodinní příslušníci horníků a dělníků včetně žen a dětí!!!

Pavel K
23. 11. 2022 16:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Tvl to se nedá poslouchat. No tady by se mohli Mašíni předvést, jak že to mysleli s tím odbojem, tolik cílů na jednom fleku. Co už si jiného přát a zase nic.

Ratus
23. 11. 2022 21:32
Odpovědět  Pavel K

To jo.A dvě zbloudilé rakety zatím zabily dva neviné chudáky.Škoda každé rány co padne
vedle.

Frankie
24. 11. 2022 13:05
Odpovědět  Ratus

A byly opravdu zbloudilé anebo ukroši chtěli vyprovokovat válku, kde by se zapojilo celé NATO?

José
23. 11. 2022 16:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebuďte vyděšení, podle všeho generál Armagedon začal úřadovat. To, co tu vidíte je jen hrst plev ve větru…

me2d44
23. 11. 2022 17:39
Odpovědět  José

Uvidíme, až doběhne Rasputica – bahno v polích. Pak se, myslím, bude západ divit i nohama. Říká se “Nedráždi hada bosou nohou” a kamarád v osadě, kde jsem šerifoval nově příchozí varoval: ” pamatuj, nechtěj nas*tat Medvěda” (Medvěd, Míša, Méďa mi říkali 30 let – nejsem agresivní, byť jsem pruďas, ale proti ruskému medvědu jsem i tak jen kopie -ale ostrá jak feferonka)

Gales
23. 11. 2022 16:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Z ajronetu.. A je to tady! Náčelník generálního štábu AČR prohlásil, že Česko se musí připravit na válku s Ruskem a ve chvíli, kdy vypuknou boje, tak česká armáda prý bude aktivním účastníkem války od první minuty! Fialenkova vláda už podle všeho opravdu počítá se zatažením ČR do války proti Rusku a generální štáb již chystá noty pro změnu doktríny z poziční obrany na chystání otevřené války s Ruskem! Surovikinův Armageddon bude katalyzátorem válečných procesů v Evropě a generální štáby zemí NATO již chystají scénáře na střet s Ruskou armádou!

V procesech řízení na 6. prioritě platí, že na žádné vyšší prioritě nedochází k tak dynamickým procesům a změnám forem řízení jako právě na válečné 6. prioritě. Teprve včera jsme publikovali článek [1] o plánu ruského velení SVO na Ukrajině k provedení plánu tzv. neobyvatelné země, což povede k exodu Ukrajinců do EU v milionových počtech a k následnému rozvratu bezpečnosti a stability EU a už dnes přišel další informační dílek do této konceptuální skládačky, který zaregistrovala i ruská hlavní média.

Spam Teuton
23. 11. 2022 17:28
Odpovědět  Gales

Vždyť tyhle stupidní mouly, které snad ani armádou nazývat nelze, nejde brát vážně. Opravdu motivovaný protivník by z “naší” armády během chvíle udělal hromadu dýmajících exkrementů. Policajty uznávám, tyhle komické kokotky ani omylem.

František
23. 11. 2022 20:36
Odpovědět  Spam Teuton

Jako sportovní střelec jsem byl na policejní střelnici (jiná široko daleko není) svědkem vojenských střeleb. Stříleli z pistolí CZ 63. Sice vím, že to nebyla příliš kvalita, spíš nepovedený šunt, ale ty jejich výsledky byly katastrofální. Lítalo jim to všude, jen ne do terčů. Víc než polovina měli čisté terče. Samopal jim pro jistotu zrušili.

František
24. 11. 2022 00:28
Odpovědět  František

Proč používáš mé jméno?????

Administrátor
P.A.Semi
24. 11. 2022 01:51
Odpovědět  František

Máte mít něco specifického… Prostě se může také jmenovat František?
Jako tu máme hned několik Pavlů…

A Teutonovi bych podotknul, že když má registrovaného uživatele a email, tak když tam má jiný email, tak dostává automaticky předponu “Spam”, že to není ten email, co je registrovaný…
Jenže v téhle automatické ochraně uživatelů je třeba na Pavel a dalších skoro dvacet jmen vyjímka, že se nehlídají, protože jich je tu několik…

Autor
23. 11. 2022 20:50
Odpovědět  Gales

No a co tam jako budou dělat? Sanitáře? Chránit sklady? Žvanit mohou co chtějí, ale vždycky rozhodovala realita. Podívejte se na sankce, měly zničit Rusko, ale to se na ně připravovalo dlouho. Ne vše dotáhli do konce, budou mít problémy, ale tady? Prý o nich přemýšleli také dlouho. A co udělali u nás? Prdlajs. Jen začali vechno zdražovat a zdražovat. V podstatě nejsou pořádní vojáci, není pořádné bezproblémové vybavení a co bylo se odeslalo na Ukrajinu. Poláci si koupili raději jihokorejské tanky, než americké nebo německé … Rusům pak stačí chvíli vydržet a je vymalováno.
A náše armáda jak by postupovala při obraně země? Asi tak jak jsem viděl na ČT před lety v jediném díle nějaké skupinky “humoru”. Hledala by kolo na cestu do Bratislavy, ovšem pravdou je, že oni přijdou nejspíš právě tamtudy.
Našel jsemm to: Jak by vypadalo, kdyby Česko napadlo Rusko?
https://www.youtube.com/watch?v=fIs6e6vYc_g

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
23. 11. 2022 16:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Typická ukázka současné české armády,na 10 vojáků 20 generálů neschopných řídit
jakoukoliv armádu,které zajímá jen to jak cinknout kdejakou armádní zakázku a namastit
si pěkně svojí kapsu,za takové situace se ještě nejvyšší armádní rychlokvaška nestydí
vykřikovat,že se musíme připravit na velkou válku,jestli tohle slyšel korejský rakeťák Kim,
bude se válet smíchy ještě dalších 14 dní.

me2d44
23. 11. 2022 17:43
Odpovědět  janle57

Co chcete po generálech, kteří se k hodnosti dostali přes modrou knížku. I ta ministrině “Obrny” má v šuplíku generálskou hodnost. A dokud vojákům budou velet nevojáci, není šance na jiný vývoj. Ještě bych chápal ustavení výboru pro kontrolu armády v parlamentu, ale postavit na jeden z nejvyšších postů někoho, kdo neměl v ruce ani násadku verzatilky a neflusal rýží, nebo zrním na cíl? to je ubohost naší politiky. Ministr obrany musí být zkušený voják!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
František
23. 11. 2022 20:41
Odpovědět  me2d44

Taky nechápu, proč tu armádu pořád dávají do rukou babám, úplně pitomým, které akorát dělají ostudu. Snad je to záměr, jak ji totálně zlikvidovat a zesměšnit. Úředníci na ministerstvu mají z těch bab akorát srandu a společně s generály a plukovníky si dělají, co se jim zamane.

Boomer
23. 11. 2022 20:59
Odpovědět  František

..okamžikem vstupu do NATO se stává celý systém velení armády od ministra po frajtra pimprlovým divadlem. Takže ministrem obrany může být i pacifista. Jen musí vědět, co je subordinace a kde začíná ta jeho..

koumi
24. 11. 2022 11:14
Odpovědět  me2d44

Jakápak ministrně obrany, je to ministrně útoku,

All
23. 11. 2022 17:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Přál bych si číst myšlenky těch důstojníků a generálů těch dole v zasedačce,co hledí před sebe na ten výkvět jdiocie s tou baboujagou pometlem.Nechají se taky uhranout,všichni určitě nikoliv a raději se půjdou rychle vysrat na WC.

me2d44
23. 11. 2022 18:11
Odpovědět  All

Uklidním Vás. Taky jsem kdysi měl černé myšlenky. Zatímco o rok, dva mladší – a neschopnější, už dostali majora, já byl na vidlici kapitán/praporčík – bez nároku na povýšení. Já si z toho udělal pozitivum: ve staročeštině se “prý” místo “j” psalo “g” – no a po chvíli přemýšlení, na magora jsem ještě rozumově nedospěl -m a tím se držím, jako doživotní kapitán, dodnes.

Vomáčka
23. 11. 2022 22:03
Ohodnotit příspěvek :
     

…..Ko ko ko ko dák……

23. 11. 2022 22:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Katastrofa a tohle všechno živíme, odpad zadarmo drahý… kolik mají ti Generálové, kterých máme snad stovku, výplaty? Počet obyvatel jako velkoměsto , generálů jako Rusko. …. pak nám tvrdí že nemaj na důchody… všechno propustit , zrušit renty…

Petr
23. 11. 2022 22:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Náčelník gen . štábu a nebo blbec !!??? Taky Vás to napadlo !?

Frankie
23. 11. 2022 22:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Afroameričanová je typickým příkladem, že u nás se může stát ministrem kdejaký idi.ot. Ty její žvásty se opravdu nedají poslouchat. Proti komu chce ta pitomá bezdětná káča bojovat? Ukrajina napadla raketami Polsko a ta blbka řekne, že je třeba více sankcí na Rusko. Jak dlouho si necháme takovou chátrou likvidovat naši republiku?