nezařazené

Taliban označil odříznutí rukou jako důležité „pro bezpečnost“

Taliban plánuje v Afghánistánu obnovit tělesné tresty, včetně poprav a amputace končetin. Podle mluvčího teroristického hnutí mají tělesné tresty, jako je odsekávání končetin, „odstrašující účinek“. Zda budou vykonávány veřejně, nová vláda zatím nerozhodla.

Teroristické hnutí Taliban, které se chopilo moci v Afghánistánu, hodlá v zemi oživit popravy a tělesné tresty, včetně odsekávání končetin. V rozhovoru pro Associated Press to uvedl mulla Nuruddin Turabi, jeden ze zakladatelů hnutí.

Během předchozí vlády Talibanu (1996-2001) byl Turabi ministrem spravedlnosti a vedl ministerstvo pro podporu ctnosti a prevenci zlozvyku (oddělení sloužilo jako náboženská policie, podotýká AP).
V nové vládě vede vězeňskou službu. Turabi je zařazen na sankční seznam OSN.

„Pro zajištění bezpečnosti je nutné uřezání rukou,“ řekl Turabi s tím, že opatření „má odstrašující účinek“. Vláda Talibanu nyní rozhoduje, zda trest uplatní veřejně.

https://bit.ly/39xlTB7

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
25. 9. 2021 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Toto je výsledek pindostánského “demokratizačního působení” v Afghánistánu?! Zničená, zdevastovaná země se středověkým a fanatickým tmářstvím, vrhnutá ve vývoji o několik staletí zpět. Podobně řádila katolická kurie v Evropě někdy v patnáctém století a ještě později. Karel Marx prohlásil, že náboženství je opium lidstva, jak velkou pravdu měl a jeho výrok je možno aplikovat na jakékoliv náboženství na Zemi! Nakonec jaký div, vždyť právě pindostánský imperialismus zrodil takovou zrůdu, jakou je talibán! Co jiného očekávat od “vyjímečné velmoci” sic!, kde je ještě rozšířen analfabetismus, náboženské tmářství všech “barev”, kde převážná většina polo až nevzdělaných lidí věří v “boží stvoření” světa, že Země je “plochá deska” sic!?? a o ostatním světě ví úplné kulové h….?!? Hnus, ze kterého se normálnímu, rozumnému člověku zvedá žaludek!!

Michal47
28. 9. 2021 14:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Na internetu jsem našel velmi přesné a zajímavé srovnání internacionální pomoci SSSR Afghánistánu a pindostánské okupace téhož! Kdo z vás velmi dobře ovládá němčinu najde tento analytický članek na http://www.kommunisten.ch pod titulem; Sowjetische Intervention und amerikanische Besetzung in Afghanistan: Das sind 2 Pasr Stiefel! (Sovjetská intervence a a americká okupace Afghánistánu: To jsou 2 páry holínek!) Plně s článkem souhlasím!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$