nezařazené

… tak, a je to venku … původcem COVID-19 je Jára Cimrman

Původcem COVID-19 je Jára Cimrman

(Jsme národ Švejků, a předem se omlouvám, zda níže uvedené pojednání někoho urazí.)

V letech 1915 – 1919 se český génius věnoval výzkumu virů, bakterií a epidemií, protože chtěl s jejich pomocí zastavit první světovou válku. 

Počítal s tím, že po nakažení všech bojujících stran vyhlásí tyto kapitulaci, a po podepsání míru dostanou od Járy vakcínu na uzdravení.

První vytvořený virus poslal Jára v roce 1917 do Španělska na testy. Ovšem v laboratoři jim utekly myši. Ty pak roznesly virus mezi lidi. Na tzv. Cimrmanovu španělskou chřipku zemřelo asi 50 milionů lidí. Super výsledek.

Jára pak do konce války vyvinul nový virus, ovšem nemohl najít dobrovolníky na testování. Devadesáti procentní pravděpodobnost úmrtí se všem zdála jako příliš velké riziko. Nevím proč. Cimrman nakonec virus otestoval na sobě. Infikace byla úspěšná, vakcína proti viru selhala a tak ho ohrožoval těžký zápal plic.

Nakonec pomohla slivovice od strýčka z Valašska v podobě padesáti litrového demižonu. 
Virus souboj se slivovicí prohrál.

Když se Cimrman vyléčil a vystřízlivěl vedle prázdného demižonu, uviděl na radnici novou československou vlajku (kterou kdysi sám navrhl a vyrobil ze dvou kusů roztrhaných kalhot bílé a červené barvy a ozdobil modrými kalhotkami Boženy Němcové, které mu darovala v mládí po nevinné procházce po Petříně).

Bylo po válce, jaro 1919. 

Jára spočítal podle složitého statistického vzorce, že další světová válka bude za sto let. (To ještě nevěděl, že za měsíc v Německu jistý desátník Hitler dostane průjem. Při útěku na záchod zakopne, upadne na hlavu a vyvolá válku již za 20 let.)

Jára chtěl virus svěřit nejmoudřejší armádě, což byla dle něj ta čínská, neboť z Číny pocházeli v minulosti největší mudrci. Zakonzervoval virus, nazval ho COVID-19 (Cimrmanův Odzkoušený Virový Destruktor, rok výroby 1919).

Čínské armádě pak přišel balíček s příkazem „COVID-19. Otevřít za sto let!“.

Armáda balíček uložila v laboratoři ve Wu-Chanu a v prosinci 2019 ho otevřela.
Zbytek příběhu už znáte.

P. S.
Virolog v televizi říkal, že nejlepší zbraní proti korona viru je zdravý rozum.
V tom případě je většina lidí u nás fakt v prdeli!

https://bit.ly/3erOEAs

sdíletj na