Testování západní vakcíny na COVID-19 vyvolalo záhadné onemocnění. Může snad za to opičí adenovirus?

Farmaceutický gigant AstraZeneca oznámil pozastavení testování vakcíny vyvíjené na COVID-19 po objevení záhadné nemoci u jednoho z dobrovolníků, kteří se studie zúčastnili. Hlášeno CNN . 

„V rámci probíhajících, kontrolovaných globálních testů oxfordské vakcíny proti koronaviru, náš standardní proces kontroly vyhlásil pauzu v očkování, aby bylo možno provést analýzu bezpečnostních údajů,“ 
uvedla společnost ve svém prohlášení.

Je známo, že preparát, který je ve třetí fázi testování ve Spojených státech, způsobil u jednoho z dobrovolníků „potenciálně nevysvětlitelnou nemoc“. 

Společnost také dodala, že ve velkých studiích se nemoci vyskytují náhodně, je však nutné provést důkladné komplexní nezávislé ověření, a proto bylo rozhodnuto zastavit testování léku proti koronaviru.

V úterý se společnost AstraZeneca připojila k 8 dalším společnostem, které objasňují, že nebudou usilovat o brzké schválení vládou žádné vakcíny COVID-19. Společnost má v úmyslu získat „adekvátní údaje potvrzující bezpečnost léku“. 

Je třeba poznamenat, že zpočátku nebylo známo, zda se pozastavení vývoje vakcíny týkalo pouze Spojených států, nebo zda jde o pozastavení testů preparátu, který společnost vyrábí po celém světě.

Ujasněme si, že zvláštní komise pro monitorování údajů a bezpečnosti obvykle monitoruje hodnocení nežádoucích účinků a může nařídit pozastavení nebo ukončení testování, ale AstraZeneca neříká, odkud pochází požadavek na pozastavení testování vyvíjené vakcíny proti koronaviru a nakolik globální je tento požadavek. 

Později mluvčí společnosti poznamenal, že se plánuje celosvětové pozastavení testování vakcíny. 

Kreml pojmenoval výhody ruské vakcíny „Sputnik V“

Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov komentoval zprávy o pozastavení pokusů s vakcínou proti koronaviru společností AstraZeneca.

Prohlásil, že ruská vakcína „Sputnik V“ je v tomto případě spolehlivější a je zamýšlena pro lidi.

„Je třeba si uvědomit, že vakcína, která je nyní v závěrečné fázi testování, tedy náš „Sputnik“, je člověčí vakcínou, zatímco u AstraZeneca hovoříme o opičí vakcíně.
V každém případě se našim vědcům zdá, že lidská vakcína je v tomto smyslu mnohem spolehlivější, a zatím vše funguje dobře,“ řekl Peskov novinářům RIA Novosti.

Mluvčí Kremlu dodal, že tento případ zdůrazňuje důležitost toho, aby každá země „měla několik vakcín ve svém balíčku“. „To poskytuje spolehlivější výsledky testů,“ řekl Peskov.

8. září ředitel střediska Gamaleja Alexander Gintsburg oznámil, že druhá dávka vakcíny pro civilní oběh se již vyrábí. První dávka „Sputniku V“ již byla puštěna do civilního oběhu.

Situace s COVID-19 v Rusku se nyní radikálně liší od situace před několika měsíci. A nejen proto, že přijatá sanitární opatření fungovala. Ale co je nejdůležitější, Rusko jako první vyvinulo vakcínu proti koronaviru
A dnes začala poslední třetí fáze testování. Již se jí účastní desítky tisíc dobrovolníků. 
Navíc je důležité, že mnoho zemí světa projevilo zájem o koupi ruského vývoje.

A jen Západ zjevně z politických důvodů předstírá, že vývoj, který tam probíhá, je mnohem lepší a kvalitnější než ten ruský. Ačkoli dnes byla tato pozice výrazně otřesena. 

Testování jednoho z klíčového preparátu, na který se spoléhaly USA a Evropa, muselo být dnes naléhavě přerušeno.

Postkovidní svět západu se odkládá. Výrobce vakcín, na kterého se upínaly hlavní naděje, urychleně omezil své pokusy. Jeden z dobrovolníků měl vážné vedlejší účinky. 

„Stav tohoto muže vyžaduje další podrobné vyšetřování. Může to mít dočasné i dlouhodobé následky,“ uvedl zástupce australského hlavního lékaře Dr. Nick Coatsworth.

Austrálie byla jednou ze zemí, které již podepsaly smlouvu na dodávku neúspěšné vakcíny. 

Evropská unie udělala totéž. Brusel chtěl koupit 400 milionů dávek. 

V tuto vakcínu byly i v Japonsku vkládány velké naděje. 

A nyní tyto země všelék nemají. 

„Podle údajů, které jsou nyní k dispozici, je to nějaký druh demyelinizačního procesu, tj. Ztráta myelinu v určitých nervových zakončeních … ,“ – řekl akademik Ruské akademie věd Alexander Rumjancev.

Britsko-švédský koncern vyvíjel vakcínu společně s Oxfordskou univerzitou. Ale zjevně spěchal. Jeho výroba začala v červnu. Testování ještě nebylo dokončeno. A účinnost nebyla prokázána.

Testování v Rusku

Celá procedura testování v Rusku trvá asi hodinu. Dobrovolník je vyšetřen lékařem. Počítač náhodně určí, kterou ampulku dostane. Lék je vyjmut z chladničky. Musí stát půl hodiny při pokojové teplotě.

To je první balíček, s názvem „Gam-Covid-Vak“. Nikdo neví, co to ve skutečnosti je – vakcína nebo placebo: koneckonců probíhá výzkum. A na moskevské klinice je nyní 200 takových balíčků.

V následujících měsících bude tento postup opakovat 40 tisíc lidí. Toto je třetí fáze testování vakcíny vytvořené v ruském centru Gamaleja pro epidemiologii a mikrobiologii.

„Když jsme na konci února dostali vládní úkol vytvořit tuto vakcínu … už jsme věděli všechny podrobnosti o léku, který jsme měli navrhnout. Věděli jsme, jaké dávky by měly být podávány experimentálním zvířatům: krysám, křečkům, opicím. Dokonce jsme představili dávku vakcíny, která musí být podána člověku,“
vysvětlil Alexander Gintsburg, ředitel Gamalejova institutu ruského ministerstva zdravotnictví.

Ruští specialisté však pracovali s lidským adenovirem. Britští vědci upřednostňovali virus lidoopů. 

Toto je zatím jediný známý rozdíl mezi vakcínami. 

V Oxfordu a ve Washingtonu spěchali. Trumpova administrativa chtěla mít před prezidentskými volbami záchranu před koronavirem. A prezentovat to jako své vítězství.

„Očkování zůstává hlavním, konečným cílem pro všechny – farmaceuty i úřady. Nyní se tím zabývá více než sto laboratoří, takže je normální, že se některé z nich ukázaly jako neúčinné, “ řekl doktor přírodních věd, odborný asistent pro zdraví a ochranu životního prostředí environmentální medicíny na lékařské univerzitě ve Vídni (Rakousko) Hans-Peter Hutter.

Investoři se však rozhodli jinak. Asijské trhy již ztratily několik procent. Koneckonců, toto je druhé testování západní vakcíny, které bylo zastaveno. Minulý týden udělala totéž jiná společnost. 

Tam však řekli, že mezi dobrovolníky došlo k zaujatosti ve prospěch bílých. 

V záchraně lidstva tedy existuje mnohem více politiky než vědy.

https://bit.ly/32fMfoh
https://bit.ly/32bTHAJ
https://bit.ly/3hgIhjk

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vaska
10. 9. 2020 17:44
Ohodnotit příspěvek :
     

někde v diskuzi jsem četl (nevím jestli to je pravda – ale nápad je to dobrej) že na Slovensku založili cestovní kancelář (myslím že se nazvali sputnik V) , která se bude specializovat na vakcinační zájezdy do Ruska – i s vydáním oficiálního dokladu o vakcinaci dotyčného