Tajné služby podle novely budou moci v rozporu s GDPR shromažďovat vaše data

Novelu zákona o zpravodajských službách předložila [2] vloni dne 13. července 2018 do sněmovny vláda ČR, předkladatelem je tak Andrej Babiš jako premiér. Dokument doputoval přes výbory do poslanecké sněmovny 25. ledna tohoto roku na 26. schůzi PS PČR, druhé čtení bylo 17. dubna a finální čtení a hlasování přišlo na řadu 7. června 2019 na 30. schůzi parlamentu ČR. A světe div se, návrh zákona byl poslaneckou sněmovnou schválen, hlasování č.  916 je zde a pro návrh hlasovalo 112 poslanců, zdrželo se jich 77 a pouze jeden jediný poslanec, který si zachoval rovnou páteř před národem, hlasoval proti. Když jsme se v redakci dnes dívali na svodku z hlasování [3], doslova nás do očí praštila jedna podivná shoda.

Hnutí SPD zase a opět uhnulo a cuklo, ten pohled na hlasovací svodku je tristní, to prostě nepotřebuje komentář

Hnutí SPD se jako jeden muž zdrželo hlasování spolu se všemi poslanci ODS a Pirátů z Demobloku. Pouze jeden poslanec Pirátů hlasoval pro návrh novely. Jinak všechny tyto 3 strany společně držely basu a zdržely se alibisticky hlasování. Tato licoměrnost mne opravdu nadzvedla ze židle. To je keců v SPD o svobodě, ale když dojde na hlasování o novele, která uděluje tajným službám drakonické pravomoci, nikdo z poslanců SPD nemá koule hlasovat proti. Miliony keců, ale žádné koule. Podívejte se na výjezd z hlasování. Z celé hordy 200 poslanců proti této drakonické novele hlasoval jen Václav Klaus mladší, čímž ukázal, že se nebojí mafie napojené na okolí tajných služeb, jako jediný hlasoval proti této novele.

Hlasování SPD, ODS a Pirátů o novele zákona o tajných službách.

Postoje ODS a Pirátů známe, to jsou licoměrné strany oportunistů, kteří vědí, že zákon je nebezpečný a drakonický, ale nemají koule jít proti tajným službám, protože mají sami tolik másla na hlavě, že kdyby ve sněmovně začali poslanci tuto novelu blokovat, tak tajné služby by se jim pomstily a postaraly by se, aby do médií na vybrané poslance unikly informace různého soukromého charakteru. Nikdo si tak netroufl a nelajznul jít proti tajným službám, takže se zbaběle jenom schovali za institut zdržení se hlasování. Václav Klaus ml. proto naši redakci opravdu mile překvapil, protože se ukázalo, že se opravdu nebojí a nemá potřebu razit ve sněmovně pokrytectví a licoměrnost, ani si budovat alibistické výmluvy skrze zdržení se hlasování. Tohle zasluhuje respekt.

Jalové kecy o svobodě a potom alibismus při hlasování

Podle ovoce poznáte je, říká jedno přísloví. Nechceme od poslanců jalové kecy o svobodě a “nelegálních” migrantech na rádiích, v televizích a na sociál-sítích, ale skutečné činy ve sněmovně a odvahu hlasovat proti všem, protože cítíte potřebu postavit se na správnou stranu, tzn. na stranu pravdy. Politik, který hlásá svobodu a národ a přitom není schopen zvednout ve sněmovně hnátu proti návrhu drakonického zákona, není žádný vlastenec, ale pouze pokrytec a dost možná i vykutálenec.

Výsledek hlasování o novele zákona.

Když se podívám na ODS, Piráty a SPD, jak svorně hlasovali pospolu, tak mám pocit, že je už zase vymalováno. Hlavně si nezapomeňte zase pustit Duel na Soukupově TV Barrandov, až tam bude předseda zase mlátit pantem o tom, jak SPD stojí proti nelegální migraci a jak chrání národní zájmy. Chucpe! Od nás od redakce míří takto zpětně velké poděkování Václavu Klausovi mladšímu za to, že se nebál hlasovat proti hydře 3 českých tajných služeb. Takových poslanců mít více, vedlo by se České republice mnohem lépe.


https://bit.ly/31LNAAe

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
18. 8. 2019 21:59
Ohodnotit příspěvek :
     

No, tak musím říct, že mě SPD dost zklamala. Ono zdržet se opravdu není to samé jako nesouhlasit. Klaus má dost dobře našlápnuto… nejen tímto hlasováním.