„Takhle se imigranti vyřádili v Bruselu.“

Český poslanec Radim Fiala na svém facebookovém účtu sdílel videozáznam nepokojů v Bruselu. Na videu lze vidět, jak skupina mužů ničí policejní auto, zatímco na pozadí jsou slyšet výstřely a lidské výkřiky. Z komentářů různých uživatelů vyplývá, že značnou část výtržníků tvořili imigranti.

Na konci minulého týdne v Bruselu proběhly nepokoje, které byly z větší části vyvolány smrtí mladíka, který se snažil na svém skútru ujet policii, ale v průběhu honičky narazil na policejní auto. Podle informací publikovaných na portálu Parlamentní listy se zemřelý mladík jmenoval Adil.

Místopředseda SPD Radim Fiala na své oficiální stránce na Facebooku sdílel video, které bylo natočeno očitými svědky nepokojů v hlavním městě Belgie Bruselu.

„Takhle se imigranti před pár dny vyřádili v Bruselu. Podívejte se,“ napsal český politik.

Během nepokojů natočených na videu je vidět, jak skupina mužů úmyslně ničí prázdné policejní auto, zatímco ostatní výtržníci rozhazují různé předměty v okolí. Je také možné si všimnout, že jeden z výtržníků částečně koordinuje činnost ostatních.

Většina uživatelů vyslovila svou nespokojenost s tím, že určitá část obyvatel zjevně projevuje neúctu vůči zákonu a narušuje veřejný pořádek.

Uživatelka Monique Lekeu uvedla, že pokud někteří migranti nejsou ochotní se přizpůsobit místním zákonům a hodnotám, neměli by zůstávat na území evropského státu.

„Já fakt nerozumím, proč všichni ty neevropani tady zůstali? Je vidět, že nemáme nic společného. Myslím si, že by se cítili lépe u sebe doma, se svými tradicemi a hodnotami. Pokud opravdu chtějí tady žít, tak musejí se přizpůsobit a být vděční té společnosti, která je přijala. Je to logické, že? Pokud přijeli sem za lepším životem, tak měli by dodržovat místní pravidla, aby neznepříjemnili svým chováním život ostatních. Musejí pracovat a integrovat se, ale ne jen žádat o sociální dávky a svá práva. Naši rodiče pilně pracovali a trpěli pro to, aby vybudovali Belgii, která je zemí mého původu,“ zevrubně vysvetlila svůj názor dotyčná.

Jeden z českých uživatelů uvedl, že toto by měli vidět všichni občané.

„Žádám ČT, aby toto uvedla do hlavních zpráv,“ okomentoval uživatel Ondřej Šnajdr.

Nepokoje v evropských městech během pandemie covidu-19

Poslanec Radim Fiala ve svém dalším příspěvku uvádí výčet nepokojů a střetnutí, které proběhly v poslední době v Evropě s účastí migrantů.

„Imigranti ve svých ghettech působí další násilí navzdory koronavirové pandemii a karanténním opatřením. O Velikonocích napadali policisty v bruselské čtvrti Anderlecht. Ve francouzském Grigny imigranti zapalovali popelnice a útočili na hasiče a policii rachejtlemi. Nasazený policejní vrtulník se musel stáhnout, protože ho ostřelovali rachejtlemi,“ píše český poslanec.

V souvislosti s tím místopředseda SPD Radim Fiala vyzývá k návratu kontroly státních hranic a zpřísnění evropské migrační politiky.

https://bit.ly/3ak8xWE

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře