blognezařazené

Temný odhad: Rok 2024. Souběh pěti krizí. Předčasné volby v ČR

BILANČNÍ ROZHOVOR Průvodním jevem uplynulého roku v Česku byla zvyšující se majetková nerovnost. Je to způsobeno obrovskou deformací daňové soustavy, v níž si skupina velmi bohatých lidí vydobyla potřebné legislativní podmínky při tvorbě zákonů o dani z příjmů především fyzických osob. I proto existuje značná část významně zchudlé společnosti. „To je zdroj zřejmě té ‚blbé nálady‘, kterou pan premiér jen není schopen správně interpretovat. A svádět to na Babiše nebo na Putina je naprostá slabomyslnost,“ říká pro Parlamentní Listy.cz makroekonom Jaroslav Šulc.

S čím si coby ekonom budete právě uplynulý rok 2023 v Česku nejvíce spojovat?

Budu si ho spojovat především se souběhem řady už střednědobých krizí. A sice v první řadě nám nabíhá nepozorovaně demografická krize. To znamená, že se nám mění struktura obyvatelstva v tom směru, že nám stárne populace a do produktivního věku přicházejí početně velmi slabé skupiny. O téhle krizi se moc neví, protože je překryta více než čtvrtmilionovou migrací především z Ukrajiny, takže není moc vidět. Ale když se podíváte do většiny firem, které by chtěly růst, tak mají za jeden z hlavních problémů vedle cen energií nedostatek pracovních sil.

Druhý dojem z loňska je zhoršující se nálada analytiků, kteří vcelku systematicky v průběhu roku zhoršovali až na platební bilanci odhady všech makroekonomických ukazatelů, především pokud jde o ekonomický výkon. Nepřekonali jsme rok 2019 a nedostali jsme se přes něj nejen loni, ale pravděpodobně se přes něj nedostaneme ani v roce 2024.

Třetím rysem skončeného roku, a to s tím souvisí, je vysoká inflace, která drtí kupní sílu domácností a implikuje i prognózy firem, pokud jde o náklady a jak mají kalkulovat výrobky.

Čtvrtým faktorem uplynulého roku, bohužel, je velmi nekvalifikovaný zásah ministerstva financí do ekonomického dění v tom smyslu, že v okamžiku stagnace konsolidačním balíčkem dělá více škody než užitku, a to se projeví až letos. Ten loňský rok byl ve znamení varování, že tudy cesta nevede. Ale vláda nedbá a hojí se na krátkodobých efektech, krátkodobých úsporách. Ale jak říká Martin Fassmann, škrty se k prosperitě nikdo nedostane.

Češi čelí poklesu životní úrovně, nejvyšším cenám energií z celé Evropské unie, teď už i nejvyšší inflaci. Máme dražší ceny potravin než v sousedním mnohem bohatším Německu. Co z toho být nemuselo? Co je způsobeno vnějšími vlivy a co jsme si „nadrobili“ sami?

To, že jsme se přitulili k Němcům v tom jejich rychlíku Energiewende nebo Green Dealu, to je naše pitomost, naše nekvalifikovanost a neschopnost si tuto velikášskou, zhoubnou, makroekonomickou a sociálně bouřící operaci dobře propočítat a bouchnout pěstí do stolu a říci: „Tak takhle, prosím, ne! Němci, běžte do háje s tímhle nápadem. Že si řešíte své problémy, je vaše věc, ale neděste tím Evropu.“ Jestli lidé říkají, že jsou nešťastní z cen energií, tak ať se zeptají pana premiéra, na čem se dohodl se šesti energobarony, jakým způsobem budou řešit ceny energií, jak se bude řešit vládní opatření vůči energiím. Už před dvěma měsíci jsem říkal, že je nejvyšší čas podat trestní oznámení za škodu velkého rozsahu v organizované skupině. A na tom si pořád trvám. Pokud vláda nemá dobré poradce, a ti jí neřeknou, jak obrovský multiplikátor je energie, která ne že je všudypřítomná, ale její cenové výkyvy prakticky všude rozkolísají kalkulace, rozkolísají hospodářskou situaci firem, domácností, prostě úplně všeho, tak ta vláda jenom přesvědčuje o své nekvalifikovanosti a o tom, že její členové jsou ve svých funkcích naprostým omylem. Podařilo se jim na antibabišovi vyhrát volby, ale po roce 2023 za nimi zůstala hodně zdevastovaná země. A, bohužel, vyhlídky nejsou lepší.

Premiér Petr Fiala se ve svém projevu na svatého Štěpána převtělil do lidumila, ale přitom dva týdny před tím tepal občany, že si dovolují mít „blbou náladu“ a že se skepsí, naštváním a škarohlídstvím ještě nikdy žádný problém nevyřešil. „Žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa. Prakticky neznáme nezaměstnanost. Patříme k nejrozvinutějším státům na naší planetě, ekonomicky a vlastně z jakéhokoliv hlediska. Kvalita našich veřejných služeb je vysoká, a to i ve srovnání s bohatšími zeměmi. Máme fungující demokracii,“ kasal se šéf ODS. Je něco, v čem byste mu nedal za pravdu?

Nedal bych mu za pravdu v ničem. Protože jestliže konstatuje, že jsme jedna z nejbezpečnějších zemí, tak to proto, že o Českou republiku v podstatě nikdo nemá zájem. Česká republika je leda tak dobrá jako tranzitní koridor v případě útoku na Rusko ze západu na východ. A tím to končí. My nejsme pro nikoho zajímaví, protože jsme politicky servilní vůči Spojeným státům, hospodářsky bezvýznamní a vyčerpaní, protože jsme ztratili funkční hospodářský model a nemáme nový. Jestli něco na panu Fialovi obdivuji, tak to, že si dokázal k sobě sehnat partu píáristů, kteří jsou schopni simulovat tyhle růžové obláčky na hodně potemnělé obloze. Tím může oblbnout nějaké servilní přitakávače, ale nemůže tím oblbnout většinu národa.
Parlamentí listy

sdíletj na

53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
All
14. 1. 2024 23:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Je sice fakt,že žijeme tady v čr jakoby v žumpě,ale nevidím to zcela tragicky,protože tu existuje dost lidí,co vidí lepší budoucnost,která se už děje a realizuje,sice ještě ne u nás v čr,ale všude jinde ve světě se už tvoří.Já vidím ty probuzené,kteří přibývají.I u nás.Vždyť co je naše vláda,čím je,vždyť to jsou tvrdě spící,neprobuzení lidé,kteří vpodstatě zcela ,,Uvízli někde v minulosti”- oni zůstávají v minulosti-daleko před rokem 2012,žijí s léty okolo r.1995-2000.My jsme ta léta dávno překonali a vidíme ,,Nový svět”,ten lepší,tvořivý,tvůrčí. A vidím i mladé lidi,co začínají uvažovat samostatně,probouzí se,všímejme si jich.Ano,máme vládu složenou ze ,,skamenělin”,co uvízly v pochybené minulosti devadesátých let a v postatě takto i škodí,velmi škodí. Ale nové a lepší přichází a tvoří HO všichni,co nespí,uvažují,nenechají se klamat,poctivě na sebe pracují,používají stále hotovost a nejenom kreditku,vrací se ku přírodě,ke svým kořenům,takových taky přibývá a bude nás víc a více . Mainstreamu už nevěří většina,stačí se ptát lidí kolem dokola,prostě nevěří lhářům,tak to je,Ten lepší svět už vzniká,přidává se více a více lidiček na Zemi.

ijn
15. 1. 2024 01:26
Odpovědět  All

nesmí do voleb covidoví a energetický zločinci, téměř by měli být vyloučeny všechny současné parlamentní strany,………!!!

copak je beztrestné porušení ÚSTAVY ČR navěky možné, ohrožení veřejného zdraví občanů ČR, a zatažení do války i odzbrojení AČR životním zájmem PSP a vlády ČR beztrestné???

ijn
15. 1. 2024 09:06
Odpovědět  ijn

Berlín zastaví 8 700 traktorů na protest proti vládě buzíka celkem 100 000 traktorů je v SRN na celostátním protestu proti globalizaci Agendě 2030,….protesty v celé KoZa i Rumunsku Polsku Maďarsku,……

ale naši zemědělci čekají na hlášení Úhla o smrti Žifčáka,…..čoudelníci nedostali ještě pokyny z Tržiště…!!! Peníze chybí všem,…… a v SRN ponecháme reparační nárok 14 000 mld. Kč bez užitku, Helmuti je využívají na financování válečné výroby,…… a to hrozí větší válkou proti RF,……!!!

Boomer
15. 1. 2024 09:31
Odpovědět  ijn

..no, nerad vám bourám vaše hrady z písku, ale němečtí zemědělci dělají kravál výhradně jen kvůli sobě, jen za svoje naducané dotační polštáře, bez nich by jim totiž bylo setsakra ouzko v konkurenci východních států EU… a věřte tomu, že Německo si, pod nátlakem svých zemědělců, svoje plné talíře uhájí při hlasování v EP(Evropský parlament).
Němečtí farmáři nejsou tak blbí, aby se o svoje ovary nedokázali postarat, ale taky nejsou tak blbí, aby bojovali za lepší zítřky nějakých Untermenschen z Východu…

sergej
15. 1. 2024 09:44
Odpovědět  Boomer

Tak stávající aspen tour 156? komorníků €$ronů chunty 108 5-6. dermolice co se tlemí zdejším domorodcům, indiánům dělat nohy určitě nebude.

sergej
15. 1. 2024 09:47
Odpovědět  sergej

Nevím proč je nechcete poslat ze služební cesty domů, nic dobrého tu loupežníci neprovedou. 🙂

Markýza
15. 1. 2024 09:46
Odpovědět  Boomer

Jasně, že bojují za sebe, jako ostatně každý normální tvor. Za sebe, za svou smečku. Mně osobně na tom hřeje jedna věc – že si kdejaký pan manager bude muset uvědomit, že bez vidláků se zkrátka nenažere. Na jak dlouho si to uvědomí – to už je jiná věc.
Tuhle jsem položila našim dětem jednoduchou otázku – která práce je nejdůležitější. Po troše zmatků ( ne nejlíp placená, nejdůležitější) jsem nestačila zírat. Tak dobře, děcka. Co tak potřebuješ? Ahá….a hladovej, jo? Nojovlastně! Najíst se potřebuju. Takže?………..jéé, no fakt! Dobře a dál? Co potřebuješ?
Inu, když jsme ten nový žebříček sestavili, koukali jak žaby z louže a děsně je to bavilo 😀

Boomer
15. 1. 2024 10:03
Odpovědět  Markýza

.. jo, děti mají ještě čas na učení a dobrá babička je sůl nad zlato!

Mě spíš zaráží, jak dospělí lidi hýkají blahem nad děním v Německu, aniž by se zamýšleli nad podstatou onoho dění. A jejich zbožná přání jsou otci myšlenek, že zase někde někdo něco vyřeší za ně, no a oni se pak ex post začnou rozdrapovat, že to mělo být jináč..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
15. 1. 2024 13:27
Odpovědět  Boomer

Tak to prezentují aktivistická propagandistická média, že jim jde jen o dotace.
Ale není to pravda. Demonstrují proti vládě a šíleným nápadům jako gryndýl.

Slovan
15. 1. 2024 17:15
Odpovědět  skeptik

Je to divné že vy napíšete tohle a jiný úplně něco jiného, teď kdo lže, možná i cíleně. Vzláštní.

skeptik
15. 1. 2024 17:39
Odpovědět  Slovan

Vše začalo rozhodnutím vlády zvýšit daně, přesunout některé služby a zboží do vyšších daňových tarifů DPH. Rozhodně nejde zemědělcům pouze o dotace a konkurenceschopnost, jak se třeba u nás uvádí, dokonce ani o lepší mzdy železničářů, ale celkově je německá společnost ,,vyšťavená“ ze současné vlády vedené Olafem Scholzem. Celkově ji považuje za tu nejhorší v historii Německé spolkové republiky a došlo to tak daleko, že na Braniborské bráně zavlála vlajka NDR.

V Berlíně byl zveřejněn výsledek bleskového průzkumu veřejného mínění, podle nějž požadavky protestujících zemědělců a dalších profesí podporuje 70% dotázaných.

…nechce snad někdo tvrdit, že železničáři a další podporují protestující zemědělce jen proto, že jim přejí dotace.

Boomer
15. 1. 2024 17:58
Odpovědět  skeptik

.. železničáři a další protestující naprosto přesně chápou, že zemědělci bojují za svoje dotační polštáře, aby jejich produkty na německých talířích nepodražily, protože jinak by museli do ulic znovu a rozhodně by potom jejich možnosti blokování systému nebyly tak účinné/masivní bez účasti zemědělců. Všem vespolek je jim šumafuk, kdo to zaplatí, hlavně že to nebudou oni…

Slovan
15. 1. 2024 18:11
Odpovědět  skeptik

Tak já si taky myslím že je to především už z nasrrannostti.Ježiši, když národu teče do bot, tak nikdo nemůže lobovat jen za sebe. Už u německých hranic vyjeli i naši zemědělci.

skeptik
15. 1. 2024 18:26
Odpovědět  Slovan

Aktivistická propagandistická média to záměrně zkreslují jen na dotace. Přece nenapíšou, že Němci mají vlády plné zuby aby tím probrali nedejbože z letargie Čechy.

Boomer
15. 1. 2024 18:28
Odpovědět  Slovan

.. v Německu se bouří za větší vrstvu másla a šunky na NĚMECKÉM krajíci chleba za pokud možno snesitelnou cenu a /nebo za vyrovnání zvýšené ceny zvýšením mezd. Co a za kolik se bude žrát za hranicemi Německa, obzvláště směrem na Východ, je našim milým sousedům “völig egal”, tak si nemalujme věci na růžovo…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
15. 1. 2024 19:11
Odpovědět  Boomer
Joe Arp
15. 1. 2024 20:31
Odpovědět  Slovan

Pavle ty jsi nepoučitelný, oponovat ovčárskému Podvemenu, který má kanál přímo k Olafu?

Boomer
15. 1. 2024 20:58
Odpovědět  Joe Arp

.. volantová trumpetko, nepotřebuju přímý kanál na Olafa. Chce to jen myslet, sledovat co se děje a přemýšlet proč se to děje, a komu ku prospěchu to bude.
A vycházet z reality, ne z vlastních zbožných přání..

Joe Arp
15. 1. 2024 21:01
Odpovědět  Boomer

Tlačítkový deprivante mám, tě rád, mám rád všechny pitomce, jsou to taky Boží děti!

Pavel z Moravy.
16. 1. 2024 10:18
Odpovědět  Joe Arp

Joe, dle mně jsou tři druhy lidí, ti první jsou přemoudřelí, ti druzí hloupoučcí a ti třetí jsou někde ve středu celého tohoto spektra. Dostat se ale do té středové linie je běh na dlouhou trať a rovná se to zjevení Panny Marie. Nebuďme na Boomera tak přísní, on to také jednou dokáže a možná, když bude na sobě hodně pracovat se k nám připojí. Práci čest.

Boomer
15. 1. 2024 20:53
Odpovědět  Slovan

.. no ale ten chlápek ti v podstatě zopakoval to, co tvrdím já, Němci bojují za sebe, za nikoho jiného, snaží se ochránit za každou cenu svoji životní úroveň, ta naše je jim šumafuk, my jejich zemědělskou půdu nekupujeme, oni na naší bývalé půdě budou pěstovat, ale my si k tomu nečuchneme.

Kdo sakra podle tebe rozhoduje o chodu EU? Kolik tam mají poslanců a které frakce mají pevně na opratích, mudrlante…

Boomer
15. 1. 2024 17:23
Odpovědět  skeptik

.. já vám zvysoka šéřu na média taková i onaká, moje informace jsou přímo od lidí, žijících v Německu…

JoFa
15. 1. 2024 17:19
Odpovědět  Boomer

Presne tak Boomre, ale keď už Nemci protestujú, tak to stojí zato, to sa musí nechať https://cz24.news/breitbart-nemecka-vlada-v-panike-10-000-traktorov-a-kamionov-blokuje-berlin-fotogaleria/
Viete Česi sa niektorí pasujú za Slovanov a niektorí sa cítia viac na západ a Nemcami, ale v oboch skupinách postrádam to podstatné-poriadny vzdor.

Boomer
15. 1. 2024 17:22
Odpovědět  JoFa

..jo, tak za opravdu pořádným vzdorem musíme na Dolní Uhry…

Pavel z Moravy.
15. 1. 2024 17:41
Odpovědět  JoFa

Víte, že je to už trapné, jak mu lezete víte kam? A jestli někdo leze do prde.le Germánům, tak tady na tomto webu to asi nikdo nebude. A nespojujte nás s těmi zemskými škůdci, kteří jim do té ři.ti nejen lezou, ale přímo ji olizují. A zeptejte se svého gurua, kterou stranu preferuje on, ať je už jednou pořádně jasno. A ještě jedna otázka, kurdyna, jaký vzdor jste předvedl vy na Slovači?

Slovan
15. 1. 2024 18:21
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Příteli, jak se to už bortí pětidemolici, tak se to bortí pacošům za 15 doláčů na netu.Začínají se v tom zamotávat a vzájemně si odporovat. Nesmíš zapomenout, že sršeň africká se tuna začíná rozmnožovat. Bude třeba Deratizátor radiátor. 🤣🤣🤣🤣

Boomer
15. 1. 2024 21:01
Odpovědět  Slovan

.. Vespa velutina je asijská, ty motáku… :o)))))

Pavel z Moravy.
16. 1. 2024 10:24
Odpovědět  Boomer

Nu kdo jiný by nám mohl lépe odpovědět. Vždyť on to tam Slovan hodil úmyslně, aby se projevila vaše znalost. Zase nezklamal.

Pavel z Moravy.
16. 1. 2024 10:27
Odpovědět  Pavel z Moravy.

S takovou se za chvíli zařadím do skupiny přemoudřelých, ale to já nechci, já chci být v té středové formaci, daleko od přemoudřelých a daleko od hloupoučkých. Já ještě zjevení Panny Marie nezažil.

Slovan
16. 1. 2024 11:25
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Né Pavle spletl jsem se, ale já vím že on mě rád opraví, bo mu to dělá dobře a co já bych pro kamaráda neudělal. Ale přiskočil hezky, to zase udělalo radost mě. Fifty, fifty. 🤣🤣🤣

All
15. 1. 2024 12:52
Odpovědět  ijn

Tak.Současné parlamentní strany se neosvědčily,velmi ničí českou ekonomiku a jejich horování pro válku,včetně jaderné je tím nejhorším zlem. Pětikoalice nejenže ,,Uvízla v minulosti devadesátých let”a je pouhou ideologickou skamenělinou s obehraným flašinetem a zapojováním do války už porušila naprosto vše,co nám zaručuje Ustava ČR,včetně svobod a základních práv na život občanů.To co dělá nyní,vstupuje do nejtemnější historie našich dějin.Nejvyšší zákony ůstavy ignoruje,ignoruje dokonce i náboženské desatero ,,nezabiješ,nepokradeš” a spolu s TV navozuje hororový strach,jehož výsledkem je obrovské navyšování nemocí,patologických poruch tělesných i duševních.Absolutně nedokáže vnímat pozitivní planetární změny při změnách vědomí lidí na Zemi,kterých neustále přibývá a zůstává viset jako ta stará ,,skamenělina”, na ideích moci a udržování moci pomocí síly,válek,vraždění obyvatel planety Země.Velmi hloupě ignoruje progresivní informační pole a do morfických polí cpe pouze omezování svobod a válčení,což většina, jak vědomých,ale už i ostatních zcela zavrhuje.

Administrátor
P.A.Semi
15. 1. 2024 16:44
Odpovědět  All

píše se “zkamenělina”…

a ovšem SPD je také “parlamentní strana” a současnou válku a leccos dalšího na svědomí nemá, navíc proti tomu správně upozorňují a máme tak aspoň nějaký rozumný hlas v Parlamentu, i když to je zatím málo…

πα½

Evžen
16. 1. 2024 09:25
Odpovědět  All

Máte určitě pravdu ale je třeba podotknout jací lidé se u nás a vlastně v tak zvaném demokratickém světě dostávají k moci! K moci se dostávají lidé jen ti které podporuje meistrim a ten je závislý na penězích zákulisních hráčů a podle toho to tak dnes ve světě vypadá,chaos,války ty spravedlivé které vedou USA s vynucenou podporou EU a ty nespravedlivé, hlavně ty Ruské!Dnes už každý bojuje o přežití! Kdyby svět byl opravdu demokratický a ovlivňován zákulisními hráči tak jsem si jistý že by se nemohla k moci dostat pětidemolice v čele s neschopným Fialou…! A nemohu nevzpomenout psychopaty Černochovou a Lads’adlovou které chtěly bombardovat Moskvu atomovou bombou …?

14. 1. 2024 23:48
Ohodnotit příspěvek :
     

 “…Tím může oblbnout nějaké servilní přitakávače, ale nemůže tím oblbnout většinu národa…”
Žeby žeby? Že by si pětikolka v žádných letošních volbách, počínaje europarlamentními volbami, ani neškrtla? Nebo dokonce, že by se probrala k životu i vždyremcající mlčící většina a zvedla svou pr-del ze židlí a šla své remcání zviditelnit volebním výsledkem, bez blbejch výmluv, že “stejně není koho volit”? Protože je.

Albi
15. 1. 2024 01:27

Je – jenže v mainstreamu si ani neškrtnou a pod tlakem permanentně varujícími zprávami o alternativě a jejími dezinformacemi a “populismem” lidé nemají zájem a často ani čas hledat a ověřovat informace, která “nevládní” strana to s námi myslí dobře.

A měli bychom si uvědomit, že ten, který možná víc než 8 hod. denně musí pracovat, pak se postarat o děti a nutnou domácnost (drobné někdy i větší opravy, nákupy, úklid …) už nemá čas a často ani chuť hledat nějaké strany a straničky, které navíc nikdy nedostaly šanci se projevit, tedy neexistuje žádné srovnání.

Výsledek – stejně se jim dostane nadávek a to z obou stran – mainstreamových i alternativních.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anbar
15. 1. 2024 09:24
Odpovědět  Albi

petrbureštv, STAČILO

Pavel z Moravy.
15. 1. 2024 11:15
Odpovědět  Albi

Alternativní strany musí chodit mezi lid a mluvit a vysvětlovat. To je totiž ta obtížná práce k nezaplacení. Nikdo ji nechce dělat, proto ani v záplavě srač.ek hlavního proudu, který lidem dělá v mozku sra.čku se nedá dojít ke zlepšení stavu. Co já znám lidí, kteří nemají o alternativě sebemenší pojetí. Staří nemají internet, čučí na škůdce zemské a jejich poskoky v TV a jinde a takhle potom jejich očima vidí svět. Probuďte se, polovina lidí spí a třetina nemá páru co se děje. Kde jsou všude na nárožích kazatelé, kteří by přinášeli moudrost a vědomost? Já mluvil s tolika starými lidmi, kteří jsou úplně mimo jakékoliv dění, nemají informace, leda tak z bedny. Pochopte, že takto se nedá vyhrát ani bitva, natož válka. Chodit mezi lidi a mluvit, ale kdo by to dělal, že? Ještě by ho uráželi. Tento národ si chce kupovat ty EU sračky, chce jim sloužit, tak to bude mít. Samostatnost a suverenitu nechce, tak bude mít otroctví. Jsou dvě možnosti jak z toho ven, buď probuzený národ a změna systému nebo absolutní nespolupráce se škůdcovskou entitou, která to zde řídí. Nespoluprací vyhnal Ghándí Brity.

sergej
15. 1. 2024 02:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Pořád nevíte kdo ty krize dělá? 🙂
Přitom by stačilo , 14.01.2024 20:55:34
aspeny poslat ze služební cesty domů aby se tu nechechtali domorodcům, indiánům.
Reagovat | Editovat vlastní příspěvek
Příspěvek dočasně nelze hodnotit, uživatel byl vícekrát banován. Děkujeme za slušnou a věcnou diskusi.
Re: Přitom by stačilo , 14.01.2024 21:12:47
V pindostanu prý bez komunistických dávek by nemohlo žít 56% – pracujících. Ale evropa nemá indiány s kontinentem či světem jako oni – dýpstejt globalistův s kulihrachy chicágo konsil, volstrýtskými řezníky z bažiny a big reseťáky WEF s WHO, black rockem, vanguardem, state street a šwábovci transhumanisty černé šlechty? Piklí tam samí výtečníci záhub světa úžer kupčíků a penězo-měnců-kazů.
Reagovat | Editovat vlastní příspěvek
Čas 4:00
https://www.facebook.com/libor.maly.56/videos/1038564180781540/

muzikant
15. 1. 2024 06:45
Ohodnotit příspěvek :
     

nemůže tím oblbnout většinu národa

Ale může… Současná situace je toho důkazem a důsledkem.

Počet věřících, kolaborujících, podporujících, mlčících je pořád ještě v převaze.

Proto se dnešní diktátoři, oligarchové, psychopati, tak rádi zaklínají “demokracií”. Vědí, jak to chodí. Kolik voličů zná historii, čte programy stran, přemýšlí a domýšlí. A jak se dá výsledek pozichrovat i při sčítání hlasů. A že jim to zase projde. A pak znovu.

Róbert
15. 1. 2024 06:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Podla mna je pravda ze Cesko je krajinou s dobrou ekonomikou a ludia tu nepoznaju (alebo uz nepamataju) nezamestnanost, ALE bolo to aj lepsie.
Nezamestnanost mozno az tak vyznamne neklesla, lebo bola predtym na mimime a vacsinou ti co boli nezamestnany, boli zaroven nezamestnatelny. Bol ale lepsi vyber pracovnych pozicii. Ekonomika fungovala lepsie, lebo ludia si dovolili viac veci kupit, dnes nehovorim ze je to katstrofa, ale clovek si viac rozmysli ci danu vec potrebuje, alebo ma mensie uspory. A ide hlavne o to ze v krajine kde bola vyborne fungujuca ekonomika to chce fakt bandu tupcov aby ekonomika fungovala uz len dobre.

anbar
15. 1. 2024 09:31
Odpovědět  Róbert

v minulé “totalitě” byli nefakčenkové ve vězení coby parazité, dnes sedí v parlamentu, senátu…..např. emeritní poslanec bendič, nenávistná baba ze Žďáru, dlouhé sádlo alias langšádlová, celá pětidemolice… agent pávek,,

Boomer
15. 1. 2024 09:35
Odpovědět  Róbert

..do vaší kalkulace obav přidám ještě jednu položku, kterou jste pominul.. mnoho lidí v ČR se sice bojí utrácení, ale ještě více se bojí znehodnocení svých peněz v krátkodobém horizontu inflací nebo měnou. A co si tedy mají vybrat?

Pavel z Moravy.
15. 1. 2024 11:35
Odpovědět  Róbert

Teď jde o to co je kvalitní ekonomika. Tyhle montovny to tedy nejsou. Tuto práci už vykonávají pouze zplundrované státy jako je ČR. Řekl bych, že i Indonésie a jiné na tom budou lépe. To, že tady po ulicích chodí takzvaní ochránci předcházení kriminality a další stále zastřihávají travičku, která nestačila dorůst ani 5 centimetrové výše tvoří to procento zaměstnaných. Všichni kur.wa víme kolik kvalitních podniků zmizelo v našem okolí, které tvořily tu skutečnou přidanou hodnotu. Kdybychom si asi udělali rozbor, tak bychom viděli co stojí za nízkou nezaměstnaností. Ti lidé se nacpali do absolutně neproduktivní činnosti. To je ta vaše dobrá zaměstnanost. Ani se mi nechce vypočítávat kolik podniků v našem okrese zmizelo. Teď je tady totální how.no, leda pár montoven a pár hlídačů veřejného pořádku, kteří nemusí hlídat nic, neb jsou tam jenom proto, aby se zaměstnali. A když bude někdo v noci dělat bugr, žádný hlídač se nenajde. Jak jste na tu dobrou poskokovou ekonomiku pro germány přišel bych se rád dozvěděl.

Autor
15. 1. 2024 12:28
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Správně. nemáme reálnou ekonomiku a většina jsou jen služby a přeprodej velmi často v Číně vyrobeného zboží. Tady se sice “něco” montuje, ale zase s nemalým podílem minimálně asijských komponentů, nechci-li napsat přímo z Číny. Naše ekonomika je v pasti, ze které už nevede bezbolestná cesta, protože mladí lidé – a čast ne svou vinou, ale vinou školy a “rodičů” – nemají pracovní návyky. Chybí zkušení a znalí odborníci téměř na vše, co se týká “prosté výroby”. A Podnikatelé se zaměřují, pokud něco vyrábí, jen na zaučovánáí na místě a ne na zkvalitňování pracovníků, k čemuž je nutné mít základy, které se získávají v době učení. Podobná situace je po celé Evropě a také v USA, o Anglii ani nemluvě.
Ale “elity” těchto zemí by chtěli vládnout světu …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
15. 1. 2024 20:42
Odpovědět  Peter 008

Dobrý volát zapřažených otroků za keci školastiky inkluz.

vlastimil.dorotik@ictbenefit.cz
15. 1. 2024 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechny krize, o kterých se mluví, jsou vědomě, účelově vyvolávané, kromě jedné, a to je krize morálky, jak uváděl Baťa. Např. narativ, že naše firmy by chtěly a potřebují růst, ale nemohou, protože nejsou lidi – otroci, je naprosto zcestný. Jinak řešeno, naše firmy by chtěly hrabat a hrabat ještě více, nemluvě o tom, že krmíme tak kolabující západ, ale už vydrancovaly a vyždímaly vše, co je k mání a teď vinu, za jejich “nouzi” zjevně “oprávněně” hází na samotné lidi, že jim neotročí ještě více, a že vůbec ještě dýchají. Kontinuální rozvoj je zcela na místě, ale ne překotné drancování a vykořisťování, které se za legitimní rozvoj vydává. Před, dnes zjevným zaprodáním se do koloniálního područí USA jsme jako země byli v celé řadě komodit soběstační a nebo téměř soběstační. Takže proč dnes máme dřít kůži ze sebe, ale hlavně z našich dětí a uvrhávat je na galeje pro blahobyt hrstky bezohledných a hlavně cizáků?

sergej
15. 1. 2024 10:04

https://www.youtube.com/watch?v=6AwIo3DU6-U
Ti co tomu poroučeli to chtěli vlastnit a ne že socialismus zkrachoval, bez nich by se tak nestalo.
No a podívejte se kde nám abolicér exhiboval před stejnou kulisou.
https://www.youtube.com/watch?v=amtiYOmQzy8
A co pak nám tam asi s evropou spytlíkovali s tím že 90% z půjček ukr jim zůstane v pindostanu jak napsal jejich vošintnpoust.
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M

Pavel z Moravy.
15. 1. 2024 11:39
Odpovědět  sergej

Sergeji, chtějí tady západ, mají západ. Budiž jim přáno.

Bety
15. 1. 2024 17:19
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jenže takhle to ti, co si chtěli nahrabat v roce 89 nestavěli. To byly jen samé prý “odborné” kecy o lepší ekonomice, špatných dosavadních hospodářích a vyrovnání se západu. A samozřejmě o “svobodě slova” o kterou ale vůbec nešlo. Havel dokonce veřejně tvrdil, že do soukromých rukou nic vracet nebude. A jen se tam usadili, už to jelo. Média zpívala jen písničku o tom, že všechno bude fajn, pak že jinak to přece nejde a každý, co se odvážil říct něco jiného byl za vola. A tak si lidé postupně zvykli.
Stačilo pár let a moje bývalá kolegyně kdysi úplně odvázaná z OF mě varovala, že si nemohu ve frontě v obchodě otvírat hubu, pokud nechci být na černé listině.
A pak že prý jde o svobodu slova až dneska. Houby !

Jaro Jaroslave
15. 1. 2024 14:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Žiadna lepsia budúcnost nepríde a nebude! Svet je pred hplocaustom, od 2024 po 2033 az 2036…Iba arogantni a nevzdelani to nevedia kde sme a comu budeme čeliť…

Administrátor
P.A.Semi
15. 1. 2024 16:41
Odpovědět  Jaro Jaroslave

Tříska a Trám, ale přímo ukázková…

Arogantní je tvrdit, že kdo nezná váš nejnovější blábol, je údajně “arogantní a nevzdělaný”…

Zatím to asi není “nevzdělanost”, i když jste na to mohl přijít také, ale brzy bude, že Židi mají v září 2029 Shmitah, kdy nás plánují vyhubit (což možná začne už 2028, jako energetická krize také začala již na začátku sedmého šmitahového roku, na konci měla vrchol), a že jsou další důvody, proč to nebude 2033 ale dřív, kdy se to na jednu nebo druhou stranu vyřeší… Také 2000 výročí ukřižování Krista bude již v roce 2031 (nebo 2030?), protože Kalendář je o trochu posunutý, než jak to tehdy kolem roku 500 odhadli…

Jenže jak byl letos na Silvester 2023 na Slunci pořádně velký záblesk na “půlnoc” jednak Ukrajinskou, jednak Izraelskou, ono tam také bylo česky napsáno ***, a pod tím ještě jednou totéž anglicky, takže je otázka, jestli tu ještě budou, aby dokončili své škaderedé Shmitahové plány…

Rozhodně tedy ten váš “holocaustový” plán proti Světu na 2023-2036 ještě nepočítá s tím, že k tomu má co říct i Hospodin…
A že možná nebudeme čekat jak stádo ovcí, až nás zkusí zase hubit, třeba nějakou další epidemií a očkováním…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
15. 1. 2024 20:52
Odpovědět  P.A.Semi

Paradoxně Havel než skončil tak chtěl občanskou společnost a maloval srdíčka kudy chodil což na dotačníky malou domů s.r.o. defraudantů samozřejmě neplatí, kalergiády. Paralelního parazitického řízení státu neziskovčíky. Vydupali s ním skořápkářem institutem neviditelných ručiček ztrha.