The New York Times: “Američtí Rusofobové jsou v panice: Donald Trump míní prozradit členy páté kolony v okolí Vladimíra Putina”

V Rusku, ale i v zahraničí se již dlouhá léta skloňuje působení takzvané “páté kolony” – části politiků, inteligence, analytiků a médií, kteří, jemně řečeno, nepracují ve prospěch své země, i když to horlivě prohlašují. Mnoho z nich podezírají, že pracují spíše ve prospěch Spojených států, globalistů, sluníčkářů a jiné “kompetentní”. V samotném Rusku debaty o působení “páté kolony” nabraly nový rozměr v průběhu amerických prezidentských voleb.

Ruští vlastenecky naladění politici, média a analytici příslušníky “páté kolony” obviňují z toho, že otevřeně podporovali Demokraty a Clintonovou a ochotně podněcovali skandály a šířili falešné zprávy a totální lži
o “spolupráci Trumpa s Ruskem”, o míchání se Kremlu do průběhu amerických voleb apod. 

Po dvou letech vyšetřování v USA kompetentní komise vynesla verdikt:… zprávy o ovlivňování amerických voleb Ruskem a o “spolupráci” s Trumpem jsou pouze obyčejné lži, totální bluf.

Nejnověji to potvrdil vlivný americký deník The New York Times, který ještě více rozvířil hladinu tím, že oznámil pozoruhodnou novinku:….. v USA vědí o tom, že v Rusku existuje poměrně rozsáhlá “pátá kolona” financována z různých zahraničních zdrojů a vědí přesná jména politiků v blízkém okolí ruského prezidenta Putina, kteří takříkajíc pracují na “cizího strýce” …

Navíc deník The New York Times uvedl , že Donald Trump brzy hodlá prozradit jména těchto ruských politiků. V USA a Rusku hned zpozorněli:… to je už velmi silná káva.

Americký deník prozradil i některé podrobnosti: v nejbližším okolí Vladimíra Putina působí agent americké tajné služby CIA. Podle The New York Times právě tento agent “vypustil kachnu” o údajných ruských hackerech a nesmysly o ruském ovlivňování průběhu amerických prezidentských voleb v roce 2016.
Podle amerického deníku, tento agent informoval, že ruský prezident Putin je osobně zainteresován /a zapojen/ na tom, aby se podařilo ovlivnit americké volby …

“Největší zdroj informací CIA ohledně ovlivňování amerických voleb Ruskem je člověk blízký Putinovi. 
Právě tato osoba poskytla informaci o účastí Putina na takovém ovlivňování voleb. 
Tento zdroj také poskytl “důkazy”, které umožnily exprezidentovi Barrakovi Obamovi v posledních dnech ve funkci prohlásit, že Putin osobně řídil ruské hackery, kteří se snažili ovlivnit hlasování,” uvádí The New York Times s odvoláním na informace od bývalých příslušníků CIA.

Americký deník zdůraznil, že tento agent už dlouho pracuje pro USA a CIA a vícekrát poskytl důležité informace. A teď Donald Trump míní prozradit jméno tohoto člověka. 
Nebylo by to velké překvapení: tento agent nadělal škody i samotnému americkému prezidentovi. 
The New York Times poukazuje na to, že americké tajné služby se snaží verbovat a využívat ruské politiky,
což také není žádná novinka a různé americké tajné služby to dělají už celá desetiletí.

“Nyní prezident, zdá se, hodlá zveřejnit tajné údaje, aby to využil, jako politickou zbraň. 
Nařízení Trumpa o zveřejnění jmen agentů a spolupracovníků může vážně poškodit CIA a jiné tajné služby, zapříčinit likvidaci zdrojů informací a zničit možnosti k získání tajných informací. Náš úřad bude pečlivě sledovat kroky Barra /amerického ministra spravedlnosti Williama Barra – pozn. aut./ v průběhu jeho vyšetřování,”

cituje americký deník předsedu výboru Sněmovny reprezentantů pro zpravodajské služby Adama Schiffa. 
Podotýká , že podobný postoj má i senátor Angus King.

The New York Times poukazuje na to, že CIA se všemi možnými způsoby snaží zabránit zveřejnění jmen svých agentů a na to využívá své lidi v americké politice a médiích. Snaží se zabránit tomu, aby se provalily všechny výmysly a lži, které se používaly na pořádání špinavé štvavé kampaně proti Rusku a prezidentu Putinovi. 

Deník prozrazuje, že ten “hlavní agent” to není nějaký poskok v administraci ruského prezidenta, ale vysoký úředník, který se účastnil zasedání Rady bezpečnosti Ruska a na poradách prezidenta.

Americký deník připomíná, že na základě výmyslů a lží na Rusko uvalili řadu sankcí, oligarchu Olega Děripasku lžemi a vydíráním donutili prodat svá aktiva a do problémů se dostalo dalších přes dvě desítky ruských oligarchů a samotného Vladimíra Putina dali na černou listinu. Pokud se tato kauza provalí, jak podtrhuje americký deník, CIA může mít velké obavy o bezpečnost a život svého agenta.

Zdroje tohoto amerického deníku vlastně žádnou Ameriku neobjevily: to, že v administraci ruského prezidenta, jakož i v administraci vlády a v různých státních strukturách jsou američtí agenti, ruská média a analytici tvrdí už delší dobu. Některé sociální sítě již zveřejnily seznam takových lidí, kde figurují členové vlády, gubernátoři, ministři, bankéři, finančníci, vysocí státní úředníci a jiní. Někteří z nich mají i cizí občanství. 
Akorát v těchto seznamech není ani jeden voják ruské armády, což je dobrý signál pro Rusko …

Ruské zdroje prozrazují, kteří politici a úředníci mají účty v zahraničních bankách. 
Domácí média občas zmiňují “nesmrtelný” výrok George Soros, který velmi výstižně řekl:

“Jestliže 300 miliard dolarů vašich oligarchů se nachází na účtech
v našich bankách, je sporné, zda je to vaše nebo už naše elita …”

Zatímco The New York Times má seriózní obavy, že Donald Trump prozradí jména mnoha amerických agentů v ruském stanu nebo jména lidí, kteří spolupracují se zahraničím, ruští analytici a média jsou také naladěni poměrně pesimisticky, ale takříkajíc v opačném směru: málo kdo z nich věří, že Donald Trump to opravdu udělá, považují jeho slova za pouhou propagandu a politické triky.

Kdyby Donald Trump opravdu prozradil tato utajovaná jména, hlavy by nezačaly padat pouze v Rusku,
ale bezpochyby i v samotných Spojených státech, hlavně v prostředí politiků, vysokých státních úředníků
a příslušníků tajných služeb. 

A toto je sotva v zájmu amerického prezidenta …

Eugen Rusnák
https://www.hlavnespravy.sk/new-york-times-americki-rusofobi-su-v-panike-donald-trump-mieni-prezradit-clenov-piatej-kolony-v-okoli-vladimira-putina/1785564

https://www.nytimes.com/2019/05/24/us/politics/trump-barr-declassify-intelligence.html?searchResultPosition=2

sdílet na