Tak už to začalo! FED půjčí USA rovné 2 biliony dolarů na oživení americké ekonomiky kvůli “virové krizi”

..a a globální trhy v Evropě, v Rusku a v Asii okamžitě rostou a jásají, že se to povedlo! Senátoři a kongresmani, kteří donedávna byli proti zadlužování, se kvůli “krizi” připojí k podpoře zákona o mamutím deficitu, který nasype korporacím 500 miliard USD, pro živnostníky 367 miliard USD, soukromým nemocnicím 100 miliard a vládám amerických států 150 miliard dolarů! A každý “obyčejný” Američan dostane příspěvek ve výši 1200 dolarů grátis! A děti dostanou kapesné 500 dolarů!

V Česku začala vlna umírání pacientů, kteří onemocněli nákazou Covid-19. Za posledních několik hodin jich zemřelo již 5 a ve všech případech šlo o pacienty v pokročilém věku. Zatímco v Evropě se média fixují na počty mrtvých a na karantény a dopady, jaké to má na společnost, elity naproti tomu vycítily, že teď je ten správný čas v rámci krizového řízení vyrukovat na veřejnost s plánem na masivní napumpování peněz do národních ekonomik skrze masivní zadlužování státních rozpočtů u nadnárodních sionistických bank s cílem záchrany globálních trhů. Přesně, jak jsem předpovídal před zhruba dvěma týdny, když se začaly objevovat první zkušební balónky z úst takových politiků, o kterých byste nikdy neřekli, že budou lobovat a propagovat mohutné zadlužování státních rozpočtů. Bohužel, začíná se potvrzovat, že celá virová nákaza má jediný účel: Záchranu globální ekonomiky jako systému světové sionistické globalizace před pádem do recese.

Jerome Powell, šéf Federal Reserve

Začalo to již včera, když česká poslanecká sněmovna hladce odsouhlasila zvýšení státního deficitu ČR o 200 miliard korun na kompenzace pro ekonomiku [1]. Zatím se důsledně mluví a hovoří pouze o kompenzacích, aby ani na okamžik nedošlo k podezření, že se jedná o subvence na povzbuzení ekonomik, které začaly již ve druhé polovině loňského roku nebezpečně zpomalovat a začalo se hovořit o příchodu nové krize, mnohem horší krize, než byla ta hypoteční v roce 2008.

Dnešní pravidla WTO (Světová obchodní organizace) zakazují subvencování ekonomik jako nedovolený model subsidiarity, totéž zakazují evropské směrnice na zákaz subsidiarity, tedy vynakládání veřejných rozpočtů na pomoc a podporu soukromých podniků, projektů, továren a fyzických osob. Nebylo prostě možné začít pumpovat veřejné peníze naproti deficitům do soukromých podniků a firem. Bylo potřeba vytvořit krizi, výjimečný stav, nouzový stav, stav ohrožení, který umožní subsidiaritu, tedy sypání veřejných peněz do soukromých firem, zamaskovat to za kompenzace poskytované v důsledku nějaké katastrofy. A tou katastrofou je epidemie viru.

Coronavirus je nástrojem boje globalistů proti vypuknutí globální recese, není o tom už žádných pochyb

Proč jsem naprosto přesvědčen o tom, že se jedná o grandiózní projekt řízení na 4. a 5. prioritě procesů globálního řízení, vám hned vysvětlím. Existuje nepsané pravidlo, že řídící elity nezastupují zájmy lidu v dané zemi, ale zájmy vyšších a nadřazených elit, které chtějí prosazovat své zájmy v konkrétních zemích. V minulosti proběhly celé řady pandemií a virových nákaz, ale dosud nikdy v historii ještě nedošlo k tomu, že by západní státy byly ochotny zastavovat svou hlavní životní tepnu, tedy business.

Německo je v procesu krizového řízení

Když vidíte, že najednou globalistické mamutí firmy jsou ochotny dobrovolně uzavírat své továrny, své automobilky, své divize, a to dobrovolně, prý kvůli ochraně zdraví, je to samozřejmě blábol. Automobilky, pokud o nich mluvíme, mají obrovský problém, dlouhodobě se nedaří nastartovat prodeje elektrických aut, nikdo je nekupuje, nikdo je nechce. S tím je spojena krize návazného průmyslu na průmysl automobilový. A nejvíce to odnáší německá ekonomika. Jak nastartovat něco, co kolabuje, zpomaluje, co hrozí přerůst v recesi a v ekonomickou krizi? No, jsou to subvence, mamutí nalévání veřejných peněz do soukromých fabrik. Ale jak už jsem výše uvedl, to zakazují pravidla WTO a rovněž směrnice Evropské komise.

Krizové řízení v Německu jako vzor pro celou Evropu! Německý průmysl dostane nasypáno z veřejných peněz 750 miliard EUR

Bylo tedy potřeba vytvořit krizi a následně kvůli této krizi přijmout odpovídající krizové řízení, které krizi využije jako omluvu a zdůvodnění pro zahájení masivních programů subsidiarity a pumpování veřejných peněz do soukromých podniků, aby se podařilo oživit umírající svatý grál globalizace, kterým je mantra růstu GDP. Poprvé jsem si toho všiml ve chvíli, kdy politici, kteří donedávna se chlubili tím, že šetří a snižují deficity, najednou začali vypouštět pokusné balónky o plánech na mohutné zvyšování deficitů státních rozpočtů, a to prý kvůli kompenzacím za krizi způsobenou koronavirem.

A tak Andrej Babiš včera prosadil ve sněmovně 200 miliard korun zvýšení deficitu, které půjdou na “kompenzace” pro veskrze soukromé subjekty. A můžete vzít jed na to, že šlo pouze o první balíček, v příštích měsících přijdou další. Za normálních okolností by takové kroky byly v rozporu se směrnicemi EU o zákazu subsidiarit, ale v případě krize existuje výjimka, že státy a vlády mohou pumpovat peníze do soukromých subjektů z titulu kompenzací nějaké krize.

Německý Bundestag

Jenže, to je naprosté nic v porovnání s tím, co schválil kabinet Angely Merkel toto pondělí a Bundestag by měl zákonnou úpravu schválit ještě tento týden. V důsledku virové nákazy a opět z titulu “kompenzační potřeby” schválila vláda Angely Merkel naprosto bezprecedenční subvenční balík [2] pro soukromé německé fabriky, především v oblasti průmyslové výroby, ve výši 750 miliard EUR. Jenom takový malý výčet, kam poputují subvence, abyste pochopili, o čem se tady bavíme. Živnostníci, malé firmy, ale třeba i umělci, pečovatelé a další vybrané profese dostanou 15 000 EUR měsíčně, po dobu 3 měsíců, a to ve formě přímých subvencí z titulu kompenzačních mechanismů “kvůli koronavirové krizi”. Celkem si tak přijdou za 3 měsíce tyto osoby, kterých se to týká, na hezkých 45 000 EUR. Nechci se vás dotknout, dámy a pánové, ale kdo z vás to má, tedy za 3 měsíce v roce? To je hezká subvence, daleko přesahující “kompenzaci”, aby tedy bylo jasno.

Neomezená kreditní linka pro německou rozvojovou banku, zákaz vystěhovávání neplatičů z bytů, snazší přístup k sociálním dávkám, kapesné pro německé děti

Větší firmy dostanou kapitálové investice z tzv. stabilizačního fondu státu, kdy stát nalije do soukromých německých koncernů až 100 miliard EUR na přímých subvencích. Kromě toho, německým státem vlastněná rozvojová banka KfW od pondělí má k dispozici od německé vlády neomezenou kreditní linku, která není omezena jakýmkoliv objemem peněz. Hned v pondělí přitom banka dostala okamžitou jednorázovou kreditní tranši ve výši 100 miliard EUR na krytí likvidity veškerých projektů, které momentálně banka pokrývá v jednotlivých programech pomoci německému průmyslu. Dalším opatřením vlády Merkelové je rozhodnutí, že vlastníci nemovitostí během virové krize nesmí vystěhovávat z bytů nájemníky, kteří neplatí nájem v důsledku této krize. Vlastníci bytů budou moci čerpat kompenzace za ušlé nájmy právě od německého státu.

Angela Merkel, německá kancléřka

Žadatelé o sociální podporu v rámci programu Hartz IV nebudou muset předkládat majetková přiznání o své finanční situaci, ani nebudou muset dokládat své náklady na bydlení, aby mohli čerpat dávky sociální péče. Pokud rodina přijde o větší než 50% část rodinných příjmů, např. když onemocní manžel, který vydělává více peněz než manželka, tak rodina bude mít nárok i na kapesné pro děti, aby bylo zajištěno, že děti dostávají v době krize odpovídající kapesné. Dále se vláda Merkelové rozhodla rozšířit program Kurzarbeit, kdy vláda bude zaměstnavatelům subvencovat mzdové náklady na zaměstnance ve zkrácených úvazcích z více procent než dosud.

Jeden by řekl, že když vypukla virová krize, zdravotníci a nemocnice při pumpování peněz z veřejných zdrojů dostanou nejvíc. Jenže, ono je to jinak

Co je ovšem neuvěřitelné chucpe, tak je informace o tom, kolik dostanou německé nemocnice. Jeden by řekl, že když se mluví o virové krizi, prioritou budou peníze pro zdravotnictví. Ale kde že, co vás nemá, přátelé. Vláda Angely Merkel z toho obrovského balíku 750 miliard EUR přerozdělí jenom 3 ušmudlané miliardy. Německé zdravotnictví je sice na vysoké úrovni, někdo by řekl, že nemocnice tudíž nepotřebují v Německu tolik peněz, co potřebují nemocnice v “evropských provinciích” ve Východní Evropě, ale to není pravda. Především ve východní části Německa není zdravotnictví zase na tom tak dobře, aby si někdo nemyslel. A vidíte, v krizovém balíčku jsou pro nemocnice jenom 3 miliardy EUR.

Ministr financí USA Steven Mnuchin vysvětluje, k čemu budou použity 2 bilion dolarů z úvěru od FEDu.

A tak se nelze divit tomu, že i v americkém Senátu v noci na dnešek došlo k dohodě mezi republikány a demokraty, že americká vláda dostane autorizaci a bude si moci půjčit od FEDu závratný balík ve výši 2 bilionů dolarů, tedy 2 000 miliard amerických dolarů [3]. Zákon musí schválit ještě dolní komora Kongresu, ale to už je pouze formalita, protože návrh Senátu vznikl jako dohoda vedení obou partají v Kongresu. A co to znamená pro americkou ekonomiku a také pro občany? Americké koncerny a fabriky dostanou na subvencích rovných 500 miliard amerických dolarů.

Když se kácí les, lítají třísky. Když se sekají dluhy, létají pro změnu mamutí hausnumera zadlužování státu u sionistických rodinných bankovních klanů. Právě jsme svědky toho, jak se pomocí dluhu Amerika prodává bankám. Americké burzy jásají [4]. A trhy v Evropě, v Rusku i v Asii ožily po této zprávě, protože to znamená, že když FED nasype 2 biliony do americké ekonomiky, ostatní centrální banky po světě udělají totéž, protože co udělá FED, to udělají ostatní. A to znamená, že růst světového GDP je zachráněn a recese zažehnána. Alespoň pro tuto chvíli.

Americká vláda se zadluží u soukromého FEDu bezprecedentní sumou 2 bilionů USD a peníze obratem rozdá soukromým subjektům a občanům. Charita nebo si FED právě potichu privatizuje USA?

Malé firmy v USA dostanou 367 miliard dolarů v podobě úvěrů s garancí státu. Pokud firma úvěr nevrátí, s čímž se počítá ve většině případů, banka své peníze dostane od americké vlády, a to právě z tohoto balíku 367 miliard dolarů. Celkem 100 miliard USD dostanou americké a veskrze soukromé nemocnice a kliniky a dalších 150 miliard dolarů dostanou vlády jednotlivých amerických států a lokální vládní úřady. Každý “obyčejný” Američan, který si za rok vydělá 75 000 dolarů a méně, dostane na bankovní účet 1200 dolarů a k tomu navíc budou i daňové úlevy. Každé dítě dostane 500 dolarů. Všimněte si, že americké zdravotnictví na boj s údajně vraždícím virem dostane jen 100 miliard USD, což je pouhých 5% z balíku 2 bilionů dolarů.

Budova Federal Reserve.

A stejně jako v Evropě, jako v Německu, jako v Česku a stejně jako v dalších zemích, tak stejně tak i v USA je všude zdůrazňováno, že toto pumpování veřejných peněz do soukromých subjektů je pouze kompenzací kvůli “virové krizi”. Doslova i blbému, který propadal z počtů ve škole, musí být jasné, že tyto mamutí deficity a pumpy veřejných peněz do soukromých firem, fabrik, továren a soukromých osob nemají nic společného s kompenzacemi, ale jedná se o masivní program subvencování celého globálního trhu s cílem zabránit celosvětové krizi a globální recesi, ke které se schylovalo již od druhé poloviny loňského roku.

Kdyby to nebyl Coronavirus, vymysleli by globalisté v roce 2020 něco jiného na vyvolání krize s cílem pumpování peněz do globální ekonomiky

Právě proto zaznívaly v Německu výzvy proti rouškám, aby je lidé nenosili, protože to byla snaha, aby se virus v Německu rozšířil, aby vznikla následně krize, na jejímž základě bude možné ustanovit procesy krizového řízení a následné přijetí zákonů pro masivní programy subsidiarity a subvencování soukromých subjektů z veřejných zdrojů s cílem restartu ekonomik a zabránění propuknutí globální ekonomické krize a recese, ke které se schylovalo už pěkně dlouhou dobu. Důkaz máte v tom, že když vypukne prý virová krize, peníze nakonec nemíří do nemocnic a zdravotníkům, ale někam úplně jinam, do největších korporací, továren, automobilek, do vlajkových lodí průmyslu, živnostníkům, podnikatelům, dokonce i obyčejným lidem, a samotné nemocnice potom dostanou pár drobných, aby se neřeklo, aby to nevypadalo podezřele.

Bundestag bude schvalovat plán vlády Merkelové na balík 750 miliard EUR pro německou ekonomiku.

V Německu ze 750 miliard EUR půjdou nemocnicím na boj s údajně zákeřným a vraždícím virem jen 3 miliardy. A o čem se kdo chce tady bavit? Bylo třeba nalít peníze od států do soukromých podniků, což pravidla WTO na globalistickém hřišti zakazují. A tak musela přijít krize a s ní krizové řízení, které ospravedlnilo sypání veřejných peněz do soukromých zdrojů na oživení trhů před blížící se recesí. A proto politici a vlády tak ochotně na tuto hru přistoupily, protože tato příležitost přichází jednou za 100 let, kdy je možné kvůli krizi obejít pravidla volného trhu a pomocí subvencí se pokusit rozdojit chcíplého globalistického kozla. Nástroje i prostředky tomu totiž odpovídají.

Šéfredaktor AE News

S námi čtete, s námi objevujete… a to i v době virové nákazy

Vážení čtenáři Aeronetu, do konce měsíce zbývá 5 dní a zatím jsme vybrali jen 45% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, což je opravdu kritický stav, i když chápeme současnou situaci s koronavirem. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.
https://bit.ly/2wH5pGu

-VK-

sdíletj na