Tajné služby podle novely budou moci v rozporu s GDPR shromažďovat vaše data

SPD: Spousta keců, žádné koule! Jenom Václav Klaus mladší jako jediný poslanec ve sněmovně se postavil proti drakonické novele zákona o tajných službách! SPD se připojila k demobloku a pouze se alibisticky zdržela hlasování spolu s ODS a Piráty! Tajné služby podle novely budou moci v rozporu s GDPR shromažďovat vaše data, fotografie, informace o nákupech, o pohybech na bankovních účtech, a to včetně dětských účtů, a dokonce bez vědomí banky! Přístup budou mít nejen agenti, ale i donašeči tajných služeb!

Česká republika je zemí naprosté apatie a lhostejnosti. Tak dlouho vlastenci v roce 1939 varovali, že hrozí invaze, až se 15. března v Praze promenádoval Wehrmacht. Pomalu mi začíná připadat, že práce alternativy má podobný efekt, protože přestože alarmujeme společnost a bijeme na poplach, že procesy v ČR vedou k vytvoření totalitní společnosti, tak ani lidé na alternativě a v její blízkosti se vůbec ničím nevzrušují. Pokaždé, když v demokratické společnosti někdo posiluje pravomoci tajných služeb nebo policie, je to pokaždé neklamné znamení úpadku svobod a přechodu společnosti od demokracie k totalitě. Je to neuvěřitelné, ale senátní bezpečnostní výbor schválil Babišovu a Hamáčkovu společnou [1] vládní předlohu novely zákona o bezpečnostních službách, která udělí celkem 3 tajným českým službám drakonické pravomoci.

Šéf BIS Michal Koudelka

Novela se tak týká BIS, Vojenského zpravodajství a Úřadu pro zahraniční styky a informace. Všechny tyto 3 tajné služby by měly podle novely získat přímý přístup k osobním informacím všech klientů českých bank a finančních společností, včetně společností provozujících bezhotovostní monetární instrumenty, tedy platební karty a rovněž internetové peněženky všelijakého typu. Od těchto společností, ústavů a bank budou moci tyto 3 tajné služby čerpat informace, a to takovým způsobem, že o tom banka, karetní společnost nebo internetová peněženka vůbec nebude vědět, resp. nedozví se, kdo o tyto informace žádá. Tajné služby totiž dlouho tlačily na posílení svých pravomocí, protože dosud při žádosti o informace od banky nebo jiného ústavu musí tajné služby sdělovat jméno svého pracovníka. Jenže, ten je obvykle tajným agentem a jeho jméno potom figuruje v různých záznamech.

Posilování pravomocí tajných služeb s cílem vytvoření orwellovského státního dozoru nad obyvatelstvem, které může projevovat závadové chování a předsudečnou nenávist

Nově by tak tajné služby žádaly veškeré informace přes prostředníka, kterým bude Česká národní banka, tedy britský bankovní ústav, který majetkově je ovládán z Londýna skrze Bank of England, což je soukromá Rothschildova banka, navzdory názvu, který vzbuzuje falešný pocit, že jde o státní banku, stejně jako tento falešný pocit vzbuzuje americká centrální banka FED. A stejně jako ČNB. Ve všech případech jdou o banky v rukách světového židovstva a soukromých rodin napojených na Rothschildy. To znamená, že tajné služby budou žádat o vaše informace jménem ČNB a banka vůbec nebude tušit, kdo žádá. Některým poslancům ve sněmovně toto připadá jako zcela neškodné, ale to pouze ukazuje na to, kolik diletantů a hochštaplerů sedí v poslanecké sněmovně.

Sledování probíhá i z bankomatu.

Tajné služby totiž potřebují novelu zákona nejen pro své agenty, ale i pro své spolupracovníky, tzv. donašeče, kteří pracují v českých bankách, finančních ústavech, nebankovkách a v dalších organizacích pod operativním krytím v roli zaměstnanců, a tímto způsobem unikají už dlouhá a dlouhá léta ze všech českých bank informace do médií, protože tito donašeči vynášejí informace často za účelem nějakého cíle, který zrovna v rámci zpravodajských her sledují české nebo partnerské tajné služby.

Obavy z prozrazení agentů a donašečů

A když takovýto donašeč v bance přistupuje do informačního systému, zanechává za sebou logy a stopu a vnitřní bezpečnostní útvary banky to dříve či později zjistí, že ten a ten pracovník banky se nestandardně často dívá v počítači do složek klientů banky. Některé banky potom mají tendenci se takového zaměstnance zbavit, anebo ho přeřadit na jiné místo, kde nebude mít ke složkám klientů přístup. Mezi zpravodajci se tomu říká “podojit kozla” ve smyslu vytáhnout od banky informace o zájmových objektech jinou než oficiální cestou.

Novela dále prodlouží zpravodajcům povolení na použití zpravodajské techniky ze 3 na 4 měsíce, ale to není tak podstatné jako to, že tato novela umožní zpravodajcům získávat osobní údaje z mnoha soukromých a státních databází, přičemž hlavním zájmem těchto transakcí je především vytěžení veškerých informací o zájmovém objektovi. Tajné služby tak budou moci sledovat vaši platební kartu, jaké zboží kupujete, kde co platíte, v kolik hodin kde co hradíte svojí kartou.

Kromě jediného poslance si nikdo ve sněmovně neodvážil zvednout ruku proti tajným službám a jejich vysněné novele

Tajné služby rovněž touto novelou dostanou přímý přístup k záznamům kamer z bankomatů a dokonce i k informacím o vašich dětech, protože banky nabízí bankovní účty i pro nezletilé, včetně platebních karet. Vzhledem k tomu, že banka nebo finanční firma nebude vůbec vědět, že k vašim informacím někdo přistupuje ze strany tajných služeb, povede to postupně k vytvoření Velkého bratra, který o vás bude vědět první poslední, ale vy se o tom nedozvíte. Novela zákona tak přibližuje ČR k vizi státu podle Orwella. No, a teď si pojďme prohlédnout fakta, a pozor, budeme zvracet.

Václav Klaus, ml.

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
18. 8. 2019 21:59
Ohodnotit příspěvek :
     

No, tak musím říct, že mě SPD dost zklamala. Ono zdržet se opravdu není to samé jako nesouhlasit. Klaus má dost dobře našlápnuto… nejen tímto hlasováním.