Už i v USA. Testování vakcíny AstraZeneca bylo ve Spojených státech zastaveno kvůli vedlejším účinkům

Testování vakcíny proti koronaviru, vyvinuté britsko-švédskou farmaceutickou společností AstraZeneca bylo ve Spojených státech pozastaveno. Důvodem byl výskyt nežádoucích účinků u jednoho z účastníků testu ve Velké Británii.

Dříve se uvádělo, že farmaceutická společnost AstraZeneca obnovila pokusy s vakcínou proti koronaviru po krátkém pozastavení, které bylo způsobeno nemocí jednoho z dobrovolníků. Nepublikovali podrobnosti o nemoci dobrovolníka, protože nezveřejňovali lékařské informace.

Ve Velké Británii bylo testování obnoveno. Podobná situace platí i pro Brazílii. Ve Spojených státech se však rozhodli přestat testovat, protože se obávají o zdraví účastníků. 

U účastnice testu ve Velké Británii byly hlášeny neurologické příznaky podobné syndromu zánětu míchy (myelitida). 

Preparát byl testována také v Rusku – začátek byl 21. srpna. Předpokládalo se, že testování bude probíhat na čtyřech klinických pracovištích, ale testy byly pozastaveny.

Jak uvádí Izvestija s odvoláním na zdroj z britské vědecké komunity, neočekávaná reakce dobrovolníka na vakcínu  vyvolala mezi vědci paniku, protože testovaný byl paralyzován.

https://bit.ly/2RsNJ8l

sdíletj na