Teroristé zaútočili na Hmejmin, syrská armáda vede těžké boje

Militanti teroristických skupin, soustředění v de-eskalační zóně Idlib, se nepřestávají snažit poškodit ruskou leteckou základnu Hmejmin svým ostřelováním. 22. května odpálili militanti 17 projektilů z raketometů na leteckou základnu. To je hlášeno tiskovou službou Ministerstva obrany Ruska.

Podle vyhlášení vystřelili militanti z de-eskalační zóny Idlib 17 raket ve směru na ruskou leteckou základnu. 
Podle údajů jen devět z vystřelených střel mohly dosáhnout základny, ale byly zlikvidovány vzdušnými obrannými silami. Osm raket na základnu nedoletělo. 
Na území základny nejsou oběti, ani nedošlo k hmotným škodám, letecká základna je plně funkční. 

Mezitím syrské vládní síly odrazily již v ranních hodinách tři masivní teroristické útoky z provincie Idlib. 
Útoku na syrské armádní pozice ve vesnici Kafr Nbuda se zúčastnilo až 500 militantů, sedm tanků, čtyři bojová vozidla, třicet automobilů džihádistů s těžkými kulomety a dvě auta naplněná sebevražednými atentátníky.

Současně s těmito útoky, teroristé uskutečnili dva pokusy prolomit obranu syrské armády blízko vesnice
El-Khairat. Útok zahrnoval více než 200 militantů, čtyři bojová vozidla a čtyři vozidla s těžkými zbraněmi. 

Všechny útoky byly odraženy, více než 150 ozbrojenců bylo zničeno, dále tři tanky, 24 vozů s těžkými kulomety a dvě vozidla se sebevražednými atentátníky. 

Současně, vládní síly nedokázaly obsadit město Kabani v provincii Latakia, kontrolovaný skupinou “Hyatt Tahrir ash-Shami” (“Dzhabhat al-Nusra”). Armádní jednotky ustoupily a utrpěly značné ztráty.

Kabani je klíčové město ležící na hranici mezi hlavním přístavem země Latakia a Tureckem. V případě jeho obsazení vládními silami budou militanti v Latakii odříznuti od dodávek pomoci z provincie Idlib. 

Dříve bylo hlášeno, že Spojené státy obvinily Sýrii z narušení příměří.

https://topwar.ru/158159-boeviki-obstreljali-hmejmim-sirijskaja-armija-vedet-tjazhelye-boi.html

sdílet na