The National Interest: Rusko se připravuje způsobit Západu vážné ekonomické škody

Rusko chce způsobit vážné ekonomické škody západním zemím, které proti němu zavedly sankce. Tento názor sdílel americký analytik David Hendrickson.

Ukrajinská krize vedla k prudkému zhoršení vztahů mezi Ruskem a západními zeměmi. Na pozadí toho, co se děje, Spojené státy a jejich spojenci uvalili sankce, v důsledku čehož byla zmrazena část devizových rezerv Ruské federace. 

Podle Davida Hendricksona to ruská strana nenechá bez odezvy a je na čase, aby se západní státy začaly připravovat na důsledky.  Informuje o tom The National Interest (NI). 

PolitRussia představuje převyprávění článku.

„Očekáváme otřesy na komoditních trzích souvisejících s energií, kovy a zemědělstvím. Rusko je klíčovým dodavatelem v těchto sektorech a má významnou tržní sílu,“ poznamenávají autoři NI.

V tuto chvíli je těžké předvídat, jaká bude reakce Ruska na sankce. V tomto ohledu je třeba věnovat pozornost slovům ruského prezidenta Vladimira Putina, který přirovnal zabavení majetku Centrální banky Ruské federace s vyhlášením války. David Hendricks věří, že Západ by měl toto prohlášení brát vážně.

Reakce Ruska na sankce je obecně jasná: pokud zablokujete nás, zablokujeme i my vás. Tento koncept je ale v detailech nejasný. Západ zatím nechápe, co od Ruské federace čekat. Ta už před časem oznámila připravenost vyhlásit embargo na vývoz do západních zemí určitého zboží, které ale zatím nebylo specifikováno.

Vzhledem k tržní síle Ruska v oblasti energie, kovů a obilí, může omezit dodávky těchto zdrojů, což by způsobilo nedostatek a zvýšení cen. Například Ruská federace zaujímá dominantní postavení na trhu s niklem a omezení exportu tohoto kovu vážně zkomplikuje plány Západu na elektrifikaci silniční dopravy. Rusko je také největším hráčem na trhu s uranem, palladiem, platinou a neonem.

Politika Západu je dnes postavená na tom, že odmítne kupovat od Ruska to, co absolutně nepotřebuje.  Moskva by toho mohla využít, bude tlačit na ta místa, kde je závislost západních zemí na jejích dodávkách obzvlášť vysoká. Kromě toho bude Rusko jako významný producent energie, obilí a kovů velmi těžit z prudkého růstu cen v těchto sektorech.

David Hendricks věří, že Západ musí vsadit na zdrženlivější politiku. To podporuje i fakt, že Ruská federace se vždy chovala umírněně a bez negativního přístupu k těm, kteří se k ní chovali stejně.

https://bit.ly/3i99BTK

4.4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
15. 3. 2022 00:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Hm… Nemáte někdo recept na chrousty? Květen se blíží, tak abych věděl jak na to. Nojo, a tyky bych se měl popídit o nějakém receptu na hlemejždě. Třeba hlemejždě s kůrou, chrousti s pampeliškami a tak. Abych byl připravenej.

Gales
15. 3. 2022 18:05
Odpovědět  VAL

Zasaď brambory.

15. 3. 2022 03:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Není třeba způsobovat škody. Stačí třísknout vraty a zamknout.
Západ se ZANEDLOUHO ponoří do situace Leningradu 1941-44
A přitom bez „hitlera“.
.
.

1a311f732c09384999a7361abb0598d3_resize=1250,901_.jpg
Pavel
15. 3. 2022 10:22
Odpovědět  smrťák

Tito lidé na západě nepochopí nic, ti mají švába na mozku a v srdci nenávist k Rusku a nakazili těmito viry i zdejší populaci. Rusku nezbývá opravdu nic jiného než se trhnout od tohoto uskupení šílenců a žít si svůj vlastní život lidí milujících další lidi. Kdybych byl mladší, jedině Kuba a Rusko by pro mne mohly být tím pověstným přístavem pohody, kde bych chtěl zakotvit. Přes veškeré apely na moudrost lidí nemám ze situace ve zdejší zemi dobrý pocit.

ladik
15. 3. 2022 12:43
Odpovědět  Pavel

Apelovat na moudrost u bezmozků je beznadějné.

Albi
15. 3. 2022 14:04
Odpovědět  Pavel

No ale taková drzost Pavle, vyhrožovat a chtít způsobit Západu vážné ekonomické škody – to je neslýchané, co si to Rusko dovoluje! :-)))
A ještě ke všemu tím Západem určitě myslí USA. Tomu už zásoba sankcí vyschla, a teď už nemá žádné na skladě. Blbě si je předčasně vyplácaly, navíc nedávaly pozor, jak se sankce využívají k prospěchu sankcionované země a teď jen bezmocně zírají.

Frank
15. 3. 2022 08:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak ten analytik je génius. Na to by nikdo jen tak nepřišel.

BB Rad
15. 3. 2022 08:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Připadá mi to na nové implementace Newtonova zákona v praxi dokupy*s Biblí.
Jak se do lesa volá – tak se z lesa ozývá
Oko za oko, zub za zub
Na hrubé plátno, hrubá záplata
ISAAK by se asi divil těmto možnostem

Albi
15. 3. 2022 14:12
Odpovědět  BB Rad

O nějakíém Ňůtnovi nemá asi už většina mladé generace ponětí. Takové zastaralé moudrosti. Dnes máme internet a Wikipedii. Dokonce i v mobilu. Tím si mohou směle říci „Omnia mea mecum porto“.a budou mít i částečně pravdu. Bude-li jim ještě aspoň částečně fungovaat mozek „po staru“.

janle57
15. 3. 2022 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Po roce trvání energetické,potravinové a surovinové krize na Západě se situace radikálně
změní,pokud bude ještě existovat EU, bude to první Německo a Francie,které budou
na kolenou Putina prosit,aby tuhle krizi odblokoval a vrátil nazpět normální ekonomické vztahy
z doby před ukrajinskou krizí,co si ovšem my do té doby prožijeme si budeme pamatovat
až do konce života.

Anonymní jméno komentáře
16. 3. 2022 01:09
Odpovědět  janle57

Nechápu to skučení. Co jsme si zvolili, to máme. Přímá demokracie byla drtivé většině voličů k smíchu – volilo ji pouhých půl milionu voličů. Navíc jste si tak vychvali i svoje oplégry, kteří teď pořádají pogromy na šváby …

Janaz
15. 3. 2022 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ a my s ním si hospodársky kolaps spôsobujeme a spôsobíme sami, na ti nepotrebujeme pomoc nikoho iného. Holt, za tuposť a nenávisť sa platí.

pavelpe
15. 3. 2022 13:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Co dodat? Německo, Francie, Benelux kolonie USA 1. třídy. Španělsko, Itálie, Portugalsko, Polsko kolonie USA 2. třídy. ČR, SR, Rumunsko, Bulharsko, Pobaltí kolonie 3. třídy.
Takže z toho lze usuzovat, kdo a kdy bude ekonomicky zlikvidován bez ohledu na populaci, a to na úkor udržení USA ekonomiky. A protože máme „vela Švýkov u našich jednotiek“, tak jsme si samozřejmě dokázali zvolit ty největší kreatury typu Lipavského, Langšádlové, Pekarové, Černochové nebo Fialy. Tohle by nevymyslel ani Monty Python.

Milan h
15. 3. 2022 13:15
Odpovědět  pavelpe

este SK a je velice zajimave ze pri volbachkdy jsou vysledky skoro hotove se dycky ceka na Prahu ktera je vlastne v centru ze by cekali a podle potrby ty vysledky prizpusobili ja to sleduju snad 20 let a furt je to stejne

Albi
15. 3. 2022 14:15
Odpovědět  Milan h

Všechno je možné.
A protože to vypadá jako konspirace, které se stávají realitou stále rychleji, bude to víc než pravděpodobně.

Gales
15. 3. 2022 18:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedině hlad,bída,svrab a neštovice sjednotí lidi do boje proti vykořisťovatelům.Zní to jako za Husáka ale je to pravda.

Františe
15. 3. 2022 21:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Autor neuvedl, že Rusko je 90% vývozcem hliníku. Bez něj končí výroba aut a letadel. Kdyby k tomu ještě přidal ropu a plyn, tak nás chraň všichni svatí.