„To je něco, co bychom neměli tolerovat.“ Ministr Petříček se tvrdě vyslovil proti Rusku 06.03.2019 17:51

Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal ministr zahraničí a čerstvý místopředseda ČSSD Tomáš Petříček. Na rozhlasových vlnách zdůraznil, že Ruská federace představuje hrozbu pro EU. Unie podle Petříčka není tím hráčem, který narušuje hranice svých sousedů, zatímco o Rusku se totéž říct nedá. Věnoval se také návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) v Bílém domě.

V úvodu věnoval pár slov kauze nevpuštění ruského diplomata Andreje Kuzněcova do Česka. „Já toto nechci komentovat, my to budeme řešit diplomatickou cestou,“ zaznělo z úst hosta. Témat k jednání prý mají obě strany dost a dost. Česká republika se snaží o korektní vztahy s Ruskou federací, ale máme také nějakou společnou evropskou pozici. Musíme reagovat na to, když je porušováno mezinárodní právo. „V tuto chvíli mám pocit, že to nejsme my, že to není Evropská unie, kdo má chuť rozporovat hranice ve svém okolí,“ zaznělo z úst šéfa české diplomacie.

Petříček si stojí za tím, že Ruská federace představuje pro EU riziko. „Rusko narušuje suverenitu svých sousedů, porušuje mezinárodní právo, používá nové typy ovlivňování zahraničí včetně šíření dezinformací na území Evropské unie. Myslím, že to je něco, co bychom neměli tolerovat,“ řekl jasně Petříček.

Poté se věnoval cestě premiéra Andreje Babiše do USA. „Víme, že ta debata bude směřovat především na spolupráci v oblasti bezpečnosti,“ uvedl ministr s tím, že přijde řeč i na kybernetické či hybridní hrozby. Premiéru Babišovi otevřelo dveře do Bílého domu to, že vláda bere vážně kybernetické hrozby.

Na stole prý bude i vývoj situace v Afghánistánu či další spolupráce Česka a USA v oblasti rozvoje našich obranných kapacit.

V obecné rovině poznamenal, že cílem české zahraniční politiky je, aby svět byl bezpečnější. Problém prý chceme řešit především cestou dialogu. To je jeden z důvodů, proč by rád k jednomu jednacímu stolu v Praze dostal prezidenta USA Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina. Cesta k tomu však může být dlouhá. Tak či tak je prý pro Česko téma odzbrojování důležité a Praha je podle Petříčka připravena na jakoukoli konferenci k tomuto tématu.

Nakonec pronesl pár slov k plánům francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který volá po hlubší integraci EU.

„Já vnímám otevřený dopis prezidenta Macrona jako začátek volební kampaně ve Francii. … Rozhodně nesouhlasím s tím, aby se jakákoli témata migrace spojovala s vylučováním ze Schengenu,“ zdůraznil Petříček. Pojďme lépe dělat to, co už EU dělá a až potom se zabývejme něčím, co by bylo možné dělat navíc. Na otevření debaty o dalším směřování EU však nevidí nic špatného. V květnových volbách do Evropského parlamentu prý voliči sami ukážou, co jim je nejbližší.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-je-neco-co-bychom-nemeli-tolerovat-Ministr-Petricek-se-tvrde-vyslovil-proti-Rusku-572943


sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
6. 3. 2019 20:55
Ohodnotit příspěvek :
     

probanderovský zmetek, nevidí si do pusy. Dělá Čechům jenom ostudu. Bože myslela jsem, že po herci s jeho manželkou nadrženou na pořádné samce, už horšího ministra zahraničí mít nemůžeme… a heleďme… ono jo.
Malej Petr s velkým egem.

Editor
6. 3. 2019 22:52
Odpovědět  Janinna

To je nešťastný ministerstvo, co tam bylo blbců, počínaje služebním pivem, pak polskej trouba, carda retarda, přihřátej vondra, šláfenberg a zadolárek, to je plejáda hňupů.

Editor
6. 3. 2019 23:02
Odpovědět  scipio

Jo, hezky si je vypsal. takhle když to vidím před očima, tak to opravdu není normální kdo všechno se na tenhle post dostal. Až to vypadá, čím horší, tím důležitější funkce. Jak v kocourkově. Přesně plejáda hňupů. Ani ne tak nešťastný, jako obsazovaný tím nejhorším co naše věrchuška vyškrábne ze svého středu.

Editor
6. 3. 2019 23:07
Odpovědět  Janinna

Ještě tam byl Šedivý, Kavan a tuším Kovanda, ty se chovali relativně rozumně. Dneska by se mi tam asi nejvíc líbil Kmoníček, to je skutečný diplomat a ne atrapa. Nejvíc se tam cpou šmejdi, protože se hodně jezdí a na to jsou hodně vysoký diety a malá útrata, protože většinu hradí hostitelská země. Létá se buď speciálem nebo s nejvyšším komfortem linkou.

Editor
6. 3. 2019 23:19
Odpovědět  scipio

Kmoníček by nebyl špatný, ale ten by neprošel, protože by ho chtěl i Zeman. Dopadlo by to jako s ušmudlanou Šabatkou, prezident prosazoval Křečka – ten alespoň ví o čem mluví, a šup natruc tam máme tu havlistku, která se neumí ani vyžvejknout. Musím popravdě říct, že nemám ve zvyku kritizovat někoho vizáž, ale takhle nechutnou ženskou jako je ona, to se jen tak nevidí, fakt vypadá jak šmudla nemytá, ty umaštěný vlasy, … a ještě je i hloupá.
Jo a Kavan, ten byl taky dobrý a musím říct, že i teď když ho nááááhodou pozvou do televize, tak má velice rozumné názory.
Musím ti odpovědět vždycky tady vzadu, na hlavní stránce mi nejde komentář přidat. Asi se mi to rozbilo.

Editor
6. 3. 2019 23:24
Odpovědět  Janinna

Šabatovou tam procpali pohrobci opilce Letiště, zejména lidovci a TOP a socdemáci, ti skutečně na potvoru Zemanovi. Tam jim nevím proč do toho hodil vidle Varvařovský demisí a nahonem nevymysleli nikoho, Křeček jim hodně vadil jednak kvůli činžím, takže lobby domácích zafungovala a hlavně tím, že tomu právu opravdu rozumí.

Editor
6. 3. 2019 23:28
Odpovědět  scipio

No dyť jo, vždyť říkám, a ona je vlastně neodvolatelná, nebo jak to je? Nebo to má přiklepnutý na tolik let, že se ji jen tak nezbavíme. Taky škůdce.

Editor
6. 3. 2019 23:33
Odpovědět  Janinna

V době, kdy ještě žila s Uhlem za hluboké totality byli oba údajně napojený na Rote Armee Fraktion a vrchní opilec a služební pivo prý měli docela hoňku, aby je Němci po 90 roce nechtěli dostat do paciček.

Editor
6. 3. 2019 23:38
Odpovědět  scipio

To jako fakt?? No… škoda, že je Němčouři nechtěli, neškodila by teď tady.

Editor
7. 3. 2019 00:26
Odpovědět  Janinna

oni je chtěli, ale Letiště je nechtěl dát. Jdu spát, čau