Teenager s insigniemi Azov provedl masovou střelbu v USA. VIDEO 18+

Spojené státy zasáhla další masová střelba, tentokrát streamovaná na streamovací platformě Twitu bělošským supremacistou, který k útoku neměl jiný motiv než rasismus a nenávist.

https://streamable.com/lluqso

Osmnáctiletý Payton Gendron byl zadržen bez možnosti propuštění na kauci kvůli obvinění z vraždy prvního stupně po masové střelbě, která se odehrála v sobotu odpoledne v supermarketu v Buffalu ve státě New York. Toto řádění si vyžádalo životy nejméně 10 lidí, jak ukázala poslední bilance policejního oddělení v Buffalu.

Těžce ozbrojený střelec měl v době incidentu, při němž bylo podle policejního komisaře v Buffalu postřeleno 13 lidí, z nichž 10 zemřelo na místě, než policie útočníka zadržela, u sebe pušku a taktickou výstroj.

Střelba podle místních médií začala na parkovišti a krátce nato se přenesla do samotného supermarketu.

Útočník přijel na místo více než 320 km ze svého domova a měl na sobě výstroj a oblečení ve vojenském stylu, konkrétně neprůstřelnou vestu, taktickou přilbu a maskáčovou vestu.

Běsnění, které FBI a policie označily za zločin z nenávisti, pokračovalo až do chvíle, kdy střelce zadržela policie v Buffalu. Po příjezdu policisté střelce konfrontovali a ten si údajně přiložil pušku ke krku, než se nakonec nechal přesvědčit, aby zbraň odhodil a vzdal se.

Označení zločinu z nenávisti je dáno tím, že 11 ze 13 Grendonových obětí byli černoši a jednalo se o nakupující a zaměstnance a že celý zločin byl živě přenášen na Twitu.

Gendron byl po vzetí do vazby předveden k soudu, kde na něj byla podána obžaloba. Jeho soudem jmenovaný právník jeho jménem popřel vinu v případě obvinění z vraždy prvního stupně, informovala policejní stanice v Buffalu.

Byl vzat do vazby bez možnosti propuštění na kauci a ve čtvrtek se má znovu dostavit k soudu kvůli pokračování řízení.

Několik grafických snímků obrazovky pořízených ze streamu na Twitchi ukazovalo tělo ležící na podlaze a ženu, která byla střelena do hlavy.

FBI incident vyšetřuje jako “zločin z nenávisti a případ rasově motivovaného násilného extremismu”, uvedl zvláštní agent Stephen Belongia.

Nacismus má svou hru
Přelomovou skutečností je, že střelbu provedl neonacista a bílý supremacista, který zveřejnil fašistický manifest s použitím nacistického symbolu “černého slunce”. Tento znak používá ukrajinský neonacistický prapor Azov.

Objevily se fotografie militanta s “černým sluncem” na hrudi na fotografiích pořízených před masovou střelbou.

Dalším faktem je, že teenager napojený na neonacisty provedl svůj útok v převážně černošské čtvrti, kde zastřelil 11 černochů, což odráží rasismus jeho ideologie.

Newyorská guvernérka Kathy Hochulová označila útočníka za “bílého supremacistu, který právě spáchal zločin z nenávisti na nevinné komunitě” a vyjádřila “upřímnou naději, že tento jedinec… stráví zbytek svých dnů za mřížemi”.

Americký prezident Joe Biden se k incidentu vyjádřil slovy: “Jakýkoli čin domácího terorismu, včetně činu spáchaného ve jménu odporné bělošské nacionalistické ideologie, je v rozporu se vším, co v Americe zastáváme.” Neustále však vyjadřuje podporu kyjevskému režimu, který podporuje nacionalistický a neonacistický prapor Azov, proslulý svou bělošskou nadřazeností.

Útok se odehrál v souvislosti s prudce rostoucím násilím páchaným střelnými zbraněmi ve Spojených státech a volnými zákony o zbraních, které umožňují vlastnit střelnou zbraň téměř každému.

Za posledních pět let dokázal americký Úřad pro alkohol, tabák a střelné zbraně (ATF) vystopovat pouze 0,98 % podezřelých “zbraní duchů”, které byly předány orgánům činným v trestním řízení, k jednotlivému kupci, dodalo ministerstvo.

Podle organizace Gun Violence Archive (GVA) zemřelo od začátku roku ve Spojených státech na následky násilí se zbraní více než 15 070 lidí, včetně sebevražd.

Za celý rok 2020 to bylo 45 000 mrtvých, uvedl GVA, což je číslo, které přimělo Bílý dům hovořit o “epidemii”.

V roce 2022 zatím podle organizace utrpělo zranění v důsledku násilí páchaného střelnými zbraněmi 12 166 osob, přičemž nad územím Spojených států bylo provedeno celkem 179 přestřelek.


Sobotní útok byl živě přenášen na Twitchi a snímky obrazovky ze záznamu ukazují hrůzné scény, včetně ženy, která je střelena do hlavy, když jde před obchodem. Na dalších screenshotech jsou vidět oběti na podlaze supermarketu.

“Je to jako vstoupit do hororu, ale všechno je skutečné. Je to jako armagedon. Je to tak ohromující,” řekl deníku The Buffalo News policejní úředník z místa činu.

V internetovém manifestu o 106 stranách, který střelec pravděpodobně nahrál na internet, vysvětlil, že ho motivovala konspirační teorie, podle níž jsou běloši nahrazováni jinými rasami. V dokumentu uvedl, že je mu 18 let a že se sám označuje za bílého supremacistu a antisemitu.

“Jestli chci, abyste si z těchto spisů něco odnesli, tak to, že porodnost bílých se musí změnit. Každým dnem se počet bělošské populace snižuje,” píše se v dokumentu. “Aby si lidé udrželi populaci, musí dosáhnout porodnosti, která dosáhne úrovně reprodukční plodnosti, což je v západním světě asi 2,06 porodu na ženu.”

BNO News dokument zveřejněný střelcem nezveřejňuje.

Metody použité při střelbě jsou podobné metodám muže, který v březnu 2019 zahájil palbu ve dvou mešitách v novozélandském Christchurchi a zabil 51 lidí v jedné z nejhorších střelby v novodobé historii. Střelec svůj útok vysílal v přímém přenosu a v internetovém manifestu se označil za bělošského supremacistu. I on věřil v konspirační teorii o “velkém nahrazení”.

sdíletj na

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
15. 5. 2022 18:07

Nebudu kolem toho blábolit, že to bylo hustý. Prostě bylo. Ale to vůbec není v tuto dobu podstatné. Podstatné je, že systém začíná doplácet na hýčkání neonacizmu. Kdybych byl zlý (a to já nejsem), tak řeknu: “Dobře vám tak, nemáte si zahrávat s propagací nacizmu v mezinárodním měřítku”: On je totiž nacizmus velmi rutinně používán proti Rusku na Ukrajině. A lidí v USA to dobře vědí. Což je také důkaz, že když naši “spojenci” neonacizmus nepotírají, pak s ním souhlasí i naše vláda. Prostě naše vláda má také krev na rukou. Jsem zvědav na reakce našich sluníček, které neonacizmus Ukrajiny schvalují a jestlipak řeknou, že ten americký je zlý a ten Ukrajinský je ten hodný nacizmus – jednoduše proto, že ten americký zabíjí černochy, ale ten Ukrajinský jenom Rusky mluvící obyvatelstvo a chtějí dokonce Rusko vyhladit. Tak si to hezky musí vychutnat. Jejich propaganda má dvě strany mince. A kde zalezli Halíci, milionkáři, vítači a podobná havěť?

Pavel
15. 5. 2022 18:37
Odpovědět  Pijack

no jen by mě zajímalo jestli máme stále volat sláva ukrajině a nebo je už zase nějaké nové agitační heslo abych něco propána neprošvihl a nedostal se do potíží

Pijack
15. 5. 2022 18:54
Odpovědět  Pavel

To se brzo dozvíme. Určitě ten svazák a horlivý aktivista na Ministerstvu vnitra s něčím přispěchá. A vláda si sestavila jakousi ideologickou komisi, tak její osazenstvo bude jistě horlivě dumat, jaký materiál odešle do ČT. Zajímat mě bude téma boje BLM proti Ukrajinskému rasizmu a nacizmu. To bude pikantní, na to se těším 🙂 Sluníčka se vzájemně pobijí, paráda 🙂

Pavel K
15. 5. 2022 19:42
Odpovědět  Pijack

Ti? Ti nám budou lhát do posledního balíku slámy na Ukravíně.
? ? ? ?

Albi
15. 5. 2022 20:01
Odpovědět  Pijack

Nemyslím, že bychom dozvěděli nové noty.
Buď se bude mlčet (takových excesů už v USA bylo, zvykli jsme si), nebo to prostě byl psychopat.
Konec. Zapomeňte.
S Ukrajinou to nijak nesouvisí, tam nacismus být nemůže, tam jsou jen hrdinní bojovníci za svobodu, trpící ciávilisté a vraždící Rusové.
A sláma u kravína trvá!

Milan ze Zahrady Čech
15. 5. 2022 19:29
Odpovědět  Pavel

Volejte: “America First!”

me2d44
16. 5. 2022 13:06
Odpovědět  Pavel

Hezký den. No v pár diskusích jsem už zaznamenal upravené “Sláma u kravína” – průmyslový Donbas je v háji – chce být Ruskem, a ten zbytek na západě – mám kravku, zorám, zaseju (a pokud mi přes to nepřejedou tanky, tak v srpnu sklidím)…..

Pat
15. 5. 2022 19:02
Odpovědět  Pijack

V podstatě máš pravdu, ale násilní úchylové se občas budou objevovat asi vždycky.
Zakážeš neonacismus, a oni si svoje úchylárny vybijí skrz jinou ideologii.

Pijack
15. 5. 2022 19:13
Odpovědět  Pat

Jasně, je to tak. ALE nemám rád, když mi někdo hrozí trestním stíháním za projev proti Ukrajinskému neonacizmu. To už je přes čáru. Já tomu říkám podpora nacizmu ze strany justice a státu.

Pavel K
15. 5. 2022 19:47
Odpovědět  Pijack

Příteli, tak za tohle si můžeme sami. První příznaky, lid do ulic a generální stávky. ?‍♂️

Albi
15. 5. 2022 20:04
Odpovědět  Pijack

Přesně tak.
Jednotlivec je něco jiného, než oficiální státní ideologie.

Pavel K
15. 5. 2022 19:44
Odpovědět  Pat

Ničit krtka sotva Vystrčil palici, lopatou a do hlavy. Bekhendem.

Pavel K
15. 5. 2022 19:40
Odpovědět  Pijack

Pijack ty zraješ jako víno. Z tebe jednou něco bude jestli tě neposerou mouchy. Já věděl, že se kamarádím s dobrými lidmi.
?‍♂️ ?‍♂️ ❤ ❤ ? ? ?

Helena
15. 5. 2022 20:16
Odpovědět  Pijack

Dobře napsáno! A na Ukrajinu budou cpát Američané dolary a fašismus podporovat. Měli by se zamyslet, kam to spěje.

GALES
15. 5. 2022 19:41

Americká vláda nacistům fandí,tak co jako. Naši jim rozdávají metály a nikomu nevadí že jsou fašisti.

Vladimír
15. 5. 2022 20:19

Sláma v kravíně! Tohle se rozleze po celém světě, amíci i my v Evropě si ještě užijeme. Hlavně více zbraní…

vlastisl
15. 5. 2022 21:35

Amerika které se klaní fašistická klika z Evropy a potažmo i čeští pitomci je od samého počátku zemí plnou odložených zločinců a proto jistě plná špatných genů ! Není nic horšího než se s takými lumpi pacičkovat ! Nevím kdo může fandit zločiné zemi kde v mírové době je postřílíno více lidí než na celé UK ! Ovšem patolízalové v ČT nám neustále předkládaji ukrajinské fejky o fašounech melou h..a a pravdy neřeknou ani za mák. Jenom trouba může věřit oficialní lži a uchvatitelé současné moci se na uk pomoci doře napapaj ! Každému co patří !