The Sun: smrtící ruské ponorky „ukryté“ v hlubinách Atlantiku

Britskou armádu vyděsily v hloubce ponořené ruské ponorky projektu Borej, které v Atlantském oceánu plní „zlověstné úkoly“, uvádí britský list The Sun.

Británie dostala strach: proč se desítky smrtících ruských jaderných ponorek třídy Borej ukrývaly v hlubinách Atlantiku? Nepochybně ukázat vojenské odhodlání Ruska vůči NATO. Ponorky projektu Borej jsou schopné nést nejnovější nadzvukové zirkony a zasáhnout cíle na vzdálenost 11 000 kilometrů.

Desítky strategických jaderných ponorek Projektu 955 Borej 4. generace Vladimira Putina se ponořují neobvykle hluboko do Norského moře poblíž Británie.

Předpokládá se, že tyto strategické ponorky mohou nést nové hypersonické střely Zircon 3M22.

Vojenský zdroj řekl listu “Mirror”: „Důvod těchto extrémně hloubkových ruských misí zatím není většině analytiků jasný. S největší pravděpodobností se může jednat o pokus Ruska realizovat skrytý přístup do celého Atlantiku.“

“V poslední době se aktivita ruských ponorek zvýšila, stejně jako aktivita většiny ruských ozbrojených sil. Rusové očividně testují odhodlání NATO.“

“V současné době se Rusko snaží co nejvíce demonstrovat svou sílu a vliv na celém světě. To platí zejména o jeho severní flotile, která hraje rozhodující roli při zajišťování přístupu Ruska k Atlantiku.“

Situace je velmi alarmující

Ruské ponorky se obvykle neponoří hlouběji než 400 metrů a jejich maximální hloubka potápění je asi 900 metrů. Tentokrát se rozhodly ponořit do více než 500 metrů, což mezi britskou armádou vyvolalo obavy. Vojenský expert Bruce Jones řekl našim novinám:

„Postoj ruské armády je již několik měsíců alarmující. Svědčí o tom například nedávné vybudování ruské vojenské síly na hranicích s Ukrajinou. Nejnovější krok Ruska s ponorkami může být jednoduše „škádlení“ NATO a znervóznění členů aliance. Ale v každém případě to rozhodně znamená eskalaci ruských vojenských příprav. Zvláště je třeba poznamenat, že nyní věnují zvláštní pozornost hlubinným operacím, a tím zvyšují utajení akcí jejich ponorkové flotily.“

Během summitu G7 na začátku letošního roku zazněly obavy, že by na pobřeží Cornwallu, kde se summit konal, mohla hlídkovat ruská ponorka s řízenými střelami.

V té době zprávy tvrdily, že královské letectvo provádělo „neobvyklé“ operace ve vodách a vzdušném prostoru kolem této oblasti, což vyvolávalo obavy, že něco není v pořádku.

The Sun oznámil, že byl vytvořen „ocelový prsten“ za 30 milionů liber, který zahrnoval dokonce použití letadlové lodi Prince of Wales, aby byla zajištěna bezpečnost summitu.

Jak informoval americký časopis The Washington Examiner, námořní a letecké síly NATO se zapojily do samostatných operací, jejichž cílem je čelit vnímaným bezpečnostním hrozbám, které představují Rusové. To zahrnovalo zvýšenou aktivitu amerického námořnictva, britského námořního a letectva a francouzských protiponorkových letadel.

The Washington Examiner zejména tvrdil, že průzkumné letadlo RAF P-8 Poseidon bylo nasazeno 500 mil od jeho základny ve skotském Lossiemouth, „aby provádělo hlídky v malé výšce a rychlosti v oblasti Cornwallu“. Operovalo přímo na britské námořní hranici 12 mil, což naznačuje, že toto průzkumné letadlo mohlo sledovat něco konkrétního.

Rusko v roce 2019 představilo svou první monster ponorku projektu Borej a dostala jméno Kníže Vladimir. Atomová strategická ponorka s jadernými balistickými raketami třídy Borej je schopna odpálit 20 mezikontinentálních atomových raket “Bulava” a může zničit celá města až do vzdálenosti 11 000 kilometrů od místa startu.

Tuto strategickou ruskou ponorku právem nazývají nejsmrtelnější ponorkou na planetě.

https://bit.ly/3xk68a2

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
3. 8. 2021 12:51

Když oni (státy NATO) dělaly to samé celá desetiletí a při tom drancovaly nerostné bohatství po
celé ZEMI, To bylo v pořádku. Teď když je někdo vystraší a oni již nemají dominanci nikde, tak se jím sevřely svěrače.

Michal47
3. 8. 2021 13:37
Odpovědět  krtek

Tak to je, ale pozor, když kobyla dodělává, nejvíce kolem sebe tluče kopyty! Od kolektivního západu můžeme nyní očekávat jen samé sviňárny a podrazy, jeden za druhým! Ale oni už si RF a ČLR s těmi grázly poradí!!

Bozena K
3. 8. 2021 20:50

to je neskutečné, jak NATO dokáže překrucovat fakta…. samozřejmě, že Rusové aktivují své ozbrojené síly, když NATO se přibližuje k jejich hranicím čím dál víc a ohrožuje jejich bezpečnost, vždyž mají základny kolem dokola jejich hranic…. to NATO provokuje Rusy a ne naopak

Borej
3. 8. 2021 22:24

Kto pisal tento clanok?!
Boreje su momentalne len 4 ks (styri) v prevadzke a su nalozene Bulavami a nie inymi raketami!