nezařazené

“Téměř nulový” hospodářský růst EU je snadno vysvětlitelný

“Téměř nulový” hospodářský růst EU je snadno vysvětlitelný – řekl Putin

Ekonomické těžkosti členských států EU souvisejí především s rozhodnutím Bruselu vzdát se dovozu ruské ropy a plynu, řekl ve středu prezident Vladimir Putin na fóru „Ruský energetický týden“. Blok pouze zmařil svůj ekonomický růst, zatímco Moskva se přeorientovává na asijské trhy, dodal.

Státy EU „v současnosti přeplácejí své dodávky ropy a plynu,“ řekl Putin a dodal, že v důsledku toho ekonomika EU vykazuje „téměř nulový“ růst. V září Evropská komise ve své ekonomické prognóze uvedla, že hospodářský růst bloku byl v roce 2023 revidován na pouhých 0,8 % z původně předpokládaného 1 %. Změnila se také prognóza růstu pro rok 2024 z 1,7 % na 1,4 %.

Ruské energetické produkty „zajistily po mnoho let ekonomický a sociální blahobyt Evropské unie,“ řekl prezident a dodal, že státy EU se jich rozhodly prostě vzdát zavedením omezení bankovních služeb a cenových stropů pro ruskou ropu a plyn. .

Putin poukázal na globální rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou v energetickém sektoru a dodal, že pokud se někdo rozhodne nekupovat energii od určitého národa, bude ji muset koupit jinde, často za vyšší cenu. ‘Člověk musí být absolutně hloupý, aby to nepochopil,’ řekl.

Ruský prezident také uvedl, že průmyslová výroba a výroba energie v EU klesly minimálně od jara 2023. V květnu statistický úřad EU Eurostat uvedl, že výroba ve stavebnictví v eurozóně klesla o 2,4 % a v roce 2023 klesla o 1,9 %. v celé EU od března do února.

Moskva mezitím přeorientovala svůj energetický průmysl na asijské trhy, řekl prezident. „Ruský palivový a energetický průmysl funguje stabilně,“ řekl na fóru a dodal, že ruská ropa nyní proudí na „rychle rostoucí a rozšiřující se trhy“ globálního jihu a východu.

Prezident řekl, že situace se promítá do reálného disponibilního příjmu domácností lidí v Rusku a EU. Evropané se musí vypořádat s rostoucími cenami a nižšími reálnými příjmy, zatímco Rusům vzrostl jejich reálný příjem mezi prvním čtvrtletím roku 2022 a prvním čtvrtletím roku 2023 v průměru o 4,4 %, řekl.

„To je ukazatel kvality hospodářské politiky,“ řekl Putin a dodal, že kroky politiků EU se mu zdají „překvapivé“. ‘Přesto je to jejich volba,’ řekl prezident.

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
12. 10. 2023 20:51

zejména hloupost našich českých politiků (loutek KoZa) nemá obdoby!!!…Odmítat potrubní ZP a odvážet tentýž zkapalněný a poté opět regasifikovaný s pseudo-konkurencí za až 4x vyšší ceny dokládá naprosté idioty u moci v ČR!!! Lidé nemají šanci cokoliv změnit v důsledku prohnilé justice ČR!!! Systém veřejné moci v ČR se pomalu ale jistě zhroutí, několik oligarchů uteče a tradičním politikům budou lidé plivat do očí!!!

ModrýKlokan
13. 10. 2023 00:32
Odpovědět  ijn

@ ijn

Za rozvracení státu a narušení hospodářství byl dřív kriminál, minimálně. Dnes za to ta politická sebranka bere odměny. No, kyvadlo je zatím na špatné straně…

Pavel z Moravy
13. 10. 2023 09:47
Odpovědět  ModrýKlokan

Tak že by i zde řádil opět cenzor nepohodlné pravdy. Trochu ostřejší, ale ne sprostý příspěvek a já ho nemohu poslat. Nu což, však všem je na vědomí dáno v čem žijeme.

skeptik
13. 10. 2023 09:08
Odpovědět  ijn

To se nestalo ze dne na den, to je postupný vývoj od sametového puče.
Každá pravicová vláda ODS byla katastrofou, ale když je někdo ideologicky zaslepený a stále šlape na stejné hrábě… komu není rady, tomu není pomoci.
Jaké si to lidi udělají, takové to mají!
Samozřejmě s postupující fašizaci celým “demokratickým” Západem klesají čím dál víc možnosti něco změnit k lepšímu

All
12. 10. 2023 23:02

Situace se v EU bude dále zhoršovat díky nemyslícím politickým poskokům na ůrovni šaškoprdů z Bruselu.Globalisté rozehrali další válku mezi palestinci a izraelci,pokud se konflikt rozšíří,dá se očekávat blokování suezského průplavu,lodě se zkapalněným plynem neproplují,anebo budou muset obeplout celou Afriku.Začne velké zdražování a blázinec bláznů na pokračování. EU- poskok za rok za dva krachne,nemá budoucnost .

Mike
13. 10. 2023 00:01
Odpovědět  All

Až evropa klesne na úplné dno, sama se rozpadne. K tomu ji dopomáhej multi-kulti a grýndýl. Amen.

ModrýKlokan
13. 10. 2023 00:33
Odpovědět  Mike

@ Mike

Natoxit, Czexit… naprosto nezbytné

Jaris
13. 10. 2023 00:04

Tohle musi pochopit kazdy normalni clovek. Jenze jak se zda, EU ma jine pocty. U nich 2 + 2 = 5.
Zato pychy a falesne hrdosti maji tolik, ze by ji mohli po svete rozdavat. Hlavni cil je skodit RF. Paradoxem vsak je, ze ty EU osli palice skodi sami sobe a jsou na to dokonce pysni.

Pavel
13. 10. 2023 12:19
Odpovědět  Jaris

Jaris, oni mají z evropany a těmi, kteří Evropu řídí a podporují jejich jedinou světovládu jiné plány. Nebudete skutečně nic vlastnit a my, tedy globální elita budeme rozhodovat za vás. Bude to forma digitálního feudalismu jak vyšitá. Odvádějí pozornost lidí vším možným způsobem a krůček po krůčku si plní svůj sen absolutní nadvlády nad lidstvem. To, že jsou lidé zaslepeni a nevidí to, neznamená, že to již tvrdě nejede. Ukrajina, Izrael a kdo ví co ještě přijde jsou pouze úhybné manévry, které mají svést plebs na vedlejší kolej a znemožnit jim vidět to co se skutečně za oponou světového divadla peče. Myslím, že to dobře osvětluje článek na otevrisvoumysl.cz- Dr. Mercola : Temná stránka agendy v EU. Vystěhování z vašeho domova. Nu, dětičky, které se o nic nezajímají se mají na co těšit. Nemyslíte, zaplatíte.

Jaris
14. 10. 2023 00:27
Odpovědět  Pavel

Swab je zidacky magor,ktery patri permanentne do blazince. Mohu vas ujistit, ze se jeho deviantni plany nesplni. Je jen otazka casu, kdy zdechne a s nim i jeho chorobne nesmysly. Lide zas tak hloupi nejsou, aby poslouchali takove kreatury jako je swab.

unor 2022
13. 10. 2023 08:51

V. Putin a nakonec i tady v prispevcich ..
To rozhodnuti vzdat se ruskych energii ‘si stoji’ jinak. Neni o hlouposti EU. Je v podrizenosti centra EU a nasledne clenu EU.
Popis formy podrizenosti a ruznych forem natlaku az po vydirani budiz na kazdem z nas jednotlive.

Pavel z Moravy
13. 10. 2023 09:37

Vladimíre, kdybych mohl poradit, řekl bych asi toto. Vybodněte se na komentáře k této eurounijní zdegenerované smečce, nenechte se infikovat touto žumpou. Tady vládnou zaprodanci vlastních národů, kterým o lid nikdy nešlo. Držte si od nich odstup, oni by rádi vaše zdroje, nejlépe zadara, ale vás by nejraději neviděli. Je to jako ze scény z filmu Síla muže- kdyby nás pořád tak obsluhovali, ale my je neviděli a nemuseli se koukat na ty jejich ksichty. Takhle smýšlí tohle západní panstvo, vždyť si to tak i natočí.

Pavel z Moravy
13. 10. 2023 09:40

Vladimíre, kdybych mohl poradit, řekl bych asi toto. Vybodněte se na komentáře k této eurounijní smečce, nenechte se infikovat touto žumpou. Tady vládnou zaprodanci vlastních národů, kterým o lid nikdy nešlo. Držte si od nich odstup, oni by rádi vaše zdroje, nejlépe zadara, ale vás by nejraději neviděli. Je to jako ze scény z filmu Síla muže- kdyby nás pořád tak obsluhovali, ale my je neviděli a nemuseli se koukat na ty jejich ksichty. Takhle smýšlí tohle západní panstvo, vždyť si to tak i natočí.

Frank1
13. 10. 2023 13:34

Loutky Sionistu vsude ve vladach delaji, co jim Sionista v Londyne nakaze. Ten si myslel, ze Rusko pod sankcemi se zhrouti. A je to naopak. Rusove restrukturalizovali hospodarstvi a maji nova odbytiste pro suroviny s velkym potencialem rustu. Evropa pada z vrcholu pyramidy. To je jen zacatek!